Jump to content

Moto Zajednica

10. Moto GP , Laguna Seca, USA

Recommended Posts

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Taj ostaje u Dukatiju, ali ne zbog novca, nego da bi dokazao da i sa tim motorom moze da bude sampion. Posto se oko njega najvise dize prasina jos uvek, najvise i ima tih nepotvrdjenih vesti, te ovo te ono.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ma u Yamahu pod tim njihovim uslovima, ne bi presao ni u snu. Po stoti put kazem, mogli su ga zadrzati, te pare od ugovora bi vratio kroz prodaju motora, majica, kacketa,... vozio bi jos koju godinu, otisao u penziju kao Yamahin vozac, pa mi mogli da arce njegovo ime jos par godina. Nadam se da ostaje u Ducati timu i da ce konacno JB nesto da se pita oko pravljenja motora, ne oko prepravki, nego oko pravljenja. I da, i na cetiri i na dva tocka, pokenjam se na elektroniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Nisam bio u prilici u subotu i nedelju nista da napisem ali sam se slatko nasmejao za one komentare o penzioneru, novoj strategiji o ustedi goriva, izgubljen medaljon sa Uccio-ovom slikom... Bez obzira sto je na racun jedinog i najveceg od svih :takoje: nisam zamerio, smejao sam se ko lood. Davao sam cak i pljuseve :nanana:

 

Druga stvar, sto se tice VR, novac sigurno nije presudan. VR je drugi najplaceniji vozac na planeti (to mesto deli sa M. Schumacher, prvi mislim da je Alonso - skoro sam to neggde procitao) i siguran sam da bi dao pare iz svog dzepa za konkurentan motor. Ono sto on juri je pobedjivanje na trkama i osvajanje titule sa trecim timom, odnosno proizvodjacem jer jedino njegov zemljak Agostini ima vise pobeda u motogp, 122 sa 3 tima (MV Agusta, Yamaha, Suzuki)... Rosi ima nesto manje (17) ali opet, po meni se ne mogu porediti 70te i 500ccm sa danasnjim 1000-rkama... A Rossi voli da bude dominantan. A to i zasluzuje :neznam::care:

 

I jeste frustriran i nezadovoljan. U Italiji stalno nalaze neke izgovore i opravdanja, cak sve povezuju i sa onim incidentom sa Simoncelijem... Mozda ima i tu istine, necu da gresim dusu... U svakom slucaju, jedno je sigurno a to je da nema konkurentan motor!

 

A audi ako ovako nastavi, skuplje ce ih kostati VR i njegovi zahtevi nego ceo ducati :lol: :lol: :lol:

 

Secam se nekog intervjua sa Stonerom kad je paor reko da su u ducatiju potrosili suvise para na Rossijevu platu i da sad nemaju pare za razvoj :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3247 postova
  • Lokacija: Debrc

Neverovatno je kako su sve pozicije rezervisane. Ukoliko neko ne padne možeš sa sigurnošću da kažeš ko će biti na podijumu ko sledeća tri... gde će da završi Bradl, Hayden, PadaVičaR... Mislm da je uticaj kompjutera na izvesnost takmičenja presudna.

 

Za vreme trke F1 u Madjarskoj, poruka iz ekipe za vozaca ( upitanju je RedBul ili Lotus, nebitno ) je bila: Predji na opciju map 4 radi cuvajna guma

Hteo sam da ugasim televizor i da posle 30 god pracenja F1 i svih ostalih trka u Auto i Moto sportu, kazem hvala. Racunar salta daje i oduzima gas

mozda i koci vozac samo drzi volan. Ni u Moto GP zadnjih 5-6 godina nije drugacije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U svakom slucaju, jedno je sigurno a to je da nema konkurentan motor!

 

Koliko je to SIGURNO obzirom da je neko osvojio titulu na tom motoru?

 

Taj ostaje u Dukatiju, ali ne zbog novca, nego da bi dokazao da i sa tim motorom moze da bude sampion.

 

Imam utisak da ces se nacekati za ovo :)

 

*

 

Ima li negde snimka trke, sinoc kod mene nije bilo struje... <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Kada je Stoner vozio bio je konkurentan,ali Jamaha i Honda nisu sedeli i gledali, nego unapredili i razvijali masine,tako da da sada je taj motor nekonkurentan.

Hejden ga je gazio muski pa opet nije mogao bolje,cak je rekao da se borio sa motorom ceo vikend.

 

Mislim da je Dukati sada u situaciji kao Jamaha pred Rosijev dolazak,imaju motor koji ima potencijal,ali mnogo menjaju i igraju se oko njega,kao da nema reda u tom radu, ko da nama daju da spremimo motor za trku za 2 dana, tu se ne bi znalo ko pije a ko placa.

 

Meni nije bas razumljivo ponasanje Dukatija, hoce da zadrze originalnost, pa kad ubodu titulu.

Filozofija Japanaca je podredjena tome da budu najbolji.

 

A i Rosi nije vise klinac, da moze da se prilagodi i promeni stil voznje, ipak i on ima 34 godine, a ozbiljan deo karijere je proveo u japanskom okrilju i toj filozofiji trkanja.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Lale nemoj ni da gledas jako je dosadna trka kao i svaki put kada Kameni pobedi na nekoj stazi koja nelici na tepsiju , a covek koji je izmislio motoGP zavrsi u pesku ::).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Laki u kom svetu ti zivis, ili namerno zezas :nanana: . Dal jos neko veruje da su to isti motori. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Slazem se da nije bas isti, ovaj je unapredjen za one koji slabije voze.

 

Pa što nije sve četri godine koliko je bio u Dukatiju osvajao titule nego samo jednu?

 

Osvojio je jednu titulu, u preostale tri se borio za titule i uvek bio u vrhu, napravio najveci broj pol pozicija. Nije se "borio" za sesto mesto.

 

@stampar: znam, pao je u krugu za zagrevanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Pre godinu dana, procitala sam zanimljiva zapazanja Stiva Perisa o tome zasto je samo Stoner mogao da vozi taj Dukati.

 

Po njemu, naravno to je njegovo licno misljenje, razlog lezi u cinjenici da je Stoner poceo da vozi moto-kros (svima je vec poznato da je od svoje 4.-15g. osvojio sve sto se moglo osvojiti u Australiji), pa tek prelaskom u Evropu, poceo da vozi po ovakvim stazama. A voziti moto-kros i voziti po uredjenim stazama, zahteva sasvim drugaciji stil, nacin pristupa motoru, itd.

 

Dukati, ponavljam, samo iznosim tudje misljenje, zahteva da se tako vozi.Kao da je kros motor u pitanju. Ako se setimo kako ga je Stoner vozio, ili obuzdavao, ima tu istine. Naravno, kada se svemu tome doda i vanserijski talenat koji poseduje, nije uopste cudno sto je bio toliko uspesan na tom motoru. Ono sto bi trebalo da brine celnike Dukatija, je to sto su tek tako prepustili Stonera Hondi. Pa sam Stoner je izjavio da ne bi odlazio iz tima, da su hteli da unapredjuju motor, kako bi bio ravnopravan Yamahi i Hondi.

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Sto se tice JLo supak voznje,mislim da je 100% ispravna! Ima odlican skor ove godine pa moze sebi da priusti taj luksuz. Zato ce bas on na kraju sezone drzati veliki pehar ( sa velikim brojem imena VR-a) ,heh.

VR ce,licno misljenje,poslusati novcanik. Mogao bi da bez obzira na uslove uzjase M1 kao drugi vozac a onda ako je smeker da dokaze ko vozi traktor a ko otvara kapiju.

Neko spomenu Cal-a. Stvarno se ponekad ponasa kao podguzna muva. Dovi mi nekako se smucio na Repsolu a jedno je dokazao,da zna da vozi defanzivno.

Kada bi smanjili odnos jacine agregata i tezine motora mozda im i ne bi bila potrebna silna i preskupa elektronika koju smatram za direktnog krivca smaracke GP klase. Trke gledam kao sto bi odgledao film samo zato sto glume poznati glumci.

Za sada me crt nadmetanje interesuje koliko i poljoprivredna emislija nedeljom,uopste. Da gledam kako se Randy i Colin lomataju bez veze ...

E da,nacu nesto,negde,da ce par vozaca iz Moto2 da probaju malo gp12! Istina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Mislim da to nema mnogo veze, jer i Rosi u svojim pripremama ima voznju kroserica.

Naravno neosporan je talenat Stonera kao vozaca, ali sam sve vise misljenja da je tada Dukati bio na vrhuncu, i da je bio na pravom mestu u pravo vreme.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Laki u kom svetu ti zivis, ili namerno zezas :nanana: . Dal jos neko veruje da su to isti motori. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Slazem se da nije bas isti, ovaj je unapredjen za one koji slabije voze.

 

Pa što nije sve četri godine koliko je bio u Dukatiju osvajao titule nego samo jednu?

 

Osvojio je jednu titulu, u preostale tri se borio za titule i uvek bio u vrhu, napravio najveci broj pol pozicija. Nije se "borio" za sesto mesto.

 

@stampar: znam, pao je u krugu za zagrevanje.

 

 

Na prvo pitanje si vec dobio odgovor od nekoliko ljudi... I koliko vidim po plusevima i ostali se slazu sa njima... Prvo sam mislio da si se zajebavao kad si poredio ta dva motora kad ono medjutim...

 

A sto se tice ove druge konstatacije. Stoner se borio za titule :neznam::zbunjen::stabre: Koje, 2009 ili 2010? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ako se dobro secam jedne godine je bio 4. a druge 4. ili cak 5. u generalnom plasmanu, iste godine kad je VR pao u Mugellu, nije vozio 3 trke i zavrsio 3. u generalnom :zvizduk:

 

Talenat je neosporan ali izgleda da su neki zaboravili koliko se Stoner napadao sa ducatija...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Pre godinu dana, procitala sam zanimljiva zapazanja Stiva Perisa o tome zasto je samo Stoner mogao da vozi taj Dukati.

 

Po njemu, naravno to je njegovo licno misljenje, razlog lezi u cinjenici da je Stoner poceo da vozi moto-kros (svima je vec poznato da je od svoje 4.-15g. osvojio sve sto se moglo osvojiti u Australiji), pa tek prelaskom u Evropu, poceo da vozi po ovakvim stazama. A voziti moto-kros i voziti po uredjenim stazama, zahteva sasvim drugaciji stil, nacin pristupa motoru, itd.

 

Dukati, ponavljam, samo iznosim tudje misljenje, zahteva da se tako vozi.Kao da je kros motor u pitanju. Ako se setimo kako ga je Stoner vozio, ili obuzdavao, ima tu istine. Naravno, kada se svemu tome doda i vanserijski talenat koji poseduje, nije uopste cudno sto je bio toliko uspesan na tom motoru. Ono sto bi trebalo da brine celnike Dukatija, je to sto su tek tako prepustili Stonera Hondi. Pa sam Stoner je izjavio da ne bi odlazio iz tima, da su hteli da unapredjuju motor, kako bi bio ravnopravan Yamahi i Hondi.

 

 

 

Uz duzno postovanje Stiv Peris i svi koji kazu da Stoner zna da vozi pricaju gluposti , moras da shvatis da je Stoner momak papucar koji je pukom srecom uzeo dve titule (nebi me cudilo da pocnu da pricaju i da me na kraju i ubede kako je potplatio i namestio te dve titule). Zato ce on lepo sa Edwardsom na pecanje , a proracunati supci ce voziti i uzimati prvenstva pa ce za nas koji kenjamo ispred racunara prvenstvo i trkanje biti mnogo uzbudljivije samo da on ode (zaboga covek u krivinu ulece tako sto klizi i samim tim trosi gume , a gume su jako skupe ).

Tako da dzabe ti kuckanje :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

I da zaboravio sam, covek(Stoner) je pao u krugu za zagrevanje , to je jako bitna stvar u njegovoj karijeri i jedino po cemu ga pamte

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

I napravio covek zdravu i pravu cerku , a ne sina (coban) , a i zena mu dobro izgleda i verovatno ga tuce povremeno jer je vislja od njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

http://www.superbike...Jul/120730c.htm

 

 

 

 

Rosi o mogucim, buducim, vozacima Dukatija.

 

 

Pre, Rossi o svojim planovima i razmatranju ponuda... nego o vozacima Ducatija...

 

Koliko vidim, bio sam u pravu za sve sto sam napisao 2 posta pre ovog. Ne radi se o parama vec o tome ko ce biti najveca legenda i ko je pobedjivao u 3 razlicita (fabricka) tima... To je priceless :neznam:

 

Najjaca fora je da je 17 miliona eura losiji ugovor nego sto je sad imao ali da je to razumljivo jer je situacija sirom sveta teska (globalna kriza) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ma daj, ko moze da ga ne voli :nanana:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: nema

Ja možda nisam razumeo dobro(njegov engleski je teško razumeti), ali mi se čini da je rekao da nije tačno da su mu ponudili 17 mil. nego manje od toga i manje nego sto sada ima. Koliko je do sada dobijao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Lorenzo je i sam rekao da nije mogao uhvatiti ritam sa pocetka trke + Stoner je odvezao kako zna, za sve pare i morao se pomiriti sa drugim mjestom.

 

Nagledali smo se propadanja karijera u crvenom timu, tako da Stoneru mogu samo da skinu kapu kako je vozio to cudoviste, da li je zbog kros motora ili ne ne znam, ali naklon do poda.

 

Koliko Rossi prima para, to je bar lako, vec duzi niz godina NAJVISE :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

[quote name=hard_rock' timestamp='1343688

494' post='1346159]

Skidam sa torrenta cisto da pogledam, ali mi se i ne gleda kada nema Rossija. :)

Ima ga kako nema, kruzira na debelom začelju prototipova bar 27 krugova dok padaVičaR nije pljusno kod vadičepa

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

E da,nacu nesto,negde,da ce par vozaca iz Moto2 da probaju malo gp12! Istina?

 

Ianone i Reding treba da testiraju Ducati u Misanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja