Jump to content

Moto Zajednica

Zaštita na radu (Bez izgovora - No excuse)

Recommended Posts

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR1000RR

Razumem zasto su ranije izbegavali kacige, jer su bile bas bezveze i ruzne, mada ni to nije opravdanje, ali danas prave stvarno lepe kacige, sa lepim sarama, lepog oblika, tamnim vizirima ili jos bolje naocarama ugradjenim u samoj kacigi koje se spustaju po potrebi (ja posedujem takvu kacigu)...meni je kaciga neka vrsta sigurnosti, modni detalj, prateca oprema, SIGURNOST...

 

Sad jurim jaknu jer sam se vec dva puta prehladio ovo leto :) , sledece sto uzimam su pantalone i rukavice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Neko nosi kacigu i nezakopcava je ispod brade , smeta mu ili ga gusi. mada nevidim svrhu stace mu onda uopste cak mislim da mu tad vise smeta nego sto cemu koristiti .

Kampanja im je bila dobra , mada licno mislim da treba uvesti kod nas u zakom zabranu upravljanja motornim vozilima pored kazne za nemanje ili nevezivanje kacige .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

tamnim vizirima ili jos bolje naocarama ugradjenim u samoj kacigi koje se spustaju po potrebi (ja posedujem takvu kacigu)...meni je kaciga neka vrsta sigurnosti, modni detalj, prateca oprema, SIGURNOST...

 

Ugradjene naocare nikako nisu bolje od tamnog vizira, bas u smislu sigurnosti. Prakticnije jesu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR1000RR

tamnim vizirima ili jos bolje naocarama ugradjenim u samoj kacigi koje se spustaju po potrebi (ja posedujem takvu kacigu)...meni je kaciga neka vrsta sigurnosti, modni detalj, prateca oprema, SIGURNOST...

 

Ugradjene naocare nikako nisu bolje od tamnog vizira, bas u smislu sigurnosti. Prakticnije jesu.

 

Jel moze malo objasnjenje po pitanju te sigurnosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR1000RR

Mislim da objasnjenje nije potrebno, dovoljno je da zamislis sta bi bilo, kad bi bilo.

 

Pa ne mogu da zamislim, zato i pitam. Po meni nista ne bi bilo jer je spusten vizir kao i svaki drugi, a naocare su ispod...stvarno ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Pa ono, ne daj boze, ako dodje do lomljave, imas plastiku vise, neposredno ispred ociju, koja moze da te unakazi samo tako....

 

Sto rece Z, sta bi bilo kad bi bilo, ali cinjenica je da u trenutku kad zabadas glavom u nesto tvrdo, bolje nemati to ispred ociju. Inace, ja cu verovatno da pazarim N85, bas zbog tih naocara, jer me smara da nocu vozim sa dignutim (crnim) vizirom :lol:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Razumem zasto su ranije izbegavali kacige, jer su bile bas bezveze i ruzne, mada ni to nije opravdanje, ali danas prave stvarno lepe kacige, sa lepim sarama, lepog oblika, tamnim vizirima ili jos bolje naocarama ugradjenim u samoj kacigi koje se spustaju po potrebi (ja posedujem takvu kacigu)...meni je kaciga neka vrsta sigurnosti, modni detalj, prateca oprema, SIGURNOST...

 

Sad jurim jaknu jer sam se vec dva puta prehladio ovo leto :) , sledece sto uzimam su pantalone i rukavice.

 

Odakle ti to, majke ti? Nikad kacige nisu bile ruzne samo se tebi to cini sa ove vremenske distance gledajuci u proslost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

skoro sam počeo da vozim motor ali nijednom nisam seo na njega bez kacige, ako se ne rečuna momenat kada sam se zaustavio na trotoaru, ugasio motor i skinuo da bih mogao normalno da pričam. posle sam prvo vratio kacigu na glavu pa tek onda upalio motor. niti imam nameru tu naviku da promenim. od kako sam polozio za B kategoriju uvek sam vezivao pojas i nikada nisam koristio "varalice". kao što je jedan pandur rekao: onaj ko vozi 200-250 km na sat njemu pojas ni ne može da pomogne, ali pojasevi jesu pravljeni za sudare pri "manjim" brzinama. ukucajte u jutjubu ili idite na sajt NCAP-a i pogledajte koje se brzine koriste prilikom testiranja sigurnosnih sistema. ista stvar je i sa kacigom i zaštitnom opremom za motocikliste. onaj koji vozi 200 neće mu pomoći ništa.

a kao što je već neko napisao kaciga koristi i da se zaštite i oči i lice od koječega što leti i može da omete bezbednu vožnju.

 

apropo kampanje: odlična je. u Bugarskoj je bila slična kampanja, naime, na putu do Banskog ostavljali su potpuno deformisane olupine automobila pored policijskih punktova i tablom sa natpisom u fazonu "drive safely" ili slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Раније никада нисам носио кацигу, платим каѕницу и то је то док нисам дошао у једну непријатну ситуацију и пазарио смрскан нос и повреду на глави од атерирања на асфалт, а тада сам возио онај луди БТ50с.

Данас имам МТР флип-уп кацигу због практичности и интегрисаног тамног визира а за од ћошка до ћошка по кафу и цигаре имам неку кинеску , ето да је имам боље и са тим него гологлав.

 

Није кацига измишљена безвезе , има пуно добрих разлога. Јако пуно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

tamnim vizirima ili jos bolje naocarama ugradjenim u samoj kacigi koje se spustaju po potrebi (ja posedujem takvu kacigu)...meni je kaciga neka vrsta sigurnosti, modni detalj, prateca oprema, SIGURNOST...

 

Ugradjene naocare nikako nisu bolje od tamnog vizira, bas u smislu sigurnosti. Prakticnije jesu.

 

Jel moze malo objasnjenje po pitanju te sigurnosti?

 

 

Moj drugar je pao sa kacigom koja ima unutrasnje naocare. Aterirao je direktno celom na asfalt. Problem je u sledecem: Naocare su ugradjene u stiropr ispred cela. Tu se pojavljuje prazan prostor za njihov hod. Pri padu/udarcu celo pritiska taj prazan prostor, naocare pucaju i seku celo, nos itd. Najveca opasnost je za oci. Inace, znamo svi, da pri kupovini kacige, nesme da postoji luft izmedju cela i zastitnog stiropora.

 

Moj drugar je imao srece pri tom padu. Parcici plastike su mu isekli "samo" nos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Dok sam vozio scooter od 50ccm nosio sa jet kacigu(jedno 2 godine),nosio sam je i do prodavnice.

Sad sam uzeo nesto malo jace i vec planiram kupovinu opreme.Pre pocetka sezone rukavice i jakna a

za van grada full face kaciga.

Burazer moj je padao 2 puta i Bogu hvala samo oderotine i naravno imao je kacigu na glavi.

Kad bi svi to ozbiljno shvatili svi bi imali manje posledica.

Bez kacige ni po cigare.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Evo sta konkretno kaze zakon kad su u pitanju kacige za motocikliste:

 

 

 

ПРАВИЛНИК О ПОДЕЛИ МОТОРНИХ И ПРИКЉУЧНИХ ВОЗИЛА И ТЕХНИЧКИМ УСЛОВИМА ЗА ВОЗИЛА У САОБРАЋАЈУ НА

ПУТЕВИМА

Сл. гласник РС бр. 64/10, 69/10

Пречишћен текст закључно са изменама из Сл. гл. РС бр. 69/10 које су у примени од

02/10/2010 (измене у чл.: 21, 24, 40, 48, 72, 86, 112, 121, 125.)

 

Члан 122.

(1) Заштитне кациге и њихови визири, морају бити хомологовани према једнообразним

техничким условима. Заштитна кацига мора бити млађа од 5 година у односу на датум

производње ако је датум производње уписан на спољној страни кациге, односно мора

бити у складу са роком трајања коју је прописао произвођач.

(2) Заштитна кацига не сме се користити након саобраћајне незгоде у којима су настала

видљива оштећења, ако има видљива оштећења, односно након што је испунила своју

заштитну функцију при паду са мотоцикла.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: e nemam trenutno...

Pa sad za 200 metara i ne mozes realno neko cudo da napravis. Slazem se ja da je kaciga potrebna i sve to, ali kad treba da odem do dragstora niz ulicu ili komsije pa bas kacigu da stavljam.

Nego mene nesto drugo nervira, a to je zasto su biciklisti povlasceni sto se tice toga, a predstavljaju ubedljivo najopasnije ucesnike u saobracaju?

 

A ti do komšije ideš motorom ili najbliže prodavnice? Bolje idi pešaka, em zdravije malo prošetaš, em će svi lepo da te vide ;) a ne ovako da rizikuješ bez kacige...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

 

Nego mene nesto drugo nervira, a to je zasto su biciklisti povlasceni sto se tice toga, a predstavljaju ubedljivo najopasnije ucesnike u saobracaju?

 

Zato sto nemaju vozacku da im upisu poene, a ni tablicu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ja sam se izgleda vremenom navikao na kacigu.Sada ne mogu da vozim bez nje.A do pre 7-8 godina sam uvek izbegavao da je nosim.Da li su stradali sinusi ili sam shvatio ne znam.Pozdrav svima i nosite opremu uvek!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

 

Zato sto nemaju vozacku da im upisu poene, a ni tablicu :)

 

Ovo nije skroz tacno ,znam iz ''druge ruke'' da su profesionalnom vozacu oduzeli dozvolu i poene upisali i naravno platio je kaznu,zato sto je vozio bicikl u jako alkoholisanom stanju.majstor sa srusio u jarak na magistralnom putu i tu ga nasli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Erdevik

Sve to stoji, ali najbolji su oni koji nose slemice na glavi a uz to ih i ne vezu vec nose kao kackete. >:(To kad vidim najezim se.

 

 

Pa takvi koji ih tako nose (kao kačkete) nose ih samo zbog policije....a u toj glavi ispod slema verovatno imaju samo vakuum..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Dok sam vozio iza jednog kiper koji je prevozio ugalj, on je naleteo na neko rupu sto je kao posledicu imalo da se nekoliko komada uglja izlete iz prikolicu, sve bi bilo lepo da ja nisam vozio samo na par metra iza njega u pokusaju da ga preteknem. Jedan taj komad me je pogodio tacno u lice, sreca sto sam imao full face kacigu pa se sve lepo zavrsilo inace bih sad sigurno bio na usivanje

slike1300.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja