Jump to content

Moto Zajednica

lemy

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1292
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: lemy

  1. Ja nesto nisam usao u fazon da napravim neki lep rez, sjebao sam brdo dizni, a mozda i sam aparat, nesto mi osigurac izbacuje kada radim sa njim. Realno nepotrebna stvar , ali mi je trebala par puta da isecen neke tesko dostupne stvari posto sam poceo reatauraciju neke Fice Najdeblje sto sam sekao je neki celik oko 10mm, mozda koji manje. Bori se ali nije neki precizan rez
  2. I ja koristim Kzubr kombinovani , cist Kinez. Radi ok, upravo privodim prvi kotur žice. Uglavnom bravarija ali sam zadnje radio limariju na fici. CO2 je majka, mnooogo laksi i kvalitetniji rad od obicnog REL. Mane, teze se prenosi, u suštini je to radionicki alat. Cena je oko 220-240 eur ali na to treba dodati bocu, manometar i neka kolica. To je još bar 150-200 eur. Ako insistiras na rel i da je jeftin a nije bas najgori kinez sa oglasa, onda definitivno Jasic, hugong...
  3. Uglavnom šta valja to je skupo i na zapadu. Jeftini su samo kreševi koji se malo nalickaju i ovde prodaju. To je pravilo, ima naravno izuzetaka. Mislim da tako star motor a da je u ok stanju ne vredi mnogo tražiti tamo. Ako je dobar onda je skup i kada se na to dodaju troškovi može lako da bude skuplji nego ovde, a ima cimanja i rizika. Jedino što reše kolega, možda neki par godina star, ako se vlasnik predomislio pa ga daje dosta ispod cene novog. Ovo što uvoze motore, uglavnom koliko ja znam, ne gledaju oglase, nego imaju neke druge kanale gde pronalaze vozila koja negde čame i čekaju da ih neko pokupi, inače drugačije nema ekonomske logike.
  4. To može lako da bude i lanac (prenos). Ako se neravnomerno istegao onda hoce da secka na sitno
  5. Manje više, ista je priča na svakom malom enduru, ni jedan nije za više od 100km/h. Konkretno vozim DRZ 400, za 100km mu treba oko 7.000 obrtaja (skraćen prenos malo). Vibracije postaju gadne posle 10-15 min. Probao i CRF 250 koji je kulturniji ali slično je na tim brzinama. Čak i Husqvarna 701 mi ne deluje da je prijatna preko 100km/h. Svi se oni ponašaju najbolje na 80-90km/h, što je i ok za taj tip motora, razgledaš okolinu, vozis losijim putevima...
  6. Meni lično, a ti je i najveći razlog zasto ću prodati TMax je to sedenje kao na wc solji. Nije to neudobno, ali sam navikao da imam nesto medju nogama :). Na klasičnim motoru (izuzev mozda cruiser-, harli fazon) se kolenim drzis za rezvoar a ovde toga nema i bas mi smeta, navika valjda... Naravno to u gradu na kratkim relacijama ne smeta, tako kada TMax ode doci ce drugi skuter, manji, plafon 125 a mozda i 50 da moze i žena da tera.
  7. Ni ja ranije nisam bio pristalica skutera, ali sam probao, i sada sam siguran da ću uvek imati 1 u posedu, dok god sam u gradu. Za gradsku voznju skuter je neuporediv sa klasičnim motociklom, mnogo je lakse i opušteniije za vožnju. Takođe skuter nije za podcenjivanje i za neke kraće ture van grada, do 100km će svaki da te odveze. Ja sam sa Tmax išao na ture ove godine 200-300km u danu bez problema sa sve suvozačicom Ja lično vozim T Max 500, ali za ovu namenu koju si spomenuo 250 je sasvim dovoljno i nekako najbolji kompromis, nije prevelik za grad, može i oko grada, nije skup za održavanje... A što gore spomenuše kolege, čoveku najmanje trebaju 3 motora... a idelani broj je n+1
  8. U Novom Sadu su kod Promenade napravili nesto sto se zove turbo kruzni tok. Ideje je koliko vidim da se oni koji ne postuju horizontalnu signalizaciju spreče da izlaze i ulaze gde hoce. To se sprečava ivicnjacima unutar kruznog toka, doduse niskim. Jednom sam prosao kroz njega i naravno video lika koji polako prelazi preko ivicnjaka i prestrijava se tamo gde ne treba....živeće ovaj narod:) Ne deluje kao loše rešenje, mislim da bi ono sprečilo situaciju iz prvog posta. Šta je zbunilo Novosađane na turbo kružnom toku: Iz Fruškogorske se ne može u Fruškogorsku | Novosadski informativni portal 021 WWW.021.RS Projektom turbo kružne raskrsnice, građevinskim rešenjem i signalizacijom, nije predviđeno...
  9. Relej u bilo kojoj radnji moto delova, to je manje vise univerzalni deo. Karburator ne verujem da kod nas ima novi samo polovan po oglasimama da potrazis
  10. Zar taj CRF ne nosi najstandardnije moguće gume za male enduro motore, 100/100-21 i 120/80-18 ? Ja ih koristim na Suzuki DR-Z 400 i uvek ih nađem, doduše kraponke ne za ulicu. Skoro sa uzeo Dunlop D 952 , a pre toga Michelin tracker. Kada god sam tražio bilo je nešto, mada ne jurim po prodavnicama, nego pošaljem upit svom starom dobavljaču pa on juri, ali uvek nadje
  11. Za koji visinu i kilazu je to ? Nekako mi cudno da si sa tom visinom upste usao u nju obzirom da je L. Konkretno ja sam 178cm i 88 kg
  12. Pozdrav, Treba mi neki enduro da se poslužim da ne idemo peške na Frusku goru Obzirom da mi ovo neće biti osnovni motor ni blizu (očekivana km do 2.000 godišnje) , planirao sam da bude jeftin pre svega, ali ispravan i da liči na nešto, da mogu na posao sa njim. Zato preferiram Pegaso, iako znam da je čist mazohizam, i to sa karburatom (nisam verovao da ću ovo ikada izgovoriti) mada može bilo šta što zadovoljava sledeće kriterijume: Enduro ( da može na makadam, žicani točkovi...) Da može da preveze dvoje relativno udobno 200-300km u danu ako zatreba jednom godišnje. cena do 1.500 eur da je ispravan pre svega (loše gume, staro ulje i sl ne računam u neispravnost, ali da može da upali i da prođe tehnički to očekujem) Da se vodi na prodavca ili bar nekom njemu bliskom, ne bih da jurim vlasnike po Srbiji Opisno, može i Transalp (imao sam 2 kom), KLE , F650, XTZ 660... ne bit XT i sl to mi je bas hard za dvoje... Ako neko ima nešto ovako a da mu smeta i da hoce da proda neka piše ovde, na pp, tel 064/2-000-155 Mile
  13. Ja godinama menjam gume kod Kedija i do prošli put mi je uvek menjao radnik Branko. Mislim da je on jedini to radi kod Kedija, jer je automehaničar, pa zna i da skine točak. Retko pedantan vulkanizer. Zanji put, pre nekih mesec dana, odem da zamenim zadnju gumu, Branko nije bio tu, radio prvu smenu. Gumu uzme neki stariji teletabis da radi, da mi je posle 10ak min bilo muka i hteo sam da mu otmem gumu i dođem sutra. Da ne ulazim u detalje, gledati ga šta radi i kako se muči, bilo je više nego mučno... Stavio sam novu gumu a ne verujem joj zbog njega. Neću menjati Kedija, ali isključivo mogu gumu dati Branku. Ne poznajem inače čoveka ali vidim da zna šta radi i da je pedantan, a ovi ostali bože me sačuvaj...
  14. Kada si vec cekao 5 meseci cekaj jos 3 i poruci sa Alija. Druge opcije koliko znam nema osim nekog budza € 4,17 22%OFF | Replacement AIR FILTER Fits for Suzuki DR 125/200, High air flow https://a.aliexpress.com/_mMaT9fE
  15. Pa ono jeste cudno, ali inflacija je uradila svoje a i jedini relevantno poredjenje je sa rakvim istim modelom. Cena polovnog, matorog, teesko ide ispod 20% od nivog. Skoro je isto i za aute i motore. Evo moja dva primera kada sam ja kupovao, a nije bilo davno. Tmax novi kosta 15-17.000 eur, polovni 15-20 godina stari 20-25% te vrednosti, odnosno 3-4.000 eur BMW X1 , nov je oko 45-50.000 eur, polovni stari 15 godina 10-12.000 eur, sto je oko 25% vrednosti novog. Ovo su promeri premijum proizvoda ili marki, ali sllicna situacija je i kod jeftinijih ako i ne nepovoljnija. Nije realno da vrednosti polovnog bude 10-15% novog . Nisi svi skuteri stari 20 godina 3.000 eur, ima sprint skutera od 50ccm za 500 eur ako neko zeli jeftinije... A da prodaja ide slabo ide bez obzira na vrednosti, pola godine sam prodavao motor od 800 eur, a bio je najeftiniji na oglasima
  16. Koliko se ja razumem, ne baš puno, ovde se ne podešava ''tvrdoća'' amortizera nego preload, odnosno sag. Tu našteluješ koliko će motor da ''legne'' kada sedneš na njega i koliko ce da ostane još slobodnog hoda. Mislim da je neko univezalno pravilo da je SAG oko 1/3 hoda vešanja, ali goglaj ovo pa ćeš naći. How to Set Sag on a Dirt Bike: 14 Steps (with Pictures) - wikiHow WWW.WIKIHOW.COM Tips to easily measure and adjust your bike's sag The sag on a dirt bike affects how much the shocks compress when you're sitting on the bike and when the bike is sitting on the ground... I mislim da je mnogo lakše da se ova navrtka odvrne kada je zanji točak podignut
  17. Da ga pohvalim i ja, ja sam do skora vozio ali 1.9 mjtd sa 88kw, čuveni , ma da je ovo njegov naslednik Ekstra prevoz za relativno malo para, još mi je žao što sam ga prodao, ali nije život jedan auto... Cena mi deluje prilično realno, stim da sam ja moj prodao za 2.500, ali je bio stariji, slabija oprema (Dinamic) i malo ofucaniji vizuelno i prodao sam ga drugaru da se ne cimam sa oglasima.
  18. Pogledaj moj Tmax 500, 2004 god, ali je sa ubrizgavanjem ( prva godina proizvodnje) nije karburator. Sve na njemu ispravno, za svoje godine skoro mint stanje. Registrovan, nalazi se u Novom Sadu. Od ulaganja, eventialno gume, nisu potrošene ali imaju godina, jer je slabo vožen. Polovni Yamaha Tmax 2004. god. Polovni Automobili Srbija, Novi Sad
  19. I ja sam bio skeptičan prema ovome dok nisam probao drugarev Tricity, isto uzet nov , verovanto 2021, baš kao ovaj. U vožnji kao običan skuter, možda malo stabilniji pri manjim brzinama i pri kočenju. Uopšte nisam imao utisak da imam točak viška. Ko nema A kategoriju a želi vetar u kosi, topla preporuka
  20. lemy

    Rim lock

    Pa zavisi sta računaš u veće brzine. Što se tiče enduro/dual sport motora tu je sva preko 100km/h mučenje . Vozio sam i tim režimima i ništa nije falilo UHD gumi, evo upravo sam stavio novu spoljašnju a ostavio staru unutrašnju, kao nova je. Mislim da je veći problem loša montaža. Stavio sam nove UHD gume i vrlo brzo se prednja na jednom mestu izlizala i pustila, naverovatnije loše montirana. Na njeno mesto sam stavio običnu i to u šumi na kamenu i evo drži od tada već par 1.000k
  21. lemy

    Rim lock

    Pa ja ih imam na oba točka. Posam im je da spreče zaokretanje spoljašnje gume na felni i kidanje ventila kada se vozi na niskom pritisku. Sad da li rade ili ne posao ne znam, ali meni se do sada ventil nije kidao Neku manu im ne vidim, osim sto obično ide malo više tegova za balansiranje jer je to dodatna masa, i moze biti poteškoća ako se guma menja na terenu, jer nije lako sve to uklopiti u nekoj šumi i sl. Generalno, mislim da ih treba imati na enduro motorima, ako ne pomažu siguran sam da i ne škode.
  22. Voznja na jednom cilindru nikako, odnosno sto manje samo do kuće. Nesagoreli benzin, pored toga sto razreduje ulje, skida uljni film sa cilindra tako da je na njemu drastično losije podmazivanje klipno cilindarskog sklopa.
  23. Ovu Falco sam bas probao u Barelu, akstra cizme, udobne, rekao bih da imaju i dosta dobru zaštitu. Ali... nisam ih kupio, jer iz nekog razloga kopca, krajnja na stopalu, odnosno onaj deo koji se pomera sa zupcima je tako napravljen da moju nogu nije mogao da stegne ni u krajnjem položaju, a nemam baš ni malu ni tanku nogu. Na kraju sam uzeo TCX Baja. I one su ekstra udobne, ali mi je delovalo da Falco pruza bolju zaštitu uz istu udobnost. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjnutrym7P-AhXgwAIHHZqrAFwQFnoECBsQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.revzilla.com%2Fmotorcycle%2Ftcx-baja-wp-boots&usg=AOvVaw0vWq0uEpNMProtTFAfp7ju Naravoučenije, moraćeš da probaš sve ove čizme, jer neki mali detalj može da ti smeta.
  24. Ako nema prekidac za gasenje upropastice akumulator preko zime, licno iskustvo. Jeste mala struja koji vuce taj usb punjac ali posle nekoliko meseci stajanja isprazni akumulator. Posle sam kupio sa pekidacem i nema tih problema
  25. Verovatno ovo zavisi i od gume koja se koristi. Ona sa većim kramponima se bolje čisti pa i blatobran pravi manji problem. Moje skromno iskustvo kaže, nikad više u blato sa niskim blatobranom, jako loša iskustva imama sa time. Svakako slažem se da ovo nije neka prepreka za kupovinu motora
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja