-
Broj tema i poruka
8645 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Alekre
-
Jel moraju tablice da se vraćaju ili može na 6 meseci a da mi ostanu stare?
-
To beše zlatna era 125ica. To nisu bili jednostavno jeftine bezveze 125ice kao sada, već rasne mašine sa trkačkim pedigreom kao što je bila RS125. Ram, ogibljenje, kočnice, to nema ni danas da se kupi u toj klasi. Tu je bila i Cagiva Mito 125, Suzuki Gamma, itd. Zaboravio sam i onu Gileru koja je imala prednju i zadnju mono viljušku... Prelepo vreme.
-
A veliki viziri, nastavci i zaštita od vetra, grejači ručica i sedišta??? Pa sam tim bih mogao probijem stratosferu kao MiG31.
-
Pirelli je vlasnik Metzeler-a tako da je to ista grupacija.
-
Pre neki dan, takva grupica pretiče nas (dva motora i dva auta ispred) u SRED raskrsnice. To je put ka Golubcu a raskrnica isključenje za Ram i skelu. Dok oni pretiču, jedan auto već stoji na glavnom putu sa migavcem za levo, drugi čeka da se uključi na glavni put.
-
Što je sklop jednostavniji a obavlja posao to je bliži savršenstvu.
-
Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......
Alekre je odgovorio članu Ivanrsvb u Motoristi Na Drumu
Pa da nije Ace i Ane, bio bi 260. A možda i 130... -
Probao sam 850 3WD. Taj motor jeste malo sporiji ali ne toliko. Strom 1000 sam probao kad i TDM 900 pre kupovine. Tu su negde, možda se Strom za nijansu agresivnije ispucava.
-
3500 evra za tri kofera i za nosače?!
-
DOT4
-
Rasni R motori sa snagom koju imaju nije moguće voziti bez elektronike. Nekad je ZXR750 imao oko 120ks sad usrani ADV imaju po 150. ABS svakako i TCS a ostalo su gadžeti. Mada ljudi pretežno kupuju motor po gadžetima. Nikog ne interesuje kakvo ogibljenje ima ali ako ima halogene sijalice i kazaljke neće ga niko. Dakle prvo dobra mehanika pa sve ostalo.
-
Drugo je T Max. On je klasa za sebe i dugo godina nije imao konkurenciju. Prvi modeli su bili izuzetno kvalitetni. Konstrukcija tog skutera je skoro kao kod motocikla. Kočnice, prednje viljuška, alu ram, dvocilindrični agregat, itd. Kakvi su novi modeli ne znam, davno sam prestao da ih pratim. Svakako, T Max ima kultni status i Yamaha našibava sa cenom.
-
To je do mape ubrzigavanja. Verovatno će je prepeglati uskoro jer je to sada puno lakše nego na starijim motociklima.
-
Zbog tebe sam svojevremeno hteo da kupim Atlantic Samo što je u to vreme dobar primerak bio redak i skup. Lepa lična priča kad neko toliko sezona vozi istu spravu i pretuče ozbiljnu kilometražu. Malo je takvih slučajeva a meni je to draže i lepše o menjanja svakih nekoliko sezona.
-
Skrivanje tablice ispod repa: kamikaza u najavi?
Alekre je odgovorio članu ironhorse u Motoristi Na Drumu
Ja sam mislio da je ta tablica ispod repa više zbog estetike. Dok su R motori bili popularni, skoro svaki je imao isečen blatobran. -
Videćemo kako su rešili zadnji cilindar, da li se pregreva i hoće li potrošiti karike brže nego prednji
-
Proganjaš čoveka pa ima jedno mesec dana jer se nije pojavio
-
Skrivanje tablice ispod repa: kamikaza u najavi?
Alekre je odgovorio članu ironhorse u Motoristi Na Drumu
Sloboda je onolika dokle ne remeti druge ljude i okolinu. Taj slobodni upali sva 4 i zaglavi celu raskrnicu jer hoće da iz auta korakne odmah u pekaru. Kao da se meni ne žuri nego moram da čekam da on uzme leba. Milion primera ima svakodnevno. Pametnog i vaspitanog čoveka uvek prepoznam po tome koliko vodi računa da ne smeta drugima.- 252 odgovora
-
- 20
-
-
-
Premijum uvek košta za održavanje kao premijum bez obzira koliko je star. Pa kad prodajna cena padne onda premijumi dolaze u ruke onih koji nisu platežni za održavanje. Tako nastaju leševi
-
Skrivanje tablice ispod repa: kamikaza u najavi?
Alekre je odgovorio članu ironhorse u Motoristi Na Drumu
Moj lični utisak je da je saobraćaj posle korone osetno agresivniji. Za razliku od EU saobraćaja gde se propisi više poštuju, kod nas je princip ličnog poimanja saobraćaja. Ostavim auto sa sva četiri gde meni treba, isečem onog kog smatram da je slabiji, jer je moje vreme preče od tuđeg pa zato ću da teram oboje u makazicama da koče i beže u stranu zbog mene. Dok mi i dalje ne možemo bazične stvari da rešimo u Švedskoj je protekla godina protekla sa 0 nastradale dece u saobraćaju. Jebi ga, mora da se radi, ne može da se tupi po emisijama. -
Niti se prave kola koja prelaze kilometraže kao što je W123 niti motocikli ala Bandit 1200 kojem kreteni usijaju agregat i posle toga sa istim tim motorom vrate se kući. Proizvođači znaju ko kupuje nove motocikle, koliko ih i gde voze i po tome optimizuju kvalitet komponenti. U autoidustriji postoji termin "overquality" i on se odnosi na to da je deo/sklop "previše dobar" pa sam tim skuplji bez potrebe. To je negativna pojava. Nekada davno su iz Honde govorili da za kupca, motocikl poseduje ili ne poseduje kvalitet. Nema "između", zato se ja grozim termina "odnos cene i kvaliteta". Dakle, valja ili ne valja. Bez obzira koliko košta. To je jednostavno tako, vremena su se promenila a sve u korist profita kompanija. Točak profita mora da se okreće. Pravi, prodaj, recikliraj, prodaj ponovo. Pa, ko ima para da uđe u to kolo on se vozi, ko nema vozi nešto starije što se dokazalo kroz esploataciju i to je cela priča. Evo sad da čekam da se javi neko da kaže kako Alekre "pametuje i sere". Radim dugo u autoindustriji i takvi su trendovi ovih godina. Samo što krajnjeg kupca to zamara, niti zna niti ga interesuje. Pare, garancija, gas. Zato sve manje i manje pišem, nema svrhe.
-
Eh, ima tu nešto i do tvoje vožnje. Fluidno, ujednačen tempo, predvidiva vožnja a sigurno i gospođa aktivno prati saobraćaj.
-
Ma na šta će to da liči... Jednostavno, previsok sam i to je to. Nije mi ni nužno da budem kompletno iza vizira.
-
Ma, kad počne i ako počne to se reši novim španerom za pola sata. Ja ga doduše ne vozim po gradu i uvek ide vrhunsko ulje. Ima po FR dosta oglasa sa delovima jer je kod njih TDM izuzetno popularan. Vozi ga još uvek njihova policija pa ima dobru reputaciju. Može i polovan španer sa nekog donora.
