Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

Ma sve se ja slažem sa vama. Ima f800 185 kg. Još da je samo malo jači i da ima bolje vešanje.

A da bar hoće da naprave 690 adventure.

Ili da je africa ostala na 750.

 

Što bi naš narod rek'o:

 

"Što je babi milo, to joj se i snilo."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ma sve se ja slažem sa vama. Ima f800 185 kg. Još da je samo malo jači i da ima bolje vešanje.

A da bar hoće da naprave 690 adventure.

Ili da je africa ostala na 750.

 

 

Ili kupiš CB500X i dodatno Rally Raid kit i imaš ovo. :lol3:

post-214-0-78112000-1444913113.jpeg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

f800 je 214 kg spreman za voznju.

ali to je slab motor......i nije Honda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

f800 je 214 kg spreman za voznju.

 

To i onaj Triumph mali su trenutno jedini u toj klasi koji se mogu kupiti novi. Meni je F800 odličan motor, ali mi nije

nekako legao, ne znam, vozao sam ga 100-ak km uglavnom van asfalta, snage ima i previše, ali mi nema onu

neku lakoću upravljanja koju sam očekivao i dosta me izmorio. A na asfaltu je fantastičan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Stvarno ne znam jer ga nisam vozio. Ovo oko kilaze je bila samo moja konstatacija. Inac me ova vrsta motora sa 21" tockom ne zanima iz razloga sto ne vozim offroad. A da li je nekome slab ili nije to je po meni individualno. Za off road ne znam ali meni za asvalt je 80 konja malo. Nekome mozda i previse. U glavnom mislim da je potpuno bez veze o tome raspravljati jer to zavisi od svakog vozaca pojedinacno.  

A jos mi je veca glupost zaludjenost nekim brendom i slijepo kod kupovine gledati samo taj brend nista drugo, iako mozda neki drugi proizvodjac u tom trenutku ima bolji proizvod u klasi koja ga interesue, bila to Honda, BMW ili nesto trece. Ja sam otvoren zasve brendove i mogucnosti. Trenutno vozim Kawasaki ali vrlo rado bi kao sledeci motor kupio KTM 1290 super adventure, BMW 1000xr, Multistradu 1200...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Stvarno ne znam jer ga nisam vozio. Ovo oko kilaze je bila samo moja konstatacija. Inac me ova vrsta motora sa 21" tockom ne zanima iz razloga sto ne vozim offroad. A da li je nekome slab ili nije to je po meni individualno. Za off road ne znam ali meni za asvalt je 80 konja malo. Nekome mozda i previse. U glavnom mislim da je potpuno bez veze o tome raspravljati jer to zavisi od svakog vozaca pojedinacno.  

A jos mi je veca glupost zaludjenost nekim brendom i slijepo kod kupovine gledati samo taj brend nista drugo, iako mozda neki drugi proizvodjac u tom trenutku ima bolji proizvod u klasi koja ga interesue, bila to Honda, BMW ili nesto trece. Ja sam otvoren zasve brendove i mogucnosti. Trenutno vozim Kawasaki ali vrlo rado bi kao sledeci motor kupio KTM 1290 super adventure, BMW 1000xr, Multistradu 1200...

 

Ja nisam zaluđen ni jednim brandom, promatram sve objektivno. 80 KS je za teren i više nego dovoljno, većini i debelo previše, jer vožnja takvim

motorima po cesti i po terenu, to nema veze jedno sa drugim. Dva potpuno različita svijeta. Svakome prema želji. Ja osobno volim terenskije

koncepcije, zato me i raduje nova Africa, jer takvih je malo, većina debelo naginje cesti, uostalom vidi se po dimenzijama preumatika, jedina

prava enduro kombinacija je 21/18. Ostalo je sve improvizacija. Jedini veliki motor koji sam probao i da je bilo TO-TO po terenu je ADV 950.

Mislim na ove veće kubikaže sa 2 cilindra. Ostalo je sve muka. Počesto i jako velika muka.  ;) A volio bi i ja svašta imati, al jbga, čim krenem

na vožnju, odmah gledam lijevo-desno gdje bi skrenuo sa asfalta.  :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

 

Jedini veliki motor koji sam probao i da je bilo TO-TO po terenu je ADV 950.

 

Ja mislim da se svi koji se oblizuju na novu Afriku (uključujući i mene) upravo i nadaju da će se u vožnji pokazati slična ADV-u 950 sa mnogo boljom pouzdanošću. Ako bude tako - mislm da će biti pun pogodak. U ovom trenutku meni je cenovno nepristupačna, ali za koju godinu - ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

 

Stvarno ne znam jer ga nisam vozio. Ovo oko kilaze je bila samo moja konstatacija. Inac me ova vrsta motora sa 21" tockom ne zanima iz razloga sto ne vozim offroad. A da li je nekome slab ili nije to je po meni individualno. Za off road ne znam ali meni za asvalt je 80 konja malo. Nekome mozda i previse. U glavnom mislim da je potpuno bez veze o tome raspravljati jer to zavisi od svakog vozaca pojedinacno.  

A jos mi je veca glupost zaludjenost nekim brendom i slijepo kod kupovine gledati samo taj brend nista drugo, iako mozda neki drugi proizvodjac u tom trenutku ima bolji proizvod u klasi koja ga interesue, bila to Honda, BMW ili nesto trece. Ja sam otvoren zasve brendove i mogucnosti. Trenutno vozim Kawasaki ali vrlo rado bi kao sledeci motor kupio KTM 1290 super adventure, BMW 1000xr, Multistradu 1200...

 

Ja nisam zaluđen ni jednim brandom, promatram sve objektivno. 80 KS je za teren i više nego dovoljno, većini i debelo previše, jer vožnja takvim

motorima po cesti i po terenu, to nema veze jedno sa drugim. Dva potpuno različita svijeta. Svakome prema želji. Ja osobno volim terenskije

koncepcije, zato me i raduje nova Africa, jer takvih je malo, većina debelo naginje cesti, uostalom vidi se po dimenzijama preumatika, jedina

prava enduro kombinacija je 21/18. Ostalo je sve improvizacija. Jedini veliki motor koji sam probao i da je bilo TO-TO po terenu je ADV 950.

Mislim na ove veće kubikaže sa 2 cilindra. Ostalo je sve muka. Počesto i jako velika muka.  ;) A volio bi i ja svašta imati, al jbga, čim krenem

na vožnju, odmah gledam lijevo-desno gdje bi skrenuo sa asfalta.  :takoje:

 

Samo radi razjasnjena, nisam ni mislio na tebe sto se tice zaludjenost brendovima. Nisam mislio na nikoga konkretno. To je bilo uopsteno.  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Kako se ovde šteluju usisni ventili?!?!?!

 

Edit: Očigledno pločice za usisne (bregasta ih direktno otvara bez klaskalica) ali ne vidim 'di se turaju da prostite :D

Promenio član icatenej

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja