Jump to content

Moto Zajednica

10. Moto GP , Laguna Seca, USA

Recommended Posts

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Po rezultatima Rosija i Nikija bih rekao da nisu dobili nove mašine u Laguni. Ili su isto povozne kao i prethodne. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc

RED BULL U.S. GRAND PRIX 3610 m. Mazda Raceway

MotoGP Free Practice Nr. 2

 

 

1 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team HONDA 1'21.088 11 23 266.7

2 99 Jorge LORENZO SPA Yamaha Factory Racing YAMAHA 1'21.422 15 20 0.334 0.334 264.5

3 1 Casey STONER AUS Repsol Honda Team HONDA 1'21.457 5 19 0.369 0.035 268.1

4 11 Ben SPIES USA Yamaha Factory Racing YAMAHA 1'21.708 15 25 0.620 0.251 265.1

5 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Monster Yamaha Tech 3 YAMAHA 1'22.021 22 24 0.933 0.313 262.4

6 35 Cal CRUTCHLOW GBR Monster Yamaha Tech 3 YAMAHA 1'22.258 21 22 1.170 0.237 266.1

7 69 Nicky HAYDEN USA Ducati Team DUCATI 1'22.434 23 24 1.346 0.176 264.0

8 6 Stefan BRADL GER LCR Honda MotoGP HONDA 1'22.568 22 24 1.480 0.134 256.2

9 46 Valentino ROSSI ITA Ducati Team DUCATI 1'22.772 10 26 1.684 0.204 268.0

10 19 Alvaro BAUTISTA SPA San Carlo Honda Gresini HONDA 1'22.853 20 21 1.765 0.081 263.0

11 41 Aleix ESPARGARO SPA Power Electronics Aspar ART 1'23.835 19 21 2.747 0.982 249.1

12 14 Randy DE PUNIET FRA Power Electronics Aspar ART 1'23.870 22 22 2.782 0.035 251.2

13 5 Colin EDWARDS USA NGM Mobile Forward Racing SUTER 1'24.732 22 23 3.644 0.862 250.9

14 24 Toni ELIAS SPA Pramac Racing Team DUCATI 1'24.739 21 24 3.651 0.007 259.0

15 68 Yonny HERNANDEZ COL Avintia Blusens BQR 1'24.774 17 27 3.686 0.035 246.7

16 17 Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing DUCATI 1'24.849 13 23 3.761 0.075 257.9

17 54 Mattia PASINI ITA Speed Master ART 1'25.000 11 24 3.912 0.151 244.7

18 51 Michele PIRRO ITA San Carlo Honda Gresini FTR 1'25.065 17 20 3.977 0.065 245.6

19 77 James ELLISON GBR Paul Bird Motorsport ART 1'25.166 20 24 4.078 0.101 239.3

20 22 Ivan SILVA SPA Avintia Blusens BQR 1'25.405 22 26 4.317 0.239 240.2

21 9 Danilo PETRUCCI ITA Came IodaRacing Project IODA 1'25.422 17 27 4.334 0.017 241.7

Not qualified (Out 107%) 1'26.764

15 Steve RAPP USA Attack Performance APR 1'28.016 15 23 6.928 2.594 245.2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

veoma interesantan prvi trening.Ne toliko po desavanjima na samoj stazi, vec po informacijama koje smo mogli da cujemo tokom prenosa.Bez obzira sto su one, manje-vise nezvanicne, obicno ispadne i da su u vecini slucajeva tacne.

 

Doduse, moram da se slozim sa nekima da je na momente bilo pomalo zamorno slusati jednog komentatora, ali Srdjan je sasvim korektno odradio svoj deo posla.Govorio je, kao i uvek, tecno, bez zamuckivanja, bez onog aaaa, eeeee, itd. sto ukazuje da se nema ideja sta reci.Licno, nista vise i ne tazim od jednog komentatora.Zanimljive informacije, razgovetno iskazane, ponesto i o onome sto se dogadja i iza "kulisa".I to je to.

 

Mislim da je jos isuvise rano davati prognoze ko ce pobediti.Mada nekih tajni i nema.Samo 3 vozaca su u igri.

 

Sve ovo sto se dogadja sa Benom i njegovim pravim razlozima za odlazak na takav nacin, samo dodatno daju na vaz\nosti ovoj trci.Verujem da ce Ben, bas zbog toga biti izuzetno dobar na ovoj trci.

 

 

Da li je moguće da student(kinja) književnosti ne zna da se posle tačke kuca razmak pa onda počinje s novom rečenicom?!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo Rossi kaze da bi mogli da se priblize grupi Dovi&Cal, aj da vidimo. Juce je zalijepio na treningu, kaze 100% njegova greska, malo se preracunao sa temperaturom guma. Hayden kaze da je na prvom treningu imao malo problema sa kocnicama. Kasnije tvrda guma je po njemu pretvrda, a meksa varijanta, premekana i ne moze dugo da izdrzi, tako da cekaju danas da igraju lutriju koju ce da stave.

 

Dovi rece da nije bas presrecan sa jucerasnjim danom, ali nije lose. Pred kraj treninga je bila prilicna guzva na stazi, pa nije mogao da napravi cist krug, ali misli da je mogao po vremenima da bude blizu Spiesa.

 

Cal kaze da nije bas presrecan, pogotovo sto je imao bezvezan pad, i on kaze da je kriv 100%. Zadovoljan je sto je u prvih sest, ali da moraju malo da smire motor. I da im je plan da ostanu medju prvih sest i ostatak vikenda.

 

Pedro je rekao da je zadovoljan sa obavljenim poslom, ali da je imao problema sa neodstatkom prijanjanja, pa je malo bilo tesko raditi na konstantnosti u nedostatku gore navedenog prijanjanja.

 

Stonerko kaze da su juce ujutru imali problema sa meksom gumom, pa su presli na tvrdju i kako kaze motor je bio agresivniji, ali manjka im prijanjanja. I da ce prije nego kaze da li su konkurentni ili ne, morati da probaju neke cake oko toga.

 

Eto obojica se zale na gume, ali nije bas da kukaju, posto su na dobrim pozicijama, izgleda da Bridgestone nije bas sjajno obavio posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Imam utisak da Ducati opet mlati praznu slamu sa novim agregatom

 

Možda im je jasno da će VR da im da korpu pa više neće da bacaju pare u promašenu investiciju. A ovi nazovi upgrade-ovi samo PR u stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Suvise smo ostri prema novoj koleginici na forumu. Pa i mi smo nekad bili pocetnici.

Pogotovu sto nemamo previse dama.

 

 

2Ljubav.gif2jee2.gif2Ljubav.gif

 

Gde su mladi,tu je šala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Zna li neko zasto su ovako kasno izasli na treci trening?

 

Sta je sa Repsolasima?

 

Sve nenormalniji i nenormalniji treninzi

 

1LORENZO J.Yamaha Factory Racing1:21.445

2SPIES B.Yamaha Factory Racing+0.823

3HAYDEN N.Ducati Team+1.243

4CRUTCHLOW C.Monster Yamaha Tech 3+1.576

5ROSSI V.Ducati Team+1.849

6BRADL S.LCR Honda MotoGP+2.387

7BAUTISTA A.San Carlo Honda Gresini+2.744

8DE PUNIET R.Power Electronics Aspar+2.953

9ESPARGARO A.Power Electronics Aspar+3.061

10ABRAHAM K.Cardion AB Motoracing+3.127

11HERNANDEZ Y.Avintia Blusens+3.304

12PASINI M.Speed Master+3.799

13ELIAS T.Pramac Racing Team+3.993

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Spustila se neka gadna magla, staza je bila vlazna. Zadnjih 10 minuta su svi izasli sem Stonera i Pedrose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

veoma interesantan prvi trening.Ne toliko po desavanjima na samoj stazi, vec po informacijama koje smo mogli da cujemo tokom prenosa.Bez obzira sto su one, manje-vise nezvanicne, obicno ispadne i da su u vecini slucajeva tacne.

 

Doduse, moram da se slozim sa nekima da je na momente bilo pomalo zamorno slusati jednog komentatora, ali Srdjan je sasvim korektno odradio svoj deo posla.Govorio je, kao i uvek, tecno, bez zamuckivanja, bez onog aaaa, eeeee, itd. sto ukazuje da se nema ideja sta reci.Licno, nista vise i ne tazim od jednog komentatora.Zanimljive informacije, razgovetno iskazane, ponesto i o onome sto se dogadja i iza "kulisa".I to je to.

 

Mislim da je jos isuvise rano davati prognoze ko ce pobediti.Mada nekih tajni i nema.Samo 3 vozaca su u igri.

 

Sve ovo sto se dogadja sa Benom i njegovim pravim razlozima za odlazak na takav nacin, samo dodatno daju na vaz\nosti ovoj trci.Verujem da ce Ben, bas zbog toga biti izuzetno dobar na ovoj t

 

 

 

 

Da li je moguće da student(kinja) književnosti ne zna da se posle tačke kuca razmak pa onda počinje s novom rečenicom?!

 

Au, vidim ja da cu tesko uspeti u ovom, tako kompaktnom drustvu 0plac.gif

 

 

Hvala sto si mi na to ukazao.

 

A ono prvo, samo sam se salila.Ovde sam iz jednog razloga-da sto vise naucim o onome sto me zanima. :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Jedan kratak OFF za Momento.

OFF - Prvi post (a i par narednih) ti je bio o gramatickom ispravljanju postova i ukazivanja na iste. Tesko da bi tako uspela da se integrises u "kompaktno" društvo. Informacije ( iza kulisa) koje ces saznati tokom trke od cenjenog ERcega ces pronaci ovde na forumu i pre same trke. Malo cesce uzalis na temu i videces,obecavam.

 

... idemo dalje,cekamo kvalifikacije i brojimo koliko ce puta komentatori spomenuti "vadičep".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Jedan kratak OFF za Momento.

OFF - Prvi post (a i par narednih) ti je bio o gramatickom ispravljanju postova i ukazivanja na iste. Tesko da bi tako uspela da se integrises u "kompaktno" društvo. Informacije ( iza kulisa) koje ces saznati tokom trke od cenjenog ERcega ces pronaci ovde na forumu i pre same trke. Malo cesce uzalis na temu i videces,obecavam.

 

... idemo dalje,cekamo kvalifikacije i brojimo koliko ce puta komentatori spomenuti "vadičep".

O.K. pokusacu da sledim upustva i da se i ponasam u skladu sa njima.

 

Ocekujem da ce pol-poziciju uzeti Pedroza. Bar bih to volela.Ili on, ili Stoner.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Eto ko da sam znao, tada sam nasao link. A sta Repsolke nemaju maglenke :D?

 

Izgleda da su poneli samo zatamljene vizire :moto3: , navikli su da im tamo sija sunce :D

 

Nesto mi govori da ce moj Rossi dogurati bar do 6. mesta na kvalifikacijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Eto ko da sam znao, tada sam nasao link. A sta Repsolke nemaju maglenke :D?

 

Izgleda da su poneli samo zatamljene vizire :moto3: , navikli su da im tamo sija sunce :D

 

Nesto mi govori da ce moj Rossi dogurati bar do 6. mesta na kvalifikacijama

 

Po meni ako Rossi uspe da se plasira medju prvih 6 u kvalifikacijama trebao bi da peva od sreće. Naravno trka je nešto drugo. Rossi se ponaša kao ostareli bokser koji je pun iskustva i koji boksuje sa mnogo mlađim protivnicima. Zna i sam da nema šanse da ih pobedi ali će na iskustvo da uspe da odboksuje sve runde a da ga ovi mladi ne nokautiraju. Naravno nokdauni se ne broje :zvizduk:

 

I tako će biti sve dok ne ode iz Ducati-a. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Eto ko da sam znao, tada sam nasao link. A sta Repsolke nemaju maglenke :D?

 

Izgleda da su poneli samo zatamljene vizire :moto3: , navikli su da im tamo sija sunce :D

 

Nesto mi govori da ce moj Rossi dogurati bar do 6. mesta na kvalifikacijama

 

Po meni ako Rossi uspe da se plasira medju prvih 6 u kvalifikacijama trebao bi da peva od sreće. Naravno trka je nešto drugo. Rossi se ponaša kao ostareli bokser koji je pun iskustva i koji boksuje sa mnogo mlađim protivnicima. Zna i sam da nema šanse da ih pobedi ali će na iskustvo da uspe da odboksuje sve runde a da ga ovi mladi ne nokautiraju. Naravno nokdauni se ne broje :zvizduk:

 

I tako će biti sve dok ne ode iz Ducati-a. :neznam:

 

 

Slazem se sa tobom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Osecam da ce neko od repsola da oseti ukus peska :) nadam se ne pedrosa :)

Pre svih Bautista! Prosto se sjedinio sa sljunkom.

Sto se tice matorog boksera,videcemo kad sedne na M1. Mislim da bi vozio kao momci iz BSB-a da se iskupi za Ducati bad dream team.

@momento Nije iskljuceno da ce hobit uzeti poll ali tesko da ce tempo cele trke uspeti da odrzi. JLo ce mozda matematički odvoziti trku ako ne bude bas konkurentan ( mada ne vidim zasto ne bi).

Treninge nisam gledao pa tako da nisam propratio izbor guma. Jel neko preneo utiske o gumama?

Sta bi sa Edwardsom i izborom agregata (proizvodjaca)?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Osecam da ce neko od repsola da oseti ukus peska :) nadam se ne pedrosa :)

Pre svih Bautista! Prosto se sjedinio sa sljunkom.

Sto se tice matorog boksera,videcemo kad sedne na M1. Mislim da bi vozio kao momci iz BSB-a da se iskupi za Ducati bad dream team.

@momento Nije iskljuceno da ce hobit uzeti poll ali tesko da ce tempo cele trke uspeti da odrzi. JLo ce mozda matematički odvoziti trku ako ne bude bas konkurentan ( mada ne vidim zasto ne bi).

Treninge nisam gledao pa tako da nisam propratio izbor guma. Jel neko preneo utiske o gumama?

 

Zalili su se neki da su meke gume premekane, a tvrde pretvdre. Ako sam dobro ispratio.

C

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja