Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 506 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Provozah juče drugarov CRF 250L, isti kao kod kolege post iznad, samo bez vizira. Ima ugradjenu mega boom granu kao i kompletan FMF izduv. Oduševio sam se, jako se lagano vozi, na menjač sam se navikao za 2min. Meni se čini da  ide bolje od mog scoot-a od 500cc, to je vrv zbog menjača. Kod mene je CVT fabrika. Ne znam za ubrzanja posle 90-100kmh ali do te brzine definitivno povlači jako jako lepo.

I dok je meni lepo kruzirati i gaziti kilometre na Piaggio-ovoj fotelji, sledeci dvotočkaš će def. biti neki enduro ili touring, manuelac, tu se mnogo više pronalazim... :jee1:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Menjao sam gume danas, stavio anakee wild i vulkanizer mi je rekao da mu prednji tocak deluje malo jajasto. Ne primecujem nista cudno u voznji, ali posto idem na put uskoro, voleo bih da mi neko to isproverava, gde mogu to da uradim u Bg-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa isproveravaj sam, šta će ti neko ? 

Podigneš prednji točak, zavrtis ga i vidiš da li baca. Ako vizuelno ne možeš da primetis ništa, dobar je.

 

Gde si našao gume ?

Promenio član aca-pn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Pa nisam primetio nista cudno, pa reko mozda je suptilnije nesto. Ali sutra cu to onda detaljnije tako sto cu da podignem motor, pa da zalepim nesto za vilu pa da gledam da li je ravnomerno odstupanje kad se okrece tocak.

 

Uzeo sam u kompp-u, 28k prednja 90/90-21, zadnja 130/80-18 i dve unutrasnje od 2.2mm. Zadnja je malo starija (0321) pa su mi dali 10% na ceo racun. Provozao sam se malo posle namestanja, uopste mi ne uliva poverenje guma, motor se ekstremno lako obori, da drzi, drzi, ali mi je skroz drugacija od mitasa. Nekako drzi pravo i onda krenes da obaras motor i malo se boris sa njom tu i onda samo popusti i obori motor do kraja. Mozda samo malo treba da se provoza pa ce da bude okej. Na e07 sam presao 12Kkm i imalo je jos mesa, ali idem na malo duzi put pa nisam hteo da se zajebavam, kapiram da je mogla da tera jos 5Kkm sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nije to do konkretne gume nego do dimenzije, uzeo si siru gumu, zato se tako ponaša. Naviknuces se. 

Zato sam i pitao gde si našao gumu, jer ja nisam uspeo da nadjem u dimenziji za nas motor, a siru nisam hteo baš iz tih razloga koji se tebi dešavaju.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Zar taj CRF ne nosi najstandardnije moguće gume za male enduro motore, 100/100-21 i 120/80-18 ? Ja ih koristim na Suzuki DR-Z 400  i uvek ih nađem, doduše kraponke ne za ulicu. Skoro sa uzeo Dunlop D 952 , a pre toga Michelin tracker. Kada god sam tražio bilo je nešto, mada ne jurim po prodavnicama, nego pošaljem upit svom starom dobavljaču pa on juri, ali uvek nadje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre 2 sati, aca-pn je napisao:

Nije to do konkretne gume nego do dimenzije, uzeo si siru gumu, zato se tako ponaša. Naviknuces se. 

Zato sam i pitao gde si našao gumu, jer ja nisam uspeo da nadjem u dimenziji za nas motor, a siru nisam hteo baš iz tih razloga koji se tebi dešavaju.

Mitas sam isto vozio sa tim dimenzijama, nisu bile takve. Kapiram da ce biti bolje uskoro ili da cu se samo naviknuti. Anakee se prave u 120/80-18 izdanju al se bas tesko nalaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1830 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 4. 7. 2023. at 21:05, penumbra je napisao:

Nekako drzi pravo i onda krenes da obaras motor i malo se boris sa njom tu i onda samo popusti i obori motor do kraja.

Proveri ležaj kormana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre 13 sati, mradomir je napisao:

Proveri ležaj kormana.

Dobri su, proverio sam pre pola sata. Nista ne igra kada vucem tocak i vile napred nazad i ne zaglavljuje kada okrecem upravljac (podigao motor na stalak pa gledao kako se ponasa).

Ali, prednja felna mi je kriva. Zalepio sam lenjir za plastiku koja stiti vilu i namestio da dodiruje unutrasnji rub felne, posle 1/4 rotacije, ima jedno 2-3mm lufta i onako, primeti se. Vizuelno kada zavrtim tocak ne primecujem nista, ali ovim "merenjem" se vidi lepo.

Gume su malo popustile i malo su mekse sad. Kapiram samo da su drugacije od mitasa. Vozio sam malo po nasipu ka Pancevu i po poligonu neke auto skole i radio osmice i beskonacnu krivinu, odlicno drze, mogu poprilicno da oborim motor, samo mislim da im je profil malo cudan i da zato imam taj osecaj propadanja. Inace zadnja anakee je uza od mitasa i mislim da prednja pravi ovaj cudan osecaj, da li je to zbog felne, ne znam. Mitas je skoro pa zakacinjao onu plastiku zastite lanca, dok anakee ima mesta koliko hoces. Na off-u bas vole da drze liniju nekako i nekako imam osecaj da hoce da uvek da se isprave.


Sta da radim sa ovom felnom? Gde da teram motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Provjeri "rađe"(žbice) je li koja labava pa je pritegni možda izvuče felgu na tom mistu.

Kuckaj po rađama nekim ključem ili odvijačem ako neka zvoni ta je labava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
On 6. 7. 2023. at 23:04, Zog je napisao:

Provjeri "rađe"(žbice) je li koja labava pa je pritegni možda izvuče felgu na tom mistu.

Kuckaj po rađama nekim ključem ili odvijačem ako neka zvoni ta je labava.

Jeste, neke malo cudnije zvuce, evo slika gde se vidi koliko odstupa, ovo je ispod 1mm < x < 1.5 uzecu subler za vikend pa cu da izmerim tacno. Narucio sam i alat za zbice, stize sutra pa cu malo da pritegnem, ako ne izvuce, nasao majstora da ispegla, nije jeftina zajebancija, al glava je skuplja :)

Zadnja isto ide malo levo desno, ali ispod 1mm tako da kapiram da je to okej.

WhatsApp Image 2023-07-11 at 21.22.17(1).jpeg

WhatsApp Image 2023-07-11 at 21.22.17(2).jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
On 5. 7. 2022. at 0:59, Psychonaut je napisao:

Danas je preuzet prvi ;)

Lagano do NS-a i nazad.
Puno utisaka. Sačekaću da se malo slegnu.

c79d1c5fc0c6f186c74b13f46961400a.jpg01d729942c11d9cbc4bd1cac74d36dda.jpg

Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 

Koliko si visok. Cisto da uporedim kako bi meni bilo da sednem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
On 13. 1. 2023. at 9:14, nafetS je napisao:

Da li nabaviti novu mašinu, ili još jedan par točkova :D
 

 

On 19. 1. 2023. at 8:14, Rik je napisao:

Pratim sa strane, a posle ovog posta reših da promenim motor emoji23.png

Koliko godina po 65e/mesečno?

 

On 29. 4. 2023. at 13:30, Zog je napisao:

Nisan odavno ali danas opet đir po planini, užitak.emoji106.pngb742a34107cefa572417dd2fb8ac2f3a.jpgbbf9ce01113df2a886546e41a0ea1fb2.jpga4dd022ff663db12448309d8d2a44885.jpg8442c0d169c476893c405cb3b9c20f86.jpg

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Buraz, kakav ti je ovo vizir na motoru ?! Jako mi se sviđa. Gde si to nabavio, koliko te je koštalo i zašto ja to nemam na svom motoru ?! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Pre 16 sati, vlad77 je napisao:

Koliko si visok. Cisto da uporedim kako bi meni bilo da sednem. 

188 cm. 96 kg
Ali ne možeš računati na ovu sliku, na njoj je fabrički amortizer (koji je kao da nemaš oprugu). Ako si iz Bgda, ja sam na NBG-u, dodji sedi da vidiš kako ti odgovara ergonomija. Sad ima Hyperpro progresivnu oprugu, skroz drugačiji motor. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2649 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
16 minutes ago, Psychonaut said:

 

 

Buraz, kakav ti je ovo vizir na motoru ?! Jako mi se sviđa. Gde si to nabavio, koliko te je koštalo i zašto ja to nemam na svom motoru ?! :)

Ja sam taj odgovor dobio na Pp.. Reći ću ti... Plati pivo. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4030 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Buraz, kakav ti je ovo vizir na motoru ?! Jako mi se sviđa. Gde si to nabavio, koliko te je koštalo i zašto ja to nemam na svom motoru ?!



Koliko mene memorija služi vizir je od Yamahe XT1200Z


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L



Koliko mene memorija služi vizir je od Yamahe XT1200Z


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Yamaha super tenere 1200 prva generacija

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja