Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7946
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. Dobro nam dosla
  2. Pa sam si sebi odgovorio, nadam se da si naucio lekciju, da hladan motor NE GANJAS, strpi se da postigne radnu tepmeraturu pa onda udri po gasu, jer ionako ide ko prebijen kurac dok nije zagrejan
  3. Ja bi reko da covek prosto ima srece (bar za sada, a nadajmo se i u buduce) sa zescim padovima koji ukljucuju lomljavu, jednostavno, na trci mozes pasti sto puta na sto nacina, i da se opet izvuces, ali dosta je SAMO jednom da te usere, i da se posteno i gadno izlomis, i onda zna se, propustis par trka ili pola sezone i u qrcu si, i onda se posle pokaze psiha, da li ce vozac posle malo da oladi i vise kalkulise i cuva se, ili ce da ga boli patka kao Barry Sheene-a koji je tek posle teeeske teske lomljave poceo da pobedjuje i na kraju osvoji 2 titule
  4. Oprao ga, ocistio lanac, podmazao ga dostelovao.
  5. I ja mislim da nije 1998, pre ce biti 1988 ili verovatno jos stariji, jer krajem osamdesetih Honda je vec zamenila njih sa novom gamom sportaka od 125ccm sa nazivom NS 125F , NS125R, i NSR 125...
  6. Batali, skupi jos par stotina eura i uzmi noviji NSR 125, ili nekog italijana, aprilia RS 125, Cagiva Mito 125, onaj MBX je mator, redak, nema delova, a i ovi noviji su mnogo lepsi i glomazniji
  7. mislis CDI? probaj kod "Deki moto 063 636 156 , zna biti papren s cenama, ali ima dosta delova
  8. Kako bre neznas za Kawine 550-tke, pa s njima je Kawasaki 80-ih godina napravio bum , sa modelima Z 550 i posle GPZ 550, i GPz 550 Unitrack, i taj zadnji je bio toliko popularan i kvalitetan da su njegov agregat koristili u modelu "ZR 550 Zephyr " samo malo udavljen, jer GPZ 550 je imao 65KS, a Zephyr ima 50ks
  9. Zalazak sunca u marini Šiofok , jezero Balaton-Madjarska
  10. Na CBR-u ruzno izgleda kad je nosac kofera spolja pa sam gledao sam da uradim konstrukciju iznutra, da se drzi na postojecim sarafima za rukohvat sa dodatnim drzanjem na sarafima za sediste, lepo se uklopilo u liniju repa, mnogo lepse nego standardni Givi, koji je i yebeno skup, a mene je ovo izislo jedva 600-700 din cev i sprej-farba
  11. Nikako da postavim slike svoje najnovije budzevine na motoru na temu "nosac kofera" tako da vam sa ponosom prestavljam svoj nosac Top Case iliti srednjeg kofera. U izradi smo ucestvovali ja i cale, ja sam dizajnirao i osmislio nosac, iseckao i savio sve delove, a cale je to sve lepo zavario, posto sam ja nikakav varilac za razliku od caleta koji je profi Nosac je testiran na nekoliko tura, duzih i kracih, kofer od 46 litara na njemu je uvek bio pretovaren bar troduplo i sve bez ikakvih problema Evo par fotki:
  12. Ima drugar 550-ku, nije u oglasima, mozda bi prodao, nesto mi pricao da planira da predjena nesto jace, mogu da ga pitam ako hoces
  13. Koliko sam upoznat, 550-tke se krecu oko 1000eur, zavisno od stanja, 750-tke su malo skuplje
  14. Tesko ces taj motor uopste naci u Evropi, jer nije namenjen za nase trziste vec za Japan, tu i tamo se moze naci poneki jer su ih ljudi uvozili samostalno, ali su generalno VRLO retki, o delovima da ne govorim, mozda da se strpis koji godinu, pa da uzmes nesto od 400ccm, tu vec imas mnogo veci izbor cetvorocilindrasa da biras
  15. Znaci postavljaj video bre!! Ocemo da cujemo masineriju sa novim topom
  16. Istu viljusku ima i noviji model GPZ 500s 1994<
  17. Videcemo Markonju za 20 godina, gde ce biti, i koliko titula ce imati
  18. muka ziva, ali isplatio se, super izgleda
  19. lepo prede masina srecna prodaja
  20. Kad si sastavljao, nesto si zeznuo kod karburatora, slavine, creva, nemas goriva
  21. pa jbg, kad pobedis Rossija na njegovom domacem terenu, u najmanju ruku nemozes da ocekujes topao prijem od publike
  22. Ne znam o kakvoj sajli pricas jer YBR250 NEMA sajlu prednje kocnice (nema dobos kocnicu), nego ima disk kocnicu, a samim tim ima kociono crevo, a s obzirom da ti je motor 8 godina star, nemoras da brines o kocionom crevu jos bar narednih 5-10 godina, ono je prilicno trajan deo na motoru, eto, moj motor ima 25 godina i kociona creva su dobra, odlicno rade. Ono sto TREBA da proveris su kocione plocice, one su potrosni materijal, ali koliko vidim nisi bas previse strucan za to, tako da najbolje da oteras motor nekom renomiranom majstoru da ti pregleda sve, ulje ,kociona klesta, klipove, gumice, plocice...
  23. i 400-tka je 2 cilindra
  24. Lepa i slikovita tura Nego, kazi nam kako se pokazao Silver Wing, kakvi su utisci? Mane i prednosti naspram Thundercat-a? Posto sam i ja na neki nacin u slicnoj situaciji sto se tice motora, posle godina i godina na motoru, neki glas u glavi mi vec duze vreme govori da u nekoj blizoj/daljoj, budicnosti probam da uzmem neki Maxi skuter (a bas mi se svidja Silver Wing 400-600)
  25. Prelepa masina Ja bi za pocetak pokusao naci drugog majstora za karburatore. Ocisti i proveri rezervoar, dzabe cistis i stelujes karburatore ako ti rezervoar prljav (ili jos gore truo)
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja