Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Isao da probam!

Isti put ista kaciga, ugodjaj vrhunski, mogu da vozim sa otvorenim vizirom, bukvalno bez ikakve buke i talasanja. Cujem zvuk agregata sada.

Presretan sam, do suza!

 

Evo iz vise uglova i koliko je odaljen od maske, ruznije je na slikama nego uzivo. Znaci za one koji hoce praviti, u donjem delu 20mm razmak od maske, u gornjem 35mm.

Necu ni probati u visoj poziciji, ovo je perfekcija, van vidnog polja, "dzep" mirnog vazduha, nisam se pomerao niti malo u napred. Sedim kako mi je udobno.

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2406 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Isto tako uspravno meni na africi stajao. Nista preterano visoko al tako je dobro bacao vetar preko glave da sam mogao voziti sa otvorenim vizirom ili jet kacigom bez problema. Inace sam 194cm ;) 

 

D357-F819-307-C-4746-8091-62454-F2-A5365

 

Promenio član drmilan_
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drustvo,

ako nekome zatreba prasinarka prednjeg kocionog cilindra neka se javi da posaljem.

Stigle dve u setu za reparaciju, odradio sam glavni kocioni cilindar sa komplet "tour max" klipom i gumicama, ko zna kada je pre mene nesto radjeno...

Kocnicom sam bas zadovoljan, sledece mi je u planu teflonsko crevo za kvacilo.

1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
Isao da probam!
Isti put ista kaciga, ugodjaj vrhunski, mogu da vozim sa otvorenim vizirom, bukvalno bez ikakve buke i talasanja. Cujem zvuk agregata sada.
Presretan sam, do suza!
 
Evo iz vise uglova i koliko je odaljen od maske, ruznije je na slikama nego uzivo. Znaci za one koji hoce praviti, u donjem delu 20mm razmak od maske, u gornjem 35mm.
Necu ni probati u visoj poziciji, ovo je perfekcija, van vidnog polja, "dzep" mirnog vazduha, nisam se pomerao niti malo u napred. Sedim kako mi je udobno.
1.thumb.jpg.3b596c75221a027185d8a7eab852e081.jpg
3.thumb.jpg.48d7e25e458bfc48542a24ec765d7e64.jpg
4.thumb.jpg.8cf2e43fda2044b5fab0b33311892905.jpg
5.thumb.jpg.8141f6f7efa4d787b19c914c7cd07709.jpg
Jesi sam pravio ili naručio??

poslato sa nove rupovke sa kurblom


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Aaa nisam pratio na času,pravio si!! Pardon,uvjek ima zainteresovanih,ako se baciš u serijsku proizvodnju. Majstorluk ti ide od ruke,svaka čast!!

poslato sa nove rupovke sa kurblom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Daaa, i ucinak je vrhunski!

 

Nekoliko me je kolega vec pitalo, kaze mi jedan moj sugradjanin..

" Voljan sam da ucestvujem u projektu/istrazivanju"

 

Pitam ga na koji nacin, ima li neku masinsku obradu, zavaruje li precizno, plastificira bar ili nudi motor da na njemu merim i isprobavam, ogrebem eventualno :D 

 

Kaze,

"neeeeeee, vise u smislu,, ti mi napravis a ja se vozim i uzivam :jee1:"

 

Deluje jednostavno za napraviti (pa i jeste :D ) ali mora se biti bas precizan, da vizir stoji ravno, simetricno i stabilno!

Gornji nosac vizira mora biti oblikom takav da ne smeta umetanje ukrasnih guma i srafljenje donjeg, takodje u rupe za srafljenje sam postavio zakivne navrtke, montaza vizira "za minut".

 

Gotovo je bilo da se sa drugarom zamenim i uzmem gsx1250fa!

Jbs motor koji se preko 120kmh ne moze voziti (od buke). Ovo je prvi motor koji me je naterao da cepove u usi stavim i napravim sebi osecaj kao da sam pod vodom (odvratno!)

 

Sada se vozim sa uzivanjem,  sedim uspravno i u tisini, cujem i zvuk agregata :aha:

IMG_20220725_102002.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo je zajednica koja se ispomaze medjusobno, kucam sto detaljnije mogu da olaksam nekome.

Pomoc pa sve i ako se zeli (od drugih) cesto nije izvodljiva... Ovo kucam o mojim komsijama, moze bar da dodje i prdrzi, smirgla, doda....

... a nece ni to :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... i ovo zaboravih da napisem, potrosnja grad, uvek dvoje na motoru, kofer cesto pun ne silazi ispod 7l, otvoreno, brzina 100/130kmh oko 5l.

 

Bas cu javiti ima li razlike sa velikim vizirom i ovako okomito postavljenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da nastavimo sa sitnicama koje ugodjaj znace :D 

Volim da kucam ono sto svako moze da odradi, u trenutcima dosade i uz minimalno alata.

Za ovo je potreban imbus kljuc 6mm i viljuskasto/okasta "desetka". (opciono tovatna mast, bela mast u spreju)

 

Stelovanje pozicije poluge menjaca!

Cesto vidjam motore sa cudnom pozicijom poluge, kazu ljudi "tako je bilo kada sam ga kupio!"  :D 

Za ugodjaj u voznji prvo moras svom ljubimcu verovati, znati sta moze a sta ne ali mora ti i biti udobno, komande proporcionalno konstituciji tela, nacinu sedenja...

 

Na Hondi stelovanje visine se radi donjom polugom (jedino ona ima kontra navoje) leva/deblja matica (na svim hondama, deblja matica je kontra navoj!) se otpusti u desno, tanja matica u levo... Obrtanjem osovinice se papucica dovodi u polozaj koji nam odgovara, zatim se matice "kontriraju", deblja u levo (kontra navoj), tanja u desno.

 

Kada smo tu, valja skinuti ceo sklop, osovine poluga se podmazuju tako sto se kanali napune mascu (koristim LIS EP0) a cela povrsina samo blago premaze, kugle pod gumicama podmazujem belom mascu, tovatna mast i guma su iste baze i stete jedna drugoj, gde je guma tu ide silikonska mast (ili neka neutralna).

Mast je u spreju, gurnem cevcicu kao na slici i prsnem.

Sve to posle ide tako lepo i glatko, pa i da nije tako bude ti drago sto si odradio :D 

 

P.S. Crvenom strelicom je obelezena kontra matica, sve resto, i na gornjoj i donjoj osovini su normalnog smera.

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1288 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Svaka čast Nešo na ljubavi prema svom ljubimcu i spremnosti da to podeliš sa ostalima slikom i rečju.  :takoje:

Mlađi motoristi svašta pametno mogu da vide i nauče a bogami i matori.  ;)

Pre 9 sati, N.F.S. je napisao:

potrosnja grad, uvek dvoje na motoru, kofer cesto pun ne silazi ispod 7l, otvoreno, brzina 100/130kmh oko 5l.

I jedini si na forumu koji za svoj motocikl kaže da mu potrošnja, u nekim uslovima ( grad, dvoje), može ići i preko 7l.

Uglavnom svima troši oko 4.8 l, maksimalno do 5,5l bez obzira na marku motora.  :lol:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam ti od uvek na motoru, od osnovne skole bukvalno! Jedan od pocetaka mog motoraskog zivota je usko vezan za jednog naseg forumasa...

Dan danas se bar jednom cujemo (dnevno, viber)a u nedelji dva puta vidimo, i tako od moje, pa odprilike petnaeste godine... Srafili smo mnogo pre interneta i riznice "znanja", vozili pre navigacija i komunikacija.. Pa opet pricamo i dalje o motorima, stalno nesto novo!

Znao sam da pred njegovom garazom cas skinem bregastu sa svoje cbr honde i pokazem mu spaner faznog lanca koji sam prepravio. (nalazi se izmedju bregastih)

Da, ispred vrata garaze, onako za cas! Sa svojih 20 godina...

 

Sada je problem da plocice zamene (cast izuzetcima!), zakazuje se mesecima u napred zamena svecica :D 

Ovo sto radim je najmanje sto mogu, da neke sitnice predocim a da se ljudi zainteresuju, srafe malo, povezu sa motorom!

 

I da! 

Govorim o Zvonku, @srbenda na forumu :aha:

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Na glupav način sam se naučio da bez svoje garaže,alata,stola za rad, i nepoznavanja dobrog tokara,varilaca ,lakirera... itd. Ne ulazim u projekte. Jednom ušao i izgubio skoro dve sezone. Pravio od K75-ice lt ,nakeda. Djelio garažu najobičniju sa još troje ljudi. Da ne ulazim u detalje,bez alata i prostora nema zanata. Sad živim u zgradi,kod prijatelja u podzemnoj držim motor. Svaki majstorluk mi zahtjeva zajebavanje da izvinete. Nisam neko ko bi sve na gotovo,al ako ima šanse da kupim,platim pošteno. @N.F.S. ako nađem nekog da mi to uradi,ako si u mogućnosti neki teh. crtež sa specifikacijama i mjerama da mi pošalješ,bio bih ti zahvalan. !! Ta buka je baš iritantna,veliki propust Honde,sem statora naravno!! ;) Hvala za ideje i trud!!

poslato sa nove rupovke sa kurblom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

        Tesko da cu umeti teh. crtez da odradim, ne zato sto nemam volje da ti pomognem vec zbog uglova koje ne umem nacrtati.

Ja sam odradio tako sto sam napravio plocice i zasrafio na vizir, napravio nosace za masku po dimenzijama koje su ameri prijavili da uspesno otklanjaju buku pri stelovanju "palmer" nosaca.

Dole do fara 20mm, gore 35... Prislonio vizir (sa onim plocicama koje sam usrafio, nosaci usrafljeni na masku motora) i na libelu obelezio markerom poziciju vara.

Ideja mi je da za sebe napravim iz jednog parceta po nosacu, pa samo da se pokrivi, to kada budem odradio (sablon od kartona) e tek onda mogu da ga i nacrtam.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Produzetak blatobrana, nisam vise zeleo cekati onaj iz Louis-a sto narucih... Ponudio se drugar da tamo kupi i posalje mi, neko odlaganje stalno, kao poklon pa moras da cutis i cekas, jbs to. 

Ili mi davaj odmah ili cuti! :jee:

 

Sa KP oglasa, 1000 din :D 

Lepo i veliku povrsinu pokriva.

5.jpg

6.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Meni je to sve došlo sa motorom. Sem nosača navigacije,sve živo došlo na motoru. Imao sam sreće..
Ako krenem u realizaciju projekta nosča za vizir, ganjat ću tvoj sistem sa šablonima,nema druge..

poslato sa nove rupovke sa kurblom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Analogno balansiranje... :D 

Iz lezajeva je izbacena sva mast, ona unosi otpor kotrljanju/okretanju... Imao sam negde lezajeve sa keramickim kuglicama i kavezom, ali sakrili se ocigledno.... Ultra lagano pomeranje, bas precizno.

Jbg, za sada ovako pa proba :) 

 

Tegovi su bili od gume koju sam izbusio, balansiranje stare koju vratih. 

Zahvaljujem se @BaneVuk58 jos jednom, sipka sa konusima se kod mene baaas koristi! :takoje:

2.jpg

1.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Skoro je bila neka jaka kisa, morao sam u danu otici dva puta do Sokobanje (poplavio suturen), znaci nekih 600km u par sati!

 

Bolele su me sake! Nisam pogodio ugao guvernala... U susret mi je izasao @blackmore koji mi je vratio guvernal sto  uz suzanu "ode", kao dopunski :D 

Vidi se razlika na slikama, dosta ravniji ugao. Za sada sam ga ofarbao, kada se sa odmora vratim bice i plastificiran.

 

Hvala na poklonu jos jednom kolega, gest je zapamcen i bice vraceno kada tebi nesto zatreba! :takoje:

11.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Da,ugao jeste cudan,i mene kad vozim pod opterecenjem,znaci suvozac ili stvari,zglobovi malo trpe,tako da sam i ja razmisljao o zamjeni sa fat barom ravnijim,ali iskreno mi se neda ulaziti u sve to,mada ko zna u buducnosti,mozda se i predomislim! Samo znam kad sam bio mladji da me nista nije boljelo!!  Sto bi rekli nista sto ilovaca nece izvuci!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Jel realno da je ovaj isti korman bio kod mene pre 24h, u kutiji, u drugoj boji? :D 

Prelepo izgleda u ovoj boji, pun pogodak !

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja