Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

cena 62800 Forinti...oko 235-240 eura par u Kiskunhalasu u Madjarskoj

 

Jaka cijena za mene. Neumitno se bliži taj trenutak zamjene guma i ove su mi bile prvi izbor ali očigledno će evrići imati presudnu ulogu u izboru guma.

 

Pozdrav !

 

To je top guma koliko sam ja upoznat i jeste malo skupo u odnosu na konkurenciju ali veruj da vrede svaku Forintu :) + ako se uzme u obzir da ti na licu mesta zamene i sve srede momci sa Hungaroringa onda to jos dobija na znacaju + posto nismo u EU (fala bogu) mozes da vratis AFA-u (u Srbiji poznatiji kao PDV) od oko 20% tj oko 12000 Forinti :)

 

Znaci TOP gume + TOP usluga - AFA = 50000 Forinti :)

 

Ako ti je i to skupo onda imas Backoj Topoli Michelin Anakee 2 za 183 eura / par, bez montaze + montaza 16 eura = 200 eura (ostavis baksis 1 euro)

 

Pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

redovno pratim ovaj forum i vidim sve ljubitelji dva točka

i to KLE-a ,

imao bih i ja jedno pitanje.

pošto znamo da prednja kočnica KLE-a nije za pohvaliti, odnosno meni jedna i možda jedina mana na tom motoru, pa vjerujem da bi smo svi voljeli da se taj dio motora poboljša.

e sad

prijatelj mi je došao u posjed prednje viljuške suze DRZ 650 ccm (nisam baš siguran u ccm) sa komplet kočionim klještima ali fali disk.

mene zanima dali bi bilo pametno staviti prednju viljušku suze na KLE-a (normalno da bih stavio i disk sa suze. ćini mi se da bi se to moglo odraditi i da je dužina viljuški dobra.

molim vaše mišljenje , što prije, da uzmem tu viljušku dok nije našla drugu primjenu.

hvala vam unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Maler .... posao se oduzhio,ne stigoh se vratiti kuci na vreme,ostao motor ne pokriven......jaka kisha sa mozda malo leda polomila mi oba prednja zmigavca,ona guma..telo zmigavca je pukla i oni sad vise,obesili se kao basetove ushi. jel ima neko preporuku gde mogu da kupim neku kopiju,ne trebaju mi originali (skupi su) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

redovno pratim ovaj forum i vidim sve ljubitelji dva točka

i to KLE-a ,

imao bih i ja jedno pitanje.

pošto znamo da prednja kočnica KLE-a nije za pohvaliti, odnosno meni jedna i možda jedina mana na tom motoru, pa vjerujem da bi smo svi voljeli da se taj dio motora poboljša.

e sad

prijatelj mi je došao u posjed prednje viljuške suze DRZ 650 ccm (nisam baš siguran u ccm) sa komplet kočionim klještima ali fali disk.

mene zanima dali bi bilo pametno staviti prednju viljušku suze na KLE-a (normalno da bih stavio i disk sa suze. ćini mi se da bi se to moglo odraditi i da je dužina viljuški dobra.

molim vaše mišljenje , što prije, da uzmem tu viljušku dok nije našla drugu primjenu.

hvala vam unaprijed

 

Pa sigurno da se isplati (ako je mozes namontirati) ne toliko zbog kocnica, koliko zbog nje same...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Maler .... posao se oduzhio,ne stigoh se vratiti kuci na vreme,ostao motor ne pokriven......jaka kisha sa mozda malo leda polomila mi oba prednja zmigavca,ona guma..telo zmigavca je pukla i oni sad vise,obesili se kao basetove ushi. jel ima neko preporuku gde mogu da kupim neku kopiju,ne trebaju mi originali (skupi su) ?

 

Meni se sin (2 god.) kacao na prednje zmigavce i pokidao te gume. Bio sam u istoj situaciji kao ti sada. Mislim da ne postoje nikakve druge gume/nosaci osim originalnih koji odgovaraju. Imas mogucnost trazenja polovnih zmigavaca (prednji i zadnji nisu isti na KLE!!!), nabudziti neke slicne ili poruciti originalne gumene nosace. Ja sam ih platio 11 evra po komadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

pozdrav ljudi :) potrebni delovi za novi KLE '06 god. instrument tabla, nosac maske, vizir, volan, to je nesto od najvaznijeg. instrument tabla mi je naravno najvaznija, ali od novog tipa znaci. ako neko ima ili moze da mi kaze gde da pogledam. ili neki savet sta raditi sa slupanim KLE-om, ako je neko vec imao iskustva sa tim, da se prodje sto jeftinije. hvala unapred :)

P.S. novi sam ovde, pa nez dal sam na dobrom mestu napisao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

pozdrav ljudi :) potrebni delovi za novi KLE '06 god. instrument tabla, nosac maske, vizir, volan, to je nesto od najvaznijeg. instrument tabla mi je naravno najvaznija, ali od novog tipa znaci. ako neko ima ili moze da mi kaze gde da pogledam. ili neki savet sta raditi sa slupanim KLE-om, ako je neko vec imao iskustva sa tim, da se prodje sto jeftinije. hvala unapred :)

P.S. novi sam ovde, pa nez dal sam na dobrom mestu napisao...

 

Probaj na 063636156 ili na 0642598572,mozda ima jos delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Jos jedan KLE se usrecio crashbarom i to ni cas prerano, samo jedan dan pred Grzu.

No slike:

dZCyN_img20110812001.th.jpg

 

a6wP6_img20110812002.th.jpg

 

2y6vj_img20110812003.th.jpg

 

EmnY3_img20110812005.th.jpg

 

i jedna sa blagim dodatkom maskirnih boja :moto3:

 

r4aGU_img20110814003.th.jpg

 

 

Inace crashbar je delo majstor Sebe koga bih ovom prilikom jos jednom pozdravio i zahvalio se jer me je covek dan pred Grzu nenajavljenog primio i uradio po meni odlican posao.

Ja sam za sad veoma zadovoljan, crashbar ne smeta kolenima(uzeta mera pre izrade posto sam malo krakatiji), nije mnogo prosirio motor, jos uvek mogu bez ikakvih problema da se provlacim kroz guzvu, a opet sa druge strane malo je vizuelno prosirio ionako mrsav prednji deo. Estetiku procenite i sami...meni se svidja. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Za vlasnike KLE-a koji nisu imali priliku da off-uju sa ljubimcem, da znaju kakvim ne iskorišćenim naoružanjem raspolažu...

Snimljeno 15.08.2011 na obroncima Povlena, put preko Dijavice.

Photo by Peđa Miloradović (BJB nick: eyed)

Ter'o kera kroz vodu: ja :moto3:

 

_MG_8929.jpg

 

_MG_8930.jpg

 

_MG_8931.jpg

 

_MG_8932.jpg

 

_MG_8933.jpg

 

_MG_8934.jpg

 

_MG_8935.jpg

 

_MG_8936.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Slabo pisem na forumu,al eto da se javim i ja malo. U Atini sam. Stigao sam iz Banjaluke preko Sibenika , Bara , Sarande(AL),pa jedna noc u Korintu i juce u Atinu. Put je isao bez problema.Lijepih 2000 hiljade km. Inace kle je 2000god i priguseni model od 34 ks. Nas je dvoje i nije problem.....bice i slika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Kad sam napisao predhodnu poruku , odem da preparkiram motor iz javne garaze kod majstora preko puta stan,u kojem sa se smjestio. Udjem u garazu,upalim motor i nakon 5 metara padnem na bok. Crnjak. Zaboravio sam da skinem sajlu sa zadnjeg tocka..... Konj pa to ti je.... Al sve je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: XT1200Z

Gledam ove sjajne slike gore i računam da ću za vikend biti u prilici nešto slično da probam. Imam malu dilemu. Da li nešto može da se desi ako vrelu mašinu protjeram ovako kroz vodu ? Nikad nisam probao a volio bih. Ipak ne bih da z....em nešto na motoru.

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Ne brini... Ovo nisu blokovi od jugića i kečeva...

Voziš enduro mašinu, pravljenu za akanje po blatu, vodi i prašini.

Uz sve to ona ide i po asfaltu... :lol:

Opusti se i uživaj! :moto3::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

KLEashi, treba mi savet/pomoc.

 

Prosli vikend sam se malo igrao u pesku u deliblatskoj :), i jako se lepo motor ponasa u tom scenariju, pa definitivno odlucih da ga malo optimizujem za offroad.

 

Gde da nadjem korman za KLEa, hocu da zamenim fabricki 1997 god, da bi mogao da montiram handguardove.

Po radnjama kod nas nisam nasao odgovarajuci, svi su previse zakrivljeni ka vozacu, znaci trebao bi mi oblik i forma kao fabricki, samo da je nov, moze biti dublji u smislu da su mi ruke u visljem polozaju nego sada, to bi mi cak i odgovaralo kad vozim stojeci offroad.

 

Jedino bitno je da ima siroke rupe na krajevima da bi mogao montirati handguards.

 

Ima li neko neki savet, ili je narucivao neki model pa je taj odgovarao, molim za preporuku :).

 

I ajde cisto opet da pitam mozda neko zna nesto, gde da nadjem enduro/cross footpegs koji odgovaraju KLEu?, fabricki gumirani mi ni malo ne ulivaju stabilnost kada je vlazno.

 

hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

@Libero

 

Vidim sa slika da si stavio produzetak prednjeg blatobrana kako si bio i planirao.

I ja planiram da uradim slicnu stvar jer sam jedva uspeo da ocistim svo djubre koje se nakupilo na hladnjaku i ne radi mi se to ispocetka hehe

Kolika je duzina tog produzetka? Jel upada jos uvek blato i kamencici u hladnjak, i kako ti se ponasa u brzoj voznji na asfaltu, tj. da li ti povija taj deo ceo blatobran zbog strujanja vazduha?

 

Hvala i veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2060 postova

Drugari, preporuka za nastavak branika!

Tačnu dužinu ne znam, ali ću Vam dostaviti ovih dana.

Produžetak je napravljen od originalnog Kle-ovog branika. Hvala Milanče (Free)!

Otkada sam ugradio produžetak, hladnjak je čist kao na asvaltnim vožnjama. Ventilator se mnogo ređe pali bez obzira na količinu prljavštine, vode i blata kroz koje sam prošao u toku vožnje. Poslednja je Golija, bez trunke blata! (doduše vrlo malo ga je i bilo, ali nastavak radi!)

Za sklapanje sam koristio lepak Loctite 401, spoj sam pre ugradnje ručno proverio na uvijanje i udare. Nisam pogrešio... Drži za sve pare! Preporuka, ja sam prezadovoljan dodatkom jer me rešio velike brige oko hladnjaka i oštećivanja osetljivog saća na istom.

Podignuto blato doseže tačno do ivice zaštitnog šuspleha, tako da i mašina ostaje vrlo zaštićena!

 

Nadam se da sam pomogao. Ako treba neko dodatno objašnjenje, tu sam...

Pozdrav sekti!

 

IMG_5567.jpg

 

IMG_5568.jpg

 

IMG_5569.jpg

 

IMG_5570.jpg

 

IMG_5579.jpg

 

IMG_5580.jpg

 

IMG_5581.jpg

 

IMG_5582.jpg

 

IMG_5583.jpg

 

IMG_5584.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Drugari, preporuka za nastavak branika!

Tačnu dužinu ne znam, ali ću Vam dostaviti ovih dana.

Produžetak je napravljen od originalnog Kle-ovog branika. Hvala Milanče (Free)!

Otkada sam ugradio produžetak, hladnjak je čist kao na asvaltnim vožnjama. Ventilator se mnogo ređe pali bez obzira na količinu prljavštine, vode i blata kroz koje sam prošao u toku vožnje. Poslednja je Golija, bez trunke blata! (doduše vrlo malo ga je i bilo, ali nastavak radi!)

Za sklapanje sam koristio lepak Loctite 401, spoj sam pre ugradnje ručno proverio na uvijanje i udare. Nisam pogrešio... Drži za sve pare! Preporuka, ja sam prezadovoljan dodatkom jer me rešio velike brige oko hladnjaka i oštećivanja osetljivog saća na istom.

Podignuto blato doseže tačno do ivice zaštitnog šuspleha, tako da i mašina ostaje vrlo zaštićena!

 

Nadam se da sam pomogao. Ako treba neko dodatno objašnjenje, tu sam...

Pozdrav sekti!

 

 

Stvarno dobro odrađeno, svaka čast! Samo gde pronaći KLE-ov blatobran - ako neko zna neka javi :)

Druga opcija mi je da odem kod nekog plastičara da mi odradi taj produžetak.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja