Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ne svidja mi se. Nit deluje dobro za putovanja i touring, niti je dobar za neku pricu u kojoj moras 5 puta dnevno da podizes natovaren motor sa zemlje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600





Licno, jedina mana, pored DCT-a, koji je srecom samo opcija, je digitalna instrument tabla. Apsolutno mi je to uzas i ne razumem zasto to guraju i tako skrnave izgled kokpita. Pre svega nema nista sladje od dva analogna cajgera gde se prate kazaljke, takodje, psiholoski dokazano u vazduhoplovstvu (a zapitajte se zasto su tamo svi analogni), mnogo je bezbednije i lakse pratiti sitauciju i granice nego na digitalnom + na motoru osecaj ubrzanja je lep uz cari podizanja kazaljke.

Zato svaka cast Suzukiju i BMW sto cuvaju tu tradiciju, a ovo sa ovim digitalnim na Africi mi je totalno bezveze :(
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Morala je biti laksa. Skid plate je trebao biti oko motora kao na staroj AT ovako mi ne deluje pteterano zasticeno. I steta sto instrument tabla nije analogna, ovako deluje jeftino

 

Poslato sa mobilnog

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Morala je biti laksa. Skid plate je trebao biti oko motora kao na staroj AT ovako mi ne deluje pteterano zasticeno. I steta sto instrument tabla nije analogna, ovako deluje jeftino Poslato sa mobilnog

pa treba nesto da bude i aftermarket :D tj da se dokupi...

 

Majko moja, kako nesto sto ima 220kg tako leti u vazduhu ???  :stabre:

 

zacudio bi se kako lete  stare krmače koje imaju i više kila (mislim i  na AT i na ST) ...

 

ja i dalje mislim da će ovo biti fenomenalan motor...  da li bi bilo  lepse da  ima koje kilo manje... bilo bi. Da li je to presudno... pa i  nije... ako si suvise mali da je podignes ili nemoj da je vozis ili vozi sa prijateljima (to i jesu draži offroada). Dal je mogla koji konj više... možda  i jeste ali i ovo  će biti više nego dovoljno.. da li je lepa... jeste (ovako nešto  sam očekivao od Yamahe kad su najavljivali novu ST)... posle dužeg vremena možemo da kažemo da se popunjava kategorija velikih endura (ne maxiendura kao GS1200 nego velikih) gde od AT,ST je u opciji bio samo F800 i KTM950 -990 ... sad su tu  Tajger 800xcx i Afrika Twin... nadam se da će biti još neki model ;)

 

 

ako bi ja morao da kažem šta mi se ne sviđa na motoru to bi bilo baš traženje dlake u jajetu i totalno nebitno

  • ne znam zasto je vizir odvojen od plastika sa strane... verovatno ima neki smisao ali  me  malo nervira... ako već imaš oklop ...
  • što za zamenu lamela (na normalnom menjaču) mora da se  skida  dekla sa sve vodenom pumpom (ne postoji pristup samo razdelnim pločama).

 sve u svemu, svaka čast Hondo, odličan motor :takoje:  jedva čekam rivjuove (i Yamahin odgovor za koju godinu)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

 

ako bi ja morao da kažem šta mi se ne sviđa na motoru to bi bilo baš traženje dlake u jajetu i totalno nebitno

  • ne znam zasto je vizir odvojen od plastika sa strane... verovatno ima neki smisao ali  me  malo nervira... ako već imaš oklop ...
  • što za zamenu lamela (na normalnom menjaču) mora da se  skida  dekla sa sve vodenom pumpom (ne postoji pristup samo razdelnim pločama).

 sve u svemu, svaka čast Hondo, odličan motor :takoje:  jedva čekam rivjuove (i Yamahin odgovor za koju godinu)

 

 

 

  Pored toga citam kritikuju i to sto nema tubeless felne ( tako kazu ... )

 

 Yamaha Tracer ..... idealna platforma , takode jako simpatican motor , jaci laksi i jeftiniji od mnogih u konkurenciji

 

 Ali posto necu da kupim Afriku , nije to motor za mene , a nebi da se mesam gde mi nije mesto 

 

 Odoh ja ....  u neku drugu temu ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Moram da budem iskren i da kazem da se meni ne svidja to sto nemam 12K evra da je kupim. Ne bi mi smetala ni instrunent tabla sto nije analogna, ni to sto ima ispod 100KS (a i koji ce mi vise...), skid plate mi ne bi bio nikakav problem (Popsy knows why :D), deklu bih skinuo tek posle pet godina a mozda i vise, naravno manuelni menjac je opcija, ABS moze ali i ne mora, a ne bi mi smetala ni tezina...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

 

 

ako bi ja morao da kažem šta mi se ne sviđa na motoru to bi bilo baš traženje dlake u jajetu i totalno nebitno

  • ne znam zasto je vizir odvojen od plastika sa strane... verovatno ima neki smisao ali  me  malo nervira... ako već imaš oklop ...
  • što za zamenu lamela (na normalnom menjaču) mora da se  skida  dekla sa sve vodenom pumpom (ne postoji pristup samo razdelnim pločama).

 sve u svemu, svaka čast Hondo, odličan motor :takoje:  jedva čekam rivjuove (i Yamahin odgovor za koju godinu)

 

 

 

  Pored toga citam kritikuju i to sto nema tubeless felne ( tako kazu ... )

 

 

E to ko kritikuje stvarno piše gluposti. Zračnica je NEZAMJENJIVA za terensku vožnju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Par postova u temi su toliko nebulozni, da se vidi da nemaju veze sa ovom klasom motora, al ajde nesto da napisu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

meni se bas svidja i uveren sam da ce biti odlican bike, jedino ne mogu da verujem da nema centralni stender-ili ne vidim dobro.?!

Centralni stender ce izgleda da bude dodatna oprema ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

meni se bas svidja i uveren sam da ce biti odlican bike, jedino ne mogu da verujem da nema centralni stender-ili ne vidim dobro.?!

Centralni stender ce izgleda da bude dodatna oprema ....

 

Mislim da sam ga video ona nekoj slici i da sam se oduševio kako je uvučen, tj uopšte ne narušava klirens... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja