Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

KLE BATO :care:

 

Molim za pomoc.

Trazim nov filter vazduha ali ne ide.

U mimotu - 3 nedelje se cheka

U marinkovicu -niko se ne javlja..

Sta da radim?

Da li neko zna gde ima da se nadje filter vazduha za kle 500 2004 god?

Hvala na pomoci

 

Zvao sam i na sto drugih mesta ali odgovor isti: NEMAMO

Verovatno sam zvao pogresne

 

Imamo isti bike :moto3::moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :

Jel imash crash bar-ove? :zvizduk:

 

Nemam..ali hocu da ih pravim...ako nadjes nacrte daj mi ih jer imam majstore da mi ih prave... ;) pa da naprave odmah vise komada... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

KLE BATO :care:

 

Molim za pomoc.

Trazim nov filter vazduha ali ne ide.

U mimotu - 3 nedelje se cheka

U marinkovicu -niko se ne javlja..

Sta da radim?

Da li neko zna gde ima da se nadje filter vazduha za kle 500 2004 god?

Hvala na pomoci

 

Zvao sam i na sto drugih mesta ali odgovor isti: NEMAMO

Verovatno sam zvao pogresne

 

Ako je stari tip filtera za vazduh, sa dva plasticna valjka i spuzvom izmedju, kupi spuzvu za filtere vazduha koji se koriste u skuterima i prepakuj svoj stari filter. Dobices istu stvar a ustedices dosta para sebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: XT1200Z

Pozdrav !

 

Pošto u mom gradu baš i ne uspijevaju prodavnice moto opreme i nije lako nabaviti sve što mi treba reko da pitam može li se lanac podmazati sa WD 40 ? Ono sigurno da može ali da li će da odradi posao ?

 

Hvala unaprijed !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

WD40 se ne koristi za podmazivanje lanca... Da ne dubim, koristi pretragu na forumu, ili Google.

WD40 (znam da deluje zbunjujuće) ima duboko penetraciono dejstvo i skida, tj. razgrađuje masnoće. Ako prodre, a verovatno hoće, pored O,X, ili kakvih već ringova koje ima lanac na Tvom motoru, ući će i u rolnice i delovaće na mast u unutrašnjosti... Tvoj je izbor. ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

@ Libero

 

Hvala na brzom odgovoru. Ipak neću reskirati. Uzeću sprej koji uspijem da nađem.

 

Pozdrav !

 

 

Ako ne nadjes sprej ili ako ti je to preskupo, mozes i sa SAE90 uljem za menjace- jako dobro radi posao. Moze i obicno motorno ali brzo se skida sa lanca jer je retko.

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Ja sam poslednji put koristio shell-ov sprej za lanac,cini mi se da je skroz ok,

a malko je jeftiniji od motula ili castrola,toliko,pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ako ne nadjes sprej ili ako ti je to preskupo, mozes i sa SAE90 uljem za menjace- jako dobro radi posao. Moze i obicno motorno ali brzo se skida sa lanca jer je retko.

Pozdrav!

Tacno, nedavno sam mijenjao lanac i lancanike na kle-u. Stavio sam reginin lanac i na kutiji od samog lanca pise da se preporucuje podmazivanje sa SAE90 uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: XT1200Z

Ovdje sam našao samo Ipone-ov sprej pa ću ga vjerovatno i uzeti.

 

Vidim da su se ljudi ovdje bavili i prevodom User Manual-a za KLEa. Možda nije bilo zainteresovanih pa su odustali pa evo da se prijavim da sam zainteresovan. Može i na engleskom ako je problem sa prevodom. Service Manual imam ali ne znam šta će mi.:neznam: Računam da u User Manual-u ima za mene kao svježeg vlasnika KLE-a korisnih stvari.

 

Hvala unaprijed !

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

@ Libero

 

Hvala na brzom odgovoru. Ipak neću reskirati. Uzeću sprej koji uspijem da nađem.

 

Pozdrav !

 

 

Ako ne nadjes sprej ili ako ti je to preskupo, mozes i sa SAE90 uljem za menjace- jako dobro radi posao. Moze i obicno motorno ali brzo se skida sa lanca jer je retko.

 

 

Pozdrav!

 

Provereno dobro radi - LANCOIL, ulje za lance/maceve motornih testera. 1L = 300din. Pri nanosenju se pretvara u mast vlaknaste strukture, lepi se i ne spada sa lanca. Samo nema onu sminkerski srebrnu boju...

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Vidim da su se ljudi ovdje bavili i prevodom User Manual-a za KLEa. Možda nije bilo zainteresovanih pa su odustali pa evo da se prijavim da sam zainteresovan. Može i na engleskom ako je problem sa prevodom. Service Manual imam ali ne znam šta će mi.:neznam: Računam da u User Manual-u ima za mene kao svježeg vlasnika KLE-a korisnih stvari.

 

Hvala unaprijed !

 

Pozdrav !

 

Baš kako kažeš, hteli smo Gliga i ja ali nema zainteresovanih. Počeli i izgleda da ćemo pre promeniti motore nego što će prevod biti urađen. Nema se slobodnog vremena.

Ovde možeš preuzeti User manual na engleskom, doduše za novije godište.

 

Mala je razlika u sadržaju. OVDE DESNI KLIK I SAVE AS !!! Moj je na nemačkom, pa mi je Gliga uslikao i poslao njegov na engleskom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 754 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Napukli su mi gumeni nosači prednjih zmigavaca. Da li se oni mogu posebno naručiti ili moram poručivati kompletne prednje zmigavce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ne znam koja vam je potreba da se igrate oprugom zadnjeg amortizera. Obično se to pokušava (radi) iz 2 razloga:

 

1. Tvrdoća - mekoća zadnjeg kraja kle-a se reguliše zakretanjem prstena na amortizeru.

2. Visina zadnjeg kraja KLE-a se NE menja zakretanjem prstena na amortizeru

 

Odličan odgovor... u pravu si. Sa okretanjem prstena reguliše se ustvari tvrdoća zadnjeg kraja. Samim tim dolazim do zaključka da ja baš iz tog razloga i hoću da okrenem taj isti prsten. Kad sednemo Bandolera i ja očigledno je da je KLE u zadnjem kraju prenizak. Dakle da bi dobio na visini ili tvrdoći mora da se okrene taj prsten u određeni položaj. Ipak se menja i visina. :stabre:

Prsten okrenuli danas u Labosu. Sada je na zadnjem zubu. Probna vožnja Bandolera i ja, od Labosa do blokova. Utisak - mnooooooogo bolje, ali mnooooooogo. Poboljšana je upravljivost, stabilnost a i udobnost. Potpuno druga priča. Trebalo je mnogo ranije to da uradimo.

 

:BJB-KLE:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

ovaj... nikako bre da prevrtim sve strane al ste se raspisali ljuuuudiiii :)

 

Ali neka motor je vrh ja ga uzimam sledeće godine osim ako se ne predomislim a to teško, recite vi meni koliko je zaebancija otići lično u nemačku i kupiti kle, to se možda najviše isplati ali sad cimanje i to, i da da li neko zna koliko se plaćaju dažbine ako motor košta tipa 3000 evra?

 

A ovaj lik VLD postavio slike na nekoj 22. strani ili što bi bilo pre jedno 2-3 godine :) sa onim offroad-supermoto prednjim blatobranom uh kako dobro izgleda motor sa njim ne izbija mi iz glave, aaa biće vala bićeeeeeee :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Zašto da kupuješ KLE van zemlje kada je to jedini motor koji ovde košta isto ili čak i manje nego negde preko, za 3000eura imaš KLE 2006 a možda čak i 2007 tako da nema smisla ići i maltretirati se a pri tom troškovi ne mogu da ti budu manji od 1000eura tako da skupljaj lovu i prati oglase. Srećno sa kupovinom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ma znam ja to da mi je isto što se tiče cene, ali znam da Nemci mnogo bolje održavaju vozila, kao i da je prava kilometraža. Ovde kod nas ljudi rade sve i svašta, muvaju prekucavaju brojeve, vraćaju sat i pitaj boga šta još, možda da nadjem nekoga ko uvozi motore pa da vidim sa njim šta i kako i da uporedim cene.

 

To sam ja samo pitao, dal misliš da ću da odem stvarno u Nemačku i tražim po celoj zemlji motor i još da ga vozim nazad sam, a iskustvo mi je O. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Joj sa mojim motorom vecito neko veselje. >:(

Jutros sam ga lepo zagrejao i cim sam probao da krenem, tj otpustim kvacilo ugasio se, pa tako u krug jos nekih 10 puta dok nisam odustao i otisao na posao GSP-om. Ranije se ista stvar povremeno desavala ali obicno mu dam mao jaci gas i sve bude ok. Sad ni to nije pomoglo. Ima li ko pretstavu sta bi moglo biti u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Joj sa mojim motorom vecito neko veselje. >:(

Jutros sam ga lepo zagrejao i cim sam probao da krenem, tj otpustim kvacilo ugasio se, pa tako u krug jos nekih 10 puta dok nisam odustao i otisao na posao GSP-om. Ranije se ista stvar povremeno desavala ali obicno mu dam mao jaci gas i sve bude ok. Sad ni to nije pomoglo. Ima li ko pretstavu sta bi moglo biti u pitanju?

 

 

Neispravan ti je prekidac koji iskljucuje motor u polasku ako je spustena noga za parkiranje. Nalazi se pored mesta gde se pricvrscuje noga. Dve zice vode do njega. A podigao si je pre pustanja kvacila? Svasta pitam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da, naravno da sam je podigao. Mislim da mi je taj prekidac odavno skinut sa motora jer sam ranije u par navrataja kretao sa spustenom copavom, zaboravi se covek. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Prema simptomima koje si naveo samo to je u pitanju. Proveri kako su spojene zice sa kojima je premosten prekidac. Taj prekidac je povezan i sa preklopnikom koji ide uz rucicu menjaca. Ovaj preklopnik se nalazi u kolu sa dve funckije, 1. ne dozvoljava paljenje u brzini sa spuštenom parking nogom. 2 funkcija kola je gasenje motora u brzini ako se spusti parking noga.

 

Posto nisi napisao da imas i nekih problema prilikom paljenja pretpostavio sam da je to sve ok. Pali u brzini sa stisnutim kvacilom, i pali u leru sa otpustenim kvacilom. Ako preklopnik u rucici ne radi onda bi neka od ovih kombinacija nebi radila.

 

Znaci ili taj spoj gde su isecene zice od prekidaca spojene ili eventualno neki kontakt dalje u istom kolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Palio mi je jutros i u brzini sa pritisnutim kvacilom i u leru sa otpustenim kvacilom bez ikakvih problema. Sam agregat je radio mirno i ujednaceno, u leru na oko 1000 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja