Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 9 minuta, stari roker je napisao:

Danas u Pecincima na tehnickom brusilicom sa TAM-ica skinulo fabricku vucu za prikolicu. Dvadeset godina je moglo,sad vise ne. Covek dosao kod mene,kupio cetiri nova srafa i vratio je nazad oosle tehnickog.

A pre neki dan trazili od musterije da skine sa neke Mecke kuku koja se izvlaci na dugme. Znaci ludilo.

Ja danas zvao da pitam za motor. Nosaci i koferi moze,vetrobran moram da skinem. Videcemo za koji dan....

Skidanje fabričke kuke kod vozila je kretenizam "par exelance" ,jer je ta fabrička kuka homologirana zajedno sa vozilom kao celina sa strane proizvođača. Skidanje homologovanog dela neminovno povlači za sobom ponovnu homologaciju vozila. Ako to traže,onda ne vidim nikakav problem da sa brusilicom skineš krov na autu i zahtevaš da ga homologišu kao kabriolet.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 6 minuta, štampar je napisao:

:D

Dobro jutro mladiću...

Kuka je mnogo nezgodna stvar i kad je već imaš i kad bi hteo samo da je dodaš na vozilo....:neznam:

 

Pozdrav Omladinac....

Slažem se da je kuka mnogo nezgodna stvar, ali samo i Srbiji....ostatak sveta to smatra normalnom radnjom. Ali dobro, proči če i to, veruj mi.Samo da nekome sine iz dupeta u glavu kakvu budalaštinu traže od ljudi i sve če biti bolje.....No pasaran.....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja danas prosao. 

Skinuo sam ksenone,stavio halogene, zamenio led pozicije i stavio sijalice sa vlaknom, u crevo iberlaufa nabio sundjer da ne dimi bas punim intenzitetom, pre 3 nedelje zamenio sta je trebalo od kocnica pozadi i prosao bez problema. 

Auto opran uredno juce, sija se ko nov,koroziju ne posedujemo ali imamo Alu felne, nisu me ni pitali za njih.

Tehnicki pregled je trajao 7 minuta. 

Ostalih 23 min smo sedeli i gledali se svi skupa posto da bi se zatvorio tiket mora proci 30min. 

Ukratko,sve isto kao i ranije samo se sada fotografise vozilo. 

Polisu sam u ruke dobio 15 minuta pre samog tehnickog pregleda sto mi je pomalo govorilo da cu "proci" bez obzira na rezultate samog tehnickog. 

Po meni prilicno bespotrebna drama oko rigoroznosti. 

Od tehnickih stvari proverene su samo kocnice na valjcima i svetlosne grupe. 

Toliko od mene!

Info 31.07.18 u 18:00h

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

Ima u jednoj sjajnoj knjizi, "Lažni Indijac" Abasa Hidera (čovek je bio izbeglica iz Iraka), jedan dobar esej na temu ispitivanja u zemlji traženja azila, možeš dosta da naučiš. Pivo, za tip, plaćaš kada se snađeš

 

 

Doći ćeš kod mene u predgrađe Hamburga kada otvorim Sicherheitsprüfung i servis. Inače, u Nemačkoj je rok mesec dana da se nedostaci otklone...

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
1 hour ago, Mitlar said:

- и гузоње ће долазити на технички а не као пре" имам човека"

Bogatih i moćnih uvek ima, bilo to u Srbiji, USA, Finskoj, ili Kazahstanu. Njima vozači teraju na tehnički.

Ovo "imam čoveka" je više važilo kod krševa, a posao su radili posrednici u osiguranju i slični.

 

1 hour ago, Mitlar said:

- Поскупело из одмах а поскупљење не прати стандард

Poskupljenje je u svemu ovome još i logično. Ranije je na tehničkom za sat moglo da se uradi 6 vozila, sad samo 2. Osećam da bi ih stare cene sa novim prometom vozila pozatvarale za nedelju dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Ukoloko trošiš 0 kWh, bude nahskuplja to je neodređenost dobiješ zbog deljenja nulom. Srećom, rešenje je limes kada potrožnja teži nuli i dobiješ za jediničnu cenu kWh beskonačno veliku veličinu

Toliko je i ovde za one koji troše preko 300kWh mesečno. Za male potrošače je nešto jeftinije. Slikaću ti sada julski račun.U Bugarskoj je bio ustanak pre 2 godine kada je poskupela struja, a oni su duže od 10 godina u EU.


Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 5 sati, štampar je napisao:

Хахахаха...ха...ти младићу још верујеш у Деда Мраза?:lol:

 

Какво ''муљање'' око бројева?Па сви имамо ''оригинал'' бројеве,мајстор Перо укуцавао лично,понеко има ПУС -укуцавано у АМСЈ и увек лошије изгледа него код мајстор Пере:lol:

Majstor Pera imao pravi srafciger umesto broja jedan:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
On 28.7.2018. at 10:49, štampar je napisao:

Шта ће Србија у ЕУ,видиш да тамо туку кад виде ћирилицу:neznam:

 

https://www.kurir.rs/region/hrvatska/3092963/zbog-cirilicne-tetovaze-pretukli-srbina-na-plazi-u-splitu-ali-tek-ih-je-reakcija-policija-sokirala-video/komentari

 

А види коментаре европљана:

 

šqwer

27-07-2018 20:57h

@m

Tako je,i onda prestanite više da dolazite kod nas!
Shvatite ne želimo imati posla s vama AMEN!
+ 182- 347

 

 

 

moram ovo napisati radi istine i radi Štampara jer ako ne ostace trag mržnje a ima je i previše među pojedincima koliko vidim,

epilog price:

Dakle kurir je napisao, https://www.kurir.rs/region/hrvatska/3092963/zbog-cirilicne-tetovaze-pretukli-srbina-na-plazi-u-splitu-ali-tek-ih-je-reakcija-policija-sokirala-video/komentari.

za normalnog covjeka prestrašno da se zbog cirilice na tetovaži nekoga prebije.

e sada, razmišljao sam da li napisati ili ne napisati tj.šta je gore od ta dva. ipak cu napisati

Jutarnji list je napisao: https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/mladica-iz-srbije-napali-u-splitu-zbog-tetovaze-delije-knin-na-bacvicama-skinuo-majicu-i-tvrdi-dobio-batine-malo-me-ponijela-morska-atmosfera/7671024/

kada se ovaj clanak procita stvari izgledaju malo drugacije. koliko moraš biti glup i drzak da sa natpisom DELIJE KNIN šetaš po Splitskim Bacvicama, koljevci splitskih navijaca.sada kada se na slici Jutarnjeg za razliku od slike na clanku kurira vidi glavni razlog premlacivanja, a moram dodati da mladic nije ni bio u ambulanti a kamoli u bolnici i da povrede nisu vidljive. 

ne opravdavam nikakvo nasilje pa niti ovaj slucaj ali se pitam koji je IQ ovog momka.

mislim da bi nekog hrvatskog momka koji šeta po BGD između navijaca CZ ili Partizana sa golim leđima na kojima je ispisano Bad Blue Boys, ili Torcida trebalo prebiti a ako to ne biste napravili vi ja bi to rado napravio umjesto vas.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Jeste,on je kriv sto je setao sa tetovazom. 

Glup je posto ne trebas ici tamo gde znas da ce te tuci zbog nekih obelezja ili pripadnosti. Napadaci nisu krivi nikada.

Recimo ja sam vracajuci se iz GR prolazeci pored Vranja video Siptarsku svadbu, na 9 vozila u koloni imali su ukupno 947 zastava velike Albanije, a vrednost vozila je bila oko milion € ,njih recimo niko nije dirao. 

Zakljucujem da su oni pametni,oni se eksponiraju tamo gde znaju da ih niko nece dirati. U MK kada smo isli ka Ohridu, svaka kuca ima Siptarsku zastavu, ja ostao nem. Pa to nije Makedonija, drugacije se zove taj deo zemlje.

Mislim da treba da se mnogo vise ugledamo na komsije Hrvate i mi i braca Makedonci.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre sat vremena, Astral je napisao:

Jeste,on je kriv sto je setao sa tetovazom. 

Glup je posto ne trebas ici tamo gde znas da ce te tuci zbog nekih obelezja ili pripadnosti. Napadaci nisu krivi nikada.

Recimo ja sam vracajuci se iz GR prolazeci pored Vranja video Siptarsku svadbu, na 9 vozila u koloni imali su ukupno 947 zastava velike Albanije, a vrednost vozila je bila oko milion € ,njih recimo niko nije dirao. 

Zakljucujem da su oni pametni,oni se eksponiraju tamo gde znaju da ih niko nece dirati. U MK kada smo isli ka Ohridu, svaka kuca ima Siptarsku zastavu, ja ostao nem. Pa to nije Makedonija, drugacije se zove taj deo zemlje.

Mislim da treba da se mnogo vise ugledamo na komsije Hrvate i mi i braca Makedonci.

 

kako si uopce vidio aute od tolikih zastava?  i ti nemaš drugog posla kad brojiš zastave po svadbama, bdw. smanji malo vrjednost tih 9 auta da bude realnija slika.

 

 

pa to sam vam i ja svjetovao:

mislim da bi nekog hrvatskog momka koji šeta po BGD između navijaca CZ ili Partizana sa golim leđima na kojima je ispisano Bad Blue Boys, ili Torcida trebalo prebiti a ako to ne biste napravili vi ja bi to rado napravio umjesto vas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1772 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Šta vam je ljudi, ovo je sezona provokacija, ništa neobično, svake godine u isto vreme. Letujem tamo pa pratim. Doduše ove godine nešto im slabo ide, valjda su se već smorili. Moraju i službe malo na godišnji.

 

Kako li ova situacija utiče na tehnički pregled :neznam:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Mitlar ako si mislio na moj post izvinjavam se jer sam sve napisao u istoj recenici pa je dobilo drugaciju konotaciju.

Moja greska, u drugom delu samo htedoh reci da treba postovati domacina. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 6 minuta, štampar je napisao:

Шта мислиш да се прошетао по Загребу са Српским дресом?Не би га спасло то што је Јапанац....такви су они тамо,...

 

Mozda je jadnik i mislio da seta po Zagrebu?!? :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Koja ono beše ova tema :stabre:

Aaaa, da Nova pravila prilikom vršenja Tehničkih pregleda :offtopic:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 59 minuta, štampar je napisao:

:lol:

Аух Миле па јел могуће да си ти такав?Тукао би некога само зато што навија за неки клуб који ти можда не волиш?Не могу да верујем:neznam:...

Код нас овде тога нема,ми смо миран и фини свет,не тучемо никога за кога год навија...

 

dobri štampar, nikada ne kužiš šta se kaže nego tupiš ono što ti želiš, naravno da bi tukao kretene koji žele isprovocirati lokalnu sredinu i to iz humanih razloga jer bolje da ih ja sam tucem nego skupina luđaka.

inace dok je sport bio sport a ne politika navijao sam za Zvezdu.

za ovo drugo potpuno si u pravu, evo sve sami fini svjet koji se ljubi.

https://www.espreso.rs/sport/navijaci/239941/tuca-delija-i-grobara-njih-50-iskasapilo-macetama-navijaca-lekari-mu-se-bore-za-zivot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pa i nije skroz Off-Topic. Ustanovili smo da određene tetovaže ne mogu da prođu tehnički prijem na određenim lokacijama.

Što bi se reklo, povezali smo  neka lica sa nekim prostorima, neka lica sa nekim predmetima, neka lica smo povezali sa drugim licima.... ukratko - dečko nije prošao tehnički prijem u Splitu.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 39 minuta, štampar je napisao:

Шта мислиш да се прошетао по Загребу са Српским дресом?Не би га спасло то што је Јапанац....такви су они тамо,...

ma grješiš, opet i stalno.

https://sportske.jutarnji.hr/hotsport/nevjerojatna-hrabrost-na-maksimiru-potpredsjednica-rada-pojavila-se-u-srpskom-dresu-u-zagrebu/4549115/

a onaj japanski jadnicak???? šta reci on i dalje misli da niko nema što srbin imade, hrvata za brata. vidiš mu godine? tako su ga ucili o ovim prostorima a onda su se pojavili oni koji su vozili nove crvene motore pa im se sa demokracijom javila kletva dabogda imao pa nemao i sada su ogorceni i truju gdje god mogu iz svog jada icemera a nađe im se i neka pratnja po onome svoj svoga nađe.

pitanje, jel vam dosadilo ili idemo još?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Pa i nije skroz Off-Topic. Ustanovili smo da određene tetovaže ne mogu da prođu tehnički prijem na određenim lokacijama.
 


Radi se o novim uslovima/pravilima. Sa naglaskom na ...

Ma, ajde da se volimo :) odoh tamo u onu temu!



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 3 sati, Astral je napisao:

Jeste,on je kriv sto je setao sa tetovazom. 

Glup je posto ne trebas ici tamo gde znas da ce te tuci zbog nekih obelezja ili pripadnosti. Napadaci nisu krivi nikada.

Recimo ja sam vracajuci se iz GR prolazeci pored Vranja video Siptarsku svadbu, na 9 vozila u koloni imali su ukupno 947 zastava velike Albanije, a vrednost vozila je bila oko milion € ,njih recimo niko nije dirao. 

Zakljucujem da su oni pametni,oni se eksponiraju tamo gde znaju da ih niko nece dirati. U MK kada smo isli ka Ohridu, svaka kuca ima Siptarsku zastavu, ja ostao nem. Pa to nije Makedonija, drugacije se zove taj deo zemlje.

Mislim da treba da se mnogo vise ugledamo na komsije Hrvate i mi i braca Makedonci.

 

niti jedno registrirano vozilo a za tehnicki ni da pitamo, a baš sitrebao da ih pitaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Nisu problem nova pravila i tehnički već  nelogočnosti,  pogrešna tumačenja, nedoslednost u primeni . 

 

 Nerazumevanja i ovde na forumu će uvek biti , " Sit gladnome ne veruje " i  Boli me lud , pravim se qrac... za neke će uvek da važi .   

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
13 minutes ago, mile fazer said:

niti jedno registrirano vozilo a za tehnicki ni da pitamo, a baš sitrebao da ih pitaš.

Ne idu oni na tehnicki.

Probacu da objasnim.

"Drzava" Kosovo ima svoje tablice.

Srbija ih ne priznaje.

Vozaci kada zele u Srbiju, skinu Kosovske tablice stave u gepek i odu u prvu policijsku upravu po prelasku granice Kosova. Tamo za samo 50€ dobiju probne table SRB ogranicenog trajanja i sa njima dodju u BG. Zavrse sta su imali, vrate se na Kosovo u svoju "drzavu" i vrate svoje tablice. 

U Greciju recimo 'ladno ulaze sa Kosovskim tablama kao i u Makedoniju.

Njih ne vracaju sa tehnickog zbog kuke,zatamnjenih stakala, 2kg heroina u gepeku i slicnih gluposti. 

Beograd je pun probnih tablica iz "pogranicnih" opstina sa Kosovom.

Ekonomija cveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja