Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF 1000

Recommended Posts

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slazem se sa Masterom, nije zabrinjavajuce ako je tiho i kao blagi huk... Kada se oseti i razlika u vidu male vibracije (stisnuto/pusteno kvacilo) valja preci na viskoznije ulje (10w50 ili 15w50).

Ova moja nema promenu zvuka, pa cak ni udarca dok brzine saltujem i ako je na stenderu.

Odoh cas da snimim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Nije kvar, čuo sam 4 ili 5 CBF-ova kako rade i svaki ima to, konkretno moj bivši 1000 i nije baš merodavan jer je kupljen od preprodavca. Ali CBF1000, koji je kod @Nole Bg, je proverena mašina i estetski i mehanički je bio bolji od mog primerka, koji je navodno imao ~50k km i on ima taj zvuk, blago, ali ga ima, zavisi od toga da li je zagrejan i koliko. 
Ako si već kupio, onda je malo kasno za ovo pitanje, ali mislim da nećeš rešiti problem sa tim. Generalno taj agregat i 600 i 1000 su jako mirni i tihi, pa se svaka i najmanja promena primeti, ali za ovu mislim da nemaš brige.
Hvala ti @ProMaster .
Jedan poz sa Jadranke, da zagolicam maštu, biće neki izveštajIMG_20220924_173400.jpgIMG_20220923_115616.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Danas je katastrofa, mi smo bukvalno jutros pobegli pre kiše iz Baške vode i uspesno bežali do Mostara. Onda je do Jablanice bio potop, i posle do Sarajeva po malo, a posle do Bg suvo. Vidim i narednih par dana je kiša. Mi smo ugrabili vrhunska tri dana za voznju a danas smo svakako isli kuci pa može kako bilo. Bilo je motora da ne poveruješ koliko, u životu nisam u jednom danu sreo toliko motora.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700
On 9/25/2022 at 10:19 AM, N.F.S. said:

Znaci normalno je da cujes promenu, ipak odvajas menjac od pogona ali tresenje, lupanje i resto anomalije nisu "zdrav" zvuk.

brate ovaj tvoj sam znao da ce biti najutegnutiji CBF na balkanu
Koliko ljubavi i vremena mu posvecujes - nista drugo ne bih ocekivao

Hvala za savete i pomoc puno
(nisu previse cujne te razlike ali kod mene je ipak dosta izrazenije nego kod tebe)
Probacu viskoznije ulje
A i stize zima pa cu (citaj: drugar koji zna ) se malo baktati
 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1671 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Pošto je sezona već skoro na izmaku, a ozbiljnije višednevne vožnje već vožene, red je kucnuti neko slovo, izneti neke podatke i parametre u vezi motora koji će nekome možda značiti ili biti od koristi.
Voziće se još malo tu lokalno, u zavisnosti od vremena i preci još nekih 1-2000km ali nista znacajno.
U rano proleće ove godine, drugar i pokojni kolega Miloš, spremi Hondu za sezonu i dovede u stanje tip top što bi rekli. Izmedju ostalog, pored redovnih stvari, ulja, filtera, svih tecnosti, i servis viljuške gde je i bila moja najveća zamerka ovom motoru. Malo gušće ulje, zadnji amortizer na 4 (od5) i razlika osetna, poboljšanje evidentno, i mogućnost da se precizno, stabilno, prenese sasvim solidna brzina kroz krivinu da bilo sta ljulja, žvaće, cima i slično.
Napred nove pločke, nisin sinter, koje u kombinaciji sa Nissin kleštima, Hondinim dual brejk sistemom i Abs-om, daju OZBILJNO dobro kočenje.
I tako se vozismo kroz Srbiju, Bosnu, Crnu goru, posetismo Moto Fest u Banja Luci, Moto skup u Trebinju, pa preko Transfagarašana i Transalpine, do Jadranske magistrale, sve za nekih 12-13000km punih sreće i zadovoljstva. Jedini peh koji imadoh je to crkavanje namotaja, ali na pravom mestu u pravo vreme, po povratku iz Trebinja ispred zgrade, sreća bila na mojoj strani.
Namotaji sredjeni po preporuci čika Rajka @Arakis, elektro servis " Teld" Bežaniska Kosa i za sada hvala Bogu bez zamerki.
Sve potrošnjom oko 6l, bilo i 5l, bilo i 7l, u proseku oko 6l i to je sasvim ok.
Odradjena ukupno 3 mala servisa, radio sam izmedju 4-5000km, ulje ipon katana 10w-50, bilo pre mene, ja nastavio, sve to lepo korektno radi, nisam imao zamerki.
Jedan set guma skoro na izmaku, stavio u maju Dunlop road smart 4, sad su negde oko 9000km, i dalje se super ponašaju ali su na izmaku i na proleće me čeka zamena.
Za ove gume nemam reči da ih nahvalim, ovo je fantazija, moja preporuka od srca i pun pogodak, i naravno stavljam ponovo iste. Sve na njemu je jako umereno i lepo rasporedjeno ko na Hondi što bi rekli, za vozače srednjih prohteva, koji ne iskušavaju njegove krajnje granice izuzetan motor. Da se voziš sa uživanjem dugo, bez brige i bez umora.
Šta dalje, večita dilema?
Odnosno da imam mogućnosti uopšte nebi imao dilemu, ali ovako je sve alternativa, negde gubiš, negde dobijaš u odnosu na Hondu i tako u krug.
Pored Gs 1200 Lc koji bi bio moj krajnji cilj, ali nazalost nedostižan u ovom trenutku, i jedini motor po meni koji je bukvalno za sve, sta god poželiš. Voleo bi probati neki crosover ili ti sport turer, koliko bi mi to godilo ostaje da vidim.
Hondu čekaju preko zime neke sitnice u vidu redovnog održavanja, tako da ce na proleće opet biti tip top spremna a da li će biti na prodaju to još nemogu da kažem.
Malo odužih, ali bilo kako bilo poz od jednog zadovoljnog vlasnika cbf-a 1000a6fe31335ddcd7f5c504b701d236ab2d.jpgf985975eca8693cc812ee9fca662830e.jpg2d4c65105297427410f5a21eddda0358.jpg344b5ee92961c0ff49f30f284cd2dcaf.jpgd072e48ca2facfa601017dd99751c47a.jpg973bd41af8d9be16530bad7ae115f60c.jpg3c07940890c65abcc2308676e1869427.jpgae588b664b602b13e497cc6af987c27f.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Presao sam stotinak kilometara na GS 1200 LC menjajuci se sa drugarom sa kojim cesto vozim, al nekako meni za sada vise odgovara CBF. Mozda je do mog manjka iskustva i visine, ali tecniji je na gasu i mirnije radi, i kao da bolje osecam tockove ispod sebe. GS osetno bolje povlaci u dynamic modu, i mnogo mu je bolja zastita od vetra.

 

Ne planiram da menjam CBF ako bude sluzio kako treba, jedino mi se kupuje neki stariji sportak od 600cc, SRAD il tako nesto, jer me zanima kako se vozi taj tip motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kaze drugar, "evo ti ovo, trljaj grane na Hondi :D "

To sam i uradio ali na crvenoj za sada, impresioniran sam rezultatom, svo zutilo se odmah i bez muke skida! 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

WWW.DETAILINGOPREMA.RS

Autosol svetski poznata marka u sređivanju metalnih površina. Zato i možete naći kod nas sve njihove najbolje proizvode za poliranje, održavanje i zaštitu svih metalnih površina (inoxa, nerđajućeg čelika,prohroma,aluminijuma i razne legure).


Ovde je kupljen pre 2 nedelje, ako iskopam drugi izvor ja cu javiti.
Stvarno bez muke sjaj ali samo ako je metal zdrav i potamneo od temperature.

NE NANOSITI NA ALUMINIJUM.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da nastavimo sa radovima :D 

Pokazivac stepena prenosa, mislim vozi se lepo i bez toga :D ali na suzukiju mi se bas svidelo.

Nisam hteo one kineske, evo i drugaru sam ugradio, kasniiii, brljavi a i ne vidi se preko dana.

Odlucio sam se za PZ Racing zero, italijanski proizvod, kazu da nema kasnjenja.

5 boja pozadinskog osvetljenja (ovo je vrlo bitno, ne svetle sami brojevi koji se preko dana ne vide, vec pozadina a brojevi se ispisuju kao na digitronu npr.) vidljivo u svim uslovima.

Prikacinje se na dzek za dijagnostiku, nema budzenja niti secenja zica. Presetovan je za cbf1000 (kupljen namenski) ali moze se nauciti da radi i na drugim modelima Honde.

 

Evo pravim nosac, od sparinga nekog, kacenje na sraf kvacila...  Cekam da se lepak osusi pa montaza i proba.

Javljam valja li cemu :takoje:

1.jpg

2.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Razlika u vidljivosti na dnevnom svetlu, kineski i PZ Racing... Odziv se na kineskom ne vidi, kod ovog drugog garantuju 200ms.

Ako stignem danas cu ga ugraditi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na suncu se bas nista ne vidi, kao da je iskljucen, plave boje svetli ovaj kod drugara na crvenoj cbf. Vidi se jedino u sumrak i nocu :D 

 

A kada je iz seste vratim do druge on je jos u "petoj" :D 

Zbog toga ga nisam hteo i kod sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Kod mene je zelene boje i prejako je. Menja brzine u delicu sekunde. Taj mozda nesto baguje, jbm li ga..

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8447 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pricam juce sa drugarom (forumas je takodje :D ) pred garazom i kazem mu,

Vidi ova dva motora, isti su jel" tako?

Kaze jesu...

 

E sada ako zelis idi probaj jedan pa drugi!

Istih su performansi, isto i ulje koristimo hocu da osetis koliku razliku pravi drugacija pozicija (ni jedna nije bolja od druge vec je osobno, po licnim prohtevima stelovana svaka za sebe )

 

Crvena, naocigled "stoji" vise, ovako u mestu a kada sednes potone na polovinu svog hoda (za moju tezinu los sag, meke opruge), obe imaju iste podizace guvernala ali na crvenoj je fabricki guvernal (koji je bio na mojoj hondi i nije mi odgovarao), na crnoj je guvernal od suzukija gsx650f prosiren.

Na crvenoj zadnji amortizer na "drugom kliku" kod mene na max.... Sediste crvene ukopano 2 cm, na crnoj za toliko poviseno.

 

Polozaji/pozicije poluga kocnica, menjaca, kvacila razliciti... 

Sve ovo cini dozivljaj voznje i ugodjaj drasticno razlicit na dva ista motora! Da ne govorim o ciklistici gde  u voznji nisu ni slicni, razlicite gume na razlicitim pritiscima, itd....

 

Sva je ova prica na osnovu drugarove konstatacije -

"vozio sam taj motor (skuter neki, nije bitno za ovu nasu pricu) i ponasa se na putu bas lose!"

 

Mozda je model super ali je presetovan za potrebe nekoga drugog, drugacije konstitucije i polozaja sedenja... Ne donositi sud tako na prvu, motor pri probi blago, koliko mogucnosti dozvoljavaju nastelovati za sebe! :takoje:

 

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja