Jump to content

Moto Zajednica

SKINUT SA OSIGURANJA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Skinut s osiguranja znaci da je motor uzet u nekoj zemlji, dovezen u Srbiju i da je prijavljena kradja tog vozila (uglavnom prijavljena u nekoj od susednih zemalja). Tako da je vlasnik naplatio stetu od osiguranja i prodao ga ovde. Uglavnom se tako rade rent-a-car vozila, ali cesto i sasvim normalna i motori. Registrujem motor na moje ime, uplatim kasko, odvezem ga dole i vratim se i prijavim kradju. To je ujedno i razlog zasto motor ne moze preko granice. Zakonski ne moze da se registruje

 

mislim da je tako nešto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

To znaci da motor nije regularan. Da je neka mucka u pitanju. NPR: Ja sam vlasnik nekog motora preko i ja ga doteram ovde u SRB i prodam ga, vratim se gore i kazem da mi je motor kao ukraden, izdaje se intrepolova poternica za  motorom, a osiguranje meni nadoknadjuje stetu. Ali onda i osiguranje trazi taj motor. I novi vlasnik ovde u SRB moze samo ovde da ga vozi jer mi nismo jos u interpolu. Eto, onako grubo. Ako nesto gresim nek me ostali isprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Činjenica je jedna: Takav motor je neregularan i posedovanje i vožnja istog je u svakoj normalno uređenoj zemlji sankcionisana zakonom.

Činjenica da mi i dan danas živimo delom u "sivoj zoni" omogućava takve stvari.

 

Moj ti je prijateljski savet da izbegavaš takve kombinacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Jedno vreme bas "popularna" vozila u Srbiji. Nije postajao nacin da ti oduzmu auto kod nas, samo kad predjes granicu. Medjutim sada mogu i kod nas da oduzmu takvo vozilo, doduse ne iz cista mira, ali na nekoj kontroli npr. Mislim da se cak i prilikom prevodjenja vozila (promene vlasnistva) moze desiti da provere u SUP-u da li je na nekoj poternici, ali nisam siguran (u svakom slucaju nesto proveravaju).

 

No, kako god, izbegavaj te "vruce" makine, ako ikako mozes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

kasko...odnosi se na auta....i motore....(ako mogu kasko da se registruju....bem li ga...)

 

Ne ide kasko na motor...verovatno im se ne bi isplatilo jer motori padaju k'o muve (oko 10 puta vise od automobila-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

U Evropi je moguce kasko osigurati motor od kradje. kod nas nije moguce. Prilikom prve registracije u zemlji,kod nas , motor ili auto se proverava preko interpola da li je na poternici a u saobracajnu se unosi zabrana otudjenja na sest meseci. Vazi kako za nova tako i za polovna vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Hvala na odgovorima :). Znaci ne kupovati takav motor. . . Kako mogu da proverim da li je skinut pre nego sto kupim ako prodavac tvrdi da nije ?

 

У најближој полицијској станици са бројевима шасије и мотора...

 

Иначе, најпопуларнија возила скинута са осигурања носе код нас таблице BR, PG, HN...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Koliko ja znam ako nemas vezu u policiji da te informacije dobijes za par dana moras da trazis proveru a to moze da potraje do 6 meseci( mozda su sad nesto ubrzali). Ili ako imas nekoga da ti u EU proveri imaces podatke za par dana.

 

Ako nemas vezu kupi od proverenog coveka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Koliko ja znam ako nemas vezu u policiji da te informacije dobijes za par dana moras da trazis proveru a to moze da potraje do 6 meseci( mozda su sad nesto ubrzali). Ili ako imas nekoga da ti u EU proveri imaces podatke za par dana.

 

Ako nemas vezu kupi od proverenog coveka.

 

nijedan policajac neće da ti proveri vozilo ako vozilo nije pored njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Hvala na odgovorima :). Znaci ne kupovati takav motor. . . Kako mogu da proverim da li je skinut pre nego sto kupim ako prodavac tvrdi da nije ?

 

Ako ti je bas hitno,odes do granice sa Hrvatskom,das hrvatskom cariniku broj sasije i 20 evrica i on pogleda u komp. i odmah dobijes informaciju. Mozes i kod Madjara,normalno prethodno pitaj i dogovori se sa carinikom  ::) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Koliko ja znam ako nemas vezu u policiji da te informacije dobijes za par dana moras da trazis proveru a to moze da potraje do 6 meseci( mozda su sad nesto ubrzali). Ili ako imas nekoga da ti u EU proveri imaces podatke za par dana.

 

Ako nemas vezu kupi od proverenog coveka.

 

nijedan policajac neće da ti proveri vozilo ako vozilo nije pored njega.

 

Meni su tako u MUPu rekli.Takodje kad sam kupio nov motor trazili su mi da potpisem da ce motor biti proveren preko Interpola i stavili su mi zabranu na otudjenje 6 meseci jer je to krajnji rok do koga ce oni to proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Hvala na odgovorima :). Znaci ne kupovati takav motor. . . Kako mogu da proverim da li je skinut pre nego sto kupim ako prodavac tvrdi da nije ?

 

Ako ti je bas hitno,odes do granice sa Hrvatskom,das hrvatskom cariniku broj sasije i 20 evrica i on pogleda u komp. i odmah dobijes informaciju. Mozes i kod Madjara,normalno prethodno pitaj i dogovori se sa carinikom  ::) ::)

i oni mu oduzmu motor ako ga interpol trazi,jer cim izadje br sasije u centralnom registru moraju i da iduzmu vozilo jer ce u protivnom carinik najebati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kao sto je bokilic rekao, nijedan carinik ili MUP-ovac nece proveravati vozilo "na slepo" jer ako je na poternici alarmira se baza podataka i vozilo MORA biti oduzeto.

 

Ako hoces nekog Italijana da proveris ovo ti je najlaksi nacin

 

http://coordinamento.mininterno.it/servpub/ver2/SCAR/cerca_targhe_ing.htm

 

online baza ukradenih vozila.

 

Uglavnom, "skinute" je tesko prepoznati jer imaju orginalnu saobracajnu i obicno SAMO JEDAN kljuc. Vlasnik je duzan da prilikom prijave kradje VRATI kljuceve i saobracajnu osiguravajucem  drustvu, ali verovatno se vade da su jedan kljuc izgubili, a saobracajna ostala u motoru... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Hvala na odgovorima :). Znaci ne kupovati takav motor. . . Kako mogu da proverim da li je skinut pre nego sto kupim ako prodavac tvrdi da nije ?

 

У најближој полицијској станици са бројевима шасије и мотора...

 

Иначе, најпопуларнија возила скинута са осигурања носе код нас таблице BR, PG, HN...

 

U najblizoj policijskoj stanici VAN SRBIJE, posto Srbija josh nije u tom sistemu...

 

U svakom slucaju, izbegavati takva vozila u sirokom luku...

 

>:(

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Sve ste vi to lepo napisali ne racunajuci da ljudi prekucavaju brojeve!!!

A evo sta mi je jedan clan poslao na PP pa presudite sami sta je pisac hteo da kaze i koliko su ljudi neupuceni!?!?!?!

 

"Pozdrav Gordane! Kruze neke price da se kod vas u Sapcu mogu nabaviti kradeni motori koji su legalni za male pare? Hteo bih da napomenem da ova informacija nije za mene, ja sam extra zadovoljan sa svojom jamahicom.

Bilo je reci o nekom prekucavanju itd pa ako mozes da mi objasnis o cemu se radi bio bih zahvalan.

 

sve najbolje"

 

LJUDI SAMI TRAZE DJAVOLA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Hvala na odgovorima :). Znaci ne kupovati takav motor. . . Kako mogu da proverim da li je skinut pre nego sto kupim ako prodavac tvrdi da nije ?

 

Ako ti je bas hitno,odes do granice sa Hrvatskom,das hrvatskom cariniku broj sasije i 20 evrica i on pogleda u komp. i odmah dobijes informaciju. Mozes i kod Madjara,normalno prethodno pitaj i dogovori se sa carinikom  ::) ::)

i oni mu oduzmu motor ako ga interpol trazi,jer cim izadje br sasije u centralnom registru moraju i da iduzmu vozilo jer ce u protivnom carinik najebati

Pa nije valjda neko tupav da to uradi sa motorom. Ode kolima ili busom do granice i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

To je Gordan u pravu, a st cemo sa blizancima? To je isto regularan motor. Znam tipa koji je isao sa blizancem preko u H i nista mi nije boilo. Moj savet ti je od nekog poznatog da uzmes, ili ti da ga uvezes ili kupis novog  ;D  To je kod nas ludnica. Vise se nezna sta je cisto a sta nije. Nemoze ni SUP vise da provali. Sve falsifikuju, plocice, brojeve, brifove, racune. I to sve bude kao original. A nekad budu i originali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja