Jump to content

Moto Zajednica

SKINUT SA OSIGURANJA

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Potpuno ispravno koljega, zaebano je osiguranje i to jeste k.d. ;) I kod njih verovatno....

 

Ali kako nasi znaju da to rade i uz pomoc pistolja pa isteraju vlasnike napolje ili josh gore, u tom smislu uglavnom moralne dileme nema da je kod skidanja sa OS fizicno nasilje izostalo.

A ovo sto je prevareno osiguranje je ravno svakoj drugoj slicnoj prevari...

 

I ja se slazem, sad smo svi naucili nesto sto i nije neophodno da se zna, ali mozda nije ni na odmet, kako zivimo tu gde zivimo i to JESTE nasa svakodnevica, i da napomenem ne samo nasa jer i druga strana vrlo dobrovoljno ucestvuje u tome, mozemo slobodno i da zakljucamo temu.

 

Ja bih je cak i ostavio u cilju obrazovanja i opste edukacije  ;D

 

Mislim da je bilo vrlo informativno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Skinut sa osiguranja znaci da je kasko osiguran i prijavljena kradja,posle izvesnog vremena dobijas pare a motor se vodi kao nestao.

Cista prevara,dosta pravih odgovora si dobio.Takvi motori i auta se prodaju jako jeftino.Mnogi to rade i od toga zive.KRIMINAL

Od toga bezi jel moze da ti se desi da ti kad tad oduzmu motor.Ili u jos goroj varijanti da naletis na bivseg vlasnika  ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Pa napisao sam još na prošloj strani da se bavimo veštačenjem papira i brojeva. Mašina na slici služi da se "dubinski" očita broj iz strukture materijala i to bez skidanja farbe. Tako možemo da radimo neinvazivno što prepuštamo policiji (to oni onda sa kiselinom sprže ako sud i to traži, mada im je sada dovoljan naš papir pa ne traže više kiselinu).

 

Pozdrav, Panta, AMSS-CMV

 

 

 

 

Ja sam lepo u oglasima napisao kada sam stavio moj motor....kupljen ovde NOV kod dilera Kawasakija....pristajem na svaku proveru misleci upravo na ovu u AMSS i savetovao sam svima koji kupuju polovan motor ....da traze od prodavca proveru u istom drustvu.... u slucaju neregularnosti, motor se oduzima......

 

 

Ako ne pristane sve je jasno......

 

Neznam zasto se dosta ljudi pravi mutavo , kao nezna ....sta je skinuto sa osiguranja = UKRADENO......

 

razlika je samo sto ukradenom treba nov kompjuter i kljuc....."skinut" to ima.........

 

Koja bi budala napravila lazne papire sa brojev ima koji su vec na njemu.... a zna da je motor na poternici......

 

Brojevi se kucaju i to ne neki izmisljeni.....u dosta oglasnika preko i u USA ljudi stavljaju broj sasije..... eto regularnog broja iz te godine..... cak i za nabavku delova, motor postoji nema poternicu......

 

rade se lazni inostrani papiri...motor se carini i registruje...... osim detaljnom pretragom, kao sto Panta napisa nemoze se utvrditi njegova nelegalnost......

 

Svesni smo svi da je bar 80% "R" motora kod nas neregularno.....

 

E sada je ja pitam, kada ce drzava i sluzbe koje su nadlezne navaliti da se to iscisti pa da ljudi koji imaju regularne motore nemoraju vise da se nerviraju kada vide cene u oglasima......

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Samo što nisu navalili da čiste :lol:

Smesno, jako...... bice jos smesnije kada budu oduzeli brdo motora..... za sada im odhgovara da trpaju pare od carine i poreza..... ali i tome mora doci kraj kad tad......

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Raščišćavanje će po obićaju da krene sa otimanjem igračaka od dece a tu će i da završi. Zna se ko je glavni i skida kajmak u svakom "biznisu" a zna se i ko će da plati ceh.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Drzava sve zna.

 

1. Dozvoli da se napravi takav motor ili auto sto naravno i naplati preko carine i poreza

2.Oduzme motor ili auto

3.Ide krivicna prijava koja ima enormnu cifru kao kaznu+carinski prekrsaj koji je minimum trzisna vrednost motora ili auta

4.Motoru se daje PUS koji je uvek sumnjiv i sumnjivo izgleda.

5.Ponovo se prodaje putem licitacije.

6.Jos kad kupis vozilo sa PUS-om uvek te smaraju na nekom prelazu ili kontroli i uvek mogu da ti oduzmu motor ili auto zbog tacke pod projem 4.

7.I najgore, sluzbenici policije imaju pravo da koriste takav auto ili motor dok je oduzet.

 

Ko se cudi zasto je ovakva situacija i misli da ce se nesto promeniti, GRDNO SE VARA. U ovoj situaciji, jedini dobitnik moze biti drzava i nemojte se varati da u salonima ne prodaju RADJENE automobile. Bilo je slucajeva kada su ljudi kupovali automobile u ovlascenim salonima pa su na granici sa Grckom ostajali bez automobila kada su isli na letovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ako motor poseduje zeleni karton,da li to doprinosi nekoj vecoj sigurnosti da je motor regularan i legalan,nasao sam par oglasa gde se spominje da motor ima zeleni karton ?

 

Posto je u ovoj temi bilo reci o tome da je jedan od dobrih nacina provere u vezi ukradenih ili nelegalnih motora,da se pokusa otici preko granice sa motorom,da li to znaci da onaj motor koji ima zeleni karton,vec je jednom bio preko granice ili to moze da se izvadi i bez prelaska granice,pa cak i nelegalan motor ?

 

Ova tema me dosta podstakla na to da svakog prodavca pre kupovine pitam jel spreman na proveru legalnosti motora,a trazim preko zime GSXR SRAD najverovatnije,a obicno su R motori na meti lopova,pa samim tim je i veca sansa da se naidje na nelegalan motor :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ajde da se opet malo ponavljam.....

 

http://www.policija.si/seznami/ukradenavozila/uv_prikaz.php

 

http://www.stolencars24.eu/

 

prvo proveri , pa onda kupi....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Hvala na ovim sajtovima,provericu.

Znaci da zeleni karton ne znaci nista,moze i nelegalan motor da izvadi ili ipak samo legalan ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Hvala na ovim sajtovima,provericu.

Znaci da zeleni karton ne znaci nista,moze i nelegalan motor da izvadi ili ipak samo legalan ?

 

 

Druže, zeleni karton je tačno to.....zeleni karton i ništa više. Obrazac, kojeg osiguravajuče kuče koriste za osiguranje motornog vozila u inostranstvu. Zeleni karton nije nikakva garancija, da motor nije ukraden,blizanac,zemljak,rođak,šta god. To je samo obrazac i ništa više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

A bre...kakva provera brojeva..... u MUP-u..... citajte malo pazljivije....svaki kraden motor kome su uradjeni brojevi...papiri, zeleni karton moze preko....pada samo na detaljnoj proveri brojeva....rendgenom....skenerom ili neznam cim vise....ne zaludjujte se da proveravate brojeve po policijama..... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

A bre...kakva provera brojeva..... u MUP-u..... citajte malo pazljivije....svaki kraden motor kome su uradjeni brojevi...papiri, zeleni karton moze preko....pada samo na detaljnoj proveri brojeva....rendgenom....skenerom ili neznam cim vise....ne zaludjujte se da proveravate brojeve po policijama..... :(

 

Taj rendgen ima i policija kod nas, trebalo bi da se može proveriti da li je falš. Mislim da na tehničkom mogu da kažu da im brojevi izgledaju sumnjivo i daju uput da se proveri u MUPu (ali nisam 100% siguran za proceduru).

 

Tako se proveri da li je broj prekucavan. Međutim, čak i ako sam broj nije prekucavan, može biti da se motor/auto traži u inostranstvu jer je kraden. Kod nas koliko znam još uvek nema automatske provere preko interpolove baze kada se produžava registracija, čak ni kada se prvi put registruje (neka me ispravi neko ako grešim, voleo bih). Tako da ispada jedini siguran način da se ode na prvi granični prelaz pa da se vidi hoće motor/auto ostati ili proći. Ili preko AMSa, ali to ne znam kakva je tačno procedura, znam da se dosta plaća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

A bre...kakva provera brojeva..... u MUP-u..... citajte malo pazljivije....svaki kraden motor kome su uradjeni brojevi...papiri, zeleni karton moze preko....pada samo na detaljnoj proveri brojeva....rendgenom....skenerom ili neznam cim vise....ne zaludjujte se da proveravate brojeve po policijama..... :(

 

 

oho druže, pa ti si se več vratio.......

 

Svako može sam da proveri na onim linkovima koje sam postavio.....bez šetanja na policiju,več putem interneta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Hvala na ovim sajtovima,provericu.

Znaci da zeleni karton ne znaci nista,moze i nelegalan motor da izvadi ili ipak samo legalan ?

Da li znas za cega sluzi zeleni karton? To je samo obrazac kojim se dokazuje da je placeno medjunarodno osiguranje. Moze se izvaditi za svako registrovano vozilo. Znaci nije garancija da nije kradeno,jer nema sa tim nikakve veze.Ako moze da se registruje ukradeno vozilo,(a vidimo da kod nas i to moze) znaci da moze da se za takvo vozilo izvadi i zeleni karton. Kada prelazis granicu,ako nemas zeleni karton,ne mozes ni da predjes. Ako imas, oni mogu da ti provere vozilo i ako je na listi,adio...

Znaci,zeleni karton nije bas u nekoj vezi sa ovom temom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

A bre...kakva provera brojeva..... u MUP-u..... citajte malo pazljivije....svaki kraden motor kome su uradjeni brojevi...papiri, zeleni karton moze preko....pada samo na detaljnoj proveri brojeva....rendgenom....skenerom ili neznam cim vise....ne zaludjujte se da proveravate brojeve po policijama..... :(

 

 

oho druže, pa ti si se več vratio.......

 

Svako može sam da proveri na onim linkovima koje sam postavio.....bez šetanja na policiju,več putem interneta.

Dosli smo kolima Boki jutros..... zvao bih te da sam mogao... nego ajde mi posalji Bobanov tel, na pp nemam ga na ovoj kartici :)

 

 

 

 

Nego da odgovorim omladincima..... " da su brojevi prekucavani" nemoze se videti golim okom osim ako je budala sama radila...... tu nemoze da ti bude nista sumljivo..... i dalje tvrdim da samo detaljnom proverom moze da se utvrdi.... jeste nije....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

A bre...kakva provera brojeva..... u MUP-u..... citajte malo pazljivije....svaki kraden motor kome su uradjeni brojevi...papiri, zeleni karton moze preko....pada samo na detaljnoj proveri brojeva....rendgenom....skenerom ili neznam cim vise....ne zaludjujte se da proveravate brojeve po policijama..... :(

 

Kod nas koliko znam još uvek nema automatske provere preko interpolove baze kada se produžava registracija, čak ni kada se prvi put registruje (neka me ispravi neko ako grešim, voleo bih).

 

Prosle godine kad sam registrovao uvezen motor podpisivao sam papir da ce motor biti proveren preko Interpola i ako je nelegalan da ce mi biti oduzet. I u saobracajnu su mi napisali da 60 dana nesmem da ga prodam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

 

Prosle godine kad sam registrovao uvezen motor podpisivao sam papir da ce motor biti proveren preko Interpola i ako je nelegalan da ce mi biti oduzet. I u saobracajnu su mi napisali da 60 dana nesmem da ga prodam.

 

Jeste, samo mislim da je to pro forme. Što kažu: "i na tarabi piše... pa nije". Voleo bih da nije tako, ali se plašim da jeste. Voleo bih da kada uzmem motor koji je prošao tehnički i registrovan je budem 100% siguran da je legalan (i proveren). Ne ovako, registruješ 5 puta, onda pođeš napolje i cap. Nema više makine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Prosle godine kad sam registrovao uvezen motor podpisivao sam papir da ce motor biti proveren preko Interpola i ako je nelegalan da ce mi biti oduzet. I u saobracajnu su mi napisali da 60 dana nesmem da ga prodam.

 

Jeste, samo mislim da je to pro forme. Što kažu: "i na tarabi piše... pa nije". Voleo bih da nije tako, ali se plašim da jeste. Voleo bih da kada uzmem motor koji je prošao tehnički i registrovan je budem 100% siguran da je legalan (i proveren). Ne ovako, registruješ 5 puta, onda pođeš napolje i cap. Nema više makine.

 

 

 

 

Tako je to je salabajzerska potraga, tj. provera dali se traze brojevi.... ako uvedu sto mi se cini nemogucim..... rentgensku proveru na tehnickom to bi bio veliki korak napred....mada cuo sam da su u "zacaranom trouglu" vec nabavljene masine koje kucaju brojeve na nov nacin.....nekom vrstom grejanja se stari brojevi (laicki receno) tope i sjedinjuju se sa materijalom....tako da kada se otkucaju novi nepostoje "oziljci".... e sad verovatno neko iz magicnih gradova zna nesto vise...... ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Tako je to je salabajzerska potraga, tj. provera dali se traze brojevi.... ako uvedu sto mi se cini nemogucim..... rentgensku proveru na tehnickom to bi bio veliki korak napred....mada cuo sam da su u "zacaranom trouglu" vec nabavljene masine koje kucaju brojeve na nov nacin.....nekom vrstom grejanja se stari brojevi (laicki receno) tope i sjedinjuju se sa materijalom....tako da kada se otkucaju novi nepostoje "oziljci".... e sad verovatno neko iz magicnih gradova zna nesto vise...... ;)

 

Ta "rendgenska" provera se radi, ali samo ako na tehničkom skontaju da je tu nešto sumnjivo. Tada šalju, za svaki slučaj, u policiju da se uradi detaljna provera od strane veštaka. Međutim, postoje tehnički (ne znam da li su malo skuplji) koji nikada ne vide te sumnjive brojeve. Ni loše kočnice. Ništa ne vide. Srbija brale. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja