Jump to content

Moto Zajednica

2017 - Yamaha Tracer 700

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 na drumu, Katana i Fazer u srcu

Pozdrav svima, nadam se da me primate u sektu:). Od pre par dana sam se ponovio totalno neočekivano i sve se nekako brzo izdešavalo kao nikada do sada. U roku od par dana rastao sam se od starog ljubimca teška srca i hvala mu za sve vožnje i lepe trenutke bez i najmanjeg problema. Nije da se sam oglasio, ali daleko da nije bio šok, pa i problem šta uzeti. Srećom isti dan u oglasima izlazi moj budući motor, neki signal svakako. Želja mi je bila da prvi put u životu uzmem nešto mlado i častim sebe. Pošto sam pasionirani ljubitelj 4 redna, a u toj klasi i kubikaži je tu baš rupa, znao sam da neki kompromis mora da se pravi.

 

Od ranije probanih Stroma, Versysa, NC i Tracera najviše mi je odgovarao poslednji. I po veličini i po radu i po voznim karakteristikama, a vala i po lepoti i na kraju odluka je brzo doneta, da se dobra prilika ne bi ispustila. Eto nas tu sada sa vama, cilj je da tako ostane i narednih godina.

 

IMG_20240906_010529.thumb.jpg.63c32667c04ef8913ea4d5fffbb2a6d2.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 na drumu, Katana i Fazer u srcu

Hvala @ProMaster, a za ručice i po neku sitnicu će biti zamena na zimu :takoje:. Taman dok izdržim ovaj prvi udar naplate i krenem da ubijam zimsku depru.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Lijep i fini motorić,ima sitne mane al ništa zabrinjavajuče,ovisno što želiš od motora,ja sam svojeg Tracera prodao te je sad druga konjica u điru,sretno sa motoričem,živio

  • Hvala 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 na drumu, Katana i Fazer u srcu

@aleksandar andric i @Black Betty hvala na dobrodošlici i čestitke i tebi na novom motoru u zdravlju da služi :takoje:.

 

Rekoh ovo je bio neki kompromis, po svemu do sada viđenom rekao bih dobar, ali daleko od idealnog. Svaki motor i čovek ima neku manu, bitno da nisu velike i da se moje mane uklope sa njegovim:).

 

Nadam se da će lepo služiti, u planu su i neke lepe vožnje, pa ćemo menjati kada dosadimo jedno drugom, kao i do sada što je bilo. Samo da smo zdravo, ostalo se sve da uklopiti po trenutnim željama i mogućnostima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Lijepo rečeno.

Tracer je odličan motor,mane su mu retrovizori koji se počmu zatvarati tj popuste navoji od prihvata. Mekani ovjes(pogotovo prednji). Odaziv gasa je dosta trom do 4000 okretaja,nakon toga ide fina muzika,zaštita od vjetra dosta slaba(to govorim za stariji model,za ovaj novi nebi znao),ja sam probao više vrsta vizira.

kočnice su srednja žalost,volan je dosta uzak.

 

Kako je motor dosta lagan treba pogoditi dobru gumu jer u protivnom dosta klizi i gumi treba dosta da se ugrije.

Ja osobno volim nešto življu vožnju te sam si ga prilagodio svojim potrebama.

 

stavljene drukčije gume(greškom al pokazale se odličnim izborom)

širi volan Trw

Filter zraka KN(ljepši odaziv na gasu)

zub manji prednji prenos

gušće ulje u prednjim vilicama

jače prednje pakne(neznam koje al odrađivale su dobar posa,jbg,ne mogu se sjetiti koje sam stavio)

Top case od 46 litara veča litraža mu smeta pri večim brzinama,sa 46 litara možeš do 178 km/h bez da puno trese.

 

i kad sam sve sredio kaže prijatelj da bi probao đir i više mi ga nije vratio 😂🤣

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 na drumu, Katana i Fazer u srcu

Hvala na informacijama, svakako ću na to obratiti pažnju kada dođe vreme za zamenu. Ovako za sada ima različite mogućnosti podešavanja vešanja i igrom slučaja i prethodni vlasnik je to štelovao slično mojim potrebama. Naravno to ću malo dodatno prilagoditi sebi kada se bolje upoznamo. 

 

Danas malo izašao i van grada, poterao ga i po Avali, malo i po mraku, čisto da se dodatno upoznamo. Za sada bez većih zamerki osim što nema 4 cilindra:). I zaštita od vetra loša. Sve ovo drugo više nego zadovoljavajuće snaga, ponašanje u krivinama, upravljivost, farovi ubijaju...Opet poredim sa uglavnom punoletnim motorima koje sam vozio, pa i nemam baš neki reper, osim u gore navedenom. Mnogo mi se sviđa i linija i što je lagan i nije mnogo velik, jer vozim dosta i grad. Sve u svemu upoznajemo se polako i ima elemenata da preraste u dugu vezu;).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja