Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Palio mi je jutros i u brzini sa pritisnutim kvacilom i u leru sa otpustenim kvacilom bez ikakvih problema. Sam agregat je radio mirno i ujednaceno, u leru na oko 1000 obrtaja.

 

Pogledao sam semu. Da se motor nebi ugasio u radu potrebno je da je ispunjen jedan od 3 uslova

1. signal sa parking prekidaca je spojen na masu (zeleno bela zica na kutiji za osigurace)

2. menjac je u neutralnom polozaju, tj spojen na masu (svetlo zelena zica na kutiji za osigurace)

3. stisnuta rucica kvacila, (zuto zelena zica na kutiji za osigurace)

 

Ukoliko je bar jedan od ta tri uslova ispunjen tada je i kontrolni signal spojen na masu (zeleno crna zica na kutiji za osigurace). Ista zica vodi do uredjaja za elektronsko paljenje (zeleno crna).

 

Posto mozes da upalis motor, elektronsko paljenje je dobro, kontrolna žica (zeleno crna je ispravna), stisnuta rucica kvacila i mogucnost da upalis motor pokazuju da ti je svetlo zelena zica dobra. Indikator neutralnog polozaja ni ne treba da bude spojen na masu. Ostaje ti jedina mogucnost da imas neki prekid u kolu parking prekidaca, tj crno-zuta zica za prekidac treba da uvek bude spojena na masu (fabricki), a zeleno bela treba takodje da ima masu ako si je ispravno spojio sa crno-zutom, i ako nema prekida do kutije sa osiguracima.

 

Znaci proveri samo imas li masu na zeleno beloj zici na mestu gde je trebao da bude prekidac i na istoj zici na kutiji za osigurace.

 

Ne moze nista drugo da bude.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Nidza11

Bio si u pravu, zice kod copave su korodirale. Skinuto je malo izolacije, vezane su ponovo, izolovane i motor normalno radi. Imas turu od mene kad se budemo upoznali!

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

@Nidza11

Bio si u pravu, zice kod copave su korodirale. Skinuto je malo izolacije, vezane su ponovo, izolovane i motor normalno radi. Imas turu od mene kad se budemo upoznali!

Hvala!

 

Eto radujem se druzenju i picu ;)

Drago mi je da sam ti pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: XT1200Z

Pozdrav ljudi !

 

Kratko pitanje. Kvačilo mi hvata skroz visoko. Da li je to kao i kod automobila znak da je pri kraju i da li se može nešto učiniti sa onim točkićem na samoj ručici kvačila ?

 

Hvala unaprijed !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Pozdrav ljudi !

 

Kratko pitanje. Kvačilo mi hvata skroz visoko. Da li je to kao i kod automobila znak da je pri kraju i da li se može nešto učiniti sa onim točkićem na samoj ručici kvačila ?

 

Hvala unaprijed !

 

 

Posto ti niko ko se razume u ovo ne odgovara. Evo ja. Kod mene se to razdesilo dok je motor bio jos nov. Sam sam podesio tako da ima 2-3mm slobodnog hoda, zategao u tom polozaju i posle toga je bilo OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: XT1200Z

Hvala Nidžo !

 

Samo još da mi razjasniš da li je prazan hod 2-3 cm ili mm. Rekao bih da je cm. Kako si podesio ? Da li sa onim točkićem ili nekako drugačije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Hvala Nidžo !

 

Samo još da mi razjasniš da li je prazan hod 2-3 cm ili mm. Rekao bih da je cm. Kako si podesio ? Da li sa onim točkićem ili nekako drugačije ?

 

U servisnom uputstvu stoji da hod treba da bude 2-3 milimetra.

Tockic koji je deo rucice sluzi da podesi rastojanje poluge kvacila od rucke volana u zavisnosti koliki hvat sake imas.

Ja sam podesavao tako sto sam podesavao dva srafa koji ulaze u plastiku stitnika ruke. Malim srafom se podesava a velikim se steze. Otpustio sam veliki sraf i onda podesavao mali (unutrasnji dok nisam dobio zadovoljavajuci rezultat). Onda sam stegao veliki sraf.

Taj prazan hod od 2-3 milimetra sam cenio tako sto uhvatim rukom kraj gde se u unutrasnjosti nalazi prikljucena sajla kvacila i mrdam levo desno. Tako da vidim da kada je poluga kvacila otpustena i sajla je labava. Ako je sajla uvek napeta onda postoji mogucnost da uvek vozis po malo pod kvacilom. A ako je previse labavo neces moci dovoljno da stisnes kako bi kvacilo potpuno odvojilo.

 

Jednom kad sam ga dobio sa servisa hvatao je na samom kraju, i to krajevima prstiju pa mi je polazak bio neugodan.

Posle sam nasao u uputstvu da sajla treba da ima par milimetara slobodnog hoda i tako je nekako ispalo i kod mene.

Ne garantujem da je to bas pravi nacin jer nisam majstor ali tako sam ga namestio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ajmo KLEtvasi, sto smo se uspavali? Lepo vreme, stvoreno za vožnje, a mi nista? Izgleda da ponovo cekamo Bassmana da pokrene zamajac kao i ranije?

Mogli bi da se organizujemo za neku vikend vožnju po Tari ako je neko zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Ok,ljudi,i ja sam za Taru,a mogao bi i da organizujem prenociste na Tari,posto

mi je tamo tazbina.Ako ima zainteresovanih,ajde da se dogovorimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Momci, a zašto ne biste iskoristili vikend iz ove teme:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/68468-bjb-vikend-voznja-30-31-jul-tara/

 

To bi bila prilika da se provozate sa svojim Kleovcima, ali i da učinite nešto pride - razveselite decu na Tari i upoznate ljude koji organizuju sve ovo oko čega se okupljamo. Mislim na Forum i razne akcije i inicijative.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Momci, a zašto ne biste iskoristili vikend iz ove teme:

http://forum.bjbiker...30-31-jul-tara/

 

To bi bila prilika da se provozate sa svojim Kleovcima, ali i da učinite nešto pride - razveselite decu na Tari i upoznate ljude koji organizuju sve ovo oko čega se okupljamo. Mislim na Forum i razne akcije i inicijative.

 

Samo zato što je dva dana :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Samo 2 dana, verovatno necemo uspeti da obidjemo nesto vise po Tari zbog druzenja sa klincima i sto cu ja izgleda tada morati da radim. <_<

Ukoliko ne budem radio a skrpim se sa finansijama meni je skroz ok i da odem na akciju i da se sledeceg vikenda (ili nekog vec) vratim na zasebnu voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

jel zna neko koliko ostane goriva u KLE-u tj rezervoaru od momenta kad se prebaci na rezervu?

 

3 litre je rezerva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: XT1200Z

Kod mene kada prebacim na rezervu i odem na pumpu stane 11 litara max. Mislim da je rezerva onda malo veća od tri litre. Nisam stručnjak ne znam kako je kod drugih. Ovako je kod mene.

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: XT1200Z

cena 62800 Forinti...oko 235-240 eura par u Kiskunhalasu u Madjarskoj

 

Jaka cijena za mene. Neumitno se bliži taj trenutak zamjene guma i ove su mi bile prvi izbor ali očigledno će evrići imati presudnu ulogu u izboru guma.

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja