Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Red je konacno da organizujemo okupljanje KLE-ovaca o kome pricamo vec dugo.

Za vikend je vremenska prognoza povoljna tako da bi bilo steta da ne pokrenemo ideju o okupljanju s mrtve tacke :)

Za prvo okupljanje mislim da je dobra i neka lagana voznjica do 100km u jednom pravcu.

 

Moj predlog:

 

Nedelja 03 april

 

Ruta: Beograd - Vrsac - Bela Crkva - Kovin - Beograd oko 200km ukupno

 

Okupljanje u Bg na izlazu za Pancevo posle pancevackog mosta ELP pumpa u 10h, u 10.30 polazak

 

Pauza za klopu npr. u Staroj Palanci na uscu kanala DTD u Dunav (lep restoran a i pogled).

 

Povratak alternativno ako bude vremena i volje moze od Kovina i preko Smdereva...

 

 

Dajte predloge, sugestije pa da otvaramo sezonu! :moto3:

 

KLE bato!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ju ju ju.... ne preterujte ljudi, napravićemo zastoj negde na putu. :zvizduk:

 

Ima li uopšte zainteresovanih, javljao li ti se neko? Iko? Kasno si pokrenuo inicijativu, mislim dva dana pred planiran pokret, ali ne mogu da verujem da se baš niko nije prijavio ili bar dao neki drugi predlog, datum, rutu...išta. :neznam:

 

Pozdrav

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Stiglo prolece :)

Ljudi, de nabavljate paknove za kocnice za nase paKLEne masine :)?

 

 

Prosle nedelje sam bas menjao. Stavio sam NHC (sa kevlarom?) koje imas u Biker House-u (Tosin bunar 95).

Cena prednjih i zadnjih plocica ukupno oko 3300din.

Pre toga sam imao brembo pa kada uporedim prednja kocnica malo slabije reaguje na zabadanje a i malo hoce da zamirise ali inace koci korektno. Zadnja kocnica sada ima mnogo bolje doziranje. Sve u svemu odnos cena/kvalitet vrlo zadovoljavajuci.

 

ja sam koristio Tokico, SBS i NHC. SBS su mi se pokazale jako lose, napravile su se brazde na disku, skripale su tokom kocenja a posebno pri zaustavljanju.

Na preporuku prodavca u kompp co, tosin bunar sam kupio NHC koje koce malo slabije od Tokico ali ne jedu disk, skripe, vibriraju i sl. Te koje sam ja uzeo su vukle za zutu boju, slicnu originalnim Tokico. A SBS su po meni vukle na belo. Tokico sam koristio vise puta i presao sa njima ukupno 14000, SBS sam skinuo posle 2000 jer su me nervirale i sa NHC sam presao 3000 i jos ih koristim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT
Rolle2010

 

Sto ne javi malo ranije? Tek sad sam video post, a isao bih sigurno. :'(

 

Bandolero

 

Ju ju ju.... ne preterujte ljudi, napravićemo zastoj negde na putu. :zvizduk:

 

Ima li uopšte zainteresovanih, javljao li ti se neko? Iko? Kasno si pokrenuo inicijativu, mislim dva dana pred planiran pokret, ali ne mogu da verujem da se baš niko nije prijavio ili bar dao neki drugi predlog, datum, rutu...išta. :neznam:

 

Pozdrav

 

E dugari moja greska, izgleda da sam na vreme prodlozio, islo bi nas barem trojica :)

Ovako sam bio u jednoclanoj izvidnici i isprobao rutu sa povratkom kroz deliblatsku pescaru i ponovo se uverio da je vredna vremena i truda.

 

Hajde da pokusamo organizaciju za sledecu nedelju: ista ruta plus ako se dogovorimo mozemo i neki lagani off-road ako bude zainteresovanih... ima varijanti dosta.

 

Ajde malo da osvetlamo obraz KLE-ista da se bar okupimo i pocnemo polako da pravimo zazubice ostalim sektama! hehe

 

A blizi se i skup ljubitelja KLEa u Alpima (cini mi se Italija) pa da se prebrojimo ko je zainteresovan za to da pravimo ekipu...itd,itd

 

Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ajde da dogovorimo dan za turu (subota - nedelja), da uskladimo radne obaveze na vreme. 1hmm.gif

 

Što se tiče Alpi i Bormia, Bandolera i ja smo veoma zainteresovani. Sve zavisi od finansijskog momenta. :neznam:

 

No, aj prvo da điramo ovo što se može i plićeg džepa, lako ćemo za Bormio :lol:

 

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Koliko ima nas KLEoavca kojima fali desna plastika koja ide ispod sedišta?

Bilo je ranije priče o tome i video sam da nas je prilično.

Ima li zainteresovanih da zajedno damo nekom plastičaru da nam to odradi.

 

Brrka u Mladenovcu može ovo da odradi, a ja se (s oproštenjem :takoje: ) nudim da dam na uslugu radi modeliranja istu, te da mi se vrati po završetku posla :aha:

 

Pozdrav COOLAIRu, jel bi mogao ovih dana da mi das plastiku da odnesem u Mladenovac, a mozemo i zajedno ako ti se vozi.

 

Imace zainteresovan sam za okupljanje KLEovaca ali tek za jedno tri nedelje ako ga bude bilo ponovo, posto nemam do tad slobodan vikend za voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Vremenska prognoza za vikend je za sada ok, bice po neki oblacic ali bez kise. :jee:

 

Bandolero

 

Ajde da dogovorimo dan za turu (subota - nedelja), da uskladimo radne obaveze na vreme. Posted Image

 

Meni vise odgovara nedelja ali mogu i u subotu.

 

Rolle2010

 

Ja sam u nacelu za, pod uslovom da mi bude gotov motor (jutros je odvezen kod majstora).

 

Ajde navijamo za majstora da zavrsi do vikenda! Nego jel u pitanju redovan servis ili neko lecenje? :staa2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nije redovan servis, njega sam vec uradio pre mesec,dva a zajedno sa njim zamenio i lanac, lancanike i paknove na kocnicama. Sada sam odvezao motor zbog onog curkanja vode,koje je vec reseno - neka gumica je malo spala, i zbog slabijeg hladnog starta - neki zubcanik se malo izlizao a nema ga nigde na stanju u BGu tako da dok deo ne dodje imam motor na raspolaganju.

U prevodu,u nacelu sam za voznju(ako nista ne iskoci, a valjda nece), a veoma rado i za malo blazeg off-a taman da se polako ucim. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd

Pozdrav svima.. Izvinite ako je off-topic, nisam toliko iskusan na forumu :( Treba mi pomoć, i hteo sam da izbegnem da kukam ovde, ali ne ide. Moja KLE je mator, '91, jedan od najstarijih :) Imam problem sa membranom klapne, i jurim ovo: http://www.louis.de/_402a76f901cd5dedcbaaf9901d59b35d7b/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10007950 ali tu KLE-a nema. Pisao sam Louis-u, cimao još jednu firmu koja to valja u Nemačkoj, šatro nemaju. Ovde u Srbiji mogu da nabave za nešto više od 2 nedelje, ako uopšte mogu :(

Moje pitanje: da li na spisku vidite motor čija je klapna dovoljno slična mojoj da mogu da upotrebim membranu?

Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Pozdrav svima.. Izvinite ako je off-topic, nisam toliko iskusan na forumu :( Treba mi pomoć, i hteo sam da izbegnem da kukam ovde, ali ne ide. Moja KLE je mator, '91, jedan od najstarijih :) Imam problem sa membranom klapne, i jurim ovo: http://www.louis.de/_402a76f901cd5dedcbaaf9901d59b35d7b/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10007950 ali tu KLE-a nema. Pisao sam Louis-u, cimao još jednu firmu koja to valja u Nemačkoj, šatro nemaju. Ovde u Srbiji mogu da nabave za nešto više od 2 nedelje, ako uopšte mogu :(

Moje pitanje: da li na spisku vidite motor čija je klapna dovoljno slična mojoj da mogu da upotrebim membranu?

Hvala unapred :)

Nisam siguran da znam tacno na koju klapnu mislis, ali ako je u pitanju slavina goriva koja se nalazi na rezervoaru evo ti par linkova pa probaj nekako da narucis:

 

http://www.wemoto.com/bikes/Kawasaki/KLE_500_A7-A12/97-04/picture/Fuel_Tap_Repair_Kit/

tu ti je ceo repair kit ali proveri jos za koje godiste ( mozda ima razlike)

 

http://www.oemmotorparts.nl/oem5.asp?M=Kawasaki&T=KLE%20500&Y=2003&L=KA-KLE500-3&O=Fuel%20tank&F=KA-KLE500-3_BT&L2=KA-KLE500-3_BT

 

http://www.cmsnl.com/kawasaki-1995-a5-kle500_model12421/partslist/F2410.html

 

na ova dva sajta mozes da narucis svaki deo posebno

 

Za sada nisam nista narucivao ali planiram, pa ako budes narucivao posalji utiske i iskustva.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

 

Nedelja 09 april

 

Ruta: Beograd - Vrsac - Bela Crkva - Kovin - Beograd oko 200km ukupno

 

Okupljanje u Bg na izlazu za Pancevo posle pancevackog mosta ELP pumpa u 10h, u 10.30 polazak

 

Pauza za klopu npr. u Staroj Palanci na uscu kanala DTD u Dunav (lep restoran a i pogled).

 

Povratak alternativno ako bude vremena i volje moze od Kovina i preko Smdereva...

 

 

Drustvo, zapljunite se ako idete.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd

@Bassman: hvala, našao sam i ja na nekim engleskim sajtovima, ali su mi delovali malo neozbiljno, pa mi se nije naručivalo od njih.

Da, mislim na onu slavinu goriva sa leve strane, to su te gumice koje mi trebaju. Dobra vest je da mi je majstor Ljuba sa Dorćola našao neku polovnu membranu koja za sad drži, tako da opet jašem :) Ako ne nadjem neko drugo rešenje, naručiću onda preko ovih u Beogradu, pa kad stigne.. Hvala još jednom! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

@ Guliver,HVALA na savetu,prvo sam stavio filter za gorivo koji se od toplote malo iskrivio,te sam resio da samo prevezem sa metalnom sipkom bez ikakvog filtera dok ne nabavim originalni deo.Sorry sto tek sad pisem,bolje ikad no nikad a mozda nekom i zatreba,bitno je da ne skodi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Evo sa malim zakasnjenjem par slika sa nedeljne voznje.

 

Vreme je bilo lepo samo je utisak kvario vetar koji je na otvorenom putu bio tako jak da smo vezbali voznju ukoso :staa2:

 

post-9666-0-87483800-1302611037_thumb.jpg

 

Elem, na startu se okupismo celih nas dvojica Rolle2010 i ja, a u Vrscu nam se prikljucio na kratko i koleza Cale. Posle obilaska vrsacke kule nastavili smo ka Beloj Crkvi i negde na pola puta skrenuli u off - manje vetra a puuuno vise zabave.

 

post-9666-0-92410500-1302611101_thumb.jpg

 

post-9666-0-58098200-1302611320_thumb.jpg

 

Isli smo kroz sumarke i pesak, pa duz kanala DTD sve do Stare Palanke gde je pala klopa pored reke...

U povratku jos malo off-a po pesku pa nazad za BG preko Kovina.

 

Uglavnom bas lepa voznjica uz dobro drustvo.

 

U nadi da ce nas sledeci put biti vise,

 

Pozdrav!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Lepo, lepo... a znao sam ja da će vetrina da kvari utiske...

 

Ma kakav vetar...taman nam je pruzio priliku da usavrsavamo obaranje motora i to bez krivine! :moto3:

 

Sad malo ozbiljno. Odlican provod uz odlicnog vodica, pocev od plana puta pa sve do vesele i nadasve poucne avanture van asfalta. Malo sam gnjavio na pojedinim deonicama(platio danak apsolutnom neiskustvu na off-u) ali je Bassman bio i vise nego uvidjajan i na tome, a i na celom planu i realizaciji puta, mu jedno veliko hvala! :care:

Eto, iako sam veliki ljubitelj planina, do ovog putovanja nisam ni znao kako ravnica moze biti zanimljiva. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Ako neko od KLEasa ima kljuc za stelovanje tvrdoce zadnjeg amortizera ili je to uradio na neki drugi nacin a da pritom nista nije ostetio na motoru :) molim da mi posalje pp

Vozim na fabrickom drugom stepenu od kada imam motor a to je za kilazu od samo 68 kg :(

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Lepo, lepo... a znao sam ja da će vetrina da kvari utiske...

 

Ma kakav vetar...taman nam je pruzio priliku da usavrsavamo obaranje motora i to bez krivine! :moto3:

 

Sad malo ozbiljno. Odlican provod uz odlicnog vodica, pocev od plana puta pa sve do vesele i nadasve poucne avanture van asfalta. Malo sam gnjavio na pojedinim deonicama(platio danak apsolutnom neiskustvu na off-u) ali je Bassman bio i vise nego uvidjajan i na tome, a i na celom planu i realizaciji puta, mu jedno veliko hvala! :care:

Eto, iako sam veliki ljubitelj planina, do ovog putovanja nisam ni znao kako ravnica moze biti zanimljiva. :takoje:

 

 

Hvala Rolle2010, uobrazicu se ! ;)

 

Stvarno bila lepa voznjica nema sta!

 

Nemoj da zaboravis da zoves ako resis da krenes na Taru, i tamo poznajem pomalo teren.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja