Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7946
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. 1. Godiste motocikla koji ste vozili: 1991 2. Vreme provedeno na motorciklu: godinu dana, iliti nekih 7000km 3. Sta mi se dopada: Zahvalna masina, dobra zastita od vetra, pregledni retrovizori, udobno sediste za vozaca i za suvozaca, kocnice solidne, vrlo popularan model kod nas i u svetu pa delovi nisu problem, ima centralni nogar sto je vrlo korisno, dobro izbalansiran viljuske nisu previse mekane ni tvrde, ne plasi se losijeg asfalta, siguran, lepo se ponasa i sa suvozacem, ima blatobran na zadnjem tocku koji stiti amortizer od prljavstine, gume 17-ke, lako se nalaze. 4. Sta je moglo biti bolje: Bezveze je sto se sediste ne skida na kljuc nego moraju stranice da se skidaju i da se odsarafi sediste da bi se doslo do malenog prtljaznog prostora, nema nikakav pokazivac za kolicinu goriva, nema 0/24 sat, Odstojnik za centralni nogar je na auspuhu pa kad menjas auspuh moras na njemu da napravis taj odstojnik ili ce lanac zuljati po nogaru, 5. Moj utisak: Sve u svemu odlican motor, pouzdan, vrlo univerzalan motor s kojim moze da se jurca a takodje moze i da mu se nakaci kofer i da se putuje s njim bez problema, znaci realna ulicna upotreba.
  2. Dobro nam dosao , lepa masinica
  3. Dobro nam dosao, Daj neku fotku da vidimo masineriju
  4. ??? Mozda nekom ko je cirilicno nepismen
  5. Ja mrzim kad moram tonu odece da obucem kad idem da vozim motor, i onda pola dana se oblacis i posle svlacis a u medjuvremenu se smrznes ko pizda...
  6. Najprije proveri da li uopste jos ima blokadu, izadjes na autoput, i zavrnes ga do daske, ako izvuce 180kmh onda je otvoren. Blokada se sastoji iz toga sto ima manje dizne u karburatorima, i ima neke metalne umetke sa rupama sa manjim precnikom na usisu izmedju karba i glave motora
  7. drugari,ovde sada vidim isto ono sto me cudi na mojoj hondi. koji moze biti razlog toga da meni crvrveno krece od 7000 o/min,a na svim drugim cb500 je to od 10500. hvala unapred. Isto je na mom CBR600, a to znaci da je najverovatnije Svajcarac, Nemac, to jest uvezen iz neke zapadne drzave gde je imao blokadu na odredjenoj snazi, moj CBR je u saobracajnoj 37kw (50ks) , srecom, kad je stigao kod nas, (ako ne i prije) skinuta mu je blokada, bar mislim, jer komotno ide preko 200kmh
  8. Neces puno plakati, ne brini se, ipak je to Honda bar ja nisam plakao, lepo se navozao s mojom CB
  9. Dobro nam dosao
  10. na -2, motor ne dolazi u obzir, nije mi bas neko uzivanje da se smrzavam na motoru i pored gomile odece koju moras da obuces, da ne govorim o tome da je asfalt klizav u pm....neka hvala, sacekacu prolece
  11. Uzmi u obzir i "FUCHS Silkolene" , ja ga godinama koristim, odlicno je, a nije astronomski skupo
  12. Dobro nam dosao kolega Hondista Lepa masinerija
  13. Da se ima para ko sto se nema, i CB bi bio pored njega, i VFR, RF...
  14. Sto se mene tice, sezona 2016 je gotova, motor opran i pravac soba
  15. Ja sam 5cm vislji i meni je ok
  16. Dobro nam dosao
  17. Uporedi sa FZR 600, vrlo verovatno da su im isti lanac i lancanici, jer za 600-tku ces mnogo lakse naci
  18. To sto si opisao je klasican bajker iz americkih filmova, koje vecina ljudi kad pogleda, misli da su svi takvi, i tu jos dodamo nasu naviku da kopiramo sve sto vidimo na holivudskim filmovima, i eto recepta, i onda na moto susretima vidjas ljude koji su ko preslikani iz filmova, a istina je da DEFINITIVNO nisu svi takvi, jer postoji jos gomila vrsta motora (enduro, turing, sport, naked...) koje ljudi voze, i ne izgledaju ni priblizno kao gore pomenuti "pravi" bajkeri, ali vole motore podjednako, i daju zadnji dinar za motor i voznju.
  19. Meni ovi tvoji retrovizori izgledaju isti ko fabricki, ali jedna stvar se uvek menja fabrickom motoru, a to je auspuh I moj F2 je fabrika, ali auspuh sam mu promenio, da se cuje kako treba
  20. Imao sam slicnu problematiku, i na kraju se ispostavilo da je bio los kontakt na akumulatoru, sredio to i posle palio ko mina, tako da, proveri struju
  21. Lepo lepo, samo ne kontam zasto si iznad fara stavio logo "H" koji je od Honda automobila, Honda motori imaju svoj logo a to je krilo, +definitivno moras da mu udaris negde broj "46" ipak je to kolor sema-replika Rossijeve masine. Koja ti je sirina zadnje gume?
  22. Nema veze, prija malo razgibati vrat Sto je lepo, lepo je i rotirano
  23. Ako volis zvuk trocilindrasa, mislim da je Triumph bolja opcija
  24. Da vam iskreno kazem, kao turista, za mene nema draze potrosenih para nego kad ja i cura sednemo na motor i odemo na 10-15 dana u prelepu Crnu Goru, Hrvatsku, Grcku... to su trenuci za pamcenje, koji ostaju dok je covek ziv, i za to nikad nisam zalio ni dinara.
  25. Nadam se, zivelo globalno otopljenje
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja