Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

I tako, dok sanjarimo divljine i cekamo da dodje prolece vredi srediti motor :).

 

Ljudi, aposlutno nigde ne mogu da nadjem crosserske footpegove koji pashu na kle-a, ima li neko neku ideju gde/sta/kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ljudi, gde mogu da nadjem sajlu sauha i gasa za KLE?

Ako ti nije hitno vidi sa Sašom iz Kolara, koliko se sećam od njega smo ja i ti kupili motore. I on donosi ili šalje, nisam siguran.

 

Bandolero , Gale , hvala vam na informacijama , uzecu ga josh ovih dana ....

Nema na čemu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Zgb city
  • Motocikl: paKLEni

Da li je neko stavio filter za gorivo na KLE - u? Da li je uopste on predvidjen da se stavi?

 

:jee: Tvornički ga nema jer kakti ima mrežica na onoj pipi ON/PRI/REZ ali ipak sam ga uvaljao nakon što me nekoliko puta INA preveslala žednog preko vode i prodala smeća......... taman stane na knap na ulaznom crevu prema karbičima......i da dobro ga je imati.... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: KLE, GS500E, JAWA 350

Jeste Bandolero, tacno mogao bih i da kontaktiram Saleta. Trenutno imam rodjaka koji stanuje 500 metara od Louisa u inostranstvu pa cu i njega da pitam da pogleda za te sajle, medjutim na njihovom sajtu nisam nasao da imaju u ponudi ali videcemo. Bandolero, jel spremas makinu za nove pustolovine? Sto se mene tice, jedva cekam da pukne Sunce i adios...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: KLE, GS500E, JAWA 350

Da li je neko stavio filter za gorivo na KLE - u? Da li je uopste on predvidjen da se stavi?

 

:jee: Tvornički ga nema jer kakti ima mrežica na onoj pipi ON/PRI/REZ ali ipak sam ga uvaljao nakon što me nekoliko puta INA preveslala žednog preko vode i prodala smeća......... taman stane na knap na ulaznom crevu prema karbičima......i da dobro ga je imati.... :takoje:

Stavljam ga, samo da nadjem odgovarajuci. Drugar mi kaze da nesto ne valja sa filterom ali mislim nesto, sta mu smeta, ionako to nije toliki protok goriva da bi trokirao i slicno. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Što se tiče prevođenja korisničkog uputstva na srpski, obaveštavam pregršt zainteresovanih 1hmm.gif da sam do sada obradio otprilike dvadesetak strana. Ako neko želi da pripomogne neka preuzme ovaj PDF fajl i pregleda ga. Ukoliko imate predlog za promenom nekog izraza ili bilo čega predložite to ovde u ovoj temi. Da napomenem da je ovo uputstvo za moj motor koji je 1998 godište i na nemačkom je jeziku. @Gliga se potrudio i poslao mi uputstvo na engleskom. Dosta se razlikuju. Verovatno je @Gligino za mlađe motore, ali mi je od velike pomoći. Pošto polako zalazim u deo uputstva gde se koristi sve više stručnih izraza :neznam: bilo bi poželjno i da iskusniji bajkeri pripomognu.

 

Prilikom otvaranja PDF fajla potrebno je da ukucate lozinku - BJBikers

 

Naziv fajla: Proba.pdf

 

Veličina: 21.7 MB

 

Adresa: http://www.fileden.c...38680/Proba.pdf (desni klik na link i "Save As")

 

Pozdrav svima :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Bandolero , Gale , hvala vam na informacijama , uzecu ga josh ovih dana ....

 

Preporuka za akumulator - bolje idi na Vartu. Po meni je proverenija firma, imas redovnu garanciju a pritom je kod uvoznika mene izasao jeftinije vise od 1000 rsd. u odnosu na sve ostale varijante(Exide,Unibat,LandPort) i za sada me odlicno sluzi.

Magacin uvoznika je na Vilinim Vodama kad prodjes Tempo i Carinu na kraju te male ulice pa desno, kad skrenes ta ulicica desno se "lomi" blago na desno i sa desne strane mozda 3-4 magacin ti je uvoznik firma Torex cini mi se. U magacinu naravno mozes da kupis direktno na malo bilo koji akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@Bandolero.

Upustvo koje sam ti poslao je za model iz 2006. godine. Ako hoces pomoci cu sa prevodom, npr uradicu od 30.-50. strane a za dalje se dogovaramo 0takoje.gif Ja cem da prevedem i tebi posaljem tekstualni dokumenat a ti uglavljuj u odgovarajuci format.

 

Iskreno mislim da je malo interesovanje za citanje upustva ali vredi uloziti nesto truda 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Da, da, razlikuju se uputstva u nekoliko strana. U principu je isto. Ma samo udri Gligo, koliko god i kad stigneš stigneš. Slobodno šalji na mejl. Što se interesovanja tiče nije ni bitno, uputstvo će dobro doći nekome jednog dana. A mi ga odradili, će bidnemo glavne baje. :moto3:

 

:zdravo:

 

p.s.

 

osećam da će kad ga završimo da se pojavi neko i da kaže: "Pa imam ja uputstvo na srpskom"!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Kontam da je bolje da se dogovorimo, da ne bude duplo prevodjenih stranica 0a-smiley.gif Mozemo nastaviti na PP da ne gnjavimo cenjeni auditorijum 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

dragi moji kleisti imam jedno pitanje..naime, hteo bih da dotegnem zadnji amortizer posto mi je na 2. zubu a hteo bih da ga stavim na 4. ili 5. zub. negde sam procitao da to moze da se uradi sa alatom koji se dobije uz mototr..ja imam taj alat ispod sedista al nisam skapirao kako..jel moze neko da mi da neko upustvo ili pomogne na neki nacin kako to da uradim? i jel neko radio auspuh mozda za kle-a kod onih ljudi u jerkovicu ( vozdovac ili kumudraz :) ) cale i sin sto rade? kakav je zvuk i tako to ako znate? :) hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ovo sa amortizerom bi i ja da uradim, ali ja nemam čak ni tu alatku. Nešto slično ovome?

 

a3a17a581e.jpg

 

Pretpostavljam da bi ti najlakše bilo da podigneš motor sa dizalicom ili nečim, da rasteretiš oprugu. Da visi zadnji točak i onda okreneš taj "regulator" da ga tako nazovemo. Piši ako nešto uradiš po tom pitanju, da preduzimam iste korake.

 

 

 

Pozdrav :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Ne znam koja vam je potreba da se igrate oprugom zadnjeg amortizera. Obično se to pokušava (radi) iz 2 razloga:

 

1. Tvrdoća - mekoća zadnjeg kraja kle-a se reguliše zakretanjem prstena na amortizeru.

2. Visina zadnjeg kraja KLE-a se NE menja zakretanjem prstena na amortizeru

 

Ovo je copy - paste mog posta sa jednog od moto foruma, možda pomogne u informisanju na ovu temu:

 

''Bilo kakva akcija na zadnjem amortizeru ne menja visinu KLE-a, menja se samo tvrdoća zadnjeg kraja. Fabričko podešavanje je na 2. stepenu, na skali od 1 do 5 koliko ih ima na amortizeru i odgovarajuće je (po manual-u) vozaču od 75 kg. S obzirom na mojih 95 kg i 57 kg moje supruge, KLE je bio premekan i sada je na 4. stepenu tvrdoće što mi potpuno odgovara u vožnji a visina se nije promenila ni mm. Za ovu vrstu promene ti ne treba ''specijalan ključ'', dovoljan ti je i alat za zamenu filtera za ulje i malo volje. Promena se vrši bez problema i za nekoliko sekundi.

Ja lično nemam problem sa visinom KLE-a jer sam visok 190 cm, ali kapiram tvoju potrebu jer među mojim drugarima imam dvojicu ''kratkih'', jedan na KLE-u, jedan na Freewind-u

Jedini način da spustiš zadnji kraj je da staviš duže koske i ništa drugo. Tačka.

 

Za prednji kraj imaš 3 rešenja:

 

1. Na vrhu štapova (vila) imaš 2 ventila kojima se reguliše pritisak vazduha u štapovima. Fabričko podešenje je 0 bar-a. Povećanjem pritiska vazduha u štapovima dobijaš na progresivnosti prednjih amortizera (kao da imaš neku vrstu ugrađenih progresivnih opruga) i bezbedno je po semeringe, po iskustvima korisnika, do 1.5 bar-a. Na tom pritisku, KLE ''ustane'' prednjim krajem za nekoliko cm(provereno na Plamenčevom KLE-u). Proveri pritisak u tvojim štapovima, možda se neko ''igrao''. Preporuka: budi jako pažljiv kod provere pritiska, moraš biti siguran da je manometar tačan, i pritisak nakon provere moraš ostaviti identičan u oba štapa, inače stvaraš preduslov za belaj...(daleko bilo)

 

2. Ako nemaš centralni štender( a verovatno nemaš) digni KLE-a centralno pomoću nekog priručnog sredstva (npr. ''žaba'' za podizanje automobila ili hidraulična dizalica). Otpusti šrafove u trouglovima prednje viljuške i uvuci štapove na gore za 1 - 2 cm (probaj šta ti odgovara). Razliku u ciklistici sa tako malim pomeranjem nećeš osetiti, provereno(Velja)

 

3. Kombinacija prethodno navedenog.

 

Imao sam sreću da ovog leta upoznam Nikolu Mrakovčića, na moto forumima poznatog pod nick-om Nikola_M. Svetski putnik na KLE-u sa preko 125.000 km na istom... clapp On je na svog KLE-a, po sopstvenom nacrtu ugradio za 30 mm kraće dogbonse, čime je na repu dobio na visini oko 50 mm. Pretpostavljam da bi se obrnutim postupkom, tj. produžavanjem dogbonsa za 30mm dobilo isto toliko na snižavanju repa.

 

U potrazi za rešenjem tvog problema, nažalost nisam uspeo da nađem ništa prihvatljivije od par linkova u najpopularnijim motoshopovima u Austriji i Nemačkoj (znaš koji su). Cene za dogbonse su od 89.95 eura do 129.00 eura . Bilo koji metaloglodač ti može izraditi dogbonse od odgovarajućeg materijala, a ja ti kao pomoć, ako se upustiš u ovo, šaljem originalni nacrt Nikole_M (Nikola hvala i pozdrav!)

 

Nadam se da ti je problematika barem malo jasnija. Pozdrav!''

 

Ako sam barem malo pomogao, ja sam prezadovoljan... :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

 

 

Imao sam sreću da ovog leta upoznam Nikolu Mrakovčića, na moto forumima poznatog pod nick-om Nikola_M. Svetski putnik na KLE-u sa preko 125.000 km na istom... clapp On je na svog KLE-a, po sopstvenom nacrtu ugradio za 30 mm kraće dogbonse, čime je na repu dobio na visini oko 50 mm. Pretpostavljam da bi se obrnutim postupkom, tj. produžavanjem dogbonsa za 30mm dobilo isto toliko na snižavanju repa.

 

U potrazi za rešenjem tvog problema, nažalost nisam uspeo da nađem ništa prihvatljivije od par linkova u najpopularnijim motoshopovima u Austriji i Nemačkoj (znaš koji su). Cene za dogbonse su od 89.95 eura do 129.00 eura . Bilo koji metaloglodač ti može izraditi dogbonse od odgovarajućeg materijala, a ja ti kao pomoć, ako se upustiš u ovo, šaljem originalni nacrt Nikole_M (Nikola hvala i pozdrav!)

 

Nadam se da ti je problematika barem malo jasnija. Pozdrav!''

 

Ako sam barem malo pomogao, ja sam prezadovoljan... :zdravo:

 

Samo mali ispravak. Dogbonsi su kraci za 13 mm sto povecava klirens motora za 30 mm ( na repu i vise od 50 mm)

Pozdrav drustvu iz Valjeva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ne znam koja vam je potreba da se igrate oprugom zadnjeg amortizera. Obično se to pokušava (radi) iz 2 razloga:

 

1. Tvrdoća - mekoća zadnjeg kraja kle-a se reguliše zakretanjem prstena na amortizeru.

2. Visina zadnjeg kraja KLE-a se NE menja zakretanjem prstena na amortizeru

 

Odličan odgovor... u pravu si. Sa okretanjem prstena reguliše se ustvari tvrdoća zadnjeg kraja. Samim tim dolazim do zaključka da ja baš iz tog razloga i hoću da okrenem taj isti prsten. Kad sednemo Bandolera i ja očigledno je da je KLE u zadnjem kraju prenizak. Dakle da bi dobio na visini ili tvrdoći mora da se okrene taj prsten u određeni položaj. Ipak se menja i visina. :stabre:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja