Jump to content

Moto Zajednica

HtR 2: Centralna Azija, Kaspijski Basen i "5 Velikih"

Recommended Posts

  • Integrisan, 8147 postova

I od mene hvala svima koji su došli. Nadam ste da ste uživali bar upola koliko i ja! :zdravo:

 

Iznenađen sam posetom, skoro 2/3 velike sale Doma omladina uz ovakvu konkurenciju večeras - baš mi je drago da su putovanja strast ovako velikog broja ljudi. :takoje:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Hvala i vama, bilo je super i uzivali smo..pozdrav, nadam se(a verujem i mnogi drugi), da cemo uskoro citati dogodovstine sa Pamir highway-a 1moto3.gif probaj da ukljucis i "evropsku" ekipu, bas se vidi da uzivas u njihovom drustvu, to bi bilo strava za gledanje i citanje..Veliki pozdrav! 0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Žao mi je što nisam mogao da dođem sinoć. :(

 

Sa druge strane, drago mi je da je bila tolika posećenost! Seve srećno sa sledećim lepim putovanjem!

 

Nadam se da se vidimo za koji dan na sastanku sa Milančetom i Tanjom. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Evo i ja da se zahvalim svima koji su došli sinoć. Po pravilu, ovakvi događaji se poklope sa još par zanimljivih stvari u gradu ali bili smo jači od svih. Izuzetno nadahnuto Stanimirovo izlaganje držalo nas je dva sata bez daha. Ko posle ovoga ne razmišlja o putovanju ? 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6N S2

Hvala na sinocnoj tribini,uzivali smo. Imam samo jedno pitanje,posto mi se cini da ste snimali celu prezentaciju,da li ce biti napravljen neki video zapis krace forme sinocne veceri,ako ne i cela tribina,da pokazemo ostalima sta su propustili?? Jos jednom hvala na svemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Iskrene cestitke na ocigledno jako uspelom druzenju povodom prezentacije Severijanovog putesestvija zemljama centralne Azije, Kaspinski basen i "5 velikih".........

 

Meni je zao sto nisam bio prisutan, krenuo sam i bio sprecen..........Sv. Nikola......

 

Bravo pre svega Severijanu a i svim ostalima koji su pomogli na bilo koji nacin...

 

Pozdrav.......... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Puno smo u medijima slušali poslednjih nedelja o gradu Debeljcevo, mestu u kome je valjda najbrutalnije buktao i bukti građanski rat u Ukrajini. Kroz to mesto, upravo putevima zbog kojih i traju te žestoke borbe, prošao sam 14. oktobra 2013. godine, na povratku sa HtR2 putovanja, hitajući iz Rostova na Donu ka Harkovu.

 

Tada je bio mir, putevi su bili celi, a na periferiji Debeljceva, gde sam pravio pauzu, jedan čovek je mirno pecao:

 

IMG_0716.jpg

 

IMG_0726.jpg

 

 

Danas ništa od ovoga nije celo, sve je porušeno, pecaroš sa fotografije pitanje da li je živ i ako jeste, da li je on nekoga ubio, a slovenska braća, slični međusobno valjda jedino kao Srbi i Hrvati, i dalje ubijaju jedni druge.

 

Put, ovaj gore, oko koga su se vodile borbe više ne postoji.

 

 

Što ljudi umeju da budu budele, kada se fokusiraju na razlike umesto na sličnosti, ne ume niko...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Što ljudi umeju da budu budele, kada se fokusiraju na razlike umesto na sličnosti, ne ume niko...

 

 

Sazeta sustina danasnjice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova
On 9/4/2013 at 20:41, severian je napisao:

Moram da podelim sa vama svoje današnje oduševljenje ovim divnim narodom kroz jednu crticu. Pre neki dan, vozeći putem ka Persepolisu, pretiče me jedan Pežo 206, spušta prozor i pokazuje šolju sa čajem. Već znam šta je to, stalno me tako na putu ljudi pozivaju na čaj i malo razgovora, kao što rekoh negde ranije, zaista su željni kontakta sa strancima.

 

I tako stanemo mi, ni manje ni više nego da vr' prevoja od preko 2500m visine :aha: . Brzo se sprijateljimo. Mladi bračni par, veoma, veoma moderni i progresivni, rodom iz Širaza, žive u Teheranu.

 

Ja im se javio danas, dali mi telefon na tom brdu, pa smo se družili po Širazu, pokazivali mi grad, nedaju da se uhvatim za novčanik, sramota me bilo. I dodatno, biću njihov gost dva dana u Teheranu, kada stignem za par dana do tamo.

 

Mislim, šta čovek da kaže o narodu koji tako sretne stranca na putu i pozove ga u svoju kuću...

 

Plus, danas su me jedno 20 puta startovali razni ljudi (uopšte ne preterujem), samo da me pitaju odakle sam i da mi kažu "Welcome to Iran".

 

Većina ljudi ovde je prosto divna.

 

A ovo dvoje su genijalci, toliko progresivni, obrazovani i humani, da eto samo zbog njih dvoje su te američke sankcije kojima je Iran izložen prosto jedan divljački primitivizam kolektivnog kažnjavanja. Mislim, znamo mi to i po sebi i možemo da razumemo situaciju.

 

Eto, morao sam ovo da napišem ;)...

 

On 9/4/2013 at 21:28, Violeta je napisao:

 

 

 

IMG_3565.jpg[bračni par iz Teherana, koji su stranca iz vožnje pozvali na čaj na samom prevoju. Solmaz i Amir]

 

IMG_3569.jpg[Koli Kosh, ravan, pitom i visok. Putnik pozira]

 

IMG_3572.jpg[Moderna Iranka, Solmaz]

 

 

 

Sećate li se Solmaz i Amira, sa mog putovanja po Iranu?

 

Pogledajte citate gore... eto tako je neočekivano i tiho, prosto nenametljivo, počelo jedno prijateljstvo. Onomad, negde između Esfahana i Širaza na jednom od brojnih visokih prevoja Fars provincije, kada su me iz automobila u pokretu pozvali na čašicu čaja pored puta. Posle toga družili smo se puno u Širazu, a u Teheranu sam bio njihov gost više dana... i tako, ko je čitao zna kako je sve to išlo. Prijateljstvo i kontakt smo zadržali.

 

Pre oko mesec dana Srbija je, kao jedina zemlja u Evropi uz Tursku (ako istu možemo nazvati evropskom zemljom :) ) ukinula vize za građane Irana. I odmah smo se organizovali... 

 

:)

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja