Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7946
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. A ja mislio da u Milwaukee-u prave Harley a ne Yamahu Prelepa je masinka
  2. Taman da se iskoristi ovo lose Majsko vreme, svakako nemoze da se vozi, ali bar da se masina sredjuje Oduvek sam imao zelju da kao drugi motor uzmem neku stariju masinu iz 80-ih i da je sredim u fazonu, da je sve fabrika osim ogibljenja i tockova kao recimo ova prelepa CBX 750F ili ovaj Kawa GPZ 900R
  3. Ako putujes u dvoje+prtljag, 60ks je na visini zadatka, ali dobro dodje jos 20-30ks, pogotovo ako imas dosta autoputa, lakse je manevrisati i vrsiti preticanje kad imas motor koji je hitriji i ima bolje ubrzanje, to govorim iz iskustva, putovali smo sa Hondom CB500 (naked 58ks), motor je super, ali je smor na autoputu, vetar te isamara ko budalu, vuces se, muci se na brzinama preko 120kmh sa dvoje, moras bolje promisliti pre pocetka preticanja, treba mu vremena, ali zato na VFR 750F (Sport Touring 100ks) je sasvim druga prica, sve navedeno bolje obavlja, a potrosnja je minimalno veca, jedva litru vise potrosi, doduse, malo je skuplji na odrzavanju i registracija je oko 40-50eur skuplja, pa sad, ko moze da priusti ko ne... Sto se tice XJ 900, voleo bi je imati, ali probija moju gornju granicu tolerancije sto se tice finansija, a to je da se ne ide preko 750ccm jer je onda registracija osetno skuplja, a opet moze se naci i par motocikala do 750ccm koji imaju gabarite za veceg vozaca i dobri su tureri a imaju snage sasvim dovoljno u opsegu oko 100ks Ja sam 188cm, 90+kg, i nisam nesto zahtevan, na granici sam , ni rmpalija a ni kepec, mogao sam se smestiti udobno i na Suzuki GS 500, i na krmacu VFR 750, bitno je kako se covek oseca kad se smesti u sedlo...ali sustina je da ipak vece bolje, jbt ko Ameri smo postali
  4. Velike bine, skupi bendovi (kojih nam je pun qrac), gogo igracice i ostale idiotarije... to nije napredovanje, vec nazadovanje i to zesce...
  5. Nisam neki majstor, ali sam to uvek na osecaj stezao, i sve je bilo ok, ne sme se jako, treba volan glatko da se okrece, odes probas malo po ulici, ako je jako stegnuto motor ce se klatiti ko pijanac,
  6. Bregaste osovine su pogonjene sa zubcanicima, a na bregastim osovinama su bregovi, koji pomeraju ventile, otvaraju/zatvaraju i to sa mnoooogo obrtaja..a zubcanici su neprikosnoveni i imaju mnogo duzi servisni interval, lanci i kaisevi su govno, ali su jeftiniji, a opet dovoljno pouzdani
  7. Cemu ta 'ebena bina i bendovi... pa jel to moto skup ili muzicki skup?? jel tamo ljudi idu na koncert ili na motor susret? to je problem skupova danas, jer su stvari malo pobrkane... sto se mene tice, SASVIM dovoljno ce biti tiha muzikica IZ KOMPJUTERA, uz koju mogu da cujem sebe i da popricam sa nekim. Ja kad idem na moto susret, idem zbog MOTORA, i LJUDI koji voze motore, drugo me NE zanima. A inace, nekad sam isao na 10-11 moto susreta godisnje, a sad jedva jednom godisnje odem, smorilo me, to je vasar postao.
  8. Dva ludaka
  9. Ja sam ovde uzeo za moj CBR, dosta su povoljni http://www.motodelovi.com/
  10. Krmaca ima 230kg sa punim tankom i tecnostima, ali nek te to ne brine, navices se A sto se tice te bajke da mu je otpala plastika zmigavca, to vlasnik malo "kenja" ta plastika mu je otpala verovatno onda kad su mu i nalepnice "otpale" i dekla se izuljala... klasicno klizanje, oklop je verovatno sredio, prefarbao ali nije nabavio nalepnice i zmigavac, a najcesce izuljana dekla ostane, tako je kod vecine motora koji su klizali, nemora biti nista strasno, ako je samo to.
  11. Nema frke, bice prilike, sezona je pocela
  12. Secam se te crvene RSV, imao je neki lik u Cantaviru pre par godina, haos kakav je ono zvuk imalo A mislim da sam te video juce negde na prozivci oko 6 , kontam da nemoze biti niko drugi, nema mnogo RSV-a po Subotici, mada, vidjam ponekad neku RST Futuru, i ono je bolest
  13. Extra motorce, i treba napomenuti, da ovaj stariji model ima razvod preko zubcanika, sto je mnogo kvalitetnije i pouzdanije resenje nego na novijim koji imaju lance
  14. Dobro nam dosao
  15. a sta ces kad padne mrak?
  16. Dobro dosao komsija Daj neku sliku masine, malo da parimo oci na V60
  17. Crutchlow je kesa vozac, definitivno nije kalibra za fabricki tim, ja bi radije rizikovao se nekom mladom nadom iz moto 2, nego sa njim, koji dokazano nece uraditi mnogo toga
  18. extra masina
  19. A i mozda planiraju sampiona rukija iz Moto2 da uposle
  20. Zadnja serija uljare, brutalan motor, samo prednji deo (farovi) mi se nikako ne svidjaju, Fireblade i ZXR su to mnogo bolje odradili
  21. nzm koliko mu pise u saobracajnoj ali treba da ima 66kw/90ks e sad ovaj je malo jaci . , Nije malo jaci, to je neki "malo jaci" strucnjak popunjavao podatke, GSX 600F ima 80 i nesto KS , podaci u saobracajnoj nisu od velikog poverenja jer ih u sluzbama popunjavaju ljudi koji pojma nemaju o motorima. Da ti bude jasnije, GSXR 750 iz tog doba (od kojeg je GSX600F potomak) ima 112 KS .
  22. Suzuku bandit 400 valjda, ili je samo vazdusara jok, Bandit 400 je vodenjak, Bandit 600 je uljara
  23. Suzuki GS 500E cista vazdusara, SAMO noviji model (od 2001 godine pa na dalje) i to samo "F" verzija sa oklopom ima uljni hladnjak.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja