Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Evo i originalna vest sa Hondinog zvaničnog sajta:

 

http://world.honda.com/news/2015/2150512CRF1000L-Africa-Twin/index.html

 

Mene još samo cena interesuje... Kad bi bio do 10 hiljada konvertibilnih mislim da bi **bao mater kompletnoj konkurenciji u segmentu. Ali sumnjam  - Crossrunner je koliko znam oko 12.000 evara. Mada je Crossrunner tehnološki daleko komplikovaniji od ovoga (od daleko komplikovanijeg agregata do svih ostalih džidža i zajebancija)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Evo i originalna vest sa Hondinog zvaničnog sajta:

 

http://world.honda.com/news/2015/2150512CRF1000L-Africa-Twin/index.html

 

Mene još samo cena interesuje... Kad bi bio do 10 hiljada konvertibilnih mislim da bi **bao mater kompletnoj konkurenciji u segmentu. Ali sumnjam  - Crossrunner je koliko znam oko 12.000 evara. Mada je Crossrunner tehnološki daleko komplikovaniji od ovoga (od daleko komplikovanijeg agregata do svih ostalih džidža i zajebancija)...

 

Nema veze što je Crossrunner komplikovaniji, to ti je skoro pa beznačajno, ulogu igra kakve će komponente biti na njemu, dovoljno

je da bude neki malo bolji ovjes i eto ti cijene. Nema šanse da bude 10.000 EUR....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Nakon prototipa prikazanog 2014. godine na "EICMA Moto Show" u Milanu, iz Honde sada stizu i prve zvanicne fotografije modela CRF1000L, odnosno nove Africa Twin:

 

 

crf1000l-africa-twin-x-a.jpg

 

 

crf1000l-xafrica-twin-ad.jpg

 

 

 

trueadventure2.jpg

 

 

Jos uvek se ne znaju nikakve specifikacije, osim da ce novu "Afriku" pokretati dvocilindricni agregat ( paralel twin ). Kao najveca novina navodi se i to da ce CRF1000L biti prvi motocikl iz "adventure" segmenta koji ce opciono nuditi DCT (dual-clutch transmission) menjac, koji je specijalno razvijan za ovaj model i za off-road voznju. Prvi primerci u salonima Honda dilera sirom Evrope ocekuju se krajem 2015. godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ne zanam zasto, ali mi se javlja da ce posle ove da izbace i neku CRF 1000 R (ili slicne oznake)...

L sa 19/17 i R sa 21/18 tockovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ovoj Hondi konkurencija nisu ni ST1200 ni novi KTM ADV. Za te "adventure" modele Honda već ima konkurenta u vidu VFR1200X Crosstourer-a (krmačetina od cca 250 kila suva, napucana tehnologijom, sa žičanim felnama i "adventure" izgledom). Košta kod nas 14.500 evara nova. (btw, i to bih rado terao :D)..

 

Ova nova trafika praviće jednu novu klasu - živi bili pa videli. Ne verujem da cenom može da dobaci do Crosstourer.a - tačnije videh na ADV forumu da se navodno u Holandiji već barata sa okvirnom cenom od oko 10.000 EUR za bazni model. Držim fige...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2638 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ovoj Hondi konkurencija nisu ni ST1200 ni novi KTM ADV. Za te "adventure" modele Honda već ima konkurenta u vidu VFR1200X Crosstourer-a (krmačetina od cca 250 kila suva, napucana tehnologijom, sa žičanim felnama i "adventure" izgledom). Košta kod nas 14.500 evara nova. (btw, i to bih rado terao :D)..

 

Ova nova trafika praviće jednu novu klasu - živi bili pa videli. Ne verujem da cenom može da dobaci do Crosstourer.a - tačnije videh na ADV forumu da se navodno u Holandiji već barata sa okvirnom cenom od oko 10.000 EUR za bazni model. Držim fige...

Nova klasa ? KTM 990 ADV je u toj klasi dugo.

Mislim da Honda preteruje sa DCT menjacima, nekako mi ne ide kombinacija skuter-enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
KTM 990 ADV je u toj klasi dugo.

 

 

Pa svi smo strpljivo i čekali da nešto slično 990 ADV-u stigne iz Japana. S tim što bi ova Honda trebala da bude jedno 20 kila lakša od 990 ADV-a prema do sada dostupnim informacijama. I pouzdanija... :D Evo ih renderi sa MCN-a ko nije video

 

hondaafricatwin5-658.jpg

hondaafricatwin3-658.jpg

 

Meni izgleda "slim and fit"... Kad mu se skine ovaj sulundar i stavi neki lagani aftermarket lonac ima da bude i ispod 180 kila suv - evo mogu da se kladim u 10 evara i pivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

sve što bude ispod 240kg i ispod 15.000 smatram uspehom......a kako idu trendovi, bogami biče i skuplja i teža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Mozda pogode zelje trzista, ali po mom misljenju nova Afrika bi bila idealna kad bi imala 700-800cc, sa potrosnjom oko 5l, rezervoarom od 20-25l i teska oko 180kg. I bez mnogo fensi elektronike.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

pa posle da cekaju opet 15 godina da pocnu da se kvare pa tek onda da izbace novu generaciju... ne isplati im se :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja