Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Zanimljivo trzisno pozicioniranje. Na skali namjene off road - on road pretenduje da bude vise off sposobna od yamahe 660 XTZ tenere a manje od KTM 690 enduro. Ostali u klasi su daleko na on road strani skale. Iako je ovo jos samo crtez, bice zanimljivo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ako ovo bude stvarno ovako, napravili su pravi potez! Dobro je da su odustali od sumanute ideje da pariraju velikomGS-u i KTM Adv-u !

 

Jedva čekam da se pojave neke redovnije slike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Ja cu kupim jedan komad pa ce vidimo.

Svi su izgledi da ce ispuniti moja ocekivanja.

Cekam 1Mina.gif

 

Sto bi rekli ovi novi: Zelim da verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Sadasnju Afriku sam kupio kad je imala 22 goidne, znaci ovu novu cu kupiti 2037 Jeeeeeeeeeeee,Strpljenje je vrlina strpljivih :lol: :lol: :lol: :lol: :moto3:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

sve ok, al ta nova neće imat ni dušu ni priču kao stara, zapravo kao i sve danas sto prave,digitalizovano plastično i bezlično napravljeno da se vozi 5,6 godina i naravno kupuje novo. Ja svoju nebi dao tati kad bi trazio...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

sve ok, al ta nova neće imat ni dušu ni priču kao stara, zapravo kao i sve danas sto prave,digitalizovano plastično i bezlično napravljeno da se vozi 5,6 godina i naravno kupuje novo. Ja svoju nebi dao tati kad bi trazio...

 

Jeste, ali ove nove kazu imaju extra kocione cilindre. :D d::jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ako ovo bude stvarno ovako, napravili su pravi potez! Dobro je da su odustali od sumanute ideje da pariraju velikom GS-u i ... !

 

 

Pa nisu odustali, nego su takav motor već napravili (Crosstourer) pa bi stvarno bilo sumanuto da naprave još jedan.

 

A ovaj CRF1000 Rally ako se obistini, biće to opaka sprava ... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

evo ga clanak , za one koji pricaju nemacki ...

 

Evo jos zadnja strana , zahvaljujuci Rusicu ....

 

plus slika ....

 

za one koji

 

Htjeo si reci: Znaju citati njemacki...;)

 

 

........

post-13840-0-65002500-1398413283_thumb.jpg

post-13840-0-64949500-1398413317_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ako ovo bude stvarno ovako, napravili su pravi potez! Dobro je da su odustali od sumanute ideje da pariraju velikom GS-u i ... !

 

 

Pa nisu odustali, nego su takav motor već napravili (Crosstourer) pa bi stvarno bilo sumanuto da naprave još jedan.

 

A ovaj CRF1000 Rally ako se obistini, biće to opaka sprava ... :aha:

 

Svi mi moze samo da se nadamo da ce posao obaviti bolje ovog puta ,

Crosstourer i nije neka konkurencija icemu , sem samome sebi ...

 

U ovom clanku pominju

 

180 kg tezine bez tecnost ,

200 sa svim tecnostima

100 Konjskih snaga

250 mm hoda amortizera

tockovi 21 i 17

specificni , za off road , ABS i kontrola proklizavanja

 

i posle lupe cenu izpod 10000 Eura

 

ajde i taj film da vidimo ....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

180 kila suva?!? Pa moja Cagiva je teška 171 kg suva jbt... Sa uljem i punim rezervoarom ravno 195 kg. Samo neka ne zaseru nešto pod pritiskom marketinga i neka naprave zverku prema ovim specifikacijama i meni se smeši kredit (da ne kažem dužničko ropstvo :D :D :D).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Na kredit sam hteo auto da uzmem uskoro... Ali izgleda da mi nije sudjeno da ikad u životu imam dobar auto. Bar ne dok se može motor na kredu ;)

 

Bude li ovaj motor "ono pravo", moj je :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Sa ADVrider razprave o novoj Africi

 

Let's be honest, this is Honda we're talking about. This is the company that refuses to bring ADV bikes to the US market despite it being a hot segment here at the moment, apparently because "we tried that with the Transalp in the late '80s and they didn't sell," yet they're willing to foist on us answers to questions nobody ever asked like the DN-01 and that bizarre new Vultus contraption that they admit was inspired by a cartoon.

This new Africa Twin will probably end up being a gas/electric hybrid (twin motors, not twin cylinders!) with an automatic transmission, an engine management system that transmits real-time telemetry back to Honda, traction control that refuses to send power to the wheel in slightly slippery conditions, electromagnetically-controlled suspension, and 20.5x3"/16.5x6.5" carbon fiber wheels (for which there will be precisely two tire models available, one of them 100% street and the other a dedicated paddle tire for sand).

And it'll weigh 650lbs and cost $20,000.

The bike everyone here wants already exists. It's called the KTM 950 Super Enduro.

1zvizduk.gif1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Reko bih da ovi sa ADV teoretisu bez pokrica.....finalna verzija nove afrike nije izasla a ako bude kako je u najavi bice bez konkurencije u segmentu gde je jedini ozbiljan ENDURO motor sposoban za off roud KTM 990 enduro.

Honda je za poslovicno poznata po kvalitetu izrade ,pouzdanosti i kvalitetu.Nemacka konkurencija tu jednostavno nema sta da trazi....ocigledan dokaza su stare afrike i transalpi.Voze se preko 20 jes godina onda umesto da odu u zasluzenu penziju dozivljavaju novu mladost u Srbiji i zemljama treceg sveta.Respect za Hondu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
1399671260[/url]' post='1634155']

Reko bih da ovi sa ADV teoretisu bez pokrica.....finalna verzija nove afrike nije izasla a ako bude kako je u najavi bice bez konkurencije u segmentu gde je jedini ozbiljan ENDURO motor sposoban za off roud KTM 990 enduro.

Honda je za poslovicno poznata po kvalitetu izrade ,pouzdanosti i kvalitetu.Nemacka konkurencija tu jednostavno nema sta da trazi....ocigledan dokaza su stare afrike i transalpi.Voze se preko 20 jes godina onda umesto da odu u zasluzenu penziju dozivljavaju novu mladost u Srbiji i zemljama treceg sveta.Respect za Hondu.

 

Znaci ONI teorisu bez pokrica , a ti sve znas .....

Bravo !!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Reko bih da ovi sa ADV teoretisu bez pokrica.....finalna verzija nove afrike nije izasla a ako bude kako je u najavi bice bez konkurencije u segmentu gde je jedini ozbiljan ENDURO motor sposoban za off roud KTM 990 enduro.

Honda je za poslovicno poznata po kvalitetu izrade ,pouzdanosti i kvalitetu.Nemacka konkurencija tu jednostavno nema sta da trazi....ocigledan dokaza su stare afrike i transalpi.Voze se preko 20 jes godina onda umesto da odu u zasluzenu penziju dozivljavaju novu mladost u Srbiji i zemljama treceg sveta.Respect za Hondu.

 

Znaci ONI teorisu bez pokrica , a ti sve znas .....

Bravo !!

Malo kulture u ophodjenju ne bi ti predstavljalo teskocu ...ja sam samo prokomentarisao ADV forumasenje ....ne tvoj post.....a sta ja znam i da li znam to je moja stvar i stvar mog licnog iskustva koje upravo zbog prepametih ljudi i izbegavam da iznosim po forumima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Nova afrika imace veze sa starom kao sto i nova super tenere ima veze sa starom. Shvatite da ime ne znaci nista. Losa je prodaja i automobila a kamo li motocikala u svetu i ovo ce biti samo uzimanje para na staru slavu. Jednostavno fabrike su pocele da se bore svim sredstvima za bolju prodaju. Kako to da do skoro honda nije ni pomisljala da kalja ime afrike twin koja je ipak legenda i ima armiju obozavaoca tako sto ce nekom konfekcijskom motoru da opet da to ime. Sad odjednom ne prezaju. Ovo ne vazi samo za hondu vec i za sve ostale. Kakve recimo veze imaju stara i nova ST? Pa nemaju ama bas nista zajednicko ali yamaha je odigrala na tu kartu kao sto sad igra honda.

Ne kazem da je nova ST losa, naprotiv ali koji k.... se zove super tenere! Zove se tako iskljucivo da bi imala vise kupaca. Tako ce biti i za novu AT. Mogla je honda u istom stilu da crostureru da ime africa twin. To nije uradila verovatno sto su tada jos mogli da izadju na kraj sa krizom za razliku od yamahe. Sad vec ne mogu i eto na pomolu je nova AT. Verujem da ce biti odlican motor ali da nikakve veze nece imati sa At sem imena.

 

EDIT: Kawa bi izbacila neko staro ime jos 2008 na pocetku krize da je imala neki legendarni stari motor. :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja