Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Malo kulture u ophodjenju ne bi ti predstavljalo teskocu ...

 

 

Previse ozbiljno shvatas ovaj forum , nisam hteo da te vredam

 

ako sam te uvredio , izvini

 

a o kulturi , necemo sad .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Nova afrika imace veze sa starom kao sto i nova super tenere ima veze sa starom. Shvatite da ime ne znaci nista. Losa je prodaja i automobila a kamo li motocikala u svetu i ovo ce biti samo uzimanje para na staru slavu. Jednostavno fabrike su pocele da se bore svim sredstvima za bolju prodaju. Kako to da do skoro honda nije ni pomisljala da kalja ime afrike twin koja je ipak legenda i ima armiju obozavaoca tako sto ce nekom konfekcijskom motoru da opet da to ime. Sad odjednom ne prezaju. Ovo ne vazi samo za hondu vec i za sve ostale. Kakve recimo veze imaju stara i nova ST? Pa nemaju ama bas nista zajednicko ali yamaha je odigrala na tu kartu kao sto sad igra honda.

Ne kazem da je nova ST losa, naprotiv ali koji k.... se zove super tenere! Zove se tako iskljucivo da bi imala vise kupaca. Tako ce biti i za novu AT. Mogla je honda u istom stilu da crostureru da ime africa twin. To nije uradila verovatno sto su tada jos mogli da izadju na kraj sa krizom za razliku od yamahe. Sad vec ne mogu i eto na pomolu je nova AT. Verujem da ce biti odlican motor ali da nikakve veze nece imati sa At sem imena.

 

 

 

Sve , ama sve se slazem

 

bravo na razmisljanju , mada ja ne verujem da ce nova Afrika Twin biti bas onakva kakvu mnogi sanjaju ....

 

sve u svemu , videt cemo uskoro ....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Honda kao vodeci proizvodjac motora u svetu a definitivno i najkvalitetniji brend moze sebi da dozvoli luksuz da kreira trendove i dizajne u motoindustriji.Iskreno dizajn crosrunera i crosturera se meni licno ne svidja bas mnogo...naravno kvalitet istih sigurno ne moze da dodje u obzir i ko ih kupi sigurno je da sa njim nece imati problem u eskploataciji sto se ne bi moglo reci za ostalu konkutenciju.

Nova afrika pretenduje da uzme deo kolaca KTM 990 enduro ili advenceru jer realno gledani KTM je bez premca i prakticno nema nijednog konkurenta u klasi dvocilindricnih hiljadarki koji mogu da se voze po off roudu malo ozbiljnije nego ostala nabedjena maksi enduro bratija...da ih ne nabrajam sada uvredili bi se fanovi istih.

Ako Honda izbaci novu afriku koja ce po karakteristikama da pariram KTM 990 ENDURO to bi bio pravi pogodak u centar.....i realno mislim da bi kupaca bilo bas dosta.

Iskreno voleo bi da i ostali proizvodjaci krenu tim pravcem....Suzuki recimo nema nista za off roud sem RMZ 450.....i DR 650 koji se prodaje u USA i fenomenalan je enduro motor iako se proizvodi neizmenjen dugi niz godina.Bas sam se raspisao...ali tema me bas zanima i tako....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

...

 

EDIT: Kawa bi izbacila neko staro ime jos 2008 na pocetku krize da je imala neki legendarni stari motor. :)

 

Druže, sa ovom tvrdnjom ne bih mogao da se složim.

Primera radi - Kawa je 2003. iskoristila legendarno ime Z1000 za svoj novi naked. A tad ne da nije bilo krize, nego je moto tržište bilo u velikoj ekspanziji. To je uobičajeni marketinški trik, kako u auto i moto industriji tako i u mnogim drugim tržišnim segmentima koji nema nikakve veze sa krizom. I naravno da se ni Honda ili Yamaha ne snebivaju da iznova marketinški eksploatišu imena svojih legendarnih modela, a i zašto bi ... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Mitri

ni ja se ne slazem sa mojom izjavom zato sto je to bila sala pa zato i stoji smajli. Cisto sam malo pecnuo za kawu posto u Srbiji pola ljudi pljuje po tom brendu a ne znaju zbog cega.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Nova afrika imace veze sa starom kao sto i nova super tenere ima veze sa starom. Shvatite da ime ne znaci nista. Losa je prodaja i automobila a kamo li motocikala u svetu i ovo ce biti samo uzimanje para na staru slavu. Jednostavno fabrike su pocele da se bore svim sredstvima za bolju prodaju. Kako to da do skoro honda nije ni pomisljala da kalja ime afrike twin koja je ipak legenda i ima armiju obozavaoca tako sto ce nekom konfekcijskom motoru da opet da to ime. Sad odjednom ne prezaju. Ovo ne vazi samo za hondu vec i za sve ostale. Kakve recimo veze imaju stara i nova ST? Pa nemaju ama bas nista zajednicko ali yamaha je odigrala na tu kartu kao sto sad igra honda.

Ne kazem da je nova ST losa, naprotiv ali koji k.... se zove super tenere! Zove se tako iskljucivo da bi imala vise kupaca. Tako ce biti i za novu AT. Mogla je honda u istom stilu da crostureru da ime africa twin. To nije uradila verovatno sto su tada jos mogli da izadju na kraj sa krizom za razliku od yamahe. Sad vec ne mogu i eto na pomolu je nova AT. Verujem da ce biti odlican motor ali da nikakve veze nece imati sa At sem imena.

 

EDIT: Kawa bi izbacila neko staro ime jos 2008 na pocetku krize da je imala neki legendarni stari motor. :)

 

a kakve veze imaju honda i yamaha?? Ne slazem se sa tobom, jer smo sto puta ponovili ovde al niko nece da procita da je honda napravila vec motor u konkurenciji 1200 putni enduro! I zbog V motora taj model je mogao da se okarakterise kao naslednik afrike ali ni jednog trenutka niko to nije povezao! To sto jamaha misli da nedostatak kreativnosti nadomesti sa par konja vise, to je njihov problem. Kao i to sto misle da ce ime ST biti prednost u odnosu na GS, pfff vazi.... :nanana:

Ono sto je najbitnije sto se ocekuje od nove AT jeste njena namena! Da bude orijentisan i ka off i on road voznji! I nemoj mi poredis krila sa nekim tamo klavijaturama molim te... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

U klasi do 1000 ccm nema vise ni jedan enduro bajk sa bar malo vecim potencijalom za off road voznju!Ktm 990 vise nije u proizvodnji ako ne gresim!A vec sam jednom rekao da mi nije jasno da svi proizvodjaci sa vecim i slavnijim imenom u moto industriji od Bmwa jure klasu 1200 !Ako se Honda udene u tu sredinu bice jedina a vrlo konkurentna ponuda! Mada bi ja iskreno vise voleo da je vidim u klasi do 800 ccm ili starih cuvenih 750! Tu bi bila mnogo svestranija i cenovno dostupnija! A ovako ce biti jos jedan slon koji na promo klipovima leti preko drvalja i kamenja !A mi mozemo samo da sanjamo1Mina.gif Ali i videcemo sta ce da ispadne!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sve su to samo nagadjanja. Za sada iz Honde nije izaslo ni slovce o novoj Africi, tako da sumnjam da ce u dogledno vreme nesto biti od toga. Mislim da ime Africa Twin nije za eksperimente i kockanje i da (ukoliko ikad dodje do toga) ce Honda uloziti ogroman napor da novi motocikl ponosno ponese to ime.

 

To znaci da bi motocikl trebao da razvija HRC a ne ekipa za "civilne" motocikle. Mislim da je zapremina 750-800ccm sasvim dovoljna, uz snagu od oko 80ks i suvu tezinu dobro ispod 180kg. Posto je to motocikl "za oko sveta", sediste bi moralo biti udobnije od ovih cross dasaka :) Mora da ima jak podrep za kacenje bocnih kofera, top-case i ostalog prtljaga. Dva fara, mocan zastitni lim ispod motora i stitnici ruku i poluga na kormanu se podrazumevaju. Takodje, prednji blatobran uz tocak i sto veci klirens motora. 21" i 17" pozadi, zicane felne.

 

Ideja o linijskom twinu je dobra jer ta koncepcija resava probleme vodjenja izduvnih cevi, omogucuje lak pristup glavama radi servisa i daje dosta mesta iza masine za pakovanje pratecih agregata. Elektronsko ubrizgavanje je danas obavezno uz sto robusniju i minimalnu elektroniku. Radovao bih se okruglom obrtometru i brzinomeru bez fancy sarenih displeja, ali sa integrisanim tripmasterom. Fabricki ugradjeni grejaci rucica ne bi smetali.

 

Moje misljenje je da ovako nesto nije previse trazeno na trzistu. Ogroman broj putnika oko sveta se vec nasao na GS-u kojeg je uzasno tesko odatle istisnuti. Motocikl koji bi to pokusao da uradi bi morao da bude zaista ekstremno kvalitetan i jos vaznije, dugi niz godina na trzistu uz konstantno dokazivanje. Sumnjam da Honda zeli da ulaze u tako nesto, u ovom trzisnom trenutku. Takav motocikl bi u Hondinoj verziji verovatno bio skuplji od GS-a.

 

Jedan je RD03...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Sve su to samo nagadjanja. Za sada iz Honde nije izaslo ni slovce o novoj Africi, tako da sumnjam da ce u dogledno vreme nesto biti od toga. Mislim da ime Africa Twin nije za eksperimente i kockanje i da (ukoliko ikad dodje do toga) ce Honda uloziti ogroman napor da novi motocikl ponosno ponese to ime.

 

To znaci da bi motocikl trebao da razvija HRC a ne ekipa za "civilne" motocikle. Mislim da je zapremina 750-800ccm sasvim dovoljna, uz snagu od oko 80ks i suvu tezinu dobro ispod 180kg. Posto je to motocikl "za oko sveta", sediste bi moralo biti udobnije od ovih cross dasaka :) Mora da ima jak podrep za kacenje bocnih kofera, top-case i ostalog prtljaga. Dva fara, mocan zastitni lim ispod motora i stitnici ruku i poluga na kormanu se podrazumevaju. Takodje, prednji blatobran uz tocak i sto veci klirens motora. 21" i 17" pozadi, zicane felne.

 

Ideja o linijskom twinu je dobra jer ta koncepcija resava probleme vodjenja izduvnih cevi, omogucuje lak pristup glavama radi servisa i daje dosta mesta iza masine za pakovanje pratecih agregata. Elektronsko ubrizgavanje je danas obavezno uz sto robusniju i minimalnu elektroniku. Radovao bih se okruglom obrtometru i brzinomeru bez fancy sarenih displeja, ali sa integrisanim tripmasterom. Fabricki ugradjeni grejaci rucica ne bi smetali.

 

Moje misljenje je da ovako nesto nije previse trazeno na trzistu. Ogroman broj putnika oko sveta se vec nasao na GS-u kojeg je uzasno tesko odatle istisnuti. Motocikl koji bi to pokusao da uradi bi morao da bude zaista ekstremno kvalitetan i jos vaznije, dugi niz godina na trzistu uz konstantno dokazivanje. Sumnjam da Honda zeli da ulaze u tako nesto, u ovom trzisnom trenutku. Takav motocikl bi u Hondinoj verziji verovatno bio skuplji od GS-a.

 

Jedan je RD03...

 

Druže, takva "Honda" sa tim specifikacijama več postoji, samo što je u svetu poznata kao BMW F800GS....1oda.gif

Nažalost japanska konkurencija več duže vremena dokazuje da nije sposobna napraviti bolji motor od evropskih proizvođaća u tom segmentu. Sve što naprave em je skupo em je teško ko tenk.....

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Naravno da je sposobna, verovatno im menadzment kaze da takvi motori nece da imaju prodju na trzistu i da se ne isplati razvoj takvih motora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Mislim da su male sanse da nova Afrika bude ono sto ljudi sa ADVRider-a prizeljkuju. Danas se uglavnom traze i prodaju motori koji izgledaju kao "offroad sposobni" (jer je to moderan fazon), a po performansama su najblizi tourerima. Imam utisak da se danas ni originalna Afrika ne bi prodavala u dovoljnoj meri da opravda proizvodnju.

 

 

Tiger 800 je verovatno najbolji motor u toj klasi. Sve ih je vise na putevima, i 800-tki i Tigera 1200.

 

 

Evo jedne prepravke Tigera 800... :)

http://www.bikeexif....%28Bike+EXIF%29

 

triumph-tiger-800-xc-625x416.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

BMW i dalje ostaje na vrhu, ne sumnjam u to. Nadam se da Honda nece skrtariti na snazi i elektronskim pomagalima i sitnicama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Izgleda da je nekako ipak trenutno najbolje pazariti neku od preostalih "starih" Africa Twin u vrlo sačuvanom stanju. Em ne koštaju milion dolara, em će nadživeti (ili bar isto živeti) kao i bilo koji NOV motor.

 

Ja sam se nadao nečemu što će konkurisati ADV950 ili F800, a ako stvarno budu jurili GS1200ADV, totalno su promašili temu.

 

No, sve su ovo samo nagađanja, videćemo šta će Honda reći ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Izgleda da je nekako ipak trenutno najbolje pazariti neku od preostalih "starih" Africa Twin u vrlo sačuvanom stanju. Em ne koštaju milion dolara, em će nadživeti (ili bar isto živeti) kao i bilo koji NOV motor.

 

Ja sam se nadao nečemu što će konkurisati ADV950 ili F800, a ako stvarno budu jurili GS1200ADV, totalno su promašili temu.

 

No, sve su ovo samo nagađanja, videćemo šta će Honda reći ;)

 

Da hoce da jure segment 1200 kvazi endura oni bi samo unapredili Varadera .....jer to je vec taj kocept i malo sminke i dodatnih 200 ccm dobili bi konkurentan motor postojecim...mada je i Varadero iako vremesan skroz bio konkurentan 1200 - icama.

Elem moje misljenje a i zelja je da ce ime AFRIKE izharciti za ozbiljniju spravu upotrebljiviju od same kraljice u offu.....to bi postigli na taj nacin sto bi nabacili paralelni tvin do 1000 ccm sa ispod 100 konja i do 200 kg sa tecnostima ....sto bi bilo realno ocekivati ako krenu u tom pravcu.

Takvu afriku bi kupovali pravi profesionalci koji bi je koristili za voznju kroz ekstremne predele gde je asfalt misaona imenica.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

Elem moje misljenje a i zelja je da ce ime AFRIKE izharciti za ozbiljniju spravu upotrebljiviju od same kraljice u offu.....to bi postigli na taj nacin sto bi nabacili paralelni tvin do 1000 ccm sa ispod 100 konja i do 200 kg sa tecnostima ....sto bi bilo realno ocekivati ako krenu u tom pravcu.

Takvu afriku bi kupovali pravi profesionalci koji bi je koristili za voznju kroz ekstremne predele gde je asfalt misaona imenica.

 

Iz tvojih usta u božije uši!

 

:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Koliko vidim, sve insajderske informacije koje su dospele do ovih nekoliko bitnih moto časopisa slažu se u par stvari:

 

1. 2 paralelna cilindra

2. oko 1000 ccm

3. Oko 100 ks

4. Oko 180 kila bez goriva

5. Žičani točkovi

 

Da li će izgled biti inspirisan modelom CRF450 Rally ili će imati malo blažu enduro formu totalno je nebitno. Motor sa ovih 5 gore nabrojanih osobina biće bolji i sposobniji motor od stare Afrike po bilo kom kriterijumu. Živi bili pa videli...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

А коштаће око 40 000 еура....

 

I to polovna, u Srbiji, nakon 15+ godina... :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja