Jump to content

Moto Zajednica

HtR 2: Centralna Azija, Kaspijski Basen i "5 Velikih"

Recommended Posts

  • Integrisan, 8147 postova

Grad se zove Ljviv

 

Grad komplikovanog imena. Ako ga zovete na ruskom, onda je Ljvov, ako pričate na ukrajinskom onda je Ljviv (mada, oni to izgovore više kao "Ljiv" ili "Ljvu", nešto između, meni jako teško), a na srpskom je Lavov. I Nemci ga zovu po svom: Lemberg.

 

Jedino ne znam kako je na engleskom, tj. znam - Lviv, ali ne znam kako bih transkribovao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Spavaj a sutra lagano u otadzbinu, cekace te drugari, virtualni saputnici i domaci asfalt. Treba i to izdrzati. Docekuje te i lep i osuncan Beograd, kao sto se razvedrilo i onaj dan kad si krenuo na ovo osvajanje istoka 9e4apu3u.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1605 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Bio sam u Ukrajini par puta, jednom motorom (prosle godine).........nisam nista posebno obracao paznju na ogranicenja (tako i inace vozim), nisu me "savatali" (valjda me prati sreca) ali moje misljenje je da je to sastavni deo puta..........i ne treba to dozivljavati previse ozbiljno..........tako je - ne mozemo promeniti, idemo dalje...........

 

 

U pravu si, a inače danas su mi Ukrajinci iznudli još 50 Eur. Razmišljao sam da li da puknem i potučem se, jer ovoga puta je bilo potpuno bez osnova, čista iznuda, ili da shvatim kao putarinu. I shvatio sam kao putarinu. Vidi se da starim, mudriji sam, hehe... ;)

 

Danas je bio planirano predivan (prelazak Karpata) i neplanirano težak dan, tek malopre sam stigao na odredište u Rumuniji (Oradea). Ostala je još sića kiometara, tek oko tri stotine i neki, nije ni za pod zub... da se baci...

 

Društvo, vidimo se sutra!!! Jao, hvata me trema... I zaista se bliži kraj... :zdravo:

 

50 evropskih je premala cena za nesto sto bi zamrljalo ili potpuno upropastilo ovaj izvanredan poduhvat. Verujem da je vise u pitanju princip nego novac, ali sut i rogat nikada nisu, niti ce ikada biti ravnopravni. Oni stranca na "besnom" motoru vide kao veliku vrecu $ i time pokazuju da im mentalitet veoma kaska za infrastrukturom. Dva su resenja, ili shvatiti taj ceh kao nesto neminovno, ili im nikada vise ne uci u zemlju. Srecan put do Bg-a.:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Svaka cast po ne znam koji put! Zelim ti srecan povratak kuci...trebalo je to uraditi...samo mi je zao sto nisam u prilici da budem u doceku:( ali veliki pozdrav za velikog putnika :) u mislima sam sa vama u vrscu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Svanulo je predivno sunčano jutro u Velikom Varadinu (Oradea). Valjda kao nagrada za poslednju etapu do kuće!

 

Čudan je osećaj, poslednje jutro putovanja. Već sam jutrima ušao u rutinu, ovo je 62. put da se budim na ovom putovanju, sve obavljam efikasno, brzo se pakujem, treba mi tek oko jedan čas nakon buđenja da nahranjen i pripremljen budem na putu.

 

Ne i jutros. Danas vreme teče sporo, spuštam polako gard i tek naporom volje uspevam da se koncentrišem na još jednu vožnju, koliko god ova kratka i jednostavna bila, završeci su najteži i na motoru ponekad opasni. Osećanja su zamućena, komplikovana. Rekao sam već jednom ranije: lepo je putovati, ali lepo je i vraćati se. Na kraju putovanja, kada već osećaš miris doma, a mogu ga već skoro fizički osetiti, topla večera i omiljena torta, poznat parfem i pogled koji dolazi sa njim, uvek sam ovako rastrzan. Da li sam sretan ili sam setan?

 

I jedno i drugo. Uvek, ne može da promaši!

 

 

***

 

 

Planiranje je važno. Planirao sam da ovo putovanje traje šezdeset i jedan dan, trajaće tek dan više. Završavam ga u okviru planiranog vremena i potpuno u okviru planiranog budžeta. U ozbiljnom životu, kada vodite neki projekat, ovo su dva ključna kriterijuma uspeha!

 

 

***

 

 

Sa puta se vraćam bogatiji. Dodatno sam upoznao sebe, eto uvek je moguće pokupiti još poneku samospoznaju. Video sam predivne zemlje, imamo divnu, prebogatu planetu, lepu na toliko međusobno različitih načina. Dato nam je da živimo na predivnom mestu. Ti koji čitaš ove redove, seti se toga, počni od sebe, čuvaj svaki delić ove naše kugle, taj šumarak kada praviš roštilj, ulicu gde hodaš, kada menjaš ulje na motocikli, odloži staro na odgovoran način i tvoja deca treba da uživaju u putovanjima!

 

Najviše i iznad svega: krenuo sam sam, a vraćam se bogatiji za poznanstva sa toliko mnogo predivnih ljudi! Od turskih policajaca u Erzencanu, od njih je ta ljubaznost krenula, pa predivni Iran i svi njegovi divni, obrazovani, moderni ljudi, toliko nesebični i dobri da vam dodirnu srce i podsete vas kako odnosi među ljudima treba da izgledaju, klinci sa recepcije u Azerbejdžanu, nikada od njih hladni hotelijer biti neće kada su toliko emotivnii, pa društvo sa paroma (trajekta), kakvo neverovatno društvo, kao iz filmske priče izašlo, kakva inspiracija i hrabrost! Helge i Verner, čuvali su me kada je bilo vozački najteže, ovamo kao čvrsti i grubi, a strine emotivne najveće, Bože koliko mi nedostaju, nije ni taj jun daleko! Nina, glumica iz Almatija, mali hotel u Astani, klinci iz Astrahana, dobri i pažljivi ljudi se nižu i nužu, niz nema kraja. Svako "srećan put", svako "neka te Bog (različiti Bogovi!) čuva", svaki pogled odobravanja i stisnuta ruka u znak podrške, kada siromašan čovek priđe, vidi se da nema ništa osim te odeće na sebi, ciničan zapadnjak već zauzima gard, a on vas blagoslovi i ponudi vas hlebom, podseti vas da je ljudska dobrota poklonjena rođenjem, da su ljudi pažljiva, nežna i dobra bića.

 

Zapamti to, slučajni čitaoče, bez obzira na ono što su te od rođenja u ovoj našoj zapadnoj civilizaciji učili, bez obzira na teror masovnih medija i njihovog stupidnog pogleda na život, ne daj da te prevare: ljudi su dobri! Čak i oni koji su loši, nisu loši uvek i prema svima.

 

Sve ovo zna svaki putnik, ali eto, ja sam imao potrebu da ti kažem.

 

 

***

 

Vreme mi ističe. Polako se spreman za put. Poslednja etapa putovanja. Sva ona prostranstva, sve stepe i pustinje, stala su u mali pansion na obodu Velikog Varadina i jednu dušu u njemu.

 

Da se kreće! Na put!

 

Čekaju me dragi ljudi, nije red da odocnim.

 

:moto3:

  • Podržavam 28

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Posle ovog tvog posta, a nakon sinocne promocije filma o Beogradu Borisa Malagurskog, samo jednu stvar mogu da konstatujem: kad udjemo u tu (....)EU kolektivno cemo zakljuciti - jbg ipak smo mi vise za istok nego zapad!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: sachs x road, suvozachica na bmw :)

Verujem da svi mi koji smo citali ove tvoje redove imamo isti osecaj, a to je da smo svo vreme putovali sa tobom... Svaka cast...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam
kada siromašan čovek priđe, vidi se da nema ništa osim te odeće na sebi, ciničan zapadnjak već zauzima gard, a on vas blagoslovi i ponudi vas hlebom, podseti vas da je ljudska dobrota poklonjena rođenjem, da su ljudi pažljiva, nežna i dobra bića.

lepo receno, to ja pokusavam da objasnim mojoj okolini od kad sam se prosle godine u avgustu vratio sa zapada u Srbiji.

Nisu ni zapadnjaci losi ljudi, medjutim nacin zivljenja, mediji i celo drustvo su ih napravili malo manje ljudima od istocnjaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Seve, predivno je od prvog do posledjneg slova! Uzivao sam u ovome sa svima, potpuno posveceno i do kraja. Nedostajace ovakvi tekstovi svako jutro, ali zasigurno "nas" ceka jos avantura. Dobrodosao! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 597 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

mene zanima,sad kad se blizi kraj'jel bilo trenutaka kad si padao psihicki i pitao sebe sta mi je ovo trebalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Bilo mi je malo žao kako se putopis približavao kraju, hteo sam još i još da čitam ali sve je nestalo na parkingu pored granice kada si se vratio samo sam se radovao što si ipak tu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Lapa voznja kao i uvek.

 

Krivicno delo fotografisanje ;)

post-5985-0-61302100-1382286349_thumb.jpg

 

post-5985-0-25711200-1382286358_thumb.jpg post-5985-0-17004000-1382286366_thumb.jpg

 

Odlican put preko pescare za enduro :).

post-5985-0-20370400-1382286378_thumb.jpg

 

Nadam se da ce se UrbanCruiser brzo oporaviti i resiti "viska delova" na motoru.

 

post-5985-0-08855200-1382286389_thumb.jpg post-5985-0-70308900-1382286400_thumb.jpg post-5985-0-51540800-1382286410_thumb.jpg post-5985-0-55141600-1382286419_thumb.jpg

 

 

 

post-5985-0-23910000-1382287238_thumb.jpgpost-5985-0-70325500-1382287256_thumb.jpg

 

 

1care.gifpost-5985-0-65225100-1382287267_thumb.jpg post-5985-0-35047100-1382287276_thumb.jpg post-5985-0-54224700-1382287285_thumb.jpg

 

post-5985-0-40618600-1382287293_thumb.jpg

post-5985-0-65222400-1382287247_thumb.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Seve, hvala ti sto si mi dozvolio da budem tvoji saputnik na ovom licnom, velikom i intimnom putovanju. Hvala i Violeti za podrsku i izvestavanje takodje.

Zao mi je sto nisam na granici da ti stisnem ruku, zagrlim te i pozelim dobrodoslicu. Neka Bog blagoslovi tebe i porodicu tvoju.....

Mozda te negdje u gradu prepoznam i kazem - " Dje si Seve-Majstore!" :)

Aj sad na tortu i u topao kucni zagrljaj najdrazih......Pozdrav s mora ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Dobrodošao kući svetski putniče. Malo je reći da je uživanje bilo pratiti ovo putovanje i čitati zapise iz duše. Hvala! :care: :care: :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Ljudi, hvala vam svima od srca!

 

Jos je sve uzburkano u meni, tek sam iz VIR-a ušao u kuću, ali ovakav doček nisam ni u snu sanjao! Toliko motora i dragih lica, učinili ste da se osetim veoma posebno.

 

I molim vas da prebacite fotografije sa granice i iz vožnje u ovu temu. Doček koji ste mi priredili bio je integralni i možda najlepši deo ovog putovanja, mesto mu je u ovoj temi. Zaista nisam mogao da zamislim lepši način kako izvesti ove poslednje kilometre, nego u onoj koloni sa vama.

 

Hvala vam od srca!

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Docekasmo mi naseg svetskog putnika,imam puno slika,postavicu samo Stanimirove i Violetine jer je susret stvarno bio dirljiv.

Snimio sam ga kada se pojavio posle granice,policija nas je zamolila da napustimo niciju zemlju jer dolazi neka NATO delegacija.......upotrebio sam zum i mislim da je uspelo....

 

8CE2078E-5B4F-D14F-9EEA-FF88620BB8FA_thumb.jpg

 

021BEEF5-AC36-C548-81B5-7AC7CDB6C76D_thumb.jpg

 

BD4F2BDF-A95A-074B-9209-2A2807580EED_thumb.jpg

 

288FCD18-CE82-794A-B437-56A5AC706F33_thumb.jpg

 

ADAE4A51-A422-7B40-8913-021BCFEE169A_thumb.jpg

 

437617FE-75E7-4745-8C4F-5A59698BA78C_thumb.jpg

 

2E571A68-BC57-E648-8518-54B6C6430AB2_thumb.jpg

 

628DEF2F-25DA-9B4E-AA69-C95B74096E23_thumb.jpg

 

B6807EF2-9B51-874C-83D8-6C294094075D_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Seve, svaka cast jos jednom!!! I hvala ti puno sto si nam priustio da pratimo ovo predivno putovanje i prozivimo ga u neku ruku sa tobom...Zao mi je sto nisam mogao da dodjem u docek ali bitno da si se ti vratio ziv i zdrav!Hvala i Violeti za iscrpne izvestaje i slike tih dalekih mesta.

Sve najbolje ti zelim! Hvala!!!1care.gif1care.gif1care.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Krivicno delo fotografisanje ;)

 

 

Ovde vidm ne samo saizvršilaštvo, nego čak i udruživanje u pogledu predmetnoga krivičnoga dela! 0staa2.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja