Jump to content

Moto Zajednica

SKINUT SA OSIGURANJA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Loznica

To je Gordan u pravu, a st cemo sa blizancima? To je isto regularan motor. Znam tipa koji je isao sa blizancem preko u H i nista mi nije boilo. Moj savet ti je od nekog poznatog da uzmes, ili ti da ga uvezes ili kupis novog  ;D  To je kod nas ludnica. Vise se nezna sta je cisto a sta nije. Nemoze ni SUP vise da provali. Sve falsifikuju, plocice, brojeve, brifove, racune. I to sve bude kao original. A nekad budu i originali.

Konkretno sam mislio na novije motore(05,06,07god)koji su u Srbiji ali na stranim papirima. Sumnjiva mi je cena npr: cbr600rr ili zx6r 06 za 3500e na stranim papirima, takvih oglasa je bas mnogo da li je moguce da su bas svi nelegalni tj nemoguci za prevodjenje i registrovanje kod nas?  ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Hvala na odgovorima :). Znaci ne kupovati takav motor. . . Kako mogu da proverim da li je skinut pre nego sto kupim ako prodavac tvrdi da nije ?

 

У најближој полицијској станици са бројевима шасије и мотора...

 

Иначе, најпопуларнија возила скинута са осигурања носе код нас таблице BR, PG, HN...

U najblizoj policijskoj stanici VAN SRBIJE, posto Srbija josh nije u tom sistemu...

 

Приликом сваке регистрације возила, ако мало завириш у екран терминала полицијског службеника, исти претражује ИНТЕРПОЛ базу уписивајући бројеве шасије и мотора. Својим очима сам то видео приликом регистрације аутомобила, а претпостављам да исто важи и за мотор...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ljudi nemoj da se zajebavate, kao das 20e i carinik ti proveri motor, a ti kao dosao kolima, nema nista od toga! Ako ima potraga carinik mora da odreaguje inace je najebao, pa ti posle objasni odakle ti broj sasije kradenog motora. Za policiju isto vazi, vozilo mora da se oduzme a vozac privede pa ti posle objasni sta i kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

To je Gordan u pravu, a st cemo sa blizancima? To je isto regularan motor. Znam tipa koji je isao sa blizancem preko u H i nista mi nije boilo. Moj savet ti je od nekog poznatog da uzmes, ili ti da ga uvezes ili kupis novog  ;D  To je kod nas ludnica. Vise se nezna sta je cisto a sta nije. Nemoze ni SUP vise da provali. Sve falsifikuju, plocice, brojeve, brifove, racune. I to sve bude kao original. A nekad budu i originali.

Konkretno sam mislio na novije motore(05,06,07god)koji su u Srbiji ali na stranim papirima. Sumnjiva mi je cena npr: cbr600rr ili zx6r 06 za 3500e na stranim papirima, takvih oglasa je bas mnogo da li je moguce da su bas svi nelegalni tj nemoguci za prevodjenje i registrovanje kod nas?  ???

 

 

Da,moguce je da su svi ti motori ukradeni,ustvari nije moguce nego je sigurno da su ukradeni,ine razumem neke na ovom forumu,zar ste toliko naivni,ovde u Austriji ti motori kostaju 7000-8000 eura.Takodje je moguce da se ti motori ocarine i registruju jer svaki papir moze da se napravi,jer jos uvek postoje korumpirani carinici i policajci.Prisustvovala sam prici carinika kako je carinio prekucanu R1,primetio to i uzeo 300 eura da ga ocarini,ovo sam LICNO cula,da ne bude posle Ivana prica gluposti,a i ta prica sa blizancima je ista,ukraden motor je ukraden motor,to sto je nadjen neki isti u Americi ili Australiji,pa iskucan njegov broj ga nece uciniti nista legalnijim u moralnom smislu!

Imas i ovde na forumu ljude koji doteruju motore iz inostranstva,potpuno legalne,ali te motore moras da platis onoliko koliko oni stvarno kostaju,u svakom slucaju ti se to kad tad isplati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

To je Gordan u pravu, a st cemo sa blizancima? To je isto regularan motor. Znam tipa koji je isao sa blizancem preko u H i nista mi nije boilo. Moj savet ti je od nekog poznatog da uzmes, ili ti da ga uvezes ili kupis novog  ;D  To je kod nas ludnica. Vise se nezna sta je cisto a sta nije. Nemoze ni SUP vise da provali. Sve falsifikuju, plocice, brojeve, brifove, racune. I to sve bude kao original. A nekad budu i originali.

 

Moja firma se bavi veštačenjem brojeva i papira vozila. Ne bih preporučio ni klonove ni brušene. Samo informacije radi, svih pet klonova Bekamovog džipa su oduzeti (svaki u "svojoj" zemlji).

 

Sad više nije potrebno da na tehničkom ili pri kontroli na putu posumnjaju u brojeve, zadnjih godinu dana radimo reviziju svih predmeta nekih pohapšenih carinika, dovoljno je da je motor bio na njegovom spisku pa će morati na gledanje. Mesečno šaljemo 100 do 200 poziva vlasnicima vozila po naređenju specijalnog suda da dovezu svoja vozila na pregled. Ovih dana će početi zaplena svih onih koji se nisu odazvali, možda neki i budu raćeni. A najgore od svega je da su načete tek tri ili četiri grupe carinika, a carinarnica imaaaaa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Loznica

To je Gordan u pravu, a st cemo sa blizancima? To je isto regularan motor. Znam tipa koji je isao sa blizancem preko u H i nista mi nije boilo. Moj savet ti je od nekog poznatog da uzmes, ili ti da ga uvezes ili kupis novog  ;D  To je kod nas ludnica. Vise se nezna sta je cisto a sta nije. Nemoze ni SUP vise da provali. Sve falsifikuju, plocice, brojeve, brifove, racune. I to sve bude kao original. A nekad budu i originali.

Konkretno sam mislio na novije motore(05,06,07god)koji su u Srbiji ali na stranim papirima. Sumnjiva mi je cena npr: cbr600rr ili zx6r 06 za 3500e na stranim papirima, takvih oglasa je bas mnogo da li je moguce da su bas svi nelegalni tj nemoguci za prevodjenje i registrovanje kod nas?  ???

 

 

Da,moguce je da su svi ti motori ukradeni,ustvari nije moguce nego je sigurno da su ukradeni,ine razumem neke na ovom forumu,zar ste toliko naivni,ovde u Austriji ti motori kostaju 7000-8000 eura.Takodje je moguce da se ti motori ocarine i registruju jer svaki papir moze da se napravi,jer jos uvek postoje korumpirani carinici i policajci.Prisustvovala sam prici carinika kako je carinio prekucanu R1,primetio to i uzeo 300 eura da ga ocarini,ovo sam LICNO cula,da ne bude posle Ivana prica gluposti,a i ta prica sa blizancima je ista,ukraden motor je ukraden motor,to sto je nadjen neki isti u Americi ili Australiji,pa iskucan njegov broj ga nece uciniti nista legalnijim u moralnom smislu!

Imas i ovde na forumu ljude koji doteruju motore iz inostranstva,potpuno legalne,ali te motore moras da platis onoliko koliko oni stvarno kostaju,u svakom slucaju ti se to kad tad isplati!

 

Pa dobro sta znam, svo pricaju kao motori su tamo mnogo jeftiniji i veci je izbor a niko ne spominje tacne cene pa mi koji ne znamo kakva je situacija u inostranstvu cesto dolazimo u zabludu. Ali valjda forum i sluzi za to da se informisemo i podelimo misljenja. Mene interesuju ti motori i pomoc sam potrazio na forumu posto licno ne poznajem nekoga ko se bavi uvozom ili ko je upoznat sa tim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Izbegavati takve motore i kod nas ih oduzimaju na vanrednim pregledima ili nekad prilikom prenosa. O prekucavanju se moze knjiga napisati takodje predlog zaobici u sirokom luku. Nadjite nekog postenog i proverenog prodavca ili uvoznika ima ih i par na samom forumu koji koliko vidim posteno rade svi i retko se ko pozalio na njih. Nebih da imenujem znate i sami od koga mozete nabaviti legalno motor i da budete zadovoljni. Ja sam siguran kad uzimam sledeci bajk uskoro polovnjak neki bice od nekoga lika direktno sa foruma ili uvoznika koji je ovde sa duzim stazom bez obzira na neke mozda prepirke iz proslosti... ipak su to vase pare pa ako zelite mozete ih i baciti niz reku, ja nekako volim da mirno spavam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

To je Gordan u pravu, a st cemo sa blizancima? To je isto regularan motor. Znam tipa koji je isao sa blizancem preko u H i nista mi nije boilo. Moj savet ti je od nekog poznatog da uzmes, ili ti da ga uvezes ili kupis novog  ;D  To je kod nas ludnica. Vise se nezna sta je cisto a sta nije. Nemoze ni SUP vise da provali. Sve falsifikuju, plocice, brojeve, brifove, racune. I to sve bude kao original. A nekad budu i originali.

Konkretno sam mislio na novije motore(05,06,07god)koji su u Srbiji ali na stranim papirima. Sumnjiva mi je cena npr: cbr600rr ili zx6r 06 za 3500e na stranim papirima, takvih oglasa je bas mnogo da li je moguce da su bas svi nelegalni tj nemoguci za prevodjenje i registrovanje kod nas?  ???

 

 

 

 

Da,moguce je da su svi ti motori ukradeni,ustvari nije moguce nego je sigurno da su ukradeni,ine razumem neke na ovom forumu,zar ste toliko naivni,ovde u Austriji ti motori kostaju 7000-8000 eura.Takodje je moguce da se ti motori ocarine i registruju jer svaki papir moze da se napravi,jer jos uvek postoje korumpirani carinici i policajci.Prisustvovala sam prici carinika kako je carinio prekucanu R1,primetio to i uzeo 300 eura da ga ocarini,ovo sam LICNO cula,da ne bude posle Ivana prica gluposti,a i ta prica sa blizancima je ista,ukraden motor je ukraden motor,to sto je nadjen neki isti u Americi ili Australiji,pa iskucan njegov broj ga nece uciniti nista legalnijim u moralnom smislu!

Imas i ovde na forumu ljude koji doteruju motore iz inostranstva,potpuno legalne,ali te motore moras da platis onoliko koliko oni stvarno kostaju,u svakom slucaju ti se to kad tad isplati!

 

Pa dobro sta znam, svo pricaju kao motori su tamo mnogo jeftiniji i veci je izbor a niko ne spominje tacne cene pa mi koji ne znamo kakva je situacija u inostranstvu cesto dolazimo u zabludu. Ali valjda forum i sluzi za to da se informisemo i podelimo misljenja. Mene interesuju ti motori i pomoc sam potrazio na forumu posto licno ne poznajem nekoga ko se bavi uvozom ili ko je upoznat sa tim.

 

 

Cene mozes da vidis na internetu,i o ovim sajtovima se dosta pisalo!

www.1000ps.at

 

www.mobile.de

 

www.motoscout24.de

 

Ne moras da poznajes one koji doteruju,ali mogao si da potrazis po forumu,ima ih nekoliko,ajde Ti gos'n.Gordi javi se,ima i neki momak sto doteruje iz Italije,samo potrazi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Ja sam gore napisao sta sam imao da kazem, tebe neko voli pa ti motor koji je gore 7000 e daje za 3000e?!?!?

Ljudi urazumite se. platis 3000 + lazni papiri + prekucavanje + carina i pdv + spediter + lazni ulaz + registracija i sve kad saberes das 6000 do 7000 za nelegalan motor. Kad kupujes delove preko niko ti netrazi model motor nego samo broj sasije i kad on ukuca dobija informaciju da taj motor nepostoji sa tim brojem posto je broj prekucan. Zar ne razmisljate da je to oboican CD sa podatcima koji ce normalno doci i ovde u SUP ili je vec dosao.

Pa onda sledi "odakle ti motor, ko ti je pravio papire, ko je prekucao brojeve, ko ti je uradio falsh ulaz, ko ti je carinio itd itd.

10 ljudi je tu umesano i svi idu u bajbok pa ko prvi progovori. Ocemo u EU a teramo divljake, mislis da su oni mutavi i tupavi.

Doci ce agenti osiguranja i juriti vozila po oglasima a ovi nasi se osilili pa udri po oglasima ko da pardajz prodaju.

Setite se price o postarskim motorima iz Italije kojima je obarana kubikaza sta se desilo i sta se desava!!!!

 

KAD NESTO NEZNAS PITAJ TU SMO MI STARIJI DA VAM POMOGNEMO ILI OBJASNIMO

 

Bukovski, prepirke uvek postoje ali iz dobrih namera sto se mene tice!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja sam gore napisao sta sam imao da kazem, tebe neko voli pa ti motor koji je gore 7000 e daje za 3000e?!?!?

Ljudi urazumite se. platis 3000 + lazni papiri + prekucavanje + carina i pdv + spediter + lazni ulaz + registracija i sve kad saberes das 6000 do 7000 za nelegalan motor. Kad kupujes delove preko niko ti netrazi model motor nego samo broj sasije i kad on ukuca dobija informaciju da taj motor nepostoji sa tim brojem posto je broj prekucan. Zar ne razmisljate da je to oboican CD sa podatcima koji ce normalno doci i ovde u SUP ili je vec dosao.

Pa onda sledi "odakle ti motor, ko ti je pravio papire, ko je prekucao brojeve, ko ti je uradio falsh ulaz, ko ti je carinio itd itd.

10 ljudi je tu umesano i svi idu u bajbok pa ko prvi progovori. Ocemo u EU a teramo divljake, mislis da su oni mutavi i tupavi.

Doci ce agenti osiguranja i juriti vozila po oglasima a ovi nasi se osilili pa udri po oglasima ko da pardajz prodaju.

Setite se price o postarskim motorima iz Italije kojima je obarana kubikaza sta se desilo i sta se desava!!!!

 

KAD NESTO NEZNAS PITAJ TU SMO MI STARIJI DA VAM POMOGNEMO ILI OBJASNIMO

 

Bukovski, prepirke uvek postoje ali iz dobrih namera sto se mene tice!!!

Potpuno si u pravu. Kao ustedis 2000-3000e ali nespavas i samo cekas kada ces da ostanes bez motora. Imas osecaj kao da si ga ti licno ukrao i da svi samo u tebe gledaju i da to svi znaju. Sto dalje od takvih makina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Da malo razjasnim, na primer u Holandiji gde trenutno boravim, skinut sa osiguranja znaci da je vozilo imalo havariju koju je nemoguce rentabilno dovesti u ispravno i bezbedno stanje i kao takvo se odjavljuje, skida sa osiguranja, stavlja na otpad i sluzi samo za delove ili za izvoz. Istocni blok cesto uzima-kupuje ovakva vozila koja se popravljaju i dalje sluze svrsi. Ovakva vozila nisu u registru ukradenih i ni na koji nacin nisu nelegalna. U zemlji u kojoj su odjavljena moguca je ponovna registracija ali uz ponovni prolaz kroz sve registre i tehnicki pregled kao kod uvoza, osim placanja carinskih taksi.

Mislim da je taj termin kod nas malo evoluirao i postao nesto drugo, sto se na zalost primenjivalo u praksi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Da malo razjasnim, na primer u Holandiji gde trenutno boravim, skinut sa osiguranja znaci da je vozilo imalo havariju koju je nemoguce rentabilno dovesti u ispravno i bezbedno stanje i kao takvo se odjavljuje, skida sa osiguranja, stavlja na otpad i sluzi samo za delove ili za izvoz. Istocni blok cesto uzima-kupuje ovakva vozila koja se popravljaju i dalje sluze svrsi. Ovakva vozila nisu u registru ukradenih i ni na koji nacin nisu nelegalna. U zemlji u kojoj su odjavljena moguca je ponovna registracija ali uz ponovni prolaz kroz sve registre i tehnicki pregled kao kod uvoza, osim placanja carinskih taksi.

Mislim da je taj termin kod nas malo evoluirao i postao nesto drugo, sto se na zalost primenjivalo u praksi.

E ako je tako kako onda neko prodaje R1 star 1,5 godinu za 1500-2000 evra, ako nije "vruc" ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Da malo razjasnim, na primer u Holandiji gde trenutno boravim, skinut sa osiguranja znaci da je vozilo imalo havariju koju je nemoguce rentabilno dovesti u ispravno i bezbedno stanje i kao takvo se odjavljuje, skida sa osiguranja, stavlja na otpad i sluzi samo za delove ili za izvoz. Istocni blok cesto uzima-kupuje ovakva vozila koja se popravljaju i dalje sluze svrsi. Ovakva vozila nisu u registru ukradenih i ni na koji nacin nisu nelegalna. U zemlji u kojoj su odjavljena moguca je ponovna registracija ali uz ponovni prolaz kroz sve registre i tehnicki pregled kao kod uvoza, osim placanja carinskih taksi.

Mislim da je taj termin kod nas malo evoluirao i postao nesto drugo, sto se na zalost primenjivalo u praksi.

E ako je tako kako onda neko prodaje R1 star 1,5 godinu za 1500-2000 evra, ako nije "vruc" ???

 

Covek je napisao koje znacenje u Holandiji ima to "skinut sa osiguranja", nista drugo. U nasem zargonu ima malo druagcije znacenje (kraden, ili prodat u Srbiji pa prijavlejn da je ukraden).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Da malo razjasnim, na primer u Holandiji gde trenutno boravim, skinut sa osiguranja znaci da je vozilo imalo havariju koju je nemoguce rentabilno dovesti u ispravno i bezbedno stanje i kao takvo se odjavljuje, skida sa osiguranja, stavlja na otpad i sluzi samo za delove ili za izvoz. Istocni blok cesto uzima-kupuje ovakva vozila koja se popravljaju i dalje sluze svrsi. Ovakva vozila nisu u registru ukradenih i ni na koji nacin nisu nelegalna. U zemlji u kojoj su odjavljena moguca je ponovna registracija ali uz ponovni prolaz kroz sve registre i tehnicki pregled kao kod uvoza, osim placanja carinskih taksi.

Mislim da je taj termin kod nas malo evoluirao i postao nesto drugo, sto se na zalost primenjivalo u praksi.

E ako je tako kako onda neko prodaje R1 star 1,5 godinu za 1500-2000 evra, ako nije "vruc" ???

 

Puni su ti halo oglasi sa takvim motorima,nego sta nego da su vruci ili eventualno prepakovani sa cistim ramom ali taj ko ga prepakuje prodaje ga za punu cenu a ne 30 %.Imas sajt www.ridesafley.eu tu su ti vozila isto ko u Holandiji,havarisana,oduzeta od strane poreskog itd ivecina su za izvoz ili u Nemackoj www.wf-bikes.de.A sto se tice sajtova nemora se uvek uzimati cena sa njih kao reper ja licno govorim za Italiju ili ti www.moto.it jer su dosta sarenolike(neracunam oblast iCampanija i slicne),jer imas likove koji imaju svoje sopove i rade zamenu staro za novo i samim tim dobija nizu cenu od proseka.

Mada koliko se secam i na sajtu je bila jedna dosta jeftina r1pre nego sto su oglasi presli na novu semu nesecam se dobro mislim da je bila 2004 godiste sa cenom od oko 5000 evra na tablama,neprozivam nikog mozda gresim unapred da se ogradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Trgovati ukradenim motorom nije ni moralno ni zakonski ispravno. Verovatno ne zelite i da vama neko ukrade motor, auto... Iako je kod nas drustveno prihvaceno da prisvajanje imovine od drzave, firme ili osiguranja nije kradja.

 

Problem je kada neko zeli da bude "savestan kupac" a nije u stanju da utvrdi da li je vozilo ukradeno ili ne. U nasoj policiji ne mogu da provere to tako lako, zato stavljaju i onu napomenu u saobracajnu da je zabranjeno otudjenje vozila. Navescu samo jedan primer. Svi automobili koje zapleni carina pre licitacije se kontrolisu zvanicno kod policije. Policija radi proveru vozila na potragu u zemlji i potragu putem interpola. Provera kod interpola se se moze vrsiti samo u nekim policijskim stanicama. Ima slucajeva, i nisu bas tako retki, da je i pored toga na licitaciji carine prodato ukradeno vozilo. Kad se to desava? Greska kod ukucavanja brojeva, poternica interpola postavljena nakon obavljenih provera policije i sl. Ako je vozilo kupljeno na licitaciji od drzave sve su sanse da ce novac biti vracen (osim onog dela koji morate da platite uvek prisutnom M...., da bi uopste mogli da kupite). A ako vozilo niste kupili od drzave vec od nekoga koga ne poznajete mozete samo da se nadate obestecenju. U ovom trenutku ne postoji siguran nacin da se proveri da li je vozilo kradeno/skinuto,... Jedino se mozete oslanjati posrednim raspolozivim podacima, poznatim prodavcem, detaljnom dokumentacijom, poznatom istorijom vozila, proverama kod policije i sl. Provere kod madjarske policije radite samo pre kupovine tako sto ce prodavac upravljati vozilom i vozilo biti prisutno (ako je kradeno da vas pritvaraju i sl.). Provere davanjem novca policajcu madjarske ili hrvatske uz saobracajnu dozvolu nisu bas sigurne, moze da vam kaze da je sve ok a da nista ne ukuca u racunar a sigurno vam nece dozvoliti da gledate u njegov monitor. Sta ako mu racunar javi da zadrze vozilo? Nista im ne verujem.

 

Interpol u praksi nije previse efikasan u bilo cemu i to je jedan birokratski aparat koji mnogo kosta. Postavljanje poternice ne znaci da ce svaka policija clanica bas da traga za licima ili vozilima vec ukoliko naidju na iste tada ce reagovati. A sto je najvaznije, to je pravni osnov da  se u domacem pravosudju sprovode radnje protiv lica ili da se zastiti imovina. A ta birokratija kosta.

 

Osiguravajuca drustva cesto imaju svoje agente na terenu, u zemlji koji imaju podatke o registrovanim vozilima i dobre veze sa ... (da vas ne cudi kad dobijete popunjenu uplatnicu za osiguranje vozila kod kojih nikad niste osiguravali i to sve sa vasim licnim podacima). Tako ti koji raspolazu podacima o registrovanim vozilima lako vide da li je tu i neko ukradeno, i ukoliko ga otkriju osiguravajuce drustvo pokrece potragu preko intrpola. Jefitnijie im je unajmiti jednog coveka (citaj advokata) koji ce vrsiti te provere nego placati za svako vozilo par stotina evra za poternicu i posle je opet potreban advokat.

 

Kad smo vec kod interpola. Kada se otkrije vozilo za kojim je raspisana poternica interpola to ne znaci da ce isto biti vraceno vlasniku. Predstavnik naseg interpola obavestava centralu koja preko nacionalnog predstavnika iz zemlje koja je raspisala poternicu obavestava vlasnika da je vozilo pronadjeno i trazi se dodatna dokumentacija kojom se moze utvrditi da je vozilo stvarno ukradeno. Tj vodi se regularan pravni proces. U praksi se desava da takvo vozilo stoji godinama, policija zabranjuje upotrebu i dalju prodaju, a sudski proces nikako da pocne.

 

Nagledao sam se ljudi koji su u zelji da prodju jeftinije kupili neko vozilo, motor ili auto, bili kaznjeni a vozilo oduzeto. Vrlo retko je kaznjen onaj koji je znao sta radi. Za sada je kaznavanje uglavnom prekrsajno ali se povremeno vodi i krivicni postupak. Takve kazne kasnije mogu biti prepreka u dobijanju zaposlenja u drzavnoj upravi i sl.

 

u svakom slucaju svima koji se opredele za kupovinu zelim mnogo srece, da im se motor ne kvari, bude bas onakav kakav su zeleli i da ga voze u zdravlju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: ugljevik
  • Motocikl: honda silver wing 500

oko provjere motora koji je predmet trgovine (kupovina) na bosanskoj granici tj na bilo kom granicnom prelazu prema Republici Srpskoj moze se izvrsti provjera vozila, motora, kamiona ili bilo ceka sto posjeduje serijski broj i vece je vrijednosti a ne starije od 7 godina jer bosanski granicari posjeduju bazu potraga interpola. Sve se zavrsi u roku od pola sata stim da predmet provjere mora biti na licu mjesta. Najbolje bi ti bilo da nadjes bajk na internetu i sam odes i kupis ili das nekome kome mozes da vjerujes  da ti dotjera. a ako ipak odlucis da ga kupujes na Srbijanskim tablama obavezno trazi da idete na granicu sa RS radi provjere, ako taj koji ti prodaje pocne da vrda bjezi od toga odmah jer nesto nije ispravno.I jos nesto provjara se na Bosanskoj granici ne naplacuje i nemoj da te neko zezne da treba da das lovu za provjeru.  Ovo je provjereno 100% jer se bavim tim poslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Pa napisao sam još na prošloj strani da se bavimo veštačenjem papira i brojeva. Mašina na slici služi da se "dubinski" očita broj iz strukture materijala i to bez skidanja farbe. Tako možemo da radimo neinvazivno što prepuštamo policiji (to oni onda sa kiselinom sprže ako sud i to traži, mada im je sada dovoljan naš papir pa ne traže više kiselinu).

 

Pozdrav, Panta, AMSS-CMV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ima milion i jedna šema ali neregularan motor je uvek neregularan

 

Sa pravne strane možeš i da se nekako iščupaš ali cela agonija oko toga da li će me provaliti ili ne bi meni lično svelo uživanje u motoru na minimum.

 

A opet,  ima ljudi koji nemaju tu moralnu crtu i opušteno voze kradene motore. I ne samo da ih voze već ih voze kao da su ih baš oni isterali iz salona plativši pri tome prav cenu... odoh ja malo u off :D

 

Po meni je najbolje biti sto posto siguran u poreklo motora i sve uraditi po PS-u što zbog tebe, što zbog nekog ko eventualno bude kupio taj motor od tebe (znam iz pravničke prakse koliko je teško dokazati da si savestan prodavac i kupac).

 

Moj savet: Ili novo ili nešto što je prošlo proveru u našem SUP-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

kasko...odnosi se na auta....i motore....(ako mogu kasko da se registruju....bem li ga...)

 

Ne ide kasko na motor...verovatno im se ne bi isplatilo jer motori padaju k'o muve (oko 10 puta vise od automobila-)

 

u americi se naj normalnije osigurava motor sa Kaskom, sem ako su ti vise puta ukrali motor onda im nisi podoban pa te niko nece ali to treba da ti se desi 3-4 puta bar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Kikinda, Beograd, Čačak
  • Motocikl: f650gs

Posle svega procitanog, razmisljam da kupim motor iskljucivo na nasim tablicama i da se nadam da papiri nisu vruci.

Ove fore "na ime kupca" sad mi se ni malo ne svidjaju - ako nista, nisam znao da masinu kupljenu na taj nacin nemas pravo na otudjeje iste u narednih 6 meseci... Ako sam nesto pogresno protumacio...

Sto se tice provere u SUP-u, zamolio sam poznanika da mi to odradi (kontam nista ga ne kosta), al' odbi me covek pre nego dovrsih misao...

Bezbrizni, non-bike drugari savetuju da su saonice za zimu, al ja se ipak radujem unapred prolecnom ushicenju!

Sad se bacam na cesljanje foruma u cilju pronalazenja pouzdanih uvoznika... Ako neko ima koga da preporuci... I da, nadam se da ce se oni licno suzdrzati od autoadvertajzinga ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

oko provjere motora koji je predmet trgovine (kupovina) na bosanskoj granici tj na bilo kom granicnom prelazu prema Republici Srpskoj moze se izvrsti provjera vozila, motora, kamiona ili bilo ceka sto posjeduje serijski broj i vece je vrijednosti a ne starije od 7 godina jer bosanski granicari posjeduju bazu potraga interpola. Sve se zavrsi u roku od pola sata stim da predmet provjere mora biti na licu mjesta.

 

Ma da. Dovedes neku raspalu krsinu od Tomosa sa R1 naljepnicom i ugraviranim brojem rama (koja vrijedi 20 evra) pa ako se potrazuje neka ga nose :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

oko provjere motora koji je predmet trgovine (kupovina) na bosanskoj granici tj na bilo kom granicnom prelazu prema Republici Srpskoj moze se izvrsti provjera vozila, motora, kamiona ili bilo ceka sto posjeduje serijski broj i vece je vrijednosti a ne starije od 7 godina jer bosanski granicari posjeduju bazu potraga interpola. Sve se zavrsi u roku od pola sata stim da predmet provjere mora biti na licu mjesta.

 

Ma da. Dovedes neku raspalu krsinu od Tomosa sa R1 naljepnicom i ugraviranim brojem rama (koja vrijedi 20 evra) pa ako se potrazuje neka ga nose :D

  ovo je najbolja ideja . mada ja mislim da mozes i da ga oteras u sup u 29 novebra i cikica jedan ce ti to proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

nisam znao da masinu kupljenu na taj nacin nemas pravo na otudjeje iste u narednih 6 meseci... Ako sam nesto pogresno protumacio..;)

[/quote

 

Zabrana otudjenja je 60 dana, koliko ja znam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja