Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
E savane, ako me ti vraćaš u realnost, mora da sam debelo zastranio.. 
 
Bolje sam prošao onomad kad sam objašnjavao bajkerima uživo zašto podržati gej paradu, nego ovo što lanuh protivU TP


Pa pazi, to za gej paradu si pogodio univerzum, iako i dalje možda ispred svog vremena. Pretpostavljam da je bila prijateljska grupa bajkera / poznanika a ne neka mačo grupa, tipa angelsa ili sličnih, inače skidam i kapu za hrabrost. Aferim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 3 sati, mile fazer je napisao:

zajeban narod smo mi Slaveni, probamo sve i svakako pa ako ne ide onda po pravilima samo nas treba malo stimulirati, po đepu naravno, i mi odmah prihvatimo sve standarde koji se traže od nas pa cak ponudimo i više od toga jer nam postane ljepo kada nam auto ide i ne cuje se neko rompanje, ne dimi i ne kaplje ništa ispod njega, koci ko john player special a i troši manje. sljedeci korak je kreditic pa se prosjecna starost smanji na pola od dosadašnje starosti voznog parka i sljedeca želja je novo. e kada to dostignemo , i vi i mi s ove strane, onda i država progledava pa za nova auta prvi teh, pregled tek za dvije godine ali i drugi možda. pa još kada aparati represije za prekršaje pocnu raditi ali ne po braci sa babine linije onda nema zapreka.

iskreno ja se divim vama, zašto? pa svi bajkeri - prijatelji poznati i nepoznati koji su bili kod mene,a to je cifra od oko 100+ uglavnom su imali ili iste ili bolje motore a kroz razgovor vidim da imaju i novije aute a neki i po dva za razliku od mog fiata stila starog 15 godina ALI REDOVNO ODRŽAVANOG I KOJI PROLAZI TEHNICKE KAO OD ŠALE, servisi,gume, pranja i ostalo, pa i ne pomišljam na kupovinu drugog.

evo i sada je kod mene vaš kolega koji je prije 10 dana došao novim GS adv, lc pa nakon dan dva otišao u BGD da bi se vratio novom tojotom đipekom i sa dva nova kombija Opel. najviše GS ova vidio sam upravo u Srbiji pa ispada ono ima se, i neka, i neka još i više pa stoga ne razumijem ovu sitnicu oko teh.preg. i smješne cjene da bi se ukazalo na nedostatke.

pa sve razvijenije države od naših krenule su tim putem. lani sam u BGD vidio najviše novih i dobrih vozila od svih 10 država u kojima sam bio 2017.

lokali puni, svi zadovoljni, klopa, pice, izlasci pa to nema nigdje drugdje u okruženju ali teh. pregled ce vas upropastiti, cudno u najmanju ruku.

E vidis ti takvi su velika manjina,  vecina ostalih vozi automobile od 1500-2000 € a od motora imaju apenca iz 84 koji stoji u supi jer ne mogu da ga registruju.  Vecinu ostalih ne vidis jer ne idu po kaficima, a na putovanje mozda odu jednom godisnje na more 10 dana busom jer je jeftinije.  Prosecna starost vozila u Srbiji je 18 godina.  

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 6 sati, severian je napisao:

E savane, ako me ti vraćaš u realnost, mora da sam debelo zastranio.. 

 

Bolje sam prošao onomad kad sam objašnjavao bajkerima uživo zašto podržati gej paradu, nego ovo što lanuh protivU TP

;)

ipak postoji neka interesna skupina :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 8 sati, drs je napisao:

E bre Mile, a ja mislio ti se družiš sa finim svetom, kad ono .... avioni, kamioni, interesne grupacije, ovca nostra i te priče  :)

 

 

Video Mile, video mradomir; kvorum je zadovoljen. Znači, ipak su Sev i Pablo u pravu; tehnički je suvišan  -  u Beogradu           :lol2:.

Ma vi, seljaci, dušu nam pojedoste. Zbog vas, mi Beograđani, moramo da se jebavamo sa tehničkim.

 

(Gde li je sada Miloš A da me podrži  :ups:)

 

:na_glavi:

 

pucaš na uredništvo, pa malo zbližavanja?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1774 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
6 hours ago, aca-pn said:

E vidis ti takvi su velika manjina,  vecina ostalih vozi automobile od 1500-2000 € a od motora imaju apenca iz 84 koji stoji u supi jer ne mogu da ga registruju.  Vecinu ostalih ne vidis jer ne idu po kaficima, a na putovanje mozda odu jednom godisnje na more 10 dana busom jer je jeftinije.  Prosecna starost vozila u Srbiji je 18 godina.  

Auto od 2000e je sasvim pristojan. Ako aludiraš da su krševi, nisu. Većina od 2000-te ima klimu, abs... Retko se vidi auto iz 90-tih. Ima ih, ali sve manje. Kad si zadnji put video keca ili onu kockastu ladu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova
Pre 2 sati, mile fazer je napisao:

ipak postoji neka interesna skupina :)

?? 

 

Mislim, postoje razne interesne skupine, ali imati stav nema veze sa pripadnoscu istim, pa boca, gosn Mile, prosto nije na nivou, umeš bolje ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

mislio sam upravo na to što i ti  tj. da spadaš u interesnu skupinu koja im daje za pravo svojim stavom i takvih je dosta tj. spadaš u grupu koja nema ništa protiv njih. za razliku od tebe ja nisam u toj skupini i ne djelim vaše mišljenje. moje interesne skupine su široki spektar drugih podrucja.

gosn Stanimire nemojte to osobno doživljavati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 1 sat, hard_rock je napisao:

Slabo se vidjaju u yugici, 101 itd... Vozni park je poprilicno promenjen vec odavno. 

o tome i ja govorim pa ne vidim revolt oko teh. pregleda  koji bi se glatko odradio, ocito je nešto drugo u pitanju a to je da se morate naviknuti (kao što smo i mi ) da ce vas ulazak u EU koštati a to je tek pocetak u jednom segmentu postizanja standarda a šta vas tek ceka, npr. nece biti klanja svinja , krava i telaca po dvorištima za svaku slavu, rođendan i sl. nego u registriranu klaonicu pa plati klanje i testiranje ispravnosti mesa. tržnice i štandovi, nece svaka baba doci i nuditi robu nego plati registraciju obiteljskog poljoprivrednog gazdinstva ( OPG ) pa onda prodaj i sl. meni se to ne sviđa jer ce osiromašiti narod koji od toga živi ali to smo htjeli kad smo podneli zahtjev za ulazak u EU, a eto i vi ste na list pa sretno.

evo nakon svih sranja koja su bila živimo gore nego prije pa ako ima šanse ne isplati vam se u EU a i mislim da sama po sebi nece trajati još 10 godina s obzirom kakva je situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova
pre 26 minuta, mile fazer je napisao:

mislio sam upravo na to što i ti  tj. da spadaš u interesnu skupinu koja im daje za pravo svojim stavom i takvih je dosta tj. spadaš u grupu koja nema ništa protiv njih. za razliku od tebe ja nisam u toj skupini i ne djelim vaše mišljenje. moje interesne skupine su široki spektar drugih podrucja.

gosn Stanimire nemojte to osobno doživljavati.

Gosn mile, imati stav nije pripadanja interesnoj skupini. Niđe veze :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ma ne da mi se više Stanimire, pozdrav , meni je u glavi samo vožnja, što više i to one brze. nego rekoh da kažem šta mislim kao što to i ti i drugi radite po pitanju teme ali ode to u kiselo. malo bi u evropu kada paše a malo ne bi kada ne paše. kako god ja sam tu za svakog tko naiđe, pivo, klopa .... sve kao i do sada. pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova
pre 13 minuta, mile fazer je napisao:

meni je u glavi samo vožnja, što više i to one brze

E tu sa slažemo 100%, baš primer kako potpuno različite ljude može da spaja i nešto zajedničko. Pa biramo fokus, na sličnosti ili razlike. Bolje prvo! 

 

Veliki poz tebi, pivu i Puli!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 31 minuta, štampar je napisao:

Шта ће Србија у ЕУ,видиш да тамо туку кад виде ћирилицу:neznam:

 

https://www.kurir.rs/region/hrvatska/3092963/zbog-cirilicne-tetovaze-pretukli-srbina-na-plazi-u-splitu-ali-tek-ih-je-reakcija-policija-sokirala-video/komentari

 

А види коментаре европљана:

 

šqwer

27-07-2018 20:57h

@m

Tako je,i onda prestanite više da dolazite kod nas!
Shvatite ne želimo imati posla s vama AMEN!
+ 182- 347

 

 

 

dobri moj , najbolji putopiscu, nemoj generalizirati stvari, to ne vodi nicemu i nije vrjedno spomena jer ima primjera ljudske primitivnosti svugdje. sjedni na bajk i dovuci guzicu na pivcugu, Favorit, pa da se fino ispricamo, razmjenimo moto iskustva i rastanemo ko ljudi, prijatelji i pokažemo drugima i ovu bolju stranu od one koju si ti naveo.

tamo grupa luđaka tuce sve po redu pa i svoje katolike.

Sinoć oko 22,20 sati na ulici Obala Ante Trumbića u Splitu, grupa za sada nepoznatih muškaraca verbalno, a potom i fizički napala je desetak državljana Poljske nakon čega su pobjegli s mjesta događaja.  
Tom prilikom je 22-godišnji državljanin Poljske zadobio tešku tjelesnu ozljedu (glave) i zadržan je u splitskoj bolnici, dok je 23-godišnjak, također državljanin Poljske, lakše ozlijeđen. 

 
lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=45
Kriminalističko istraživanje radi utvrđivanja svih okolnosti događaja i pronalaska počinitelja je u tijeku. 
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 3 sati, štampar je napisao:

Шта ће Србија у ЕУ,видиш да тамо туку кад виде ћирилицу:neznam:

 

https://www.kurir.rs/region/hrvatska/3092963/zbog-cirilicne-tetovaze-pretukli-srbina-na-plazi-u-splitu-ali-tek-ih-je-reakcija-policija-sokirala-video/komentari

 

А види коментаре европљана:

 

šqwer

27-07-2018 20:57h

@m

Tako je,i onda prestanite više da dolazite kod nas!
Shvatite ne želimo imati posla s vama AMEN!
+ 182- 347

 

 

 

 

Nije potreban komentar. :jok:

http://www.telegraf.rs/vesti/jugosfera/2956459-sasko-19-je-prva-zrtva-raspada-jugoslavije-mladog-vojnika-ubio-je-metak-ispaljen-na-djurdjevdan-u-splitu

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Potreban je komentar jer to što je neki magarac napisao a ti citirao nije istina:

 

31. marta 1991. godine, Hrvatska je uputila nekoliko autobusa policajaca prema Korenici i Plitvičkim jezerima sa ciljem da uspostavi republičku vlast u opštini i u samom nacionalnom parku. Naoružani srpski policajci sačekali su ih na području nacionalnog parka i otvorili vatru. Tromblonska mina koja je pogodila autobus nije eksplodirala.

 

Poginule su dve osobe i povređeno je oko dvadeset. Dva policajca koja su poginula u razmeni paljbe - sa svake strane po jedan (Josip Jović sa hrvatske, i Rajko Vukadinović sa srpske) - prve su žrtve u građanskom ratu nastalom na ruševinama SFRJ. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2359 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Prosao sam na par metara od tog busa,ali tada selfi nije bio u modi...

A,registracija? Za desetak dana. Videcemo sta ce biti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Vracam par postova u nazad i pokusavam da shvatim kako je tema o silovanju i pisanju po sirotinji u Srbiji dosla do prokletog rata u SFRJ.

Pogotovo ne mogu da shvatim kako je gospodin Mile u to umesan.

 

Kada zavrsite sa glupostima mozemo se vratit ceni registracije koja je ista kao realna prosecna plata, izivljavanju idiota po kojekakvim komitetima i agencijama nad tupavim narodom...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@Nemus

Mozda nisi dovoljno aktivan na ovom Forumu, pa nisi primjetio da se u svakoj Temi ode u off po raznim osnovama, tako da ni ova Tema nije izuzetak. Zato samo opusteno ko babine sise. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 892 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Nije nikakav problem što nama EU sugeriše uvodjenje reda svugde pa i u sprovodjenje tehničkog pregleda vozila. Ko je malo upoznat zna da do sigurno nije ni malo loše i problematično. Problem je kod nas i debila koji su rešili da te sugestije sprovedu i po svom nahodjenju malo "unaprede" ( nikako ne verujem da je to slučajno ili iz ne znanja ) i tako dobijemo situaciju koju imamo ne samo u vezi TP već i mnogočega u ovoj državi. Imamo kojekakve nebulozne zakone koji ne postoje nigde u svetu ( ...cilj punjenje budzeta) a napaćenom narodu se to pravda pritiskom iz EU. Možda bi mi i bilo lakše da je to stvarno rezultat pritiska iz EU ali ovo u glavnom nema veze sa EU osim što im služi kao opravdanje za povećanje nameta.

Sent from maj el dži ge-2 manji

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4803 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 26 minuta, štampar je napisao:

два су тек увежена из Немачке,тамо су били регистровани и вожени...

Gde ces gore od pregleda,sto bi narod rekao "AMSS pregled" dali je vozilo homologovano a na njemu EU tablice,narod cuti i daje 100€ bez da se buni,ovde ce proci tj placace se SVE sto vrhovna komanda kaze,sve ce se zavrsiti na po kojem prdezu na nekom forumu ali ce se pare izvaditi iz dzepa.

Zna aleksandar velikousti dobro ovaj narod i da ce pod parolom "eu trazi" izvuci zadnji dinar.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 1 sat, bdada je napisao:

Gde ces gore od pregleda,sto bi narod rekao "AMSS pregled" dali je vozilo homologovano a na njemu EU tablicenarod cuti i daje 100€ bez da se buni,ovde ce proci tj placace se SVE sto vrhovna komanda kaze,sve ce se zavrsiti na po kojem prdezu na nekom forumu ali ce se pare izvaditi iz dzepa.

Zna aleksandar velikousti dobro ovaj narod i da ce pod parolom "eu trazi" izvuci zadnji dinar.

 

To se i ja pitam cijelo vrijeme koja je to nebuloza? Hoce vlast da su uvijek veci katolici od pape ili "onaj" vjeruje da je kod naroda jos uvijek cup zakopan negdje u dvoristu, pa ga treba izvaditi. :popovanje:

Nego ne znam koja je to politika ovdje u BiH, prije uvodjenja homologacije je bilo ogranicenje na starost, tako da se nije moglo uvesti vozilo ( automobili  ) starije od 7 godina. Sada sa homologacijom se moze uvesti vozilo staro i do 14 godina sto je dupolo vise od stare uredbe. I ko onda prica o bezbjednosti saobracaja i tehnickoj ispravnosti vozila? :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja