Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Paljevina lak novac u postenom svetu ne postoji.

pre 49 minuta, Paljevina je napisao:

Ne mozes da poredis operatera na CNC masini sa nekim ko ima znanje da napravi tu CNC masinu

Gde sam poredio?  :stabre:

 

pre 39 minuta, živke je napisao:

Ako na pošten način dođeš do pozicije da zarađuješ ogroman novac - opet si morao da uložiš mnogo rada i truda da dođeš u tu poziciju, pa ćeš to svakako da ceniš

Ovo ti se svidja, sta sam drugacije rekao? 

 

 

 

 

@živke samo citiram, nije upuceno tebi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1121 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

U redu je da je tebi cena ukupnog iznosa registracije OK, ali nikako ne bi trebalo da su ti OK iznosi pojedinačnih stavki... Ja odavno pričam, neka je registracija iste cene kao i sada, ali daj da bude logična i smislena. A ne da me osiguranje koje je najbitnije (koje i ti spominješ) košta višestruko manje nego neka jedna je*ena taksa usranom državnom aparatu... 

 

 

edit: više se odnosi na automobile ali nisu ni motocikli pošteđeni nebuloza. Revizija besmislenih kategorija tu i tamo bi bila više nego normalna i korektna.

*Takođe je potrebna i smislena 'periodična' registracija dvotočkaša...

 

U suštini, ljudi mnogo više treba da se bune zbog glupavih i nelogičnih nameta koji vređaju inteligenciju nego li same ukupne cene registracije vozila. A kad bi se nameti za ovce i magarce sredili, onda bi se i cena registracije vozila uredila. 

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
1 hour ago, Paljevina said:

 

Mnogo smo otisli u off drugari... elem... meni je OK cena registracije kod nas, s obzirom na to da sam pokriven od sve moguce stete i povreda, osiguranje se veoma lepo naplati kad zatreba, zlu ne trebalo.

 

Gledajuci na prosecnu platu u Srbiji, registracija jeste skupa jbg, ali to je neka druga prica i bitka koja treba da se vodi na drugom mestu a ne na forumu. 🤷‍♂️

E, sad... Nisi ti pokriven. Pokriven je onaj treći. Onaj kome si ti naneo štetu. A i to nije sve! Doplaćuje se za putnike u tvom vozilu. Itekako osiguranje gleda na to da li si kriv ili nisi. Pogotovu da nisi prekršio neko od njihovih (sitnim slovima napisanih) pravila. Ako jesi, oni oštećenom licu isplaćuju štetu, ali tebe lično utužuju da im nadoknadiš štetu. Srećom po one ni krive ni dužne koje neko ošteti, ali za tebe, kao onog koji se osigurao, nema ničeg dobrog. Što skriviš, platićeš. Opet, detalji u sitnim slovima, kad se potražuje naknada isplate štete od osiguranika.

Promenio član misa-pei

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
9 hours ago, Blackened said:

Da, za motor bi trebao biti jefitnije, uzevsi u obzir cene registracije kola.

Ali gledano apsolutno, u Nemackoj je mnogo skuplje (primer u Berlinu ti treba 60% vise para da bi ziveo istim standardom kao u Beogradu). Naravno kada se uzme standard u obzir (najcesca/prosecna plata), dosta toga se anulira.

- gradski auto 1.6 kubika prosecno izadje preko 600e godisnje. (osiguranje, registracija, porez...), kod nas je koliko, oko 200e, 300% skuplje u Nemackoj.
- Kod motora nisam siguran, mnogo varira cena osiguranja od puno faktora.  Vidim da ima i jeftinije, a i primera do 800E godisnje za 700-800ccm
 

A Mannheim, a godisnji povracaj poreza, sta kaze Steuerberater (poreski savetnik), a Steuerklasse ili ti poreski razred...za nas nepoznati pojmovi? Cene po prodavnicama REWE, Kaufland... Cena goriva...

Kod nas nista ne varira u korist gradjana. A sta cemo za jednu tablicu na dva vozila? Koliko smo od toga daleko?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 9 minuta, dejankiss je napisao:

A sta cemo za jednu tablicu na dva vozila? Koliko smo od toga daleko?

Toliko daleko da jednu malu za motocikli placamo isto kao dve velike za ostale kategorije, eto gde smo. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 531 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 4 sati, Paljevina je napisao:

Ja pokusao vec na dva sajta i ispada mi slicna cifra... Koliko ti je u tih 180 eura kostalo osiguranje a koliko registracija i takse, de napisi lepo...

Druze, Ukupna cifra koju sam dao za registraciju je 360 BAM. Dao na ruke agenciji koja mi registruje nekoliko vozila vec 10ak godina. Sutra kupim saobracajnu. Niti sam vidio uplatnice niti MUP. Jedino je sin morao da odveze motor na tehnicki.
Koliko je od toga putarina, osiguranje, tehnicki, taksa za japanske prepelice i cokolada za gospodju u MUP, stvarno ne znam. Ja platio ovo sto sam rekao i motor registrovan. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@Paljevina

Nismo se lepo razumeli... Kako si napisao, pogrešno sam shvatio da smatraš da si u slučaju nezgode koju sam skriviš pokriven i ti kao vozač i putnici u tvojim kolima. Vozač i njegova povreda nije pokrivena osnovnim osiguranjem, već se doplaćuje osiguranje za putnike u kolima (mada su i oni treća lica, bem li ga) a i za vozača, valjda. Posle vidim da znaš sve, ko mator :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da, bila je u autu u koji je tvoj otac udario. Da je bila u njegovom/vašem autu, ne bi dobila odštetu ako nije uplaćen dodatak za putnike u kolima (koja skrive udes).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 531 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
3 hours ago, Paljevina said:

@misa-pei, nem' pojma o cemu govoris, nazalost, bio sam u par situacija gde sam potrazivao i uspesno naplatio osiguranja, kako za sebe, tako i za bliznje meni... ne razumem o kakvim se sitnim slovima radi, osim ako nisi pijan / drogiran ili nemas kategoriju / registraciju, i naravno ako nisi kriv. Pa da, pokriveno je lice kome ja napravim stetu/povredu, ali to je to, nije šija nego vrat. 

 

Jbg, okej, posteno, ipak ti zivis tamo i znas tacno kako je. Svejedno mi je cudno, sta je s tim osiguranjem, gde je ono u celoj toj prici i koliko kosta, bas vam je jeftina registracija...

Prosle godine imao saob nezgodu mojom krivicom. Popunili evropski zapisnik bez policije i kud koji. Moje osig mi samo trazilo da potvrdim dogadjaj i zavrsena prica. Oni pokrili kompletnu stetu na drugom vozilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
14 hours ago, dejankiss said:

A Mannheim, a godisnji povracaj poreza, sta kaze Steuerberater (poreski savetnik), a Steuerklasse ili ti poreski razred...za nas nepoznati pojmovi? Cene po prodavnicama REWE, Kaufland... Cena goriva...

Kod nas nista ne varira u korist gradjana. A sta cemo za jednu tablicu na dva vozila? Koliko smo od toga daleko?

Malo idemo svi u off - Ok Manheim, poredio sam dva glavna grada. Mannheim mozes porediti sa Somborom recimo. Pa vidi kolika je tek tu razlika. (ima pojednihih stavki sta je jeftinije u Nemackog (tehnika, odeca), ali apsolutne cene, prosek za ziveti je mnogo skuplji tamo, 50%-100% vise ti para treba za slican zivot, zavisno od stila zivota).  Ali motor je ok izgleda, moze malo da kosta.

Nama su plate i sistem najveci problem. Cene su bile mnogo nize pre 3-4 godine, sada je to osetno gore ali nije jos na nivou EU cena.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 306 postova

750 ccm osiguranje 135€ i tehnički oko 50;isti motor u DE prije par godina tehnički (važi 2 godine) 75€ a i osiguranje isto toliko.
1200ccm u DE platio osiguranje 150€,tehnički košta identično i to mi ispitivač došao u radionicu di sam radio servis

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 868 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pa u evropi plata sluzi da zivis od nje ,ovde sluzi da je do kraja potrosis i da imas "mogucnost" da se preko nje jos zadužiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Бор
  • Motocikl: Yamaha XTZ660 Tenere

Capitis Deminutio Maxima - нек објасни неки правник дал правно важи у Србији

 

читао коментаре, питам

 

Promenio član тене рас

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 679 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Фришко регистрован-продужена регистрација 32.200дин…празан новчаник али срце и душа пуни..☺️

IMG_1497.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

takodje malopre registrovan, kawasaki er5 ,16700 din,mnogo manje  boli nego bandit 1200 nekada a svuda sam otisao gde i sa prethodnim. za moje potrebe,top.

 

Capturegggggggggggggg.PNG

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Da li prave problem oko broja motora ne skuterima ,50ccm? Naime,dok sam zadnjih 10ak dana osposobljavao skuter vidim da su se brojevi od motora ,koju predstavlja nalepnica sa bar kodom i brojevima, izbrisali. Ne svi ali poprilično. Gorivo,dvotaktol,karbkliner i ko zna šta još mi je curelo preko nje i predpostavljam tako oštetilo,izbrisalo dosta brojeva...

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

E do klinca... Odo u ponedeljak u štampariju da mi naprave nalepnicu. Pošto je ovo bukvalno kao samo lepljiva sličica za album. Običan masan papir sa bar kodom i nizom brojeva ispod njega.

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Kod mene je nalepnica. Evo i fabričko uputstvo,sa lokacijom brojeva šasije i motora. Kod mene je na lokaciji broja motora nalepnica sa bar kodom i brojem.Otičiću do teh.pregleda na kome je prvi put registrovan,tada trajno,da vidim šta će reći. Pa kako bude,biće.... 0d6009084ef7b7622d41b9cc900ec66b.jpg

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Broj motora se nalazi ispod air box-a, zato i jeste tu nalepnica (kao kod auta ispod soferke) 

 

IMG_20240224_164609.jpg.db5418d6236b1a6262b92896bf9efd8c.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja