Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hehehe, pa napravim tako mali vizir, "za prst" preko maske... 

Ali nije dobro tako, vetar da te skine preko 100kmh, cekam odgovor motolenda, da vidim sta od velikih vizira imaju :D

Takodje, cekam firmu "investgradnja" iz Bg da mi pitanje zastite hladnjaka resi :D 

Nesto lepo a visoko propusno.

Na 1000ccm stavili (Honda) hladnjak od sestotice, ukljucuje se bas cesto po gradu i przi noge, ali ni to nije strasno.

 

Mana ovog motora je strasna buka koju vizir pravi, strasna!  

Resicu i to ali na nacin da bude lepo i funkcionalno...  Videcu da na cnc-u (preko zime) odradim nosac vizira koji ce i ugao imati stelujuci, nesto kao sto "Palmer product" radi, samo diskretnije.

 

 

fff.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo je danasnji model :D 

Javili se iz Motolenda, Givi ima na stanju, 10100 dinara, 54cm visok, 39cm sirine... To je visina  (2cm kraci) kao ovaj moj mra sa deflektorom.

 

Kupovina pleksija, obelezavanje (ideja), krivljenje (folijom uvijem ono sto ne zelim odgrevati, dovoljna je da zastiti taj deo), poliranje.

Sada je vizir glavni skroz spusten, skoro do fara, komotno vozim otvorenog vizira na kacigi.

 

Tesko uslikati, ali vidi se kako sam odradio, donji deo se srafi za glavni vizir, gornji/deflektor pokrivljen okomito ka napred. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da!

Crvena linija je mesto krivljenja vizira ka napred, pre nego se izvadi "kriska" brusilicom na preseku crvene i plave linije zabusiti rupicu, M4 u mom slucaju, tek onda (do nje) seci. Tako se spreci pucanje.

9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1000 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
Pre 14 sati, N.F.S. je napisao:

Hehehe, pa napravim tako mali vizir, "za prst" preko maske... 

Ali nije dobro tako, vetar da te skine preko 100kmh, cekam odgovor motolenda, da vidim sta od velikih vizira imaju :D

Takodje, cekam firmu "investgradnja" iz Bg da mi pitanje zastite hladnjaka resi :D 

Nesto lepo a visoko propusno.

Na 1000ccm stavili (Honda) hladnjak od sestotice, ukljucuje se bas cesto po gradu i przi noge, ali ni to nije strasno.

 

Mana ovog motora je strasna buka koju vizir pravi, strasna!  

Resicu i to ali na nacin da bude lepo i funkcionalno...  Videcu da na cnc-u (preko zime) odradim nosac vizira koji ce i ugao imati stelujuci, nesto kao sto "Palmer product" radi, samo diskretnije.

 

 

fff.jpg

 

 

Ako budes kopirao taj Palmer,racunaj i mene u toj prici,kontam na vise komada ce biti jeftinije.Normalno da se ugradis za trud,rad,i izgubljeno vrijeme.  Svakako ako ga budes napravio,ti ces prvo testirati. Pa reci utiske,cijenu i ostalo...

Ja kupio onaj deflektor kineski,i ne valja,i eno ga na oglasima. Znaci kupovina napamet,a da neko nekad nije probao,pa ocjenio dal valja,vise ne dolazi u obzir,samo pare bacam. Popizdio sam!! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako ovo ne bude radilo napravicu sigurno nosace, da osmislim nacin podizanja, kada je nisko da stoji uz masku, kada ga podizes da i u napred ide vrh. 

Nije komplikovano kao sto zvuci. Nosaci se zasrafe u prihvat vizira na masci, drugi deo na vizir pa onda jedan u drugi, klizno, sa brzim maticama (da se rukom, uz put steluje).

 

Vozio se do sada sa ovim dodatkom, podigao i vizir glavni skroz :D 

Tisina bukvalno totalna! Ima i manu, lice se skroz preznojilo u dzet kacigi, nema duvanja niti strujanja vazduha.

Neda se uslikati nikako :D , da se oblik vidi ako neko zeli da pravi.

Pocetne dimenzije su 35x14cm.

2.jpg

22.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Divlje! Posadio sam sve i svasta :D

 

Joooj, imao sam peh pre neki dan, izbusio gumu na ulazu u Paracin, prednju.  Htedoh da te zovem ali razmisljam sta mi mozes pomoci :neznam:

Ostavio motor kod nekih dobrih ljudi u dvoristu, dosao kuci, skinuo tocak sa drugarove cbf, poneo alat i rokadu napravio. Tocak sebi poslao postom! 

Evo je sada stara guma napred jbg...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma samo da mi neko moj tocak posalje postom!

Ali snasao sam se, izasli u susret drugari iz Pa... Sve odradjeno kako valja :D 

 

P.S. I ovo da napisem, do Kg me dovezao drugar na svom motoru (vozili se zajedno) kooooji stres, pa ja nikada suvozac nisam bio! Toliko sam zvocao da sam ja njega vozio :D 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Da li je neko slucajno ugradjivao aftermarket vesanje?

 

I da li oni srafovi/granicnici, tzv. hero blobs, na dnu fuzastera treba da budu od nekog posebnog (mekseg) metala ili mogu bilo koje da montiram ako nadjem?

Promenio član Hacky

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vrucina za neke zahtevne radove :D , malo Kigena, malo podmazivanje... 

Stigli tegovi od po 300g da velicinom prate sundjeraste rucice. Skinuo sam rucice sa grejacima, neki daytona model, izveden samo prekidac ON/OFF, zagrevaju se dooosta jako, ocigledno se koriste samo sa rukavicama.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Podignut oslonac pete na visinu i ugao koji mi odgovaraju, mmmm kakav ugodjaj! Ovaj sam dodatak/odmoriste pete prvo imao na tdm900 i tu shvatio koliiiko je lepo osloniti stopalo u dve tacke :D 

 

Ideja, pravljenje, busenje, plastifikacija i....

....Voznja! :D 

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo je priprema koju mi je poslao Ranko iz "Invest gradnje", zamolih ga da proreze za vazduh dodatno poveca i posalje mi izmenu.

Materijal, inox 2mm.

Cenu jos uvek ne znam, kada finisiramo izgled bice mi receno (a ja preneti zajednici).

 

P.S. Nosace sam takodje korigovao, gore ce se srafiti na originalne nosace a u donjem delu "u sendvic" hvataju hladnjak... oslanjanje preko gumica u pet tacaka, da ne zveci slucajno.

Ne zamerite zbog crteza, nije tehnicki i u razmeri ali dimenzije (izrazene u centrimetrima) se jasno vide, sedeo sam na betonu, merio, skicirao i preznojavao se :D 

1.jpg

Nenad hladnjak.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Nešo, zar ovo nije 50% manje protoka?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa da... Zato i nisam prihvatio!

Mora maksimalno da smanji opstrukciju... U toku nedelje mi je rekao da ce par resenja poslati, ovakvo "sace" bi mi odgovaralo npr.

barracuda-motorcycle-radiator-cover-specific-for-honda-forza-750-honda-x-adv-2021_139371 (1).jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da ne ostajem duzan informaciju... Nije mi se bas svidela cena, oni ljudi ocigledno rade krupnije poslove. Komunikacija dobra ali (meni!) nije cena proporcionalna delu koji pravim.

 

Ovo mi je receno (upravo) 0,6mm inox (trazio sam 2mm) secenje je 2,5 eura po minutu, ovo sace iznad koje sam postavio bi se radilo oko 20minuta, plus materijal 40-50 eura... 

Znam da je cena metala otisla "u nebo" ali ne toliko, ipak je rec o 35x38cm parcetu.

Rade laserom koji je brzi od secenja vodom.

 

Imamo li bese nekoga iz Jagodine na forumu sto usluzno pravi ove "zastite" ?

Pod navodnicima je posto primarna uloga vecini nas bude estetika :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Neko je na forumu pravio to i prodavao. Ne mogu da se setim ko i za koju cifru :-/

P.S. Vidim da si našao već...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

0628985887 - Predrag
Decko je iz Nisa, pravio je te zastite hladnjaka kao i razne druge stvari nz CNC-u, pa vidi da li mozes nesto s njim da se dogovoris

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala, javio mi se Sasa iz Cuprije firma "Ekometalika", da se od aluminijuma odradi, 1,5mm deblina izadje 3000din.

Ja moram da im odradim pripremu u autocad-u...

Sve mi je to zametno sada, preko zime cu da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Mislim da je kod Pedje bilo oko 5000, sa njegovom pripremom, aluminijum 3mm, ili tako nesto.
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Docekao sam ihhhh :jee:

Gume vizira, stare je neki biser ofarbao pa sam ja ljuspajuci tu farbu gume izgrebao! Toliko mi je smetalo da je to neopisivo.

Sada je kako treba :D

Pre/posle...

0.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8712 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uspeo sam da se i kod Ivice (Stiv design) uguram preko reda :D 18-og sediste da odradim, za vozaca 20mm gel i ovakav izgled. 

Pa onda C.Gora, Albanija... :moto1:

 

 

56.jpg

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Uspeo sam da se i kod Ivice (Stiv design) uguram preko reda  18-og sediste da odradim, za vozaca 20mm gel i ovakav izgled. 
Pa onda C.Gora, Albanija... default_moto1.gif
 
 
56.thumb.jpg.365dcd772ad1cab5e8551f1ade9a456a.jpg
To kod njega ništa ne znači, laže za medalju, uzme ga kao da uradi i posle ga boli uvo, razvlači, folira itd.
Bar je moje iskustvo takvo, nikad više kod njega ne bi radio ništa jer je neodgovoran i ne poštuje dogovor.
Mislim da sam čekao da mu pošaljem jedno mesec dana i onda mi je držao sedište još mesec i po dva, ne sećam se. Još je bila zima pa ni meni nije bila frka a ni on vrv nije imao toliko posla, mogu da zamislim šta je sad u sezoni, da mi je u sezoni držao sedište toliko dugo, zadavio bi ga.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja