Jump to content

Moto Zajednica

10. Moto GP , Laguna Seca, USA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Osecam da ce neko od repsola da oseti ukus peska :) nadam se ne pedrosa :)

Pre svih Bautista! Prosto se sjedinio sa sljunkom.

Sto se tice matorog boksera,videcemo kad sedne na M1. Mislim da bi vozio kao momci iz BSB-a da se iskupi za Ducati bad dream team.

@momento Nije iskljuceno da ce hobit uzeti poll ali tesko da ce tempo cele trke uspeti da odrzi. JLo ce mozda matematički odvoziti trku ako ne bude bas konkurentan ( mada ne vidim zasto ne bi).

Treninge nisam gledao pa tako da nisam propratio izbor guma. Jel neko preneo utiske o gumama?

Sta bi sa Edwardsom i izborom agregata (proizvodjaca)?

Neka matori bokser sedne na M1 i postane još jednom šampion kao George Foreman i ja ću biti prezadovoljan, pa može i u penziju. Mislim da se ne lažemo najviše bih voleo da može da bude konkurentan sa Ducatijem ali je to izgleda samo pusti san i ja mislim da tu nikakve pare (AUDI) ne mogu da pomognu. Samo jedan vozač je mogao da bude konkurentan sa Ducatijem al ne bih sad o njemu da neko ne pomisli da ga volim. :lol:

O penzionisanim vozačima sve najbolje... :lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo jedan vozač je mogao da bude konkurentan sa Ducatijem al ne bih sad o njemu da neko ne pomisli da ga volim. :lol:

 

:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Nemoj te Lakija da mi dirate, on je sad u zalosti :'( . Ode Stoner u penzionere, a ne vidi za koga bi navijao sledece godine :stabre: . Nesto mi govori da bi mu mozda ljubimac bio ovaj mali Markez. :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Samo jedan vozač je mogao da bude konkurentan sa Ducatijem al ne bih sad o njemu da neko ne pomisli da ga volim. :lol:

 

:zvizduk:

 

 

Evo ovim putem jedan + za gosn Lalajka kad vec ne mogu drugacije.

 

Ajde vise te kvalifikacije ubih se od dosade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Zanimljivo, mada bih volela da su kvalifikacije bile malo drugacije.

 

Ali, zato se sve moze promeniti sutra, i verujem da ce tako i biti.

 

Lorenco, nista novo, sve ide uobicajenim tokom, pa i on sam. Vec se vide oni znakovi, tako prepoznatljivi kada je apsolutno siguran u sebe.

 

Stoner, verujem da ce sutra opet dokazati zasto je toliko poseban. Ono sto bi mene bas obradovalo je da ipak Pedro sutra slavi. Da li ce moci? Mislim da ima sanse, dobre.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kompletna tabela kvalifikacija:

 

1 99 Jorge LORENZO SPA Yamaha Factory Racing Yamaha 267.7 1'20.554

2 1 Casey STONER AUS Repsol Honda Team Honda 267.1 1'20.628 0.074 / 0.074

3 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 267.4 1'20.906 0.352 / 0.278

4 11 Ben SPIES USA Yamaha Factory Racing Yamaha 263.7 1'21.094 0.540 / 0.188

5 35 Cal CRUTCHLOW GBR Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 265.1 1'21.268 0.714 / 0.174

6 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 263.4 1'21.539 0.985 / 0.271

7 19 Alvaro BAUTISTA SPA San Carlo Honda Gresini Honda 265.8 1'21.732 1.178 / 0.193

8 69 Nicky HAYDEN USA Ducati Team Ducati 266.1 1'21.734 1.180 / 0.002

9 6 Stefan BRADL GER LCR Honda MotoGP Honda 260.6 1'21.753 1.199 / 0.019

10 46 Valentino ROSSI ITA Ducati Team Ducati 268.1 1'22.544 1.990 / 0.791

11 14 Randy DE PUNIET FRA Power Electronics Aspar ART 253.9 1'22.886 2.332 / 0.342

12 41 Aleix ESPARGARO SPA Power Electronics Aspar ART 252.9 1'23.075 2.521 / 0.189

13 5 Colin EDWARDS USA NGM Mobile Forward Racing Suter 255.4 1'23.699 3.145 / 0.624

14 17 Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing Ducati 260.1 1'23.704 3.150 / 0.005

15 68 Yonny HERNANDEZ COL Avintia Blusens BQR 253.6 1'23.769 3.215 / 0.065

16 51 Michele PIRRO ITA San Carlo Honda Gresini FTR 255.9 1'23.877 3.323 / 0.108

17 24 Toni ELIAS SPA Pramac Racing Team Ducati 258.3 1'23.898 3.344 / 0.021

18 54 Mattia PASINI ITA Speed Master ART 246.5 1'24.017 3.463 / 0.119

19 9 Danilo PETRUCCI ITA Came IodaRacing Project Ioda 245.7 1'24.227 3.673 / 0.210

20 22 Ivan SILVA SPA Avintia Blusens BQR 246.8 1'24.560 4.006 / 0.333

21 77 James ELLISON GBR Paul Bird Motorsport ART 251.2 1'24.715 4.161 / 0.155

15 Steve RAPP USA Attack Performance APR 245.2 1'26.887 6.333 / 2.172

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pocelo suketanje SK manija !!!

 

Ovo mi je omiljeni NS slang izraz. Uz šarage i fuzaster.

 

p.s. Treba samo da se prihvati da su kvalifikacije glavni događaj u MotoGp-u, trka je tu forme radi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

... idemo dalje,cekamo kvalifikacije i brojimo koliko ce puta komentatori spomenuti "vadičep".

 

Po mojoj proceni, vadicep je pomenut od 50 do 70 puta.

 

Nemoj te Lakija da mi dirate, on je sad u zalosti :'( . Ode Stoner u penzionere, a ne vidi za koga bi navijao sledece godine :stabre: . Nesto mi govori da bi mu mozda ljubimac bio ovaj mali Markez. :hej:

 

Ja znam protiv koga cu SIGURNO navijati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Mamica je izgleda popila malo više viskija ili tekile 1lud.gif

 

11qpavo.png

 

 

Ellen Briggs je supruga mehaničara Aleksa Briggsa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Vale kaze da dok vozi tempo za trku, moze nekako da se drzi sa vremenima sa ovim iz druge grupe, ali da nije u mogucnosti da napravi brzi krug. Kada stavi meksu gumu nastaju problemi, koji su uvijek isti, ako ne zeli da gume pocnu proklizavati odmah poslije par krugova, mora da optereti zadnji kraj, a u tom slucaju gubi osjecaj sa prednjim krajem. "Dok se drzim 1:22 mogu da budem konstantan, ali kada krnem jace, prednji kraj pravi probleme. Motor se dosta pomjera i moram da idem sire. Vidjecemo, deseti sam, ali je moj ritam nesto malo bolji. Ocigledno, sutra me ocekuje teska trka."

 

Sada vec mozemo reci vladar kvalifikacija u Laguna Seci, Jorgge Lorenzo po cetvrti put ce krenuti sa pol pozicije.

" Znao sam da ce Casey i Dani pokusati doci na pol poziciju, ali ja sam to zaista zleio ovdje u Americi i dao sam sve od sebe. Isao sam do limita, pogotovo u posljednjoj krivini, motor je bio polegnut do kraja i gas sam odvrtao veoma rano. U prva dva pokusaja brzog kruga, bilo je dosta vozaca na stazi, pa sam morao cekati pravi momenat. Sutrasnji dan je ipak vazniji, jer trka je ono sto se racuna."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zanimljivo je da je Stoner prekinuo krug u kom je posle dva sektora imao 0.4 sekunde prednosti nad Lorencom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Gledao sam sada GP 2 na SK i moram da priznam da komentator bi mogao da dodje umesto Dzankica ( Who's the best )i pomogne oko MOTOGP-a. Inace sto se tice kvalifikacija Lorenzo sampionski...i moram da kazem da po mozda 2 put u zivotu navijam da Hobit bude uspesan u trci naravno iza Horhea :):) samo da bude bolje plasiran od kamenog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

hehehe zavisi.... nekako je normalniji od kad je penzioner ne kmeci vise kada ga obidju :)

"Kmecao" je al' u vezi CRT bajkova. Smetali mu i takooo.

Ovaj put ga razumem i citajuci komentare na Crash.net procitam interesantan predlog. Zasto se ne uvede nesto nalik Superpolu iz SBK-a? Ili Q3,Q2,Q1 kao u F1. Q3 neka traje recimo 35 min.,Q2 25,Q1 20 min. Q3 bi eliminisao CRT,Q2 sredinu grida i Q1 bi ostala za front ekipu. Imali bi trku pred trku. E sad,ne znam kako bi sa gumama ali da se i to srediti. Ideja generalno ne zvuci lose. Anyone?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Imam neki utisak da ako večeras Horhe pobedi, to je to. Neće ni Stoner ni Pedrosa moći ni da mu primirišu do kraja sezone. Iako nekako nikad ni ne smatram Hobita za favorita za titulu, jedino je uvek na konkurentnom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Imam neki utisak da ako večeras Horhe pobedi, to je to.

 

 

Nema tu više ako. Jedino bi neki ružan splet okolnosti mogao da ga zaustavi. Ne mislim samo na trenutnu razliku u bodovima nego na stav i odnos prema poslu. Stoner se zaleteo sa objavljivanjem povlačenja - niko živ u ovajvoj konkurenciji ne bi mogao sa takvim balastom da uzme titulu. O Pedrosi nemam šta da kažem sem da već 7 godina zauzima mesto u timu koje bi neko drugi pretvorio u bar jednu titulu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja