Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Lako je promjeniti zakon, aj promjeni navike bajo moj! :popovanje:

E ovo već zaslužuje i više nego samo novu temu. Gen je to.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Nemoj, majke ti, novu temu i to o navikama i genima. Oš da se poubijamo  :lol2:

 

Uostalom, kada su navike i geni u pitanju, kako ide odvikavanje od pite od jabuka ?

Ide odlično, jel. Druga tepsija stigla do pola.   :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
2 hours ago, Astral said:

Ne idu oni na tehnicki.

Probacu da objasnim.

"Drzava" Kosovo ima svoje tablice.

Srbija ih ne priznaje.

Vozaci kada zele u Srbiju, skinu Kosovske tablice stave u gepek i odu u prvu policijsku upravu po prelasku granice Kosova. Tamo za samo 50€ dobiju probne table SRB ogranicenog trajanja i sa njima dodju u BG. Zavrse sta su imali, vrate se na Kosovo u svoju "drzavu" i vrate svoje tablice. 

U Greciju recimo 'ladno ulaze sa Kosovskim tablama kao i u Makedoniju.

Njih ne vracaju sa tehnickog zbog kuke,zatamnjenih stakala, 2kg heroina u gepeku i slicnih gluposti. 

Beograd je pun probnih tablica iz "pogranicnih" opstina sa Kosovom.

Ekonomija cveta.

Odlična ideja !

 

Kada vidite besan motor na KM ili PE table - to sam ja :D

 

Sad sam se setio, svojevremeno sam uvezo jedan auto preko PE tabli.

Sve u Ljermontovoj rešeno, nikada elegantnija registracija ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
16 hours ago, nedokazani said:

Ukoloko trošiš 0 kWh, bude nahskuplja to je neodređenost dobiješ zbog deljenja nulom. Srećom, rešenje je limes kada potrožnja teži nuli i dobiješ za jediničnu cenu kWh beskonačno veliku veličinu
 

 

 

Ne samo što je skupo, nego ti treba i ozbiljno znanje iz matematike da izračunaš koliko te košta  :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Лакше би дете одвојио од мајчине сисе него Саву од пите с јабукама:lol3:
 
 

A sad mi je jasno! Zato se kaže voli sve ko malo dete :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Таблице "Републике Косова*" или таблице издате од органа Републике Србије, а које се географски односе на неко насељено место са подручја аутономне покрајине Косово и Метохија?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /

Vidjam i ja kosovske tablice, ne ove nase PE, KM, GL sto koriste pojedini a zive ovde (ne znam ni kako ni zbog cega), vec one prave njihove sa KS na sredini... Dolaze neki kupci odozdo po voce kod nas. Takodje vidjam i slepere po autoputu sa tim tablicama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, Zuba87 said:

Таблице "Републике Косова*" или таблице издате од органа Републике Србије, а које се географски односе на неко насељено место са подручја аутономне покрајине Косово и Метохија?

Ne Srpske.

Bas " Republike Kosovo ". Postoje, mogu se videti. Ne vide se cesto jer zbog bezbednosti ih skidaju kada voze kroz Srbiju. Imaju svoje i pasose, sve.. drzava.

 

Kosovo_vehicle_licence_plate_-_03_487-_D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Ako je verovati moćnima, a francuski Predsednik jeste jedan od takvih (plus, svakako ima pravo veta:), ulazak u EU ne postoji kao opcija u sledećih 15 godina za bilo koga, pa je dakle besmisleno da se sada mi ovde delimo na one za i one protiv, zar ne?

 

Nego da pokušamo mi da uredimo svoje društvo, ako je to uz ovakve nas uopšte moguće, pa kao mali podskup toga i tehničke preglede, na način da pravila imaju smisla, budu jasna i da se odnose na sve, šta god pisalo ili ne pisalo u regulativi organizacija kojih (u prvoj aproksimaciji:) nikada nećemo biti član, makar ne ravopravniji od tog "trećeg kruga" :D ... ajde, drugog :D

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ako je verovati moćnima, a francuski Predsednik jeste jedan od takvih (plus, svakako ima pravo veta:), ulazak u EU ne postoji kao opcija u sledećih 15 godina za bilo koga, pa je dakle besmisleno da se sada mi ovde delimo na one za i one protiv, zar ne?
 


Nemoj ti puno verovati njima, političari su to, a znaš šta kazu za njih... ;)

Koliko sutra može da izadje na naslovnoj strani velikim slovima, Srbiji odobren ulazak u EU od 1 juna 2019. Ako bude bilo interesa. A ako ne bude, naci će se 100 razloga zašto ne.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Srbija će ući EU kada završe sa denacionalizacijom i utupljivanjem ovog naroda. 

 

Neće srbin da shvati da će kao "građanin" EU biti zadužen za kanalizacije, smeće, lopatu i da mu napakuju ove imigrante kao braću pa da od ludih nacionalista postanu najmodernije društvo na Balkanu koje prihvata druge kulture, seksualne orijentacije i tako te gluposti. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Srbija ce u EU onda kada bude trebala da im plati racun u kafani. Kada vec popiju sve svoje pare, potrose na kurve one pare otete od slabijih i na kraju kad nista ne budu imali, pozvace Srbiju jer tada ce i ona biti dobrodosla. Srbija ce biti srecna sto se druzi sa "vaznima",a onda ce pred zoru doci konobar i dati racun za pijanku u kojoj je Srbija pice tek dobila ni liznula ga nije. Al ce platiti sve..

Pogledajmo spot.

https://youtu.be/qtPrgJMJWKM

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 42 minuta, Zuba87 je napisao:

Болесно тачна песма и кремански спот!

pravi kremanci su bili ekipa iz Top liste nadrealista. sve su prorekli ili urekli kako god ali tako nam je kako su pricali prije 40+ godina tj. ni sam ne znam kad. 

i ovaj je spot dio naše HR stvarnosti iz doba ulaska u EU a bice i vaše jer karnuti ce i vas ali !!!! sad ce  "netko " iz svog kuta gledanja reci da je to sve u q...cu jer eto bend je hrvatski i to treba mrziti a par satelita ce to potvrditi podjeliti si plusice i ostalo.

Astral ne brini, predviđeni datum ulaska Srbije u EU je 2025 godina a to se obicno i produži pa možda i ne bude EU.  tada ce se na ovim prostorima opet malo ratovati, naravno ameri ce nas, vas opet zavaditi zbog, izmislice nešto ali cini mi se zbog Republike Srpske jer BL im je strašno interesantna geopoliticki. kapnuce neka kinta nekolicini sa sve tri strane i opet po definiciji Balkana.

a da , teh. pregled. dali kuka treba biti na sredini krme.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Их, разлога увек има, бар нама није тешко да се "ћерамо још", свако има своје разлоге, а још када се подмаже са стране...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 57 minuta, Astral je napisao:

Srbija ce u EU onda kada bude trebala da im plati racun u kafani. Kada vec popiju sve svoje pare, potrose na kurve one pare otete od slabijih i na kraju kad nista ne budu imali, pozvace Srbiju jer tada ce i ona biti dobrodosla. Srbija ce biti srecna sto se druzi sa "vaznima",a onda ce pred zoru doci konobar i dati racun za pijanku u kojoj je Srbija pice tek dobila ni liznula ga nije. Al ce platiti sve..

Pogledajmo spot.

https://youtu.be/qtPrgJMJWKM

 

:lol3:

 

xxx.jpg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova
Pre 1 sat, Savan je napisao:

Koliko sutra može da izadje na naslovnoj strani velikim slovima, Srbiji odobren ulazak u EU od 1 juna 2019. Ako bude bilo interesa. A ako ne bude, naci će se 100 razloga zašto ne.

Hehe... moj Savane, ti živiš u jednom od ksenofobičnijih društava EU, znaš i sam koliko je taj interes verovatan, kreni od suseda levo i desno i do kraja ulice će ti biti jasno :D .

 

Na žalost, iz razno raznih razloga, teško će EU u Srbiju (makar ne ovakva kakva je sada, društvo formalno ravnopravnih), pre je perspektiva da će Srbija jedan-po-jedan u EU, procesom difuzije (a i ti mu tu dođeš mali deo case-in-point :D)...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Srbija će ući EU kada završe sa denacionalizacijom i utupljivanjem ovog naroda. 
 
Neće srbin da shvati da će kao "građanin" EU biti zadužen za kanalizacije, smeće, lopatu i da mu napakuju ove imigrante kao braću pa da od ludih nacionalista postanu najmodernije društvo na Balkanu koje prihvata druge kulture, seksualne orijentacije i tako te gluposti. 
Makron je pominjao 3 kruga.
Znači, ko je bio kolonija - ostaće kolonija. Pariz je imao kanalizaciju pre nego što je u Srbiji otvorena prva škola, itd.

Referendum za ulazak Hrvatske u EU, složiće se kolege koje su glasale, je knap prošao, itd.

Idem da čitam Viktor Igoa, dosadan je forum :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Srbija u EU,EU u Srbiji....do sada se pokazalo da neki propisi,zakoni itd.dobro funkcionusu (ili bar neko vreme) u EU.Prepisi,prilagodi,primeni i eto nama uredjeno drustvo u nekoj blizoj buducnosti.Jel to tesko?:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Hehe... moj Savane, ti živiš u jednom od ksenofobičnijih društava EU, znaš i sam koliko je taj interes verovatan, kreni od suseda levo i desno i do kraja ulice će ti biti jasno  .
 
Na žalost, iz razno raznih razloga, teško će EU u Srbiju (makar ne ovakva kakva je sada, društvo formalno ravnopravnih), pre je perspektiva da će Srbija jedan-po-jedan u EU, procesom difuzije (a i ti mu tu dođeš mali deo case-in-point )...
 

Trebao bi da dodjes na neko vreme da živiš ovde. Ali stvarno da živiš a ne samo da prebrodis jedan period do povratka u maticu. Video bi da nije to bas tako kao sto to liči i siguran sam da bi korigovao svoja sadasnja ubedjenja.
Nema tu nikakve ni mržnje ni straha niti ljubavi, samo interesi severian. Iskljucivo interesi. Emocije su kući unutar 4 zida. Samo fantasti mogu da zamišljaju emocije na tom nivou. Dokle bude bilo interesa, može biti i ‘ljubavi’ u zavisnosti od sposobnosti političara obe strane. Ili ti, hoće li te poljubiti i reci volim te pre nego sto ti ga zavuče, ili će to biti na suvo.

Ja kao neko ko je rodjen ovde sebe ne smatram migrantom, oduvek sam imao izbor gde želim biti. Jednog momenta su me pitali gde bih više voleo da živim i tad, 86 87 godine sam rekao da bih više voleo da živim u Srbiji. Želja mi se ostvarila koliko iste godine. 10 godina posle toga sam odlucio ipak da se vratim da živim gde sad živim a kako sad stoje stvari i sa moje tacke gledišta, ne verujem da ću u skorije vreme da se preselim ponovo u Srbiju ako i ikad više. Nezavisno od toga hoće li Srbija ući ili ne u EU. Bar ne direktno povezano u mom slučaju.

Ali ovde se priča o novim pravilima na tehničkom koja će za godinu dana biti stara, a kažu da vreme leci sve. Bar za one koji slabo pamte a većina nas je takva, na sreću nekih, da ne imenujemo ponaosob jer je to malo nezgodno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Igrom slučaja radim posao koji je vezan i u EU i EEA i kod nas. Znam kako je tamo i ovdje.

 

Da se razumijemo, copy-paste prepisivanje direktiva EU na naše postojeće zakonodavstvo i standard je suludo. Ovo je isto i sa tehničkim pregledima (ali i lijekovima, električnoj energiji, obnovljivim izvorima energije i sl.) Sa druge strane, da ljudi voze neispravna vozila je još luđe. Objasnite mi kako da se ja osjećam kada mi krvavo zarađeno novo auto polupa čovjek koji nije zamjenio gume, kočnice mu ne rade....a još vozi preko ograničenja (a desilo se). Znači pitanje je šta to mi hoćemo i tvrdimo?? Na osnovu čega se kod nas izbori dobijaju?? Jel treba vozila da prolaze tehnički bez pregleda??

 

Što se tiče ulaska u EU. Pa pogledajte kako oni žive, a kako mi. Da je tamo sve krasno nije, ali je 10 puta boje nego kod nas. O čemu pričamo?? Opljačkaće neko Srbiju i Bosnu u EU?? A šta je ostalo za pljačku?? A mi kao možemo bolje??

 

Mislim da svako ono što vozi treba da održava na način da može da prođe bilo koji tehnički. Zbog sebe i drugih.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja