Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Koliku zapreminu ulja DOT4 kupujete kada menjate isto u prednjoj i zadnjoj kočnici, tj. kiliko ulja treba sipati u prednju a koliko u zadnju kočnicu :stabre: ? Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

Koliku zapreminu ulja DOT4 kupujete kada menjate isto u prednjoj i zadnjoj kočnici, tj. kiliko ulja treba sipati u prednju a koliko u zadnju kočnicu :stabre: ? Hvala!

 

 

Ja sam kupio jednu malu bocicu čini mi se motulovog dot4 (0,5l) i bila mi je dovoljna za zamenu i prednjih i zadnjih.

 

A zapreminski ne bih znao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ćao drugari, sviđa mi se predlog za okupljanja KLE-ovaca i podržavam ovu temu. Ja sam moj KLE malo ofarbao pa evo pogledajte kako izgleda.

post-5408-0-61201900-1300463727_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600n

Ćao drugari, sviđa mi se predlog za okupljanja KLE-ovaca i podržavam ovu temu. Ja sam moj KLE malo ofarbao pa evo pogledajte kako izgleda.

 

Motor ti je super ispao, sediste je extra,nadam se da je udobnije od fabrickog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ćao drugari, sviđa mi se predlog za okupljanja KLE-ovaca i podržavam ovu temu. Ja sam moj KLE malo ofarbao pa evo pogledajte kako izgleda.

Najlepsi kle, bar na slici koji sam video. Gde si radio i ako nije tajna koliko kosta takvo farbanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ćao drugari, sviđa mi se predlog za okupljanja KLE-ovaca i podržavam ovu temu. Ja sam moj KLE malo ofarbao pa evo pogledajte kako izgleda.

Najlepsi kle, bar na slici koji sam video. Gde si radio i ako nije tajna koliko kosta takvo farbanje?

U Zrenjaninu kod jednog drugara, kompletan redizajn oko 500 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Dali bi se ljutio kad bih iskopirao tvoj dizajin!? :ooo:

Stvarno je kao preporođen,svaka čast,jest malo poskupo...,ali ljubav je skupa!!! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Dali bi se ljutio kad bih iskopirao tvoj dizajin!? :ooo:

Stvarno je kao preporođen,svaka čast,jest malo poskupo...,ali ljubav je skupa!!! :care:

Druže,da sam planirao da se ljutim nebih ni stavio sliku, na kraju krajeva i ja sam dosta detalja prekopirao i uskladio sa linijama KLE-a. Poenta jeste da bude jedinstven, pa i ti dodaj ili oduzmi neki detalj. poigraj se sa bojama, velike su mogužnosti. Ajd pa da pijemo Nektar dok ih gledamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Ne mogu nigde da nađem koje su funcije ova dva točkića na zadnjoj strani fara. Pretpostavljam da je 1 gore-dole a drugi levo-desno. Koji je koji? Problem mi je kada vozim noću sa suvozačicom bije mi far previsoko a nikako nemogu da ga spustim.

post-8403-0-72870300-1300818720_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Peca Zr .ma pit ce se Nektar ili Jelen ili ovako ili onako!! Ne planiram ga lakirat ove godine,nema se para,ali ako se motor zadrzi par godina kod mene,a velike su šanse,ima da ga krečim,pa neka pršti naokolo..... :klovn:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

NIKO ???

Ne mogu nigde da nađem koje su funcije ova dva točkića na zadnjoj strani fara. Pretpostavljam da je 1 gore-dole a drugi levo-desno. Koji je koji? Problem mi je kada vozim noću sa suvozačicom bije mi far previsoko a nikako nemogu da ga spustim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Valjda si probao sa šafcigerom da okrećeš te "točkiće". Mislim da je isto kao i na autu, isti su.

 

I na autu se sa njima šteluje far. Negde ga upali u mraku i vrti te "točkiće", mora da daje neki rezultat. Nisam probao samo pretpostavljam. :neznam:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Aj sad jedno duduk pitanje.

Curi mi ulje na rupicama koje se nalaze na kucistu cilindara(ako se dobro secam izmedju 3 i 4 rebra). Pretpostavljam da je to neka vrsta prelivnika pa da tu ustvari izlazi visak ulja, medjutim kako ga ostavim duze njemu obavezno iscuri neka kolicina ulja koja nije bas ko bara ali dovoljno da me izparanojise. Redovan servis je radjen pre nesto vise od 300km.

Da li je sve to ok i paranojisem bez realne osnove ili ipak da skoknem do majstora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Moj ti je predlog da ipak skoknes do majstora. Ako sam dobro razumeo, to je rupica koja sluzi da odvodi vodu koja udje kod svecice (kad se vozi po kisi, posle pranja...). Ne bi trebalo da tu curi ulje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Ne mogu nigde da nađem koje su funcije ova dva točkića na zadnjoj strani fara. Pretpostavljam da je 1 gore-dole a drugi levo-desno. Koji je koji? Problem mi je kada vozim noću sa suvozačicom bije mi far previsoko a nikako nemogu da ga spustim.

Gornji desni šaraf nema potrebe da diraš.pošto je far kačen u tri tačke (gornji lijevi ugao, gornji desni i donji lijevi) tako da pomijeranjem šarafa zakrećeš far lijevo desno, za šta nemaš potrebe.

A donji lijevi točkić na tvojoj slici je točkić za štelovanje visine fara. Problem je u tome što to nije prevelik hod, tako kad sjedne dvoje na motor far nemože dovoljno da se obori.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Moj ti je predlog da ipak skoknes do majstora. Ako sam dobro razumeo, to je rupica koja sluzi da odvodi vodu koja udje kod svecice (kad se vozi po kisi, posle pranja...). Ne bi trebalo da tu curi ulje.

Hvala. Izgleda da si upravu. Malo sam zagledao i izgleda da nije ulje posto je tecnost plavkasta, verovatno od antifriza, koji opet nebi trebalo da curi na tom mestu. Nista, teram kod majstora cim bude slobodan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Moj ti je predlog da ipak skoknes do majstora. Ako sam dobro razumeo, to je rupica koja sluzi da odvodi vodu koja udje kod svecice (kad se vozi po kisi, posle pranja...). Ne bi trebalo da tu curi ulje.

Hvala. Izgleda da si upravu. Malo sam zagledao i izgleda da nije ulje posto je tecnost plavkasta, verovatno od antifriza, koji opet nebi trebalo da curi na tom mestu. Nista, teram kod majstora cim bude slobodan.

ako je antifriz ne bi trebalo da je nesto ozbiljno, najčešće je u pitanju neko crevo ali posto su sva iznad cilindara sve se sliva bas kroz te rupice. Pogledaj malo bolje i malo vislje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Zdravo drugari. Imam dva pitanja za vas:

 

1. Koji antifriz sipate u KLE-a i gde ga nabavljate? Malo me je zbunilo uputstvo iz manuala jer nisam uspeo da nadjem taj antifriz sa etilen glikolom zelene boje koji je preporucen. U manualu piše:

 

Type (recommended): Permanent type antifreeze (soft water and ethylene glycol plus corrosion and rust inhibitor chemicals for aluminum engines and radiators)

 

Color: Green

 

2. Pitanje za sve koji su se bavili podizanjem zadnjeg dela na KLE-u: na delu rama gde se veša zadnji amortizer postoje dodatne rupe koje su poredjane po visini (vide se na slici). Da li je moguce podici zadnji kraj samo prebacivanjem srafa koji drzi amortizer za jedno ili dva mesta nize bez menjanja dogbonesa itd.?

 

 

post-9666-0-12133600-1301301921_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Treca godina kako vozim KLEku,nazalost moram da vam saopstim desio mi se kvar-procureo mi filter za antifriz ;)

Mozda se ne zove tako,radi se o providnom plasticnom delu sa leve strane motora kroz koji prolazi tecnost.Ne pusta ni na gornjem ni na donjem crevu vec je plastika dotrajala,malo je ispucala i postala porozna.Zna li neko gde bih to mogao da kupim ili mozda neko ima viska delova?

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Vidio sam na jednom EN 500 da je čovjek umjesto originalnog filtera za antifriz stavio običan filter za benzin.

Probaj to za prvo vrijeme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Stiglo prolece :)

Ljudi, de nabavljate paknove za kocnice za nase paKLEne masine :)?

 

 

Prosle nedelje sam bas menjao. Stavio sam NHC (sa kevlarom?) koje imas u Biker House-u (Tosin bunar 95).

Cena prednjih i zadnjih plocica ukupno oko 3300din.

Pre toga sam imao brembo pa kada uporedim prednja kocnica malo slabije reaguje na zabadanje a i malo hoce da zamirise ali inace koci korektno. Zadnja kocnica sada ima mnogo bolje doziranje. Sve u svemu odnos cena/kvalitet vrlo zadovoljavajuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja