Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Da, nisam dobro preveo u brzini, ocekivao sam da pise da je potrebno jos gorivo, no nije previse bitno. GS je i u kombinaciji sa punim rezervoarom laksi od nove Afrike.

 

Nemam osecaj da pisem fanaticno, cak na protiv. Mislim da se na ovom forumu mnogo fanaticnije pise protiv GS-a nego za. Ja sam imao Afriku, sad imam GS-a i. I dalje mislim da je Afrika odlican motor, ali da GS ima nesto vise, i sto je meni potrebnije.

 

Na kepojebinu bih isao sa GS-om, samo ako bih imao odgovarajuce gume. Tvrdim da ce GS proci sve sto prodje Afrika, sa istim vozacem. I pod uslovom da nema nekih visokih kolotecina gde bi GS mogao da se okaci :).

Uz duzno postovanje,ali za tvoj stil voznje je dovoljan moped od 250ccm...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kakav offroad sa motorima od 200+ kg, kakvi bakraci, to ima smisla voziti po makadamu, i eventualno odvrnuti gas na istom, ali neko "lomatanje" po offu, narocito ako ste daleko od servisa ne dolazi u obzir. To su motori "za lose puteve" pre nego za neko akanje po vukojebinama, a to sto BMW, KTM i Honda snime promotivni materijal sa profi vozacima (iz 200 pokusaja) sluzi da se narod lozi kako je to "adventure" prica.

 

Ljudi idu na xcross sa motorima koje mogu da si priuste i koje im nije zao da drndaju i sa njima padaju, nema to veze sa tim sto je Afrika stara 20god dobra ili ne. Svi bi oni najradije vozili neke skuplje (najbolje tudje ;)) motore.

Vezano za prvi pasus - vrati se na Hitmenov post i jos jednom pogledaj prilozeni video materijal pa onda se osvrni na cinjenicu da su na Xross-u vozili ljudi sa foruma koji nisu profesionalni vozaci i koliko znam svi su se vratili citavi bez nekih teskih havarija na motorima.

 

Drugu recenicu stvarno ne znam kako da komentarisem. 

Da, ljudi idu sa onim sta mogu da priuste(jelte tesko ce doci sa motorom koji ne mogu da kupe), i da svako normalan bi uvek kupio bolji noviji motor ako ima finansijske mogucnosti.

I kako mislis da im nije zao da ga drndaju a nemaju za bolji - ako vec nemaju para za bolji, verovatno se natezu i taj motor da odrzavaju pa im jelte nije u interesu da ga slome.

Vidis ako mislis kako svi oni prizeljkuju da im umre bogati deda iz Amerike kako bi kupili svetu kravu GSA, mozda i jesi u pravu donekle, ali se varas ako mislis da bi sa njom isli na slicne voznje a to vec nije pitanje tezine motora i materijalnih mogucnosti. Opet procitaj Kepin post pa ce ti biti jasnije.

Na nekoliko off voznji mi je padao prethodni motor i sem manjih ostecenja na farbi rolbara nikakvih havarija nisam imao.A ti ako si se iskesirao za GSA pa se sad plasis havarija i skupih popravki nemoj pausalno da ocenjujes vozace na xross-u, u pitanju su sjajni ljudi,  a ti se drzi svog motora i asfalta posto realno za takve voznje i nije.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Sad ti kao branis nekog od mene recima "to su divni ljudi" (gde sam ja rekao suprotno, da ne pominjemo sto neke znam i licno)? :) :)

 

Izvini ako sam te nekako uvredio, mislio sam da su offroaderi manje osetljivi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ne ja se nisam osetio ni najmanje povredjen, pogotovo sto mi je sadasnji motor nazalost sposoban za off verovatno koliko i tvoj, a to nije bas puno.

Ali i ja poznajem neke od tih ljudi i veoma ih cenim, i verujem da ih savrseno ne doticu ni tvoji ni moji komentari ali tvoj prethodni post stvarno ne znam kako drugacije da ocenim osim omalozavajucim i neupucenim.

 

Kao eto glupo je igrati basket ako ne mozes da zakucas, a u stvari i ti likovi koji mogu da zakucaju ustvari to pikaju samo zato sto nemaju kintu da kupe sto za bilijar koji eto bas slucajno ja posedujem, a to sto mozda nisam ni probao da igram basket ili nije imao ko da mi pokaze kako to da pravilno radim nema nikakve veze sa pricom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako cemo realno ni GS ni Africa nisu za neki tezi offroad. Moze, ali je mucenje. Mnogo, ali mnogo vecu razliku cini vozac nego izbor jednog od ta dva motora. Vozio sam offroad i Africom i manjim motorom i razlika je neuporediva u korist manjeg motora. I onako se procenat vozaca koji ce se uputiti u neki tezi offroad sa GS-om ili Africom minoran, pre je izuzetak nego pravilo. Ovo sto se vozilo na xross-u u superteskoj kategoriji ja ne bi nazvao tezim offroadom kako ga ovde neki nazivaju i za takve puteve je sasvim sposoban i GS i Africa, po meni neke vece razlike nema iako bi pre vozio Africu nego GS. Razlika je u licnim afinitetima i ukusu, ne u sposobnosti motora. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

Mislim da je rasprava bezpotrebna.

Ima razlike između ADVENTURE i DUAL SPORT motora.

Po meni, svi gore navedeni su adventure motori, sposobni za manje ili više offa. A to što je neki Chris Birch ili Jonny Walker sposoban da sa Yamahom R1 prevoza xross, to je do njega a ne do namene motora. Ipak se ti motocikli konstruišu i prave za normalne ljude a ne za profesionalce. Nego da se mi svi skupimo, ko šta ima, pa ajmo na vožnju. A posle uz klopu da se svađamo, čiji je veći...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

ali tvoj prethodni post stvarno ne znam kako drugacije da ocenim osim omalozavajucim i neupucenim.

 

Procitaj jos jednom, naravno da nije omalovazavajuc, vec konstatujem da bi bilo mnogo bolje da svi imamo toliko love da kupimo i drndamo po offu novije i bolje motore i da mozemo sve to da finansiramo. Tad Afrika stara 20 god ne bi bila tako dobra, jer bi iskusili bolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ako cemo realno ni GS ni Africa nisu za neki tezi offroad. Moze, ali je mucenje. Mnogo, ali mnogo vecu razliku cini vozac nego izbor jednog od ta dva motora. Vozio sam offroad i Africom i manjim motorom i razlika je neuporediva u korist manjeg motora. I onako se procenat vozaca koji ce se uputiti u neki tezi offroad sa GS-om ili Africom minoran, pre je izuzetak nego pravilo. Ovo sto se vozilo na xross-u u superteskoj kategoriji ja ne bi nazvao tezim offroadom kako ga ovde neki nazivaju i za takve puteve je sasvim sposoban i GS i Africa, po meni neke vece razlike nema iako bi pre vozio Africu nego GS. Razlika je u licnim afinitetima i ukusu, ne u sposobnosti motora

 

Ovo zadnje ne stoji, točno je da je razlika u afinitetima, ali i u sposobnostima je velika razlika. GS realno uopće nije motor za teren, to je čisti

cestovnjak sa ADV naljepnicom , kako je neki novinar rekao. Africa ipak puno više naginje terenskoj vožnji, ona je pravi dual.

 

I te rasprave o težini motocikla su smiješne - pa do jučer dok se vozio Dakar na 690/660/+ klasama, sa punim tankom goriva su bili to motori

od 200 kg. I šta sad, jesu to motori za off ili ne? I da li je ta vožnja onda off ili ne?

 

Mali motor je zakon za off, ali s njim možeš oko kuće ili na prikolici. Za sva ostala putovanja ipak dođeš na tu veliku klasu. I ako ništa drugo,

na Afriku bar možeš stavit prave terenske gume jer su takve dimenzije. :)

 

Ne vozim ni AT ni GS tak da mi je svejedno. Ali rasprava o kilogramima je potpuno besmislena. Pa i KTM 950 i GS su jednako teški, ali

kad se po terenu vozi razlika je ogromna u korist ktma - od osjećaja težine na volanu do upravljivosti posebno. Kako je to moguće ako

su jednako teški? :)

 

Nije nikakva kritika, samo glasno razmišljam. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Setih se filma "Kako je propao rokenrol" i čuvenog citata "Ko vidi nindžino lice umreće u najgorim mukama" :D :D Tako i ovi BMW-ovci - "ko ne prizna da je GS najbolji motor na svetu umreće u najgorim mukama" (u najboljem slučaju biće prinuđen da beskonačno sluša razloge zašto je GS najbolji motor na svetu)... Jedini koji su donekle uspevali da im pariraju su Afrikanci (vlasnici Afrika), ali su u godinama nakon što se Trafika prestala proizvoditi, polako izgubili bitku i rasuli se po zabačenim krajevima moto-univerzuma...Ipak, kao i u sagi o Džedajima - nova sila se rađa - neka nova generacija Trafikanaca uz podršku starih Mastera trafikanske sile sada uzvraća udarac... :nanana: 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto se vlasnika GS-a tice, svi drugi su vec kaznjeni time sto ne voze GS, pa nema potrebe za drugim merama :)

 

Pri tom, to je zaista istina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Nerazumijem se u motore, nemam afiniteta prema bmw gs a ni prema africi,  ali se divim ljudima i nekim mojim drugarima koji su isto ljudi da nebude kakve zabune :jee:   kad ih vidim da u terenu bass muski voze gore pomenute kamione. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ako cemo realno ni GS ni Africa nisu za neki tezi offroad. Moze, ali je mucenje. Mnogo, ali mnogo vecu razliku cini vozac nego izbor jednog od ta dva motora. Vozio sam offroad i Africom i manjim motorom i razlika je neuporediva u korist manjeg motora. I onako se procenat vozaca koji ce se uputiti u neki tezi offroad sa GS-om ili Africom minoran, pre je izuzetak nego pravilo. Ovo sto se vozilo na xross-u u superteskoj kategoriji ja ne bi nazvao tezim offroadom kako ga ovde neki nazivaju i za takve puteve je sasvim sposoban i GS i Africa, po meni neke vece razlike nema iako bi pre vozio Africu nego GS. Razlika je u licnim afinitetima i ukusu, ne u sposobnosti motora.

Nemoj tako aco, vozili smo se mi dosta zajedno. :) dobro znas gde je stara krava prolazila, a zamisli tek nova. Gs nema veze sa tom voznjom. I ne zaboravi, tvoja africa rd 04 je ubedljivo najgora za terensku voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma to se ja malo slihtam GS-ovcima :D Znam gde je sve stara Afrika prolazila, "normalnom" coveku ne bi palo na pamet da moguce proci tamo sa takvim motorom. Pitanje je da li bi ti isti vozaci proterali i GS-a, gde su proterali Africu ? Ja mislim da bi. Stoji da je Africa sposobnija za teren, ali mislim da razlika nije tolika kolikom je neki prikazuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Razlika je ko baba i zaba.

 

Uze mi reč iz usta... :)

 

Sto se vlasnika GS-a tice, svi drugi su vec kaznjeni time sto ne voze GS, pa nema potrebe za drugim merama :)

 

Pri tom, to je zaista istina.

 

Laljko, zahvaljujući nemačkim kreditima mogao sam da biram motor koji god hoću da kupim - nov. I šta misliš, da li sam izabrao GS-a? :D

 

Ne možeš bre da porediš GS-a sa novom AT ako pričamo o vožnji van puta. Ne pričamo tu sad o vožnji po lepo utabanom makadamu kao sa tvoje druge slike u nekom od prethodnih postova jer tuda možeš i R1 proterati bez po muke. Ne pričamo ni o prvoj fotografiji, jer si baš našao dve extremne da porediš. Pričamo o "nečemu između", a takvih puteva sam se bogami navozio. Tamo gde smo mi prolazili po raznim Kepojebinama zadnjih godina na starim Afrikama i KTM 950, sumnjam da bi sa istom lakoćom isterao autobus od GS-a da si išao sa nama. Gotovo sam ubeđen i jedva čekam da probam kako će se na istim terenima ponašati nova AT. Lično mislim da će biti jako porediva sa 950-tkom, jer je fakat da staru AT i 950 ne možeš porediti. Prednost je poprilično na strani KTM-a (bolje vešanje, konjaža, itditd).

Što se tiče terena sa prve slike, oba motora bi sigurno prošla, pa taman petorica vukli GS-a uzbrdo. AT bi garantovano lakše savladala čak i takak teren od GS-a. Ajde da nađemo jedan takav teren u avgustu (tada dolazim) pa da se oprobamo ti i ja, svako na svom motoru :) Poraženi plaća pivo svim prisutnima ;)

 

No, ako pričamo o vožnji isključivo po asfaltu, pre bih izabrao GS-a nego AT. Ali, o tome kad se budem pripremao za penziju ;)

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jageru, mi cekamo neki konkretan update ;)

 

I ja čekam da mi lerdi javi da mogu po motor. Sve je u redu sa narudžbinom, a kasni. Rekao je "subota". Ajd da mu verujem... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

 

Ovo zadnje ne stoji, točno je da je razlika u afinitetima, ali i u sposobnostima je velika razlika. GS realno uopće nije motor za teren, to je čisti

cestovnjak sa ADV naljepnicom , kako je neki novinar rekao. Africa ipak puno više naginje terenskoj vožnji, ona je pravi dual.

 

I te rasprave o težini motocikla su smiješne - pa do jučer dok se vozio Dakar na 690/660/+ klasama, sa punim tankom goriva su bili to motori

od 200 kg. I šta sad, jesu to motori za off ili ne? I da li je ta vožnja onda off ili ne?

 

Mali motor je zakon za off, ali s njim možeš oko kuće ili na prikolici. Za sva ostala putovanja ipak dođeš na tu veliku klasu. I ako ništa drugo,

na Afriku bar možeš stavit prave terenske gume jer su takve dimenzije. :)

 

Ne vozim ni AT ni GS tak da mi je svejedno. Ali rasprava o kilogramima je potpuno besmislena. Pa i KTM 950 i GS su jednako teški, ali

kad se po terenu vozi razlika je ogromna u korist ktma - od osjećaja težine na volanu do upravljivosti posebno. Kako je to moguće ako

su jednako teški? :)

 

Nije nikakva kritika, samo glasno razmišljam. :takoje:

 

Druže, čisto informativno, pošto se znam sa Miran Stanovnik več više od 30 godina......motore koje vidiš na dakaru nemaju ni najmanje veze sa serijskim motorima.....sečam se davno nazad kad je Miran bio jedno x puta na dakaru i konačno primljen u fabričku ekipu i kad smo razgovarali pri povratku kako mu je samo ogibljenje na tom motoru preko 30.000 hiljada nemačkih maraka (tada su bile marke naravno). Ako me sečanje ne vara, tada je bilo samo ogibljenje 4x skuplje nego ceo standardni motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Razlika je ko baba i zaba.

 

Uze mi reč iz usta... :)

 

Sto se vlasnika GS-a tice, svi drugi su vec kaznjeni time sto ne voze GS, pa nema potrebe za drugim merama :)

 

Pri tom, to je zaista istina.

 

Laljko, zahvaljujući nemačkim kreditima mogao sam da biram motor koji god hoću da kupim - nov. I šta misliš, da li sam izabrao GS-a? :D

 

Ne možeš bre da porediš GS-a sa novom AT ako pričamo o vožnji van puta. Ne pričamo tu sad o vožnji po lepo utabanom makadamu kao sa tvoje druge slike u nekom od prethodnih postova jer tuda možeš i R1 proterati bez po muke. Ne pričamo ni o prvoj fotografiji, jer si baš našao dve extremne da porediš. Pričamo o "nečemu između", a takvih puteva sam se bogami navozio. Tamo gde smo mi prolazili po raznim Kepojebinama zadnjih godina na starim Afrikama i KTM 950, sumnjam da bi sa istom lakoćom isterao autobus od GS-a da si išao sa nama. Gotovo sam ubeđen i jedva čekam da probam kako će se na istim terenima ponašati nova AT. Lično mislim da će biti jako porediva sa 950-tkom, jer je fakat da staru AT i 950 ne možeš porediti. Prednost je poprilično na strani KTM-a (bolje vešanje, konjaža, itditd).

Što se tiče terena sa prve slike, oba motora bi sigurno prošla, pa taman petorica vukli GS-a uzbrdo. AT bi garantovano lakše savladala čak i takak teren od GS-a. Ajde da nađemo jedan takav teren u avgustu (tada dolazim) pa da se oprobamo ti i ja, svako na svom motoru :) Poraženi plaća pivo svim prisutnima ;)

 

No, ako pričamo o vožnji isključivo po asfaltu, pre bih izabrao GS-a nego AT. Ali, o tome kad se budem pripremao za penziju ;)

 

Druže, meni je drago da si kupio NOV motor, pa makar to bila i Afrika..... ;) ....ozbiljno, nadam se da če ispuniti sva tvoja očekivanja.

A za GS-a ne brini....imaš vremena...kupit češ ti to kad-tad.... :) ....proizvodit če se, ne brini.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jageru, sto mislis da ktm ima poprilicno bolje vesanje i motor od at?

 

Mislio sam na staru AT i KTM 950. Oba sa fabričkim vešanjem. 

Meni bar deluje da je bolje. Staru AT sam vozio, 950-tku (još) nisam. Biće prilike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Druže, meni je drago da si kupio NOV motor, pa makar to bila i Afrika..... ;) ....ozbiljno, nadam se da če ispuniti sva tvoja očekivanja.

 

A za GS-a ne brini....imaš vremena...kupit češ ti to kad-tad.... :) ....proizvodit če se, ne brini.... ;)

 

 

Ispuniće, nego kako? ;) 

 

A za GS-a svakako da imam vremena.... tamo posle 70-te godine negde. Onda ću otprilike taman imati motor u skladu sa mojim fizičkim mogućnostima... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Druže, meni je drago da si kupio NOV motor, pa makar to bila i Afrika..... ;) ....ozbiljno, nadam se da če ispuniti sva tvoja očekivanja.

 

A za GS-a ne brini....imaš vremena...kupit češ ti to kad-tad.... :) ....proizvodit če se, ne brini.... ;)

 

 

Ispuniće, nego kako? ;) 

 

A za GS-a svakako da imam vremena.... tamo posle 70-te godine negde. Onda ću otprilike taman imati motor u skladu sa mojim fizičkim mogućnostima... :D

 

Potpuno te razumem jer se GS se vozi lako kao perce, pa ti nije potrebna neka velika snaga da bi vozio motor...Zato sam i napisao da ne brineš jer če se GS još uvek proizvoditi..... ;) 

Ako nije tajna, jesi li imao testnu vožnju sa novom Afrikom pre kupovine ili si je kupio na neviđeno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Potpuno te razumem jer se GS se vozi lako kao perce, pa ti nije potrebna neka velika snaga da bi vozio motor...Zato sam i napisao da ne brineš jer če se GS još uvek proizvoditi..... ;)

 

Ako nije tajna, jesi li imao testnu vožnju sa novom Afrikom pre kupovine ili si je kupio na neviđeno?

 

 

Onaj autobus, "kao perce"??!!? Mora da se šališ :D Probao sam drugarov, u gradu. Ne veći motor u životu nisam seo :D

 

A nije tajna, kupio sam je na "poluviđeno" - seo sam na nju, upalili smo je u salonu i to je to. Napolju je bilo -9 i sve zaleđeno. Nije mi se baš vozilo uz rizik da padnem sa motora koji nije moj. A šta ima i da se proba? Afrika je to.... :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja