Jump to content

Moto Zajednica

2017 - Yamaha Tracer 700

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Najzad se ostvario i dečački san,

Akrap je namontiran :jee1:

San se ostvario zahvaljujući @Stefan1992 pa ga evo ovako i javno pozdravljam i još jednom zahvaljujem na saradnji :takoje:

 

image.thumb.png.5d7883cee6c14b8f2ff6fbeb348c6d62.png

 

Za divno čudo, nemam nijednu pismenu sliku, samo video zapise koje ne mogu da okačim :( pa sam iščupao prtscr iz videa tako da mi samo možete verovati na reč da je zvuk sa db killerom jedna egzotična perverzija, katalizator nisam ubacio i neću osim ako to tehnički pregled bude eksplicitno proveravao ili zahtevao :) 

Zvuk bez db kilera skida skalp i mislim da bi mi to u vožnji baš previše smetalo, ovako je tamanica, da se odlično čuje a da nije preglasno.

Čak ni policiji ne smeta :) juče sam na prvoj probi prošao pored 3 patrole i svi su me kulturno ispratili pogledom ali nijedan nije zaustavio - valjda i oni poštuju kad je zvuk i brutalan i pismen u isto vreme :) 

 

Dodatno, agregat je "prodisao" što je već Level Up za mene :) ubrzanje je linearnije i nema onog cima kad se dosegne/prebaci max obrt.moment oko 6.500, što je kod fabričkog fena bilo dosta osetnije.

Sledeće... ECU tune na Level1... da se sredi Throttle Off i da se uz ostale pica-boce od podešavanja (koja baš i ne razumem) Akrap maksimalno iskoristi za disanje agregata...

Danas nikako nisam našao vremena za vožnju, samo toliko da ga upalim, zagrejem i odslušam tu duboko harmoničnu melodiju... i onda sam se zapitao...zašto menjati ovaj skladan paket, za bilo šta drugo (veće ili neizvesno), kada je već sada i u ovakvom paketu to jedna konstantna erekcija :) 

Da... zamalo zaboravih... oseća se miris sagorelog benzina :lol2: što odavno nisam osetio zahvaljujući ovim nesretnim katalizatorima :(

 

Što bi ovi mladi pisali po društvenim mrežama, Status: U vezi (sa Akrapom)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Bravo i čestitke...

Ja bi nadodao još i filter zraka(orginal filteri ne vole otvoreni auspuh),ja sam si stavio DNA filter,onda se nebi trebala čuti benzina..

Ako ga imaš onda treba malo uštimati parametre jer benzina se ne bi trebala osjetiti...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Da, filter je originalni, promenio sam ga prošle godine sa svećicama na 20k km, ali ću se svakako raspitati i za DNA, hvala za info.

Inače, ne oseća se nesagoreo benzin, sada gasovi ne prođu taj hemijski proces kroz katalizator pa je ko Grand kafa "i miris i ukus" a podseća na detinjstvo kada smo istrčavali na ulicu ako u daljini čujemo da se približava bilo šta na 2 točka veće od APN-ca ;) 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Pitanje za iskusnije:

Ja sam motor kuopio sa celom granom i izduvom akrapovic.
Nemam pojma da li je radjen neki tuning a i ne znam da li bi trebalo.
Nisam vozio tracera pre, da bih znao kako se ponasa sa fabrickim izduvom a sta je sad situacija.
Kako proveriti taj tuning i sta mi preporucujete.



P.S. Inace @Dudico dobih motor bez db kilera, Bilo me sramota da ga vozim, Onako klinacki u 2-goj pali alarme, ljudi me gledaju kao da sam ljakse neki. Dadoh 170 jura da mi majstor darko napravi i vrati db killer, 
NIkako bez db kilera sem ako ne zelis da te gledaju kao da si vozac BMW-a ( auta bez migavaca) - bez uvrede postenim vozacima BMW-a.

Promenio član aleksandar andric
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07
9 hours ago, Dudico said:

Najzad se ostvario i dečački san,

Akrap je namontiran :jee1:

San se ostvario zahvaljujući @Stefan1992 pa ga evo ovako i javno pozdravljam i još jednom zahvaljujem na saradnji :takoje:

 

image.thumb.png.5d7883cee6c14b8f2ff6fbeb348c6d62.png

 

Za divno čudo, nemam nijednu pismenu sliku, samo video zapise koje ne mogu da okačim :( pa sam iščupao prtscr iz videa tako da mi samo možete verovati na reč da je zvuk sa db killerom jedna egzotična perverzija, katalizator nisam ubacio i neću osim ako to tehnički pregled bude eksplicitno proveravao ili zahtevao :) 

Zvuk bez db kilera skida skalp i mislim da bi mi to u vožnji baš previše smetalo, ovako je tamanica, da se odlično čuje a da nije preglasno.

Čak ni policiji ne smeta :) juče sam na prvoj probi prošao pored 3 patrole i svi su me kulturno ispratili pogledom ali nijedan nije zaustavio - valjda i oni poštuju kad je zvuk i brutalan i pismen u isto vreme :) 

 

Dodatno, agregat je "prodisao" što je već Level Up za mene :) ubrzanje je linearnije i nema onog cima kad se dosegne/prebaci max obrt.moment oko 6.500, što je kod fabričkog fena bilo dosta osetnije.

Sledeće... ECU tune na Level1... da se sredi Throttle Off i da se uz ostale pica-boce od podešavanja (koja baš i ne razumem) Akrap maksimalno iskoristi za disanje agregata...

Danas nikako nisam našao vremena za vožnju, samo toliko da ga upalim, zagrejem i odslušam tu duboko harmoničnu melodiju... i onda sam se zapitao...zašto menjati ovaj skladan paket, za bilo šta drugo (veće ili neizvesno), kada je već sada i u ovakvom paketu to jedna konstantna erekcija :) 

Da... zamalo zaboravih... oseća se miris sagorelog benzina :lol2: što odavno nisam osetio zahvaljujući ovim nesretnim katalizatorima :(

 

Što bi ovi mladi pisali po društvenim mrežama, Status: U vezi (sa Akrapom)

Bas mi je drago što ti se svideo zvuk sa DB kilerom, ja sam ga uvek vozio bez kilera jel volim glasan zvuk koji je za mene bio kao Mocartova simfonija 😎🎼🎻. I naravno sigurnije za vožnju po gužvama u gradovima 😁

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 07
6 minutes ago, aleksandar andric said:

P.S. Inace @Dudico dobih motor bez db kilera, Bilo me sramota da ga vozim, Onako klinacki u 2-goj pali alarme, ljudi me gledaju kao da sam ljakse neki. Dadoh 170 jura da mi majstor darko napravi i vrati db killer, 
NIkako bez db kilera sem ako ne zelis da te gledaju kao da si vozac BMW-a ( auta bez migavaca) - bez uvrede postenim vozacima BMW-a.

Hahahaha tačno tako u drugoj pali alarme preko 5000 rpm 🥷:D ali ako vozis po gradu samo islod 4000 i nema problema, meni je sad vec zao sto sam ga prodao juče namontirao fabrički i bas sam se smorio :D

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 6 minuta, aleksandar andric je napisao:

 Dadoh 170 jura da mi majstor darko napravi i vrati db killer, 
 

Nemoj smatrati ovo kao provokaciju ili nepoštovanje prema tvom majstoru, ali sve treba ipak prvo provjeriti.

Tvoj đep tvoje pare i nemam baš ništa od toga.

Smatraj sve ovo na prijateljskoj bazi.

 

https://www.wrs.it/en/db-killer/289219-v-tuv149-akrapovic-db-killer-yamaha-mt-07-2014-2016.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Tuning nije samo staviti auspuh(kompletan ili samo top)

To povlači i druge stvari za sobom

Treba mu više zraka pa ide otvoreniji filter zraka.

Ako se stave grane trebaju imati i kompenzator zraka (orginali to imaju ,a sigurno imaju i aftermarket grane),ako nemaju postoji mogućnost da će ventili propišati (nakon dosta vremena).

Pa neki motori zahtjevaju i elektroničko namještanje smjesa,zrak, benzin.....

 

Ako motor puca iz auspuha ona tu treba neke stvari podesiti....

Ima tu toga kolko oćeš da se igraš....

 

Al u globalu sve to funkcionira bez nekih večih problema.

Sad je na vlasniku da odluči šta hoće dobit od tih preinaka

Brzinu,snagu, udobnosti....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Sve stoji što reče @Black Betty a da ništa nije strašno, ili da mi sad treba posebno da brinemo, stoji i to da je Akrapovič ipak uradio namenski izduv za ovaj model motocikla u EC ili ECE standardu, čak su i različiti modeli za Euro3 i Euro4 (iako su fizički identični).

 

@aleksandar andric ako imaš izraženo motorno kočenje i ako se pri malim brzinama javlja cimanje čak i na nežnijem dodavanju gasa onda si i dalje na fabričkoj mapi. Ako toga nema i nakon otpuštenog gasa naredno dodavanje gasa bude nekako nežnije, onda je rađeno neko mapiranje a koje... to već teško da saznaš osim ukoliko neko od iskustva ne pročita i pregleda ECU mape pa prepozna neke specifične detalje...

Ja najverovatnije (i uskoro) radim remap a obzirom da je sada otvoreniji izduv počinje da ima smisla ta Stage1 mapa a prvobitno sam hteo remapiranje samo zbog tog Throttle Off, trzne me nekad i u krivini na dodavanju gasa pa nije baš prijatan osećaj a puštanje gasa pri većim brzinama izgleda kao da ozbiljno kočim pa u kruziranju baš moraš da se aktiviraš kao na stazi :) a gde je onda tu uživanje u vožnji...

U suštini, dizne su načisto zatvorene kod puštanja gasa a ipak treba da budu malo otvorene 1-3% i to ne uvek, samo na nižim obrtajima jer kod viših ti i dalje treba da su zatvorenije, mada je i to pitanje ličnog ukusa jer neko voli i da to puca i pršti ali je svakako igranka sa XYZ parametara pa većina prihvati te mape koje je neko nekad čačkao i zaključio"ovo je za mene dovoljno prihvatljivo".

U svakom slučaju remap baš i nema smisla sa katalizatorom jer te mape između ostalog gase lambda sondu (meni se gašenje sonde ne sviđa ali takva je mapa) i snižavaju temperaturu na kojoj se pali ventilator, sada je to oko 105° jer katalizatoru treba veća temperatura za pravilno funkcionisanje, ali kada se on izvadi sve počinje da biva drugačije :) 
Dodatno, mape treba da koriguju i smešu na srednjim obrtajima koja je "ubijena" zbog eko normi, tako da se dobije linearniji odziv u svim obrtajima i naravno povećava prosečna potrošnja.

Opšti utisak nakon remap-a (a pročitao sam dosta što se može pronaći u toj temi) je da CP2 agregat postaje stvarno zabavna igračka :) 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
4 hours ago, sale600 said:

Nemoj smatrati ovo kao provokaciju ili nepoštovanje prema tvom majstoru, ali sve treba ipak prvo provjeriti.

Tvoj đep tvoje pare i nemam baš ništa od toga.

Smatraj sve ovo na prijateljskoj bazi.

 

https://www.wrs.it/en/db-killer/289219-v-tuv149-akrapovic-db-killer-yamaha-mt-07-2014-2016.html

ja sam i kupio nov i to bas taj.... tad je bio 80 jur
ALI NIJE ODGOVARAO
Da li je neko nesto budzio na samom loncu ili sekao...al jednostavno nije odgovarao.....

(zateceno stanje)
image.thumb.png.a6bfcd5096025dd8b4e77052757806ce.png

A u tih 170 jura je usla prepravka kupljenog db killer( morao je staviti nove cevi jer nisu bile odgovarajuceg promera) i db killer i nova izlazna cev
Ali je uradio tu celu novu cev koja je na starom bila izbusena ...verovatno dok je neko probao skinuti originalni db killer

( sredjeno stanje)
image.thumb.png.84228bde20078d987ed4f2bbd4bb9936.png

Samo nek je on meni sredio 
Nek ide zivot - 170 jura je sada 4 kese u prodavnici :D

Promenio član aleksandar andric
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
1 hour ago, Dudico said:

Sve stoji što reče @Black Betty a da ništa nije strašno, ili da mi sad treba posebno da brinemo, stoji i to da je Akrapovič ipak uradio namenski izduv za ovaj model motocikla u EC ili ECE standardu, čak su i različiti modeli za Euro3 i Euro4 (iako su fizički identični).

 

@aleksandar andric ako imaš izraženo motorno kočenje i ako se pri malim brzinama javlja cimanje čak i na nežnijem dodavanju gasa onda si i dalje na fabričkoj mapi. Ako toga nema i nakon otpuštenog gasa naredno dodavanje gasa bude nekako nežnije, onda je rađeno neko mapiranje a koje... to već teško da saznaš osim ukoliko neko od iskustva ne pročita i pregleda ECU mape pa prepozna neke specifične detalje...

Ja najverovatnije (i uskoro) radim remap a obzirom da je sada otvoreniji izduv počinje da ima smisla ta Stage1 mapa a prvobitno sam hteo remapiranje samo zbog tog Throttle Off, trzne me nekad i u krivini na dodavanju gasa pa nije baš prijatan osećaj a puštanje gasa pri većim brzinama izgleda kao da ozbiljno kočim pa u kruziranju baš moraš da se aktiviraš kao na stazi :) a gde je onda tu uživanje u vožnji...

U suštini, dizne su načisto zatvorene kod puštanja gasa a ipak treba da budu malo otvorene 1-3% i to ne uvek, samo na nižim obrtajima jer kod viših ti i dalje treba da su zatvorenije, mada je i to pitanje ličnog ukusa jer neko voli i da to puca i pršti ali je svakako igranka sa XYZ parametara pa većina prihvati te mape koje je neko nekad čačkao i zaključio"ovo je za mene dovoljno prihvatljivo".

U svakom slučaju remap baš i nema smisla sa katalizatorom jer te mape između ostalog gase lambda sondu (meni se gašenje sonde ne sviđa ali takva je mapa) i snižavaju temperaturu na kojoj se pali ventilator, sada je to oko 105° jer katalizatoru treba veća temperatura za pravilno funkcionisanje, ali kada se on izvadi sve počinje da biva drugačije :) 
Dodatno, mape treba da koriguju i smešu na srednjim obrtajima koja je "ubijena" zbog eko normi, tako da se dobije linearniji odziv u svim obrtajima i naravno povećava prosečna potrošnja.

Opšti utisak nakon remap-a (a pročitao sam dosta što se može pronaći u toj temi) je da CP2 agregat postaje stvarno zabavna igračka :) 

 

Pre svega hvala puno

Nisam primetio nikakve nus pojave
Ne puca auspuh pri normalnoj brzini kada se otpusti gas
Nema izrazeno kocenje motorom kada se pusti gas

Ali svakako cu pri sledecoj voznji obratiti paznju na sve ovo sto ste pomenuli

I ja kapirah da je tipski Akrapovic za tracera nekako napravljen za - tracera :D pa to valjda fino i radi zajedno

Sve u svemu
OVo je tako zabavan motor za voznju da sam ja odusevljen
Posle moje pitome (do 7 hiljada obrtaja) HONDE cbf - ovo se vozi na sasvim drukciji nacin :D


 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Pozdrav

 

Jel ima netko na Traceru dolnji spoiler ,ralica..ako ima ,može koja fotka,planiram da bi napravio za svojeg Tracera,nešto sam gledao ,al ništa što bi mi se sviđalo....

Zahvaljujem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

A sad nesto sasvim drugacije
Prema savetu starijih kolega, sa obzirom da posedujem Akrapovic celu granu, a mapiranje i ne znam da li je neko radio, odlucih otici do servisa da mi neko to pregleda.

Mapa nije radjena i savetuju da treba. Kazu strucna lici isto sto i kolege sa foruma @Dudico i @Black Betty.
Manjak benzina u smesi samim tim manje hladjenje ventila gorivom moze dovesti do topljenja istih..........

Tako da neki stotinak eura kasnije.... uradjeno mapiranje stage 2.
(vise konja izvuceno, spustena temperatura paljenja ventilatora na 96C, linearnije isporucivanje snage.....)
Motor sam malo provozao juce od majstora do kuce na prijatnih 9C i udarima vetra od 187 km/h

Ogromna i primetna razlika na dodavanju gasa, na oduzimanju glasa
Sve je postalo mnogo linearnije
Nema trzanja nema onog velikog kocenja motorom kad pustite gas....

Ali tek javljam utiske
Do tada moja mala sa novim gumama :D


image.thumb.jpeg.cc23318b47ee4aeb3ae35101b2af1a2b.jpeg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Mitas touring force
Vozio ih na znatno tezem honda cbf-u
prelazio sam njima po 15K za dve godine

Menjao sam ih onako....cisto da promenim
ni malo se nisu ukockastile niti pohabale ali jako malo auto puta a i nisam bas neki MaxWrist :D
prezadovoljan
Javljam sve potanko naravno
samo da prestane ovaj jutarnji minus

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Nedelja-Ponedeljak,

magistralom preko Žabljaka do Ostroga odoh i nazad istim putem dođoh, vreme prelepo, cca 707km uzbudljive vožnje, prosečna potrošnja 4,3 (po satu AVG 5.0).

Gume sa već pređenih 5k+ km su držale odlično, malo sam se opet igrao sa pritiscima na zadnjem (2.4 u jednom pravcu i 2.6 u povratku) i ne primećujem neku razliku u držanju.

Ono što sam ranije primetio a sada ovom vožnjom i potvrdio, zadnja kočnica "propada" posle višekratne upotrebe ili kada se zagreje. Na hladno je tu negde oko 20-25mm pedale a na zagrejano ide osetno dublje sa osetno slabijim efektom kočenja. Ne koristim je za usporavanje već samo po krivinama (kada zatreba) i uvek po serpentinama. Kočiona tečnost je zamenjena prošle godine u celom sistemu a kod prednje kočnice nema razlike, uvek je ista u svim režimima upotrebe.

Ima li još ko od Trejseraša ovakva iskustva sa zadnjom kočnicom? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: SARAJEVO
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Puno koristim nožnu kočnicu sa 15k+ nisam imao nikakvih problema, pogotovo ne propadanje!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Pokušaj vidit,provjerit dal je ostalo zraka u sistemu..

 

 

Meni dobro drže gume,u Nedjelju vozio po cesti-stazi di se vozi brdsko brzinske utrke sa autima Buzet 

IMG_20240407_153255.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: SARAJEVO
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700

Rješenje za duže vožnje, dodatak seat-pad od SW-Motech-a, nevjerovatno koliko pomaže, sad bez problema mogu 200 km bez zaustavljanja da vozim, a mislio sam da više nema šanse da idem na duže ture. Kupljeno u Louis Vienna, 90 EUR.

 

IMG_20240411_190900.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja