Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Zatezace nekoliko sedmica i vratice se na staro....

Ko da ce neko u policiji gledati te slike sa tehnickog...  bla bla bla, boli ih uvo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 1 sat, milos-v je napisao:

Registracija mi nece bas skoro,pa se nadam da ce popustiti malo sa pritiskom. Od svih dodataka koje imam,mislim da je najveci prob izduv. Ostalo sve mogu i da skinem,al lonac  imam samo ovaj. 

 

20180721_180143-1.jpg
 

 

Da li je original ili ne, nemam pojma. Tako sam kupio motor. Kad ukucam oznaku u google dobijem  ovo. 

 

 Screenshot_2018-07-21-18-11-29-1.png

 

Tu vidim da je lonac namenjen bas za moj motor, jer  je masina kao i na fzs600. E sad kako ja to da dokazem na "estetskom" pregledu? Moj motor nije fzs, a u stvari su isti... :ups:

Ili mi svakako ne znace nikakvi papiri pa mora da jurim fabriku? :stabre:

druže, lepo ti piše za koji motor je lonac. Šta tu nije jasno? To što ti misliš da su mašine iste, to je tvoja stvar.Akrapovič misli drugačije.A njegov papir puno više vredi na tehničkom nego tvoje mišljenje.......ako tvog motora nema na popisu, onda to nije za tvoj motor. Kratko i jasno.....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4804 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

^^ Ne bih se bas slozio sa ovim,zatezace ali iz drugog razloga.

Moje vidjenje cele situacije je sledece,cinjenica je da je vozni park u Srbiji ocajan i star, infrastruktura je ista takva a zivotni standard jos gori,sto rece Mile fazer evropa pritiska,jeste,isto je bilo i u Hr za vreme tranzicije samo u to vreme njihove plate su bile 700-800€ (kao i zivotni standard sto im je uvek bio visi no u Srbiji ali nije za ovu temu) pa su obnovili vozni park "povoljnim" kreditima evropskih banaka.

Na isto se i ovde cilja,vozila ce zavrsavati na otpadima a ljudi se moraju voziti i prevoziti,posto ovo nisu 60te morace do vozila samo na jedan nacin,gle cuda,opet ce nas "spasiti" banke,samo ovde se ne ide na povecanje zivotnog standarda (osim na pinku i u informeru gde smo u rangu Ch) zbog ciste nesposobnosti.

Rece urednistvo politika,mozda i obrisu post ali ja to ne vidim drugacije.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Dokurcilo mu.2ad98d67a8e679e88b0a19706d853e61.jpg&key=4c02572662c520a770fce21686502ae26ce36978125f76603c428f72eddaccbb

Sad mu treba napisati kaznu za narušavanje mira i bezbednosti. Na to dodati troškove izlaska vatrogasaca, troškove lečenja tog sto se nagutao dima i sve ostalo.

 

Jel moguće da smo toliko zabrazdili..?!

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Zato ja skupljam pare za novi auto. Kredit me videti nece. Motor i GSP ce da zavrse posao

Batee, da nisi puno bio na kiši ovih dana? Šta pričaš to?? :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1774 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Prijatelju su maznuli katalizator u servisu, pa sad mora da doplati 5.000 din. prilikom registracije.

Ovo je slučaj sa većinom uveženih polovnih automobila u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4804 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, mradomir je napisao:

Prijatelju su maznuli katalizator u servisu, pa sad mora da doplati 5.000 din. prilikom registracije.

Ovo je slučaj sa većinom uveženih polovnih automobila u Srbiji.

Za cega 5.000? Ili prolazi teh. ili ne (mora da ugradi) ovo mi nije poznato za placanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1774 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 minute ago, bdada said:

Za cega 5.000? Ili prolazi teh. ili ne (mora da ugradi) ovo mi nije poznato za placanje.

Valjda doplata zato što nema katalizator. Tako mu rekli na tehničkom u NS-u, pa sam tako i preneo. Mislim da je katalizator daleko skuplji od 5.000 din.

Ajde proveriću još jednom da li sam dobro razumeo, pa javim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Kome da doplati, gazdi tehnickog pregleda. Neka prijavi nadleznim organima pljacku. Inace prve tri godine sastav izduvnih gasova ne utice na ispravnost vozila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1774 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 minute ago, brdy said:

Kome da doplati, gazdi tehnickog pregleda. Neka prijavi nadleznim organima pljacku. Inace prve tri godine sastav izduvnih gasova ne utice na ispravnost vozila.

Ja sam razumeo da treba da plati taksu državi :stabre:.

Baš ću mu reći da obrati pažnju, tek treba da registruje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4804 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 10 minuta, brdy je napisao:

Inace prve tri godine sastav izduvnih gasova ne utice na ispravnost vozila.

Ovo je tacno ali meni smrdi jaaako. :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma sve ok, samo tri godine neka odlože, da bismo mogli da gutamo dimčinu iz dizela sa poskidanim filterima, a posle ćemo već da vidimo šta ćemo sa njima, i sa još zilion koji će u međuvremenu biti uveženi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Ma baš je lepo ovo, to što svako drugo vozilo dimi na sve strane a svako treće ševa dok koči, što polovini farovi biju u oči umesto na drum i još svakom trećem nešto curka pod vizilom, a opet svaki treći kupuje polovne umesto novih guma...
Ne treba nama novi tehnički pregled, treba nam pošteno urađen bilo koji stari tehnički pregled, prost, jasan.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pričam malo pre sa poznanikom koji baždari tehničke preglede širom Srbije. Kaže jeba je što su maksimalno zaguljeni tehnički uslovi za otvaranje novog tehničkog pregleda. Postojeći imaju rok od 3 godine da se prilagode. E sad, ukoliko nekom progledaš kroz prste pri pregledu motora ili automobila, možeš glatko da popiješ zatvaranje, a da otvoriš ponovo moraš po novom, što je u praksi neizvodljivo. Niti mogu lako da se nabave svi potrebni uređaji po novim pravilima, niti postoji neki tamo softver... Tu su se kaže svi vlasnici tehničkih uzentali samo tako, što sa sobom povlači potpunu rigidnost u tumačenju novog pravilnika. Pomenuo mi je za primer neki tehnički pregled koji je juče pustio samo 3 automobila od svih pregledanih tog dana.

Koliko će samo manje registracionih taksi da se naplati u budžet, to će da boli. Očekujem nove momente, pre ili kasnije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja danas imam zakazan tehnički u 13h. Kada sam zakazivao, barem 5 puta su mi ponovili da auto mora biti čist skroz, Znači, ne sme ni samo prašnjav da bude. Na moje pitanje šta će raditi ukoliko pljusne kiša i auto se izgliba na putu do tehničkog pregleda, dobio sam odgovor da u sklopu tehničkog ima i perionica (pranje auta je 500 din, samo tuširanje je 400)...pa izvol´te... :grr:

Ukoliko prođem tehnički (Škoda 96. god.) javljam detalje... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, markulja je napisao:

Nemoj samo da ga zapalis kao ovaj iz Pozege :D

Pa vidi... koliko je plaćen, taj auto je do sada sebe isplatio barem tri puta. :D

Nije nigde truo, kočnice su servisirane, spone su menjane... Jedino što imam (a da me mogu zajebavati) je desni far gde mi je kamenčić u krajičku napravio rupicu (nije pukao far, samo probio rupicu) i tu sam zamazao silikonom da ne ulazi voda. Pitao sam drugara koji radi u praonici kod tehničkog pregleda, i on misli da to neće biti problem (mada on ne zna šta sve tačno prolazi, a šta ne). Ovi sa tehničkog nisu ništa hteli da mi kažu dok ne dođem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1706 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 8 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ja danas imam zakazan tehnički u 13h. Kada sam zakazivao, barem 5 puta su mi ponovili da auto mora biti čist skroz, Znači, ne sme ni samo prašnjav da bude. Na moje pitanje šta će raditi ukoliko pljusne kiša i auto se izgliba na putu do tehničkog pregleda, dobio sam odgovor da u sklopu tehničkog ima i perionica (pranje auta je 500 din, samo tuširanje je 400)...pa izvol´te... :grr:

Ukoliko prođem tehnički (Škoda 96. god.) javljam detalje... :)

 

E bas pre dan-dva brat mi procita neki tekst u kome Okanovic nesto objasnjava i kaze kako nisu oni krivi sto na tehnickim rade nestrucni ljudi.Elem kaze covek da auto treba biti cist u smislu da nema 100 kila blata pa se ne vidi boja auta e ne kao da je spremljen za prodaju.da strucnjaci nauce razliku izmedju razbijenog i napuklog fara.da ne vracaju ljude sa tehnickog zato sto je spao lak ili matirao na pojedinim delovima.razliku izmedju dubinske i povrsinske korozije uh.Sad me i ne cudi sto je onaj zapalio auto ko zna zbog kakve gluposti su ga vratili

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Priča mi juče drugar iz praonice: 

Došao auto na tehnički, onako malko prašnjav (ne blatnjav), nisu ga pustili i poslali ga na pranje u praonicu gde drugar radi. Pošto nije trebao ful tretman pranja, samo tuširanje, on je samo naprskao sredstvo za brzo pranje i istuširao auto. Ono što drugar nije video u toj frci (ima dnevno po par desetina auta, a sam radi) je to da je boja na autu od starosti na pojedinim mestima matirala i kada ga je istuširao pojavile se štrafte kako je ono sredstvo za pranje curilo. Naravno da momci sa tehničkog to nisu hteli da puste da prođe i onda je ovaj iz praonice morao da plati drugoj praonici da ispoliraju auto (ovaj ne radi poliranje auta i nema sredstva za poliranje). 

Eto do koje granice ludosti idu sa traženjem čistoće auta...:jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Tu je problem ovih sa tehničkog jer su preozbiljno i preoštro shvatili sve novine koje su im uveli. A to je zbog toga što inspekcija sada češlja i zatvara redom tehničke preglede koji se ne pridržavaju instrukcija. Pa ovi razmišljaju: bolje da ne pustimo ni jedan sa nekom (mogućom) falinkom da nas inspekcija ne zatvori...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

I ljudi sa tehnickog imaju pravo sto se tako ponasaju. Da li bi ste vi rizikovali?

Ja ne bih. 

Nisu im dali dobra uputstva i sada svako tumaci na svoj nacin. Razumljivo je da stite sebe. Svako bi tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja