Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X Adv 750

Nisam još uvek zamenio ali da, sudeći po tome da kada su maglenke upaljene paljenje motora baš teško ide, 99% sam siguran da je akumulator. Čim ih ostavim ugašene, sve radi bez problema. Svakako ću javiti šta se dešava čim zamenim (trebalo bi uskoro).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X Adv 750

Pozdrav, mali apdejt u vezi akumulatora i problema sa paljenjem, akumulator zamenjen u subotu (pre 3 dana) i od tada pali bez problema, staru bateriju sam ostavio da je istestiraju i napune jer su prva očitavanja pokazivala da je sa akumulatorom sve ok, sve u parametrima kojima bi trebalo da bude. Sad su me zvali i rekli da i dalje pokazuje da je sve ok, tako da su je napunili i ostavili da je pokupim (da imam kao rezervu za svaki slučaj). Kažu da bi trebalo da se radi dalje testiranje opterećenja i svašta nešto i da bi tu verovatno pokazala da li stvarno ima problema ili ne. Uglavnom, pratim situaciju i dalje pa ako bude problema javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X Adv 750

Pa radio je neko vreme ok pa je u petak (pred zamenu akumulatora) počeo skoro pri svakom paljenju da zeza, bez obzira sto je vozen pre toga i sto su maglenke ugašene. Zato i kažem da ću da obavestim ako se desi ponovo jer mi je sumnjiva situacija bila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@Krejzi_mankimozda imas 'lopova',nesto u stanju mirovanja sto vuce struje. Malo po malo...Ovo sto je redovno je ok,tako treba,ali mozda te maglenke nisu dobro spojene ili npr. prekidac ,tj. svetlo ispod sedista ostane da svetli. Neki je zez. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X Adv 750

Apdejt: problem se pojavio opet, motor vozen za vikend, juče nije, danas upalio iz treceg puta i to uvek isto, probam, ugasim pa opet i onda uglavnom proradi. Došao do servisa da zakazem pregeled, sledeći cetvrtak idem. Javljam dalje šta se dešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Vergla kao da je slaba baterija. Mozda je negde nesto trosi nenormalno, mozda negde nesto nije u dobrom kontaktu, mozda punjenje nije dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

I posle duge sedmomesecne agonije zvane isporuka Honde X-ADV, najzad je stigao… Inace prvo novo vozilo koje sam kupio ikad
Doduse usput mu se boja promenila sa “nardo” iliti mud grey na belu iz dva razloga: ponudjen mi je beli jer ne znaju kad ce moj stici; nardo me malo smorila i svi ga zivi voze.
Od dodataka za sada:
- Kappa crash bar
- Kappa nosac za kofer, metalna ploca i 42L crni alu kofer
- Mivv Delta Race auspuh
- OEM alu nogostupi
- OEM bocni deflektori (nisam ih jos montirao)
- OEM stitnici rucki (nekom su prodali moje pa cekam druge da stignu)

U buducnosti planiram jos sto sta: kraci alu rep za tablicu, zadnji alu blatobran, male dodatne maglenke, prosirenje cope i generalno razne dodatke sa alija kao i da zatamnim vizir.
Da ne duzim dalje, evo koja fotka

442991046e76170cf0771edb33e0dd48.jpg
b17e68386cbe62304bdf73531d27f2ec.jpg
b5d4e0c8bc9dab3b9393eeadd6f09344.jpg
dd8d32fa07bd4b4035c9ad2e6dcd1a60.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Napravio sam tek nekih 200km od kupovine, i bas mi se svidja bajk, i tek sad me stize ta radost dok ga vozim
4L prosecna, ne gazim ga mnogo nesto dok se ne razradi, ali ga ni ne davim bas. Namontirao sam i bocne deflektore koji su ispali top zbog tih kontrasnih boja plastika. Dobio je na sirini i primetih odmah manje vetra po nogama..
d6cdfddfc5472c19101ce46593a8d78d.jpg
1acbddb6e7a336cb9f803dbc95acf966.jpg
0ec43c9880efe343a0eb7b90bbd897ea.jpg

Medjutim, ima jedna stvar koja me muci a to je vizir. Kada je podignut skroz ili negde na pola pravi neki zvuk i zvecka preko neravnina. Zvuk nestane kada ga spustim. Rekao bi covek da se strpim do prvog servisa ili odmah odem tamo, al iskren da budem ne ulivaju mi neko poverenje preterano. Jeste imali takvih muka? Ako se ne varam mehanizam za vizir je bio isti i na starom modelu?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Velika Gorica
  • Motocikl: Honda Forza 350

Vjerojarno isti problem ko i kod Forze 350, gumice koje dodju izmedju vjetrobrana i nosaca su pretanke/slabe pa vjetrobran dobije vibraciju na neravninama i odredjenim brzinama. 

Provrti malo po YT sigurno ima neki DIY oko toga. Cisto da se znas postavit ovima u servisu kad se pocnu cudit da im je to prvi slucaj i da nisu culi za taj problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@MikecBaš je lep ,nek je sa srećom.

 

Oko takvih sitnica nemoj da se nerviraš previše(ali razumem, tek si ga uzeo :))to je sve stvar dotezanja i/ili stavljanja dodatnih podloški,gumica...

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

@Džim Džarmuš Kako da se ne nerviram? :ups: Sta da ocekujem posle 50000km?

 

Sto je najgore poterao sam ga malo i po makadamu, skinuo vizir i proverio/dotegao sve srafove koji su mi bili na dohvat, no opet isto. Vozim ga sad sa spustenim vizirom, ubi me vetar i ne znam sta da radim... Guglam i slabo sta nalazim. Jedino ovo, ako je u njemu uopste problem: 

 

Promenio član Mikec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Tim bolje što nije čest,znači da nije opšteprihvaćen problem u seriskoj  proizvodnji.tj.karakteristika tog modela koja ne podleze garanciji.

 

Kazem ti da se ne nerviraš iz ličnog iskustva opisanog u temi za moj skuter.Isto je zveckalo napred oko tft i vetrobrana,otišao sam u servis i rešili su za pola sata sve,nakon toga se problem vise nije javio a prešao sam dosta km po našim putevima.

 

Polako bez tenzije samom sebi, rešiće ti u servisu.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Sto se tice lupkanja vizira, mozes samo da se nerviras, istu situaciju sam imao.

Posle dva dana od kupovine novog iz salona sam otisao nazad do Honde, rekao da vizir konstantno lupka kao da nije zategnuto kako treba, dobio sam objasnjenje koje sto je najgore i ima nekog smisla.

Posto je X adv motor za asfalt a delimicno i za off road, rekli su mi da je vizir tako napravljen zbog off road-a bas, jer ukoliko bi vizir bio dotegnut 100% na voznji off road bi se automataki na prvu jacu rupu ili sta god polomio a ovako nije dotegnut na maksimum, landara malo i eto zbog toga. 
Donekle njihovo objasnjenje nekako ima smisla.

Otisao sam iz Honde polu ljut sto necu voziti off road nikad verovatno a vizir ce i dalje lupkati, mada vremenom evo sam i prestao da cujem taj zvuk, odnosno ne smeta mi iskreno da kazem.

Generalno, suma sumarum za mene nema boljeg motora i pored ovih sitnih mana :)

 

 

EEB73929-EA79-43CB-8D21-BDBD39288053.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja