Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja sam bio ubedjen da kad mi se upali check engine ili nesto drugo, treba da idem u servis da mi to srede, a ne na tehnicki... :stabre:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Pa ta lampica i jeste tu da upozori tehničara na tehničkom pregledu da nešto nije u redu sa motorom i da vozilo verovatno ne zadovoljava ekološke propise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1584 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
7 hours ago, mrle said:

to sam i planirao, nego šta da radim sa točkovim i donjim strojem?

 

Toškovi na magare  :lol2:

 

7 hours ago, Alekre said:

Dobro se Zligor setio. 

 

Možda da se stavi na fosne pa da se nosi do tehničkog.

 

Kad je mogo kum Žoržo keca u Međeđu, možete i vi do tehničkog pregleda  :lol3:

 

efuI7dLtrP4nuHEYZp0l8IHJzXGsy1bJuDNdLlT77dwv4dB4MdOM647TbB4OxzKxDCHdUCfeYa70IPliAoHZIAeEehaeXcWWrAfm9TE9mlNsSP1WHPxbeWxzijl6-vQN11VJOoIK1u8WtzN5znwPGjqdrr9_K1jpJEYsLCe1_29hACJQq-PYQtgsOJuFVFrGcjCjevkv2zUwBbLDxrOnM3LuhDM5G-dcxIlNYst2_EcB_8NR9P-75CKXWqQ3BMd8nDja49pK95MAPOIAJlKO04wPlNzdOicjB8xp8yVtBZVPeBHtO1Yy9aO5xJqFM9QI27-ZWP4L47ONl5Mw2y75Ef4J-HKGFar_tnAzTLzzuNINwcEO_9vSWZu4z8t1tFfafXuW_Sy74fN1G2DLdpGpCmCrZW3G738gmHUgcEez9j_GcLFvnQ927g7tAzGOZbqnybwLywxXZwOF8fn9bk3uq5fCEyQMf3hfmtcpWdzmHDL5JWbxvB85cn0YPjG1B8RYF_WsWI81zBFb6NK49NeT_Q2uwTC70lmj7RPaaYRKV7UUUwPtfLFh-TKHrWjIjkqppS2MKcv92hscUj35JjhHG5ZmkQFd_CXv=w966-h655-no

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1709 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Zasto?Treba auto da ide na atest?Onda je slicno i sa taxi-tablama?Nemoj pogresno da me razumes.nije ovo upereno protiv tebe.samo pitam kakva ste tumacenja dobili po ovim glupim stvarima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4815 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nema sta protiv mene,nisam ja smisljao :)

Ako dodjes na teh. sa nosacem mora biti namenski pa dokazuj,trazi homologaciju ... zato kazem lakse je ostaviti kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
18 hours ago, Mc SREMac said:

Danas sam bio na tehnickom, ispred nas su coveku poklonili zeton za pranje (u sklopu tehnickog) jer je auto bio prljav, nekoliko glupih razloga sam danas cuo koji su doveli do toga da automobli ne prodje tehnicki, ne znam....ovi izgleda misle da mi imamo plate kao u Nemackoj jer verovatno ONI imaju pa nam je lako da kupimo nove automobile koji nemaju ni ogrebotinu na sebi..... 

Podržavam !

Pre tehničkog, obzirom da je preskup, treba da poklone svakome gratis pranje.

I spolja i unutra - šta ako je tabla prljava pa se ne vidi kilometraža ???

 

17 hours ago, Savan said:

Ali ajde da ne ulazim u raspravu dalje, država u kojoj vlasnik tehnickog pregleda može da napravi razliku izmedju proći i ne proci pregled i zaslužuje ovako nelogično rigorozne mere.


 

Zato u Holandiji svi voze bicikle - da se ne drndaju sa autom na tehničkom pregledu...

Ili i njih rigorozno tehnički kontrolišu i registruju i osiguravaju godišnje ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4815 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bome u pravu je Savan za ovo,ako odluku o prolaznosti donosi onaj koji time ostvaruje profit onda to ne moze na dobro izaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
1 hour ago, X8 Vračar said:

 

 

Zato u Holandiji svi voze bicikle - da se ne drndaju sa autom na tehničkom pregledu...

Ili i njih rigorozno tehnički kontrolišu i registruju i osiguravaju godišnje ???

Mozes da vozis cele godine biciklo, ili pak da ides peske, dana kada ti istekne tehnicki pregled auto ti vise nije legalno na putu. Bilo da se vozi ili samo da stoji negde na parkingu, pored puta itd.

A pregled je detaljan, to mi je nekako mozda i prikladnija rec umesto rigorozan. I da, i ovde ima ljudi i ima onih koji traze manje detaljan tehnicki pregled iz ovog ili onog razloga, ali to su cesto nijanse u pitanju. Na kraju diskutabilno je ko je zapravo u dobiti sa manje detaljnim pregledom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Vidim ima na aliexpresu, za približan iznos jedne godišnje registracije, kit za prepravku na električni bicikl. Da nije možda neko naručivao?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 430 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Vidim ja da će biti prepravki na metan i pojačana sledovanja pasulja kao osnova za sopstvenu proizvodnju goriva. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

pobuna a? koštace vas po đepu pa ne paše? prilagodice te se s vremenom kao i svi mi ostali ( EU đira )

meni to paše iz puno razloga, neke je Savan i naveo ali ima dosta toga još pored njegovih. 

prvo pogledajte na šta sve vec motori lice sa svim što se na njih dodaje kao npr. onaj motor sa prethodnih stranica, kufer pa nosac torbe na kuferu pa još neke dvije šipke iza kufera, auspuh vanserijski, štitnici motora gore dole sa strane, dodatni led reflektori koji u pravilu smetaju i onom iza i ono ispred.

ko meni kao nekome tko vozi iza tog motora garantira da je sva ta oprema atestirana i da ce tehnicki izdržati na cesti tj, da mi nece pasti ispred kotaca i sl.

to što vam hoce napraviti je RED u saobracaju i tako treba biti svugdje. 

zašto bi se morao buditi kada u ponoc prođe neki motor sa Akrapovicem bez db. kilera jer baja hoce da se ga vidi na daleko a to ne ide bez buke.

svaki fabricki motor na obujmici auspuha ima dozvoljenu buku u decibalima i svako može staviti bilo koji akrapovic sa toliko decibala koliko je u orginalnoj izvedbi motora propisano i to treba atestirati. kraj price.

kineski led žmigavci, opcenito LED rasvjeta po svugdje na motoru, ok. ali gdje je tu atest?

hoceš šminkerski motor, ok, na atestiranje, plati, pa ako dobiješ pecat uživaj.

tko smo mi da se ponašamo pametnije od sto konstruktora motora i svih silnih atastiranja koje provodi fabrika?

na felgu 190 stavljaju ljudi gumu 200, ok. ide to na felgu ali jeli ciklistika poremecena? naravno da jeste jer bi inace fabrika to fabricki ugradila.

slikanje vozila? 100% u redu, zapisi kilometraže pod obavezno jer što bi netko kupovao macka u vreci na temelju tvrdnje vlasnika.

REDA mora biti i šteta da ga nije bilo prije 50 godina. padne prva kišica a mi ko na ledu sa dva kotaca. ulje i masti samo kaplju iz svih crjeva, kartera, diferencijala, kardana i ostalog. popravi brate sve to pa vozi i kada staneš ispred mog ulaza da ne ostane lokva ulja iza tebe.

svi mi mislimo da se naše vozilo tice samo nas a nije baš tako na žalost pa ginu nedužni žbog štop lampi, trulih kocnica pa i zbog toga što ne radi pumpica za prskanje šofer šajbe.

ima toga još ali naslucuje se šta želim reci pa kome krivo kome drago.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ma profunkcionirati ce prijatelju, evo ja sam primjer. imao sam opciju za auspuh, prednju kocnicu, led žmigavce, zadnji rep sa štopom i dr,  i prijatelja na tehnickom pregledu a imam ga i dalje. nadobudno dođem ove godine na teh. preg. i on mi prijateljski kaže da riskira posao ako me pusti i da to jednostavno skinem za teh. pregled i stavim sve orginal pa da mu dođem i da odslika sve i prođem teh. preg. pa onda da radim šta me volja.

u Puli je bilo nekoliko kontrola buke na motorima i nekoliko je platilo kazne i onda se ja mislim što bi ja u garaži vracao sve te opcije i izgubio pola dana da bi mi motor bio idealan za kažnjavanje. bitno je i to da sa tako " nabuđenim " motorom na nekoj od granica te mogu i kazniti i vratiti nazad a vjeruj mi to nije malo u eur. a da ne govorimo o tome da je to putovanje sjebano.

ono prije što sam naveo u pstu i ovo sada je meni dovoljno da imam fabricki motor po prvi puta do sada i ne smsta ništa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Sve je to u redu, neke stvari se radile oduvek, neke od skoro ( kilometražu su mi upisivali još kad sam registrovao svoj prvi motor 79 - te, zadnjih 5 godina mi slikaju i motor i auto ), ali mislim da je najveći problem u samom postupku kako sve to uraditi. Što " Brdy " kaže, kad imaju problem, pitaju te neke inspektore iz agencije za bezbednost, a ni oni ne znaju šta da im odgovore. Nije dovoljno samo napraviti zakon, treba sve detaljno pripremiti za njegovo delovanje. 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

pritišce vas EU, kao i nas prije, i zato je to tako ali doci ce sve na svoje mjesto.

zaboravio samreci da su sve opcije moguce ali uz atest i u skladu sa propisima i teh. karakteristikama vozila.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Ja ću biti zadovoljan ako ne bude budženih ksenona na razne šklopocije i farovi da bacaaju snopove u okvirima standarda. Naravno, i kočnice da budu ispravne, spone, amortizeri, upravljač da ima dozvoljeni luft...
Valjda će, na kraju, tehnički imati smisao i svrhu.

Tek me čekaju tehnički po novom zakonu, verujem da nema problema a ako ih ima nadam se da će ih naći (što sam i do sada tražio).

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Svima je nama jasno da mora da postoji neki red, ali uvodis od danas na sutra evropski zakon u drzavi gde je sve otislo u  *urac ??

Gde plate lice na baksis, knjizice neoverene, staz nije uplacen godinama unazad, plate kasne 2 meseca, i gde narod jedva sastavlja kraj sa krajom ??

Meni ovo vise lici na neko prebiranje ili bolje receno na selekciju ??

Ko ima para taj ce i da vozi, a ko nema ko ga *ebe neka proda ili parkira.

 

Svako bi rado kupio nov motor da se moze, kupis novo i bas te bole uvo za zakon koji oni uvode.

Ali treba pored toga registrovati taj motor, auto, platiti komunalije, stan, hraniti 2-3 dece, treba ih skolovati, obuci i svako jutro dati za dorucak ??

 

Daj ti meni/nama  prvom evropske uslove za zivot i njihovu platu, i problem oko registracija, atesta, izduva, i krseva ce se sam resiti.

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 430 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 Ajd , neka , nije problem , nek se primenjuje i  poštuje sve to .  Neka se uvodi red. 

Al  nekako uvek ispadne :  Ajd da se je*emo a kad dođe red na nas da prekinemo.  

Sve mere i zakoni se donose selektivno i tako i primenjuju.  

 Zaustavi me policajac i opominje :  

- Ta dnevna svetla nisu po zakonu...  

- Pa ni vama far ne radi .  

- Jeste al ja vršim kontrolu !    

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Registracija mi nece bas skoro,pa se nadam da ce popustiti malo sa pritiskom. Od svih dodataka koje imam,mislim da je najveci prob izduv. Ostalo sve mogu i da skinem,al lonac  imam samo ovaj. 

 

20180721_180143-1.jpg
 

 

Da li je original ili ne, nemam pojma. Tako sam kupio motor. Kad ukucam oznaku u google dobijem  ovo. 

 

 Screenshot_2018-07-21-18-11-29-1.png

 

Tu vidim da je lonac namenjen bas za moj motor, jer  je masina kao i na fzs600. E sad kako ja to da dokazem na "estetskom" pregledu? Moj motor nije fzs, a u stvari su isti... :ups:

Ili mi svakako ne znace nikakvi papiri pa mora da jurim fabriku? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
7 minutes ago, Interceptor BP said:

Isto to sam i ja pomislio.

 

9 minutes ago, bdada said:

Ja mu bas htedoh reci da samo u Bg moze zavrsiti teh. :jee:

 

56 minutes ago, srbac said:

Ides na tehnicki negde van beograda i problem rešen 

:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja