Jump to content

Moto Zajednica

Ako je nekom blizu Lidl

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4541 postova

Kupio sam onu lemilicu na punjenje pa me interesuje sledece: pise da je akumulator li-jonski Umax - 4V.

Jedinica napajanja koja se ne dobija pise: Izlazni napon 5,0V. Znaci ja mogu da punim sa obicnim punjacem za mobilni telefon jer je on 5V? Buni me ovo sto je baterija 4V.

 

Sad je punim preko usb izlaza na kompu.

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2895 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ako je nekome blizu Lidl i voli škembiće, moja najsrdačnija preporuka za zaleđene goveđe škembiće. Već su lepo obareni i iseckani. Naravno, moraju još dosta da se kuvaju, ali su izvrsni. Kome treba i recept za obične u saftu, guste gurmanske/tripice, neka se javi. Prste pojedoh.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3152 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Upravo sada, misa-pei je napisao:

Ako je nekome blizu Lidl i voli škembiće, moja najsrdačnija preporuka za zaleđene goveđe škembiće. Već su lepo obareni i iseckani. Naravno, moraju još dosta da se kuvaju, ali su izvrsni. Kome treba i recept za obične u saftu, guste gurmanske/tripice, neka se javi. Prste pojedoh.

Napiši javno recept. Nisam nikada, ali bih probao. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2895 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@mrle

 

Očistiti vezu zeleni, kao za supu. Zaleđene škembiće lepo oprati (za svaki slučaj) u vodi i staviti kuvaju. Ubaciti zelen, lovorov list, biber u zrnu, glavicu crnog luka i dva, tri čena belog. Ljilja ih kuva sat, sat i po. Onda se tope u ustima. 

 

Kada su škembići meki, napraviti temeljac. Na dve kašike masti propržiti dve, tri glavice sitno seckanog crnog luka (da bude staklast) i sitno seckanu slaninicu. Ubaciti ili sitno seckane dve, tri šargarepe i jedan peršun iz kuvanih škembića. Mogu se ili baš sitno iseckati, ili propasirati. Začin C ili so. Pobireti prema ukusu, ali je svakako potrebno. Biti oprezan sa šargarepom, jer može da da previše slatkast ukus. Na to dodati malo paradajz pirea (ili Tomatino), aleve paprike i malo (supena kašika) brašna. Sve vreme mešati! Pržiti dok ne postane braon... Tu već živci igraju ulogu :D . U temeljac ubaciti barene škembiće i naliti supom u kojoj su se kuvali. Oko litar i po za čorbaste. Krčkati tako još 20 minuta do pola sata. Probati saft na svakih 5 minuta (jer ne mogu da dočekam da budu gotovi :D :D :D ). Tad se serviraju.

 

Sad dolazimo do razlike između škembića u saftu i gurmanskih. U temeljac mora da se ubaci slaninica (za čorbaste može, a ne mora). Kad se naliva, ide mnogo manje supe. Krčne se desetak minuta, onda se sve to prespe u neku pliću i širu posudu i ubacuju se u rernu, da se zapeku i da saft upari i zgusne se. Naravno da je zemljana posuda idealna za to. Paziti da ipak ostane nešto malo safta, koliko da se močne 'lebac. Pred sam kraj, posuti ili rendanim kačkavaljem (parmezan je idealan ali...), mada neki vole i da stave tanko sečene kriške kačkavalja, pa da se rasteže dok se jede. Savršen je mešani kačkavalj, slan, jak i mastan. 

 

Eto, tako to Ljilja pravi, a ja se i dalje čudim zašto imam 104 kg. :D:D :D 

 

Makedonci imaju škembe čorbu. Nju je opevao i Vlatko Stefanovski, ali je to potpuno druga stvar. Slična, ali drugačija. Dok spremate, poslušajte i Vlatka.

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja