Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Ima smisla tehnički, obzirom da su standard i društvo takvi kakvi jesu.
Naravno da ne znači da će ti sutra biti ispravne kočnice, ali tog dana jesu, jednom godišnje jesu, u suprotnom možda ne bi bile nikada.
Druga je stvar što se tehnički eadio kako se radi i što se sada radi ovako kako se radi, ali to je tek moje mišljenje da su gluposti.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4815 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pravilno i strucno izvrsen tehnicki pregled moze,mora i garantuje ispravnost kocnica za period od tih godinu dana.

To sto pisete da kocnice mogu otkazati posle pregleda je nebuloza ukoliko je uradjen valjano, ko vam garantuje da ce novi krajevi spona izdrzati godinu dana Srpske puteve,niko,dali to znaci da je glupost menjati iste.

Prva stvar: trebalo je umesto fotografisanja uvesti video snimak procesa i eto valjano uradjenog teh. a ne da igraju Uzicko 20 min. a video nadzor ima danas svaka buda.

Druga stvar: sredili smo aute,platili dadzbine i takse,hocemo uredjene saobracajnice! (jbt zvucim ko vucic)

Ovo drugo je problem,dobro kod normalnih ljudi,nemoguce je traziti 100% ispravna vozila a imati ovakve puteve, i pod hitno da se izbaci iz prakse " neprilagodjena brzina uslovima puta" da bude obavezno naplacivanje ostecenog pneumatika tokom voznje ... i jos brdo drugih stvari.

Kako tu nema svesti kod gradjana a treba da je imaju da sami prepoznaju kvar na autu?

I ovo vase pricanje da je teh. glupost moze se svrstati u skretanje paznje sa ozbiljnih problema,samo,Seve i Pablo 

Prosto mi neverovatno zvuci.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8158 postova
pre 9 minuta, bdada je napisao:

Pravilno i strucno izvrsen tehnicki pregled moze,mora i garantuje ispravnost kocnica za period od tih godinu dana.

Aj ne zezaj.. Danas uradim teh. na motoru, sutra uzmem da menjam kočionu tečnost.. i eto ga. 

 

Realno tehnički ne garantuje ništa.

 

Arg "bolje i to nego ništa" još i ima neku snagu, ali to je samo priznavanje nemoći društva da organizuje efikasnu saobraćajnu policiju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Istina je da se sve rupe ne mogu začepiti i zato i postoje generalna pravila da se treba prilagoditi uslovima saobracaja npr. Njima se zatvaraju sve moguće rupe.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4815 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Teh. i saobracajci MORAJU raditi sinhronizovano,ovako prica nema smisla da na teh. sve bude OK i onda kuci vraca prevelike tockove,kaci kuku sto je komsija kovac pravio ... menja kocionu tecnost :jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8158 postova

Nemoj @bdada da shvatiš pogrešno, nema ništa lično... Ja bih voleo da vidim društvo koje me tretira kao odgovornu ličnost u svakom pogledu, a ne samo u pogledu obaveza. U društvu odgovornih ljudi, a to država de iure smatra za svakog pojedinca, ne može me se čas smatrati odgovornim npr.za  činjenje i nečinjenje, a čas neodgovornom neznalicom koju treba kontrolisati.

 

Nema striktno veze sa tvojim poslom... više je opšti krstaški rat protiv moderne birokratije :D

 

Za tebe lično imam sve pohvale i simpatije, jer vidim da nesebično ovde vas nekoliko razvezujete ovu nastalu zavrzlamu...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6309 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Dokle je otisla diskusija,  da treba ukinuti tehnicki...  Tehnicki treba da postoji,  ali da radi upravo ono sto mu ime kaze, da proverava tehnicku ispravnost vozila.  Ako auto ima spojler na gepeku,  ako ima par tackica korozije,  to ne utice na tehnicku bezbednost.  Ali ako na valjcima jedan tocak ne koci, svetla ne rade,  to i te kako utice. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8158 postova

Samo čekajte, danas prihvatite tehnički, sutra ćete i zabranu da sami popravljate svoja vozila! Jer ćete lako nešto da zajebete, niste sertifikovani :D Čak ovo drugo ima više smisla.. 

 

Zezam se naravno malo, no iznesmo stav Pablo i ja, očito revulucionaran i ispred svog vremena ;) 

 

 

Zato služi forum, da ukrstimo stavove, a možda neko i razmisli, pa neko nekoga i ubde da promeni mišljenje (ah, greha i znaka slabosti, znam!!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ne znam kako bi svako ponaosob voleo da ga država gleda, al' znam da bi bez tehničkog imali Mad Max na ulicama.

 

Čujem pozdravljaju Srba i Zoki :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 888 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Ta zabrana već donekle postoji, a odnosi se na nova vozila odnosno garantni rok.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8158 postova
pre 13 minuta, Singularitet je napisao:

Ne znam kako bi svako ponaosob voleo da ga država gleda, al' znam da bi bez tehničkog imali Mad Max na ulicama.

 

Hteo si reći: "mislim". 

 

Znam da je bila omaška ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

zajeban narod smo mi Slaveni, probamo sve i svakako pa ako ne ide onda po pravilima samo nas treba malo stimulirati, po đepu naravno, i mi odmah prihvatimo sve standarde koji se traže od nas pa cak ponudimo i više od toga jer nam postane ljepo kada nam auto ide i ne cuje se neko rompanje, ne dimi i ne kaplje ništa ispod njega, koci ko john player special a i troši manje. sljedeci korak je kreditic pa se prosjecna starost smanji na pola od dosadašnje starosti voznog parka i sljedeca želja je novo. e kada to dostignemo , i vi i mi s ove strane, onda i država progledava pa za nova auta prvi teh, pregled tek za dvije godine ali i drugi možda. pa još kada aparati represije za prekršaje pocnu raditi ali ne po braci sa babine linije onda nema zapreka.

iskreno ja se divim vama, zašto? pa svi bajkeri - prijatelji poznati i nepoznati koji su bili kod mene,a to je cifra od oko 100+ uglavnom su imali ili iste ili bolje motore a kroz razgovor vidim da imaju i novije aute a neki i po dva za razliku od mog fiata stila starog 15 godina ALI REDOVNO ODRŽAVANOG I KOJI PROLAZI TEHNICKE KAO OD ŠALE, servisi,gume, pranja i ostalo, pa i ne pomišljam na kupovinu drugog.

evo i sada je kod mene vaš kolega koji je prije 10 dana došao novim GS adv, lc pa nakon dan dva otišao u BGD da bi se vratio novom tojotom đipekom i sa dva nova kombija Opel. najviše GS ova vidio sam upravo u Srbiji pa ispada ono ima se, i neka, i neka još i više pa stoga ne razumijem ovu sitnicu oko teh.preg. i smješne cjene da bi se ukazalo na nedostatke.

pa sve razvijenije države od naših krenule su tim putem. lani sam u BGD vidio najviše novih i dobrih vozila od svih 10 država u kojima sam bio 2017.

lokali puni, svi zadovoljni, klopa, pice, izlasci pa to nema nigdje drugdje u okruženju ali teh. pregled ce vas upropastiti, cudno u najmanju ruku.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1793 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Mile je i u pravu, baš danas vozim kroz BG i pitam se gde su ti silni krševi koji treba da se sklone sa ulica. Sva su novija vozila od 2000 i neke pa na ovamo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1584 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

E bre Mile, a ja mislio ti se družiš sa finim svetom, kad ono .... avioni, kamioni, interesne grupacije, ovca nostra i te priče  :)

 

2 minutes ago, mradomir said:

Mile je i u pravu, baš danas vozim kroz BG i pitam se gde su ti silni krševi koji treba da se sklone sa ulica. Sva su novija vozila od 2000 i neke pa na ovamo.

 

Video Mile, video mradomir; kvorum je zadovoljen. Znači, ipak su Sev i Pablo u pravu; tehnički je suvišan  -  u Beogradu           :lol2:.

Ma vi, seljaci, dušu nam pojedoste. Zbog vas, mi Beograđani, moramo da se jebavamo sa tehničkim.

 

(Gde li je sada Miloš A da me podrži  :ups:)

 

:na_glavi:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Prosle godine sam platio novu saobracajnu, na tehnickom sam dobio zabelesku da moj motocikl nema osovine iako iz fabrike izadje sa istim i bese registrovan predhodnih 18god.

Ocekujem da na sledecem tehnickom ipak ustanove da on fizicki ima osovine i da cu ponovo biti prinudjen da menjam saobracajnu,jer cu dobiti novu zabelesku od strane tehnickog jer po fabrickoj specifikaciji imam dve. A papiroloski to mu dodje neslaganje. 

U saobracajnoj stoji 0 osovina, po specifikaciji proizvodjaca 2, fizicki 2. 

Sta cemo raditi,ne znam. 

Nadam se da cu uspeti da registrujem.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Meni su savetovali u agenciji (gde su mi kucali uplatnice) da prilikom prenosa motora na svoje ime (zamene saobraćajne) odem na tehnički da mi urade novi reg.list na kojem će pisati 0 osovina (pošto je pisalo da ima 2), iz razloga da me ne bi zezali u SUP-u zbog toga, jer motor nema osovine (:stabre: a na čemu se vrti točak?).

Naravno da mi nije padalo na pamet da se bakćem i sa time... U SUP-u niko nije ni pogledao šta piše jer je motor već bio registrovan, ovo im je najslađi novac (promena SD i tablice, uz plaćanje poreza,...).

Kad sam produžavao registraciju i radio tehnički pregled to niko nije spomenuo. Tako da sada nemam pojma šta je ispravno, tj. po zakonu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zezam se naravno malo, no iznesmo stav Pablo i ja, očito revulucionaran i ispred svog vremena  
 



Ne samo ispred svog vremena nego i iz nekog potpuno drugacijeg univerzuma. :)




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 35 minuta, Astral je napisao:

Prosle godine sam platio novu saobracajnu, na tehnickom sam dobio zabelesku da moj motocikl nema osovine iako iz fabrike izadje sa istim i bese registrovan predhodnih 18god.

Ocekujem da na sledecem tehnickom ipak ustanove da on fizicki ima osovine i da cu ponovo biti prinudjen da menjam saobracajnu,jer cu dobiti novu zabelesku od strane tehnickog jer po fabrickoj specifikaciji imam dve. A papiroloski to mu dodje neslaganje. 

U saobracajnoj stoji 0 osovina, po specifikaciji proizvodjaca 2, fizicki 2. 

Sta cemo raditi,ne znam. 

Nadam se da cu uspeti da registrujem.

 

  Na sledećem tehničkom će utvrditi da tvoj motor ima osovine. Onda će te poslati da od proizvođača tražiš odobrenje za njihovo ugrađivanje, pa onda teraš na atest i sve ostalo + nova saobraćajna . . .     :zbunjen::zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8158 postova
pre 22 minuta, Savan je napisao:

 


Ne samo ispred svog vremena nego i iz nekog potpuno drugacijeg univerzuma. :)




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

E savane, ako me ti vraćaš u realnost, mora da sam debelo zastranio.. 

 

Bolje sam prošao onomad kad sam objašnjavao bajkerima uživo zašto podržati gej paradu, nego ovo što lanuh protivU TP

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 430 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Novim pravilnikom  samo će  tehničke preglede malo stisnuti za jaja ,   narodu pružiti dodatnu zanimaciju a  vlast (zakonodavna, sudska, izvršna)  će dobiti odušku.   

Znači , sada kada te zaustavi vlast(ova izvršna) , neće  upozoravati ili  kažnjavati za nedostatke već prvo pitanje: A kako je ovo prošlo na pregledu...   ( ovim je tarifa automatski skočila)  jer si duplo u prekršaju.  

 

Savesni će registrovati i održavati svoja vozila , oni drugi će i dalje raditi po svom i biće pojeo vuk magarca. 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja