Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
@Psychonaut
 
Reci i nama (koji jesmo odabrali KTM 390) razlog, baš me interesuje gde li smo pogrešili? Pitam ozbiljno.
default_1zdravo.gif

Za moj ukus ima previše elektronike.
Modovi voznje i sl, tft monitor ... sve mi je to delovalo previše delikatno za motor koji želim da drcam po blatu.
Imam pitanje za tebe, jel ti propišao zadnji amortizer do sada ?
Saznao sam da im je to mana, da im katalizator pregreje amortizer i onda propiša i ostane bez istog...

Ali, osim toga, zaista mislim da je bolji motor sveukupno od CRF-a.
Ali eto, imao sam strah oko pouzdanosti i to je presudilo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
pre 29 minuta, Psychonaut je napisao:


.
Imam pitanje za tebe, jel ti propišao zadnji amortizer do sada ?
Saznao sam da im je to mana, da im katalizator pregreje amortizer i onda propiša i ostane bez istog...
.

Ne, nije što, ne znači da možda neće (mada na taj info nisam naleteo). Možda da bi do toga došlo treba da se poklope nekoliko otežavajućih okolnosti (moje laičko mišljenje:stabre:) što kod mene još nije doživeo - prešao sam tek nešto malo više od 2,000km, neke kratke relacije pa nije ni moglo doći do nekog pregrevanja, sa asfalta nisam nikad sišao a i moja težina od nepunih 70kg, moguće da sve to smanjuje mogućnost takvog scenarija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Da se priključim..  još par stvari je bilo presudno, a to je ono za što smo planirali da vozimo njime (TET)  CRF je bolja varijanta, 390 je bolji za svaki dan i po nekad loš put.

A da, dosta veliku ulogu u odabiru je igrala činjenica da je dostupnost dva komada 390adv bila "stavim vas na spisak ali ne znam kad će stići".

I velik problem sa 390adv  je što onda ako ćeš motor koji nije toliko OFF u jednačinu ulazi i CB500x koji je bolji izbor jer je 2 cilindra...

I onda tako u krug par meseci :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
U duhu poredjenja 250l i 300l i ove slike, moramo napomenuti da je 250L sashio tristotku do ovog mesta :dupe2:
To je do vozača bilo, ili?

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
On 1/28/2023 at 6:15 PM, Nimmin said:

@Psychonaut

 

Reci i nama (koji jesmo odabrali KTM 390) razlog, baš me interesuje gde li smo pogrešili? Pitam ozbiljno.

:zdravo:

Zbog polozaja na 390 ko da berem jagode :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ovih dana idem u ELAN (KTM prodavac u NS) 

Stigao im je običan 390 a u Junu im stiže 390 Adventure 

CRF 300L je oko 5.790,00 

WWW.STOJANOV.RS

CRF300L - Stvoren za vozače sa viškom adrenalina U odnosu na svoje prethodnike novi CRF300L ima 13% bolji odnos snage i težine, u centru pažnje nalazi se agregat većeg kapaciteta...

 

390 Adventure 6.950,00 

WWW.KTM-SRBIJA.RS

KTM 390 Adventure 2022

 

 

Meni KTM deluje ozbiljnije... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
16 hours ago, johann said:

Ovih dana idem u ELAN (KTM prodavac u NS) 

Stigao im je običan 390 a u Junu im stiže 390 Adventure 

CRF 300L je oko 5.790,00 

WWW.STOJANOV.RS

CRF300L - Stvoren za vozače sa viškom adrenalina U odnosu na svoje prethodnike novi CRF300L ima 13% bolji odnos snage i težine, u centru pažnje nalazi se agregat većeg kapaciteta...

 

390 Adventure 6.950,00 

WWW.KTM-SRBIJA.RS

KTM 390 Adventure 2022

 

 

Meni KTM deluje ozbiljnije... 

...ja danas ispred Promenade video  jedan parkiran, i prišao da osmotrim... Jako čudno je nameštena ta prednja vila, tj. Gornji most. Ili se tripujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Imam cudan "problem" na CRF-u, _ponekad_ kada je hladnije (motor je u garazi koja se ne greje, ali ne ide u minus) i kada dam kontakt i sacekam par sekundi da pumpa goriva prestane da radi, krenem da verglam i ponekad motor ne upali iz prve. Starter se takodje cuje cudno, kao da lupa nesto. Onda resetujem sve (ugasim kontakt, sacekam sekund, dam kontakt) i probam opet i motor upali bez problema, ono, gotovo instant. Ovo se ne desava stalno, vec samo kada je malo hladnije. Akumulator redovno odrzavam (posebno sad zimi), makar jednom mesecno ga nakacim na punjac (imam ctek msx) na moto+amg program.

Takodje, potrosnja u gradu mi je znacajno veca kada je hladnije. Prosecan put do posla mi je 6-7Km kroz grad i traje nekih 15-ak do 20 minuta, tako da se motor lepo i zagreje. Potrosnja po gradu je oko 3.8-4L, dok kada sam vozio po otvorenom putu pre 20-ak dana je ispod 3L.

Ovo je sve vezano za "zimske" uslove i ovako je poslednjih par meseci (od novembra recimo). Jbg, vozim stalno, samo da ne pada kisa i sve ok.

Takodje, povremeno, kada se desi ovo sa paljenjem, desi se da merac za prosecnu potrosnju goriva izgubi vrednost i postane --- ali ne i vrednosti za kilometrazu u onom A i B modu.

Da li neko ima ideju sta bih mogao da pogledam/proverim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre sat vremena, plumber.ns je napisao:

Koliko ti je star akumulator ?

Nije menjan od kad je kupljen, 2021. Od dodatnih potrosaca imam na aux uticnici garmin napajanje i usb voltmetar/punjac koji ne trose struju jer nista nije prikljuceno trenutno i halogenku h4 sam zamenio LED H4 (koja trosi 30W). U voznji voltaza je 14.5, na ler-u 14 i kada motor ne radi, zavisi oko 12, nekad malo vise, nekad malo manje...

 

 

Pre sat vremena, Zog je napisao:

Sporo voziš motor, ispuši ga malo i pali odma i ne čekaj da pumpa prestane radit.

Kako kad, kojekude :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre sat vremena, penumbra je napisao:

Nije menjan od kad je kupljen, 2021. Od dodatnih potrosaca imam na aux uticnici garmin napajanje i usb voltmetar/punjac koji ne trose struju jer nista nije prikljuceno trenutno i halogenku h4 sam zamenio LED H4 (koja trosi 30W). U voznji voltaza je 14.5, na ler-u 14 i kada motor ne radi, zavisi oko 12, nekad malo vise, nekad malo manje.

 

Ne troše ako su spojeni u krug preko "kontakt brave" tj. da nemaju napon kada je motor ugašen.

Ako nije tako spojeno, lagano sisaju, i vjerovatno je accu oslabio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
pre 35 minuta, AnteK je napisao:

 

Ne troše ako su spojeni u krug preko "kontakt brave" tj. da nemaju napon kada je motor ugašen.

Ako nije tako spojeno, lagano sisaju, i vjerovatno je accu oslabio.

Ne, ne, spojeni su preko brave, ima bas uticnica ispod kontrolne table koja je povezana na to kolo, kupio sam adapter za to i na to prikacio, ne direktno na akumulator.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Desilo se i meni isto sad zimus kad sam ga palio, da nije hteo da sastavi, ugasio upalio kontakt na ključ i upalio je ok...

Isto podzemna garaža, nit hladno nit toplo. Pre se nije dešavalo.

Verovatno je do senzora O2, to je euro5... Ko zna zašto. Ne dajem mu značaja za sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Proveri kontakte na akumulatoru i od akumulatora prema masi. Ako ti se resetuje potrošnja, a ne bi smela, u pitanju je pad napona.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
pre 15 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Verovatno je do senzora O2, to je euro5... Ko zna zašto. Ne dajem mu značaja za sad.

To sam i ja mislio zbog potrosnje, ne znam kako bi praznjikav akumulator uticao na to, ali motor ovako radi bez problema kada se upali, ne gasi se na leru, sve je okej. A 50e za novu sondu mi je preskupo da bih se samo sa tim zejabavao...

 

pre 4 minuta, mradomir je napisao:

Proveri kontakte na akumulatoru i od akumulatora prema masi. Ako ti se resetuje potrošnja, a ne bi smela, u pitanju je pad napona.

 

Posto skidam akumulator, te kontakte redovno proveravam i malo ih cetkom prebrisem (i kleme i na aku), ali provericu masu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
11 minutes ago, penumbra said:

To sam i ja mislio zbog potrosnje, ne znam kako bi praznjikav akumulator uticao na to, ali motor ovako radi bez problema kada se upali, ne gasi se na leru, sve je okej. A 50e za novu sondu mi je preskupo da bih se samo sa tim zejabavao...

 

Posto skidam akumulator, te kontakte redovno proveravam i malo ih cetkom prebrisem (i kleme i na aku), ali provericu masu

Nije do sonde. Proveri filter vazduha. I drugo, u podzemnoj garaži mu je malo teže da radi. I moj je digao potrošnju što je očekivano za hladnije vreme, ipak je to benzinac male zapremine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Filter je dobar, menjao sam tipa u oktobru. Mislim, ovo sa paljenjem mi se desava i kada stoji napolju i hladnije je (kada se vracam sa posla npr i motor stoji ispred zgrade)... Ali ok, imam svakako sta da proverim: filter vazduha, masu i voltazu akumulatora kada je samo ukljucen kontakt, ako padne, mozda je to.. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
On 3/17/2023 at 4:22 PM, penumbra said:

U voznji voltaza je 14.5, na ler-u 14 i kada motor ne radi, zavisi oko 12, nekad malo vise, nekad malo manje

Ispod 12V ne bi smelo da ide na ugasen motor i bez kontakta da mu far ne obori napon. Cak bi trebalo da je nesto vise, recimo 12,5V. Hladno vreme utice na hemiju u accu tako da se i to uklapa. Kod mene akumulator oslabio, a star tek nesto preko godinu dana. Bio je na CTek-u ali izgleda da mu nije pomoglo.

Promenio član DjordjeMijailovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 3/17/2023 at 3:07 PM, Zog said:

Sporo voziš motor, ispuši ga malo i pali odma

Jel moguće da je samo meni smešno ovo, i da smo tek tako pustili da prodje :D :D :D

Crfovci, razočarali ste me :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja