Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Drug član, 507 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Magna vf 750C
Pre 2 sati, Mr_Wolf je napisao:

Izdržale oko 8400. Malo više nego što sam očekivao, mada je bilo i jedno 1000km autoputa ukupno.

AP1GczMlxzBshr2y67NmedE1T9kePAXpNRJV6KdJ

Koje su ti ovo gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 687 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000xr, Piaggio Madley 150.
2 hours ago, Mr_Wolf said:

Metzeler Roadtec 02

 

Pisao sam u ovoj temi o njima negde oko 50. strane

Potpisujem jedne do sad najačih guma koje sam imao , što se tiče voznje po kiši jede ostale gume kako drzi.

Na k1300s kog sam skoro prodao računao sam negde malo više od 7.000 km sam ubio sa njima, samo što sam stigao iz Rumunije bio i baš sam ih zagledao mislim da jos 2.500-3.000 km su sigurno jos mogle da pređu.

Sad na xr-u su skoro nove michelinke bas malo presle,  nisam imao jos vremena da ih probam i da ih malo testiram, kraj je sezone posao me stisao... deluju mi ok po krivinama videcemo... skeptičan sam nešto  😄

Metzeler je Metzeler.... kraj

 

Promenio član Biker Boy
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 445 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Drugari, gde u Srbiji mogu da nađem i kupim Bridgestone gume a da nije xMoto? Naplašili su me ovde na forumu malo u vezi njihove neozbiljnosti. 

Trenutno na motoru vozim Battlax S22 i u maloj dilemi sam da li da kupim nov set S22 ili da pređem na noviji Battlax S23, ali ipak malo više naginjem ka S23, jer razlika u ceni nije velika, a sledeća je generacija gume, trebalo bi da je još bolja od S22 koja mi je trenutno na motoru i već najbolja guma za ulicu koju sam do sada vozio. Bolesno je kako ta guma drži i lepi kada se zagreje. Trenutno sam na oko 7500 pređenih km sa njima, prednja guma je dot 2020. i već prešla po dubini šare svoj limit, zadnja guma je dot 2021. i po šari je na svom limitu, a mogu da kažem da u njima po količini gripa i držanju još ima života. Pre neki dan sam se vozio, spoljna temperatura je bila oko 20°, zagrejao ih lepo i izdržale su poprilično agresivnu vožnju, bez da su mi igde pustile. Naravno, ne drži kao što je držala prvih 5000-6000km, kada sam imao osećaj da je guma zalepljena za asfalt, ali mislim da i trenutno nešto slabiji grip koji pruža nema veze sa pređenim kilometrima, već time što su gume stare 4 odnosno 3 godine, pa primećujem da su od starosti malo otvrdnule.

Neplanski sam nahvalio i podelio iskustva sa S22, ali prosto mislim da ova guma zaslužuje to od mene.

Bilo kako bilo, ako neko zna ozbiljnog prodavca od koga mogu da kupim set novih Bridgestone guma za sledeću sezonu neka podeli to sa nama, pošto vidim da nije baš iz nekog razloga lako doći do Bridgestone-a kao što je to slučaj sa pojedinim drugim brendovima.

Takođe, ukoliko je neko vozio ili trenutno vozi Bridgestone S23 i može da podeli utiske u poređenju sa S22 bio bih mu zahvalan :takoje:

 

P.S Evo jedne fotke od pre neki dan, kao dokaz kako izgleda šara na zadnjoj gumi koja je prešla 7500km i ako sam čuo priče i priče da S22 ne može da pređe više od 5000 do 6000km. Čak su se pojedini "hvalili" sa cifrom od 3500-4000km.

Za zamenu jeste i biće uskoro zamenjena jer se ovaj motor vozi, ali nije baš ni da vozim na žicama.

 

IMG_20241007_155430.thumb.jpg.83a06005750543df9ee4c965cb6b9b3b.jpg

IMG_20241007_155444.thumb.jpg.07c022183b271be55663afe89a8d2c9b.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 492 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL, Sherco SEF-300

Mislim da Bridgestone uvozi Radulović, što rade BMW.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja