Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da, vidim imas distancere retrovizora, gde si ih pazario? Ja sam za 600ccm pravio od aluminijuma pa plastificirao, po 30mm, mogli su i da se steluju (drugacije kacenje, vidi sliku).

 

Interesantno, isti vizir je bio i na maloj cbf.. Ne secam se da je ovoliko bucno bilo, iako lice aerodinamika je drugacija.

fff.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Визир је постављен на најнижу могућу позицију, а цео механизам са клизачем сам скинуо и само визир на гумене подлошкице да упије вибрације. Немам никаквих проблема са звуковима и са ветром сем на аутопуту. Ја сам 184цм висок и мало се склупчам и скупим ка напред и само гази. На 180-200 се чују звиждуци због ваздуха који пролазе кроз ова два мала отвора на визиру. Ако би гледао са стране, визир ми је нижи од топ кејса за 2цм. Већи проблем имам са звуком предњег ланчаника (није онај сајлансер са гумом) па се чује звецкање ланца - који ме излуђује! Дистанцери ретровизора Св-Мототек из Лујса. Све сам узимао у Лоису Минхен Суд. Дошао је кофер пун до врха из Лујса - осећао сам се као мало дете када му купе много играчака.

2bcd8a7d6e53c9d3936a3d791b30a46e.jpg

Да ли си послао седиште на репарацију? :) Ако јеси кога си ангажовао? Волео бих да ми подигну седиште за 5цм, и да буде тврђе и да се уради нова пресвлака.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imam lancanik prednji sa gumom, u stanju novog! Ako zelis mogu ti poslati (na poklon naravno!).

Sediste sam poslao Ivici (Stiv design) u Nis, ima par strana u nazad slike kako zelim (i ovo na 600 je on odradio).

 

Imas Srdjana iz Surcina, Boban (BMS Sedista Bg), onog Pavla iz Zr (LL Customs).

Svi nesto zatezu i odlazu, kao na poklon da trazis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 6 minuta, Doktorski je napisao:

Визир је постављен на најнижу могућу позицију

Vizir moze skroz do farova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Бтв када се склупчам преко танка, глава ми дође тик изнад визира тако да имам аеродинамику. Ваздух за визира наставља да прелази преко кациге ка кофери. Мислио сам да ће бити проблем али није. Хвала пуно за предњи ланчаним и он је стигао у коферу. Хехехе видео сам да има избора. Нисам испратио тему скоро тако да ћу проћи на компу кроз исту. Хвала за препоруку за седишта


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ti si vizir pomerao samo u prorezima/klizacima, mozes ga celog odviti iz visoke pozicije (crvene strelice) pa usrafiti u nisku (zute) gde opet mozes po malo u klizacima pomerati. 

dddd.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo ako jos nekome padne na pamet da prebaci gumu sa malog lancanika na onaj koji je nema i zalepi epoksijem :D 

 

Nece da moze, upravo sam odsekao, guma ulivena u telo lancanika (na slici od cbf 1000), dalje sam posekao od tdm900 uliveni pinovi, 4 komada, cbr takodje uliven...

 

111.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

То сам и урадио само је проблем био што та горња рупа на визиру већа од осталих, па је било ту зезања да се нађе специфична гумена подлошка како би била лепо попуњена рупа на визиру. Мра је другачији у том делу од фабричког…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
Evo ako jos nekome padne na pamet da prebaci gumu sa malog lancanika na onaj koji je nema i zalepi epoksijem  
 
Nece da moze, upravo sam odsekao, guma ulivena u telo lancanika (na slici od cbf 1000), dalje sam posekao od tdm900 uliveni pinovi, 4 komada, cbr takodje uliven...
 
111.thumb.jpg.ebc429c36b4f89801bd004b2f54d78ac.jpg

Нпр ја нисам желео да мењам одмах ланчаник јер сам прешао 12к. На 50% сам као и са задњим и ланцем, а када мењам то иде у комплету.

Занимљиво питање је да ли би могао да узмем задњи већи ланчаник (за зубац, два), како бих добио на агресивности убрзања али да паше на ланац који је има број линкова као у књизи што пише за нормални задњи ланчаник… Плашим се да је немогуће јер је ланац краћи за тих пар линкова, па ћи бити приморан да уградим фабрички задњи


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bez problema zub/dva sa fabrickom duzinom...

 

P.S. Zub manje napred ti je kao 3 vise nazad, i lakse je za zamenu, jeftinije takodje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
Cekamo sediste  
 
Inace, 
da kucnem jos ovo i necu dalje... Crkavanje namotaja nema veze sa nivoom/kolicinom ulja.  Vidim kroz teme se prozima "ulje na max da bi se hladio stator", litar vise da se sipa nije ni blizu namotaju.
Pumpa gura koliko gura, bilo ono na min ili max... Startovanjem agregata ulje u karteru ostane samo u separateru pumpe, magistrale pljuckaju gde treba (opet, bilo na min ili max).
Slivanjem, ulje igra ulogu u ukupnoj temperaturi agregata tako da indirektno obara temperaturu i statoru ali to opet veze sa kolicinom ulja nema.
Sta kod onih sa suvim karterom? 
 
Kod "nas" je izgleda (cbf 1000) jednostavno ugradjen neadekvatan namotaj.  Sama Honda je svojevremeno CBR seriji iz 2005/06 godine produzila garanciju na stator u trajanju od 6 godina.
Kao razlog pregrevanja (pa crkavanja) naveli su dugotrajnu voznju u malim obrtajima.
 
"American Honda has determined that riding a 2004-2005 CBR1000RR motorcycle in the low RPM range for an extended period of time may cause the ACG to overheat, which causes a short circuit of the stator windings, resulting in insufficient battery charging."
 
Znaci drustvo, gaaaaaas!
Ko ga j@be, neka traje koliko traje, i mi imamo svoj rok!
11.thumb.jpg.d63365c2f3382c8d88ab1f06a83ef302.jpg
12.thumb.jpg.c957662f7204c8cc7c4c5d9bd22ad40f.jpg

Неки тамо мајстор” (да не именујем) ми је говорио како је то у питању алансер којем се четице не чисте с времена на време - и а истине али не толико да би могао да прегоре намотаји. Овај мотор који возимо не воли град - не воли кратке вожње. Не прија му. Мислим да има више до тога што се уграђују разни уређаји који вуку струју. Фабрика је одредила која је количина струје која је потребна пре свега за старт моторцикла из батерије, тј у тренутку када је потребна сва количина струје из батерије (подразумева се да је батерија добра), па онда и самим тим која количина и снага струје треба бити током рада. То раде намотаји и алансер зар не? Е сад када смо упалили машину улога намотаја би требала да претвара кинетичку енергију у електричну и пуни батерије током вожње. Преоптерећењем инсталације струје на мотору (гомила разних геџета) временом долази до мини сагоревања једног по једног крака намотаја, што на крају доводи и до престанка рада. Погледајмо још једном како изгледају намотаји на сликама које су постављење претходно у овој теми. Логика ми говори да не треба да буџимо све и свашта на корман, само неопходно а то је 12в или усб утичница. Наравно ксенон светла, неадекватни ледови или нестручно уграђивање истих доводе до преоптерећења… Исто тако прочитао сам да негде на 40-50к цркава намотај. Ја сам на 58к и ништа, а од геџета имам само усб утичницу…. И тако већ 4 годинице :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
Bez problema zub/dva sa fabrickom duzinom...
 
P.S. Zub manje napred ti je kao 3 vise nazad, i lakse je za zamenu, jeftinije takodje.

Већ сам узео предњи, тако да ћу задњи ставити за зуб два већи


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 2 sati, Doktorski je napisao:

тј у тренутку када је потребна сва количина струје из батерије

Zbog ovoga ja malo predimenzioniram presek kablova, na svakom motoru!

Jeste, sve su oni to preracunali ali je u kalkulaciju ubacen i trosak i usteda (sto novcana,sto tezina). 

 

Evo razlike u kablovima, fabricki "Sumitomo" od cbf1000 i NKT koji ja koristim.

Uslikao sam i nacin na koji sa papucicom spajam, papucica je 16/6 prihvat (16mm2 kabl, m6 rupa).

Prvo kap cinola u papucicu, gurnem ogoljeni kabl do kraja, grejem gorionikom i punim kalajem, kada je napunjeno, kirner po sredini pa i tu rupu zalijem. Spoj celom povrsinom, dobar i jak!

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gore je slika koju sam na internetu nasao i poslao Ivici, ispod je njegov rad!

Ovako sa slika sam zadovoljan.

 

Drugi paspul na suvozacevom sedistu sam ja hteo da izbaci, deluje mi da ce smetati suvozacu (Supruzi, uvek se zajedno vozimo :aha: ).

 

345.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drustvo,

ocekujem da mi od Ivana stigne vizir a kada se to desi ponudicu ovde MRA touring koji mi je trenutno na motoru, poslacu sa sve ovog nastavka koji sam pravio (skine se lako, na dva srafica), ucinak je dobar ali ja sam zeleo da mi Ivan napravi po merama koje sam zamislio, ja to sam ne mogu.

Nije novo, ima oziljaka ali nista strasno (saljem bez ukrasnih guma, tako i od MRA stize, koristite vase).

Necu oglasavati nigde, neka ga ovde par dana :D 

 

4000din, mislim da je povoljno.

Uslikacu i kada ga skinem, vidi se valjda. 

 

P.S. Ukupna visina je 52cm (sa nastavkom) sam vizir 45cm.

 

WWW.MRASHOP.DE

The Touring Screen has a similar shaped base as your bike´s standard screen but, typically, is longer and taller. Its extra length and height is…

 

ee1.jpg

ee2.jpg

eee.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
Drustvo,
ocekujem da mi od Ivana stigne vizir a kada se to desi ponudicu ovde MRA touring koji mi je trenutno na motoru, poslacu sa sve ovog nastavka koji sam pravio (skine se lako, na dva srafica), ucinak je dobar ali ja sam zeleo da mi Ivan napravi po merama koje sam zamislio, ja to sam ne mogu.
Nije novo, ima oziljaka ali nista strasno (saljem bez ukrasnih guma, tako i od MRA stize, koristite vase).
Necu oglasavati nigde, neka ga ovde par dana  
 
4000din, mislim da je povoljno.
Uslikacu i kada ga skinem, vidi se valjda. 
 
P.S. Ukupna visina je 52cm (sa nastavkom) sam vizir 45cm.
 
cbf1000s_06_t1.jpg WWW.MRASHOP.DE
The Touring Screen has a similar shaped base as your bike´s standard screen but, typically, is longer and taller. Its extra length and height is…  
ee1.thumb.jpg.f302046a7cec907de54f9e54c426fa75.jpg
ee2.thumb.jpg.8e3b7ab5723c14f30c412259120fc0c7.jpg
eee.thumb.jpg.4c1fbc6e45cb3a1b11d88add096e9131.jpg

Цена и више но коректна, нов је 125е у Лоису. Зимус пазарио, на попусту за 90е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
Drugari, dajte mi ideju gde da potražim originalni desni bočni kofer, mislim da je isti za 600 i 1000?
81558d7c3dc0-1920x1080.thumb.jpg.e93143854787f93bd0d6179c152891eb.jpg
iza.thumb.jpg.1e78dce26c1190e5f203254f70ed785b.jpg

Можда има у Суго мото отпад Баја, Мађарска - или купујеш у пару на Е-Бај


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
1 hour ago, Vojkan said:

Hvala Doco

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Молим и други пут.* А шта се догодило ако није тајна? Како си остао без кофера?

Promenio član Doktorski
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stigla fotelja, ovako na kratko to je to! 

Za 30mm poviseno, za po 15mm prosireno, sedi se vecom povrsinom sto bi se reklo, suvozac gel 20mm kod vozaca mem. pena i gel 10mm samo u ovom delu do rezervoara, tako sam hteo :D 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja