Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Bassman

 

Tara je svakako u planu. Da se sloze finansijske i vremenske mogucnosti(bezveze je ipak da se ide na jedan dan, vikend najmanje) , pa kad se iskristalise neki datum javljam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ljudi pomagajte treba mi hitan odgovor! Dana sam isao da pogledam jedan kle 95-to stranac iz Svajcarske presao oko 40 000km,motor jr skroz ok sto se izgleda tice nije lupan dobro ide i sve ostalo ali ima dve falinke, prva anaser po nekad mora da se cukne da bi upalio,svako 3,4 verglanje,valjda cetkice, drugo i bitnije cuje se da nesto zvecka u masini,nije jak zvuk ali se cuje,znaci ne lupa ne melje nego se bas i cuje kao istegnut lanac.prodavac,inace moj poznanik kaze da je lanac u pitanju ali bih ipak hteo da cujem jos neko misljenje koliko moze da bude problematican kvar kad se masina otvori tj.sta je moguce da je jos otislo i ono najvaznije kolika me cena opravke ceka min-max evrova. Inace ga ceni 650e sto ja mislim da je dobra cena. A vi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Lanac vjerovatno,to im je bolest,kad i ako ga budes mjenjao uzmi ga rastavljen,jer ako je spojen treba citavu masinu rastavljati. Mislim da je lanac oko 70-ak evra!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

I ja sam naisao na cenu od 70e sto mi je prihvatlivo mislim servis,lanac,ruke... hvala na odgovoru samo me jos jedno interesuje da li je zamena potrebna momentalno ili mogu malo da ga vozim jedno nedelju,dve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Moj kucka vec drugu sezonu,i kucat ce i ovu!! Nedostatak zelenih novcanica!!Kuca samo u stajanju,tj leru!! Ako imas lovu zamjeni!!! Tako je uvjek bolje!! Ne znam koliko ti je lanac istegnut!? Moj nije puno,ali to mi je jedna od stavki koje cu prvo srediti!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Zamenio bih i ja ali planiram da posle carine prefarbam motor posto sam molio boga da ne nadjem neki ljubicasto roze i takva sudbina me i snasla! Mojoj zeni se svidja ali ja sam navikao na crno i samo crno. Hvala na odgovorima,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Obratite paznju na to da istegnut lanac voli da "preskoci" ako mu se naglo oduzme gas sa visih obrtaja ili pokusavate da upalite motor na guranje. Meni se to desilo kad sam pokusavao da ga upalim na guranje, pa je slijedila visemjesecna agonija sa utjeravanjem motora "u fazu" .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Evo i ja da se upisem posto prekjuce postadoh ponosni vlasnik KLE-a 95-to godiste,presao 40 i neku hiljadu do prekjuce ruzne sada vec ne toliko tamno ljubicaste boje sa roze sedistem (sediste ide u crno a ljubicasta ostaje bar godinu dana). Prvi utisci su pozitivni u svakom pogledu,svakim kilometrom mi se sve vise svidja inace ovaj motor mi je san vec godinama i napokon se ukazala prilika da mi padne saka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Samo da se prijavim i ja u klub KLE 500. :muzicari:

Stigao je novi clan porodice.

2004 god i motorom sam prezadovoljan.Odmah je dobio nove Anakee 2,Mata u Mladenovcu ga obuo.

 

Ziveli :cirka1:

post-7666-0-19837200-1303753834_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Koliko alata ćeš ponijeti na put zavisi od toga koliko si vješt majstor. Džaba ti alat ako ga nema ili ne zna neko upotrijebiti. Ako ti je motor u dobrom stanju ponesi onaj fabrički komplet koji ide uz njega i uz put misli samo na lijepe stvari i vidjećeš da ti neće trebati ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

I ja se to pitam? :stabre: Sta od alata?Nista nisam dobio uz njega.

Da li klementini uopste treba sta og alata? :zvizduk:

 

Mislim da jedino bi dobro dosao neki alat u slucaju da guma rikne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Drugari.treba mi jedan savet.

Gde da odrzavam motocikl?

Iz Beograda sam pa bih voleo da cujem neku preporuku.Voleo bi ta to bude majstor za sve,za ulje i filtere i za ne daj boze,lanac bregaste i sl

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Meni alat stoji ispod sedista izmedju akumulatora i zadnjeg tocka pa bacite pogled. Inace nisam maher za mehaniku tako da mi alat u nesrecnom slucaju ne bi mnogo znacio. Iz moje perspektive daleko vise bi mi znacio sprej sa gelom za punjenje probusene gume, tj ceo komplet, medjutim nisam uspeo jos uvek da ih nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Meni alat stoji ispod sedista izmedju akumulatora i zadnjeg tocka pa bacite pogled. Inace nisam maher za mehaniku tako da mi alat u nesrecnom slucaju ne bi mnogo znacio. Iz moje perspektive daleko vise bi mi znacio sprej sa gelom za punjenje probusene gume, tj ceo komplet, medjutim nisam uspeo jos uvek da ih nadjem.

 

Sprej ne radi sa unutrasnjim gumama, nemoj dzaba bacati pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da znam, ali sam citao na forumu da postoji i varijanta za unutrasnje gume. Ako se dobro secam sistem je takav da se unutrasnja guma napuni nekom penom sa kojim motor moze da nastavi dalje putovanje bar 100 km sa tim da ne prelazi brzinu od 70ak km/h. Cini mi se da je bas neko od Afrikanaca pisao o tome na forumu. Naravno postoji mogucnost i da sam ja nesto zestoko pobrkao loncice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Meni alat stoji ispod sedista izmedju akumulatora i zadnjeg tocka pa bacite pogled. Inace nisam maher za mehaniku tako da mi alat u nesrecnom slucaju ne bi mnogo znacio. Iz moje perspektive daleko vise bi mi znacio sprej sa gelom za punjenje probusene gume, tj ceo komplet, medjutim nisam uspeo jos uvek da ih nadjem.

Džaba ti alat ispod sjedišta ako nemaš 10-etkicu ključić. da bi skinuo sjedište treba ti desetkica ključić. :zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

A što se tiče alata za put. nosim ga kada idem samo na duže ture (preko 400km), a nosim otprilike sledeće:

- Ključ za skidanje točkova

- ključ za svjećice

- 2 krstasta šarafcigera

- 2 ravna šarfcigera

- kombinirke

- ključić 8,10,13,14,15, 17-ku

- set imbus ključića

- izolir traku

- plastične vezice

- dvije rezervne svjećice...

To je odprilike to. I hvala Bogu, još ga nikad nisam koristio... :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Samo da se prijavim i ja u klub KLE 500. :muzicari:

Stigao je novi clan porodice.

2004 god i motorom sam prezadovoljan.Odmah je dobio nove Anakee 2,Mata u Mladenovcu ga obuo.

 

Ziveli :cirka1:

 

Koliko su te koštale gume? Pošto u mojoj bijednoj državi nema ništa osim Mitasa, moram da zapalim kod Vas!

U planu su mi ContiTrailAttack, samo neznam gdje da ih zbavim??? Bilo bi lijepo da ima negdje blizu granice, da nejurim dublje u Srbiju. Ima te li kakvu preporuku???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Samo da se prijavim i ja u klub KLE 500. :muzicari:

Stigao je novi clan porodice.

2004 god i motorom sam prezadovoljan.Odmah je dobio nove Anakee 2,Mata u Mladenovcu ga obuo.

 

Ziveli :cirka1:

 

Koliko su te koštale gume? Pošto u mojoj bijednoj državi nema ništa osim Mitasa, moram da zapalim kod Vas!

U planu su mi ContiTrailAttack, samo neznam gdje da ih zbavim??? Bilo bi lijepo da ima negdje blizu granice, da nejurim dublje u Srbiju. Ima te li kakvu preporuku???

Ja sam gume ugradio u Mladenovcu kod Mate,inace,naseg clana sa foruma.

Mozes ga lako naci na forumu(Mata)u temi "Serviseri".

Vrhunski majstor,a za dve nove anakee 2 sa ugradnjom i prijatnim druzenjem,naplatio 200 eur.

Pritom mi je ocistio pinjon i dobro ga namazao i pocastio sa originalnim srafom koji mi je falio na masci i sve to gratis.

Za svaku preporuku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja