Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7946
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. Bezveze...Rainey je pao i slomio kičmu, nije on odlučio da završi karijeru. Bezveze...Sheen je nakon povrede 1982. imao dosta slabe rezultate i na kraju se 1984. povukao iz sporta posle punih 14 sezona trkanja. Bitna stavka je da je tada imao 34 godine. Malo bezveze ...Spencer je nakon šampionske 1985. sastavio 4 sezone (kakve takve) bez dobrih rezultata pre nego je potpuno batalio GP. Imao je 26 godina kad se prvi put "povukao" ali se vraćao par puta u GP. A i tada je prešao na američke superbajk trke gde je vozio do 1996. bez nekih boljih rezultata. Bezveze...Roberts je odvezao 7 sezona i uzeo 3 titule. Onda je 3 sezone gubio borbe za titule, ali je već na početku sezone 1983. najavio da na kraju sezone napušta trkanje. Verovatno je dobio popizditis od neosvajanja titula tih sezona. Već od 1984. je vodio ekipu, čini mi se u 250cc. Bitna stavka je da je tada imao 33 godine. Ali ajd, kontam šta si mislio ali poređenje baš i ne stoji. O Stoneru inače ne pišem ništa pozitivno pa neću ništa onda ni pisati samo ću da kažem da se njegovi i njihovi razlozi za "odlazak" iz GP nemogu porediti. Kad njihove razloge "čuješ" oni i imaju logike... Upoznat sam sa istorijatom navedenih legendarnih vozaca, znam sta sam napisao, zato sam i naveo kao razloge odustajanja, da su se izmedju ostalog i POVREDILI, kao nesrecni Rainey, da on nije otisao, nebi Doohan sigurno uzeo 5 uzastopnih titula, mada, Rainey-u niko nije bio kriv kad je pao tog kobnog dana, to je bila iskljucivo njegova greska, a to je vrlo bitna stvar u osvajanju titula, NE PADATI. Jedino se moze reci za Sheene-a da su ga zeznuli sa falicnom gumom kad se posteno izlomio u Daytoni '75 , ali zanimljivo je da je posle oporavka poceo da ozbiljno razvaljuje i uzeo je 2 titule, isto kao Doohan, koji je posle teskog pada skoro ostao bez noge, ali posle oporavka je poceo da redja titule
  2. Sreca pa nije voljan, zeljan cirkusa kao Rossi, inace jedini koji bi mogao da pomete Rossijeve rekorde. eee daleko je on od toga, cak i da se sutra vrati u moto gp, mora Stoner jos puuuno puno trka da pobedi da prismrdi Rossiju. Stoner je definitivno legendaran vozac, ali i isto tako mnoge moto gp legende pre njega su se zestoko zaletele, uzele par titula i batalili sport, setite se Sheene-a, Spencer-a, Rainey-a, Kenny Roberts-a... svi oni su uzeli 2-3 titule i batalili, umorili se, povredili... Treba biti ISTRAJAN, UPORAN i KONSTANTAN, voziti DVADESET godina i biti i dalje u vrhu. e TO je Rossi.
  3. Evo jedna sveza slika od pre koji dan, juce stigli s mora iz Crne Gore, guma se sasvim lepo vozi, u pitanju je polovnjaca koju sam prosle godine platio nesto ispod 3000din, Pirelli Angel ST, dot 2011 , nas dvoje na motoru, plus prtljag, kofer
  4. Ja sam imao stariji model CB 500, i prezadovoljan sam, a ovaj novi je isto super motor, nemozes pogresiti ako ga uzmes
  5. Dobar nam dosao
  6. Ja sam ovde uzimao lanac i jos neke stvari, korektne cene, ok ljudi http://www.motodelovi.com/
  7. Fantasticno, zavidim Valjda cu i ja jednom da se zaputim u te predivne krajeve
  8. Najverovatnije ti je riknuo semering na kvacilu.
  9. Kod mene novci igraju presudnu ulogu, kad imam manji motor koji manje kosta za tocenje/odrzavnje/registraciju, onda vise vozim, kad imam motor koji iziskuje vise novaca, onda manje vozim, variram, nikad ispod 5000, nekad malo preko 5, a nekad 8-9
  10. Kakva je situacija sa putnim zdravstvenim osiguranjem za Crnu goru?

    1. Alekre

      Alekre

      Prosle godine nista, samo pasos i no frx.

    2. Sveti Atila

      Sveti Atila

      Nije neophodno, ali ja ga lično uvek uzmem. Ispadne oko Euro dnevno.

  11. Kad je u pitanju disciplina "kako upropastiti motor" tu su Amerikanci broj jedan
  12. Ovo na slici sto je kolega Branko postavio su neki after market donji oklopi, jer ih fabricki GPZ750 nema, samo ona Turbo verzija ima taj donji oklop (takozvanu ralicu i stranice)
  13. svaka cast, lepo si ga odradio komsija ima istu takvu, fantasticna masinica
  14. Dobro nam dosao
  15. teeesko da Vstrom moze manje da trosi od GS-a
  16. kolega, vidim da su ti lose poluge kocnice i kvacila, pogledaj na ovom sajtu, povoljna je cena, a ima i ostalog potrosnog materijala za GPz-a, uzimao sam par puta delove od njih, ok su likovi http://www.motodelovi.com/webshop/search?search-motor-brand=Kawasaki&search-motor-cc=750&search-motor-type=GPZ+750+%28ZX+750%29&search-category=0&search-motor-age-group=1983
  17. zar nisu to Taiwanci a ne kinezi?
  18. "Jos je i na karburator nije na dizne" Verovatno si mislio na to da nema elektronsko ubrizgavanje nego karburator, sto i nije neka narocita prednost, s obzirom da se svi novi motori i automobili prave sa ubrizgavanjem, karburatori imaju svoje dobre strane ali su ipak stvar proslosti
  19. Kad sam uzeo motor, u njemu je bilo IPONE 10w40, ulje nije ni 3 hiljade preslo a menjac je katastrofa s njim, i ispustio sam ga i sipao FUCHS Silkolene 10w40po fabrickoj specifikaciji, i sad je menjac skroz druga prica. A inace vec godinama koristim FUCHS Silkolene ulja za svoje motore, i odlicno je.
  20. Nije lakse iznajmiti bajs, nego ga vukariti doslovno na grbaci
  21. Malo toga, prednosti: Lepsi je udobnije sediste, malcice (5-6 ks) jaca masina vodenjak , bolje podnosi ganjanje mane: samim tim sto je vodenjak, imas jednu stvar vise na motoru o kojoj moras da brines, voda/antifriz ER masinama je slabija tacka spaner lanca bregaste osovine, to prvo proveri kad ga uzmes Nemoj previse znacaja da dajes godistu, jer ako je nesto novije to ne znaci da mu nije dusa izvadjena, eto moj motor ima 25 godina, i u boljem je stanju od mnogih daleko novijih motora koje sam video, to je od motora do motora, neki su lomovi, a neki ocuvani.
  22. Disko Nindža

    gsxf

    pogledaj na Louisu, mislim da ima
  23. Ja sam u medjuvremenu odustao od Oxforda i uzeo sam Hein Gericke za malo manje para, jakna je odlicna.
  24. prelep je zoomiraj malo tu sliku
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja