Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

Ma sve su to dobre mašine a ukusi su različiti. Teško je nekoga ubediti da promeni mišljenje. Nek vozi ko šta voli i za šta ima novca.

 

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Sedeo na njoj prosle nedelje u jednom salonu preko. Lep polozaj za volanom, dosta mesta za suvozaca (mada supruga nije probala da se smesti iza mene). Deluje mi udobno a i atraktivno. Ne znam tehnicke podatke, ali definitvno dolazi u obzir!  :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Bez obzira na kilazu, ja bi veoma rado malo probao ovu novu afriku, jedno mesec dana, kada bi mogao negde da je napecam... I dalje je naravno maxi enduro, ali onako zanimljiv maxi enduro.

 

I je l' ima neko ovde da ne bi ?

Seve jedno je .ebati drugo je ženiti...Ima li neko da ne bi probao?Pa svi bi sve probali,da je za dz...Lično meni se nova afrika svidja skroz,za ono sto su konstruktori namenili, ona je vrhunska alatka.Sad, što bi Srbin da je potera gde ne može ni divokoza da prodje-to je drugo...Ti imaš iskustva,i ja bih da je ti poteraš pa da nam sa realnog gledišta,zasnovanog na ličnom iskustvu, lepo prezentuješ,sve njene vrline i mane na terenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ех, кад би имала испод 200кг, бар још 200-300 кубика, и 30ак коња... A то што велика већина нас овде не би могло 50-60% њених могућности да искористи, то ништа.

 

Дајте људи

 

И све то само зато што је боља од BMW :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Kad smo vec kod slika, uzivajte :)

P.S. Nisam ocekivao da ce mi se najvise svideti bela varijanta sa prepoznatljivim saram, pored svih drugih :)

 

post-34847-0-13968100-1453544267.jpgpost-34847-0-13564200-1453544268.jpgpost-34847-0-99919800-1453544268.jpgpost-34847-0-71006900-1453544270.jpgpost-34847-0-37983300-1453544272.jpgpost-34847-0-65119200-1453544273.jpgpost-34847-0-21979700-1453544275.jpgpost-34847-0-06154200-1453544276.jpgpost-34847-0-91984600-1453544276.jpgpost-34847-0-20088300-1453544278.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 

RD07 229kg, RD04 233kg pun rezervoar

Nova 232

 

Mogli su sigurno da je naprave i laksu ali bi onda sigurno i kostala dosta vise.

Inzenjer koji je dizajnirao ram je hteo da koristi aluminijum ali mu nije dozvoljeno navodno zbog lakse mogucnosti opravke celicnog rama ako se desi havarija u nedodjiji.

Šta, gledali su Long Way Around, pa se uplašili za svoje čedo? Pa nije to bembara pa da možeš da je opraviš usput, to ti je HI-TEC mašina, samo "extra virgin" motul ulje guta....

Druže, jedini motor kojem garantovano puca ram u tom rangu je Caponord (stari model naravno...). Ne dao bog da ga negde "pukneš" sa 20 na sat....predmje viljušče su ravne, ali je motor u dva dela 

 

 

 

  Druže reci mi molim te kako ces da popraviš ove kvarove usput (pogledaj link). Šta mislis da li je ovako nesto moguce na novoj AT i da li si ikada video slican kvar na bilo kom Japancu ?

 

  "There are so many pictures out there of BMW structural failures its beyond a joke now, its plain dangerous."

 

 http://www.horizonsunlimited.com/hubb/which-bike/what-we-need-aware-when-80343

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

neču prljati temu...bio bi iznenađen šta sam sve doživeo na japancima.Suzuki je čak imao opoziv zbog lomova rama na čuvenim GSX-ima.....ima toga.... Inače velika razlika je izmeđe kvarova i lomova.......to što si okačio su  lomovi....interesantno mi je da se stalno jedne i iste slike provlače po internetu.

Da ne bude zabune, stvarno želim da je to dobar motor. A kakav je u stvarnosti, pokazače vreme.Ne sumnjam da zna Honda da napravi dobar motor, pitanje je samo da li je to uradila....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Bocca, to i jeste mozda jedina mana i to dizajnerskog tipa, vizuelna, na kraju - subjektivna.

 

Popaj, ne vredi druze da se prepucavas sa covekom, em sto je u pogresnoj temi em sto je emotivan. Opusti se, vozis kraljicu druma, zna se istorija, znaju se dostignuca, zna se fela ljudi koja sta vozi (u 95% slucajeva se potvrdi), prosto, uzivajmo na nasim motorima, bio on Honda, Suzuki, BMW, KTM, Yamaha.... vetar je za sve isti.

 

Ja sam vec rekao, pored izduva, manje-vise, izuzetno mi je odbojna instrument tabla, digitalizacija i sam oblik, nekako je sitno, svemirski, a opet nema tu jednostavnost. Da je kao na VStromu, starijim malo, to bi bilo super, malko ekrana i analogno sve.

 

Sustina je da bi ga vecina nas vozila, aj za ove skeptike da kazem probala, a isto tako 80% ne bi znalo da iskoristi sve sto taj motor moze, a sigurno da moze puno, ne treba sumnjati u Hondu, a legendarna Afrika je i dalje neprejebiva i uvek ce biti br. 1. Mozda ne na papiru, mozda ne za oko (meni licno najlepsi enduro motor ubedljivo), ali na terenu, na kilometrima i na godinama, uvek ispred svih.

 

P.S. Slike govore vise od 1000 reci, sto potvrdjuje i ova tema i razni linkovi u istoj :)

P.S.1. Ne zamerite mi, ako sam negde preterao, jbg, i ja sam emotivan i volim Hondu, no, ima i ona "promasaje", modernizacija, potrosacko drustvo, zelja da se prosiri ciljna grupa kupaca, trendovi i komercijala teraju na poteze kao sto su NC750 i novije verzije Transalpa, ali to je neka druga tema, no, sto ne znaci da je kvalitet tih motora los, naprotiv.

 

Srecne kilometre zelim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

Tih što su sa AT prešli na 990 znam dosta. A jos ni jednog iz kontra smera.

Kad hoćeš dobar motor a nemaš pare za KTM, ti kupi Hondu.

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

kakvih sve gluposti ovde mozes procitati :D :D nebeski narod uzvraca udarac :D Inace ne vozim pomenute marke ali prepucavanje je komedija

U Japanu, deca na OTO (osnovnom tehničkom obrazovanju) sklapaju Kawasaki!
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 

Da ne bude zabune, stvarno želim da je to dobar motor. A kakav je u stvarnosti, pokazače vreme.Ne sumnjam da zna Honda da napravi dobar motor, pitanje je samo da li je to uradila....

 

 Svi cekamo da cujemo prva iskustva. Licno nikad ne bi kupio novi model dok se ne dokaze, pa i kada je u pitanju Mercedes ili Honda. Ali ako lova nije nikakav problem, a neizdrž velik - što da ne. U svakom slucaju rizik je znatno manji no sa drugim markama.

 

 A izduv je super, kao i kod stare Afrike, kad se baci motor ce biti znatno lakši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Kad hoćeš dobar motor a nemaš pare za KTM,......

 

 

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока

 

 Aha ha ha ha ha, Nešo ova ti je dobra, od srca si me nasmejao   :takoje:  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja