Jump to content

Moto Zajednica

Zaštita na radu (Bez izgovora - No excuse)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Klincima je mnogo tesko uterati neke stvari u glavu. Npr. pre nekog vremena, slucajno sam se zatekao u drustvu neke klinke, koja voza skutercic, naravno pitao sam je da li nosi kacigu, pogledala me je veoma zacudjeno i skoro uvredjeno i rekla da ona u zivotu ne bi stavila kacigu, na moje pitanje zbog cega, rekla je, pa kako da me prepoznaju ako nosim kacigu? Nisam dalje objasnjavao, samo sam odmahnuo rukom... Iskreno, malo se glupo osecam kad se upljujem objasnjavajuci koliko i zbog cega je oprema bitna, posebno devojcicama, a one me pogledaju kao da sam pao sa Marsa. Hvala Bogu pa sam svoju rodjenu sestru naucio da treba da nosi opremu, a ostali, stvarno ne mogu da se ubedjujem sa njima kad ustanovim da dzabe krecim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

ja ne idem ni do trafike bez kacige a tu je i jos po nesto od opreme, kad bude para bice kompletna oprema!A i na skuteru mozes ozbiljno da se povredis ako nista drugo tu su oziljci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Ja lepo predlazem da svaki policajac ima sa sobom ciglu i da zaustavi takve klince, ima OBAVEZU da ih lagano "cukne" po tintari uz recenicu "ovo sam samo malo, a zamisli da je bio asfalt pri 50 na sat. Prakticna obuka.

  To buraz...he he imas pravo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Nije poenta nositi samo kacigu.Ja nosim Heldove zastitine pantalone,Scorpion body armour i dobre rukavice.To je tek povrsinska zastita za lakse padove.Za sve ostalo posledice su katastrofalne i ne pomaze nista.

Zato hladna glava i :" kad vidis krivinu,smanji brzinu,oduzmi gas-to ti SPAS!". ;)

post-3824-12879047272397_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

:" kad vidis krivinu,smanji brzinu,oduzmi gas-to ti SPAS!". ;)

 

Pa gde u krivini, kad je tu najlepse  ;D

heheh..zato se tako lepo gine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

:" kad vidis krivinu,smanji brzinu,oduzmi gas-to ti SPAS!". ;)

 

Pa gde u krivini, kad je tu najlepse  ;D

heheh..zato se tako lepo gine.

 

Na pravini se gine,a ne u krivini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: sremcica

Jedno konstruktivno pitanje,kako se ponasa cross kaciga pri nekom padu,jeli isti stepen zastite sa njom (tu mislim na onaj izbaceni deo za bradu) i obicne fullface kacige prilikom udarca u predelu brade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Uf mislim da u Srbiji nije problem ko će staviti kacigu na vugla već koliko to ljudi iz Srbije  shvataju kao neku vrstu preventivne zaštite u slučaju nezgode a ne kao neku vrstu represije od strane policije na određena pravila. Mislim da nošenje kacige treba da postane deo kulturnog ponašanja u saobraćaju kako sa moje strane tako i sa strane drugih učesnika u saobraćaju( tu uključujem i automobile). Bez ljutnje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vala mene forum vaspita za kacigu. Valjda sto sam dugo bio na forumu kao pesak. Sada jedva cekam da stavim kacigu jer mi lezi fantasticno, cak je ponekada bezveze stavljam. A uostalom, meni je kaciga sto bi rekli bas cool, kao i full oprema. Cist primer DARK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ljudi,

 

pitanje jednog početnika. Kako da prepoznam kacigu koja ima atest? Trgovcima ne vreujem na reč...

Na kaisu za bradu imas oznaku E.npr.E2 je za kacigu iz Francuske.....Evo ti fajl po kome mi radimo kontrole...

post-3824-12879062714258_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Hvala bogu da sam jesenas nosio kacigu kad sam udario u auto inace bi ostavio glavu na onoj raskrsnici a ovako sam proso samo sa shebanim ramenom ali i to sam nekako sredio kod kostolomca.

A na toj raskrsnici svaki dan prolazim!!!

Od tad a i pre kazem da svako ko sedne na motor bez kacige je kompletna budala a ima dosta mojih ortaka koji je nose na volanu i kad vide muriju nabrzaka srtavljaju.

Takodje par njih mi se smeju kad na +40 nosim pojas za bubrege i sve ostalo pod izgovorom sta ce ti to kad ides 60.

Nikad neznas koja budala sedi za volanom na drugoj strani ovako sam bar koliko toliko zasticen i zato pamet u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Trudim se da bez ful face kacige neidem ni sto metara mada mi se desavalo da vozim bez iste u svakom slucaju gledam da je uvek imam na glavi kad vozim i uopste nemislim da to kvari neki nazovi imidz, cak sta vise u sred leta nosim koznu jaknu sa protektorima jer sam vec jednom sjebao rame na svu srecu tad sam imao kacigu. Uvek je lepse videti coveka na motoru u opremi takve nazivam bajkerima.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja