Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Otvorim pdf brosuru za Vespu sa zvanicnog sajta. Ona 70ak strana i ima strana o prosecnom kupcu. Prosecni kupac ove vespe ima 45 do 55 godina a ja 36 Osetio sam se kao starmali


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 4 sati, Sharky - Alex je napisao:

Uglavnom daju svi ako das 50% ucesca.

A i sa manjim ucescem je neka podnosljiva kamata, nije prevelika i bezobrazna

I ja sam se bas primio da prodam burgmana, zaokruzim kes na 50% i kupim novi maxi. A onda cujem kako prvorodjeni preti sa restrikcijom struje, korona ce opet (pod tim ne mislim na smrtonosnu bolest), pelet 400e, drva 9.000 din, ja dva skolarca, ne pada mi na pamet trenutno...

 

A sto se tice one vespe gore. 2019, sediste pocepano. Moj je 14 god star, malo manje od 75.000km jos uvek fabricko sediste, nigde popustilo...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2439 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
31 minutes ago, MaxiS said:

I ja sam se bas primio da prodam burgmana, zaokruzim kes na 50% i kupim novi maxi. A onda cujem kako prvorodjeni preti sa restrikcijom struje, korona ce opet (pod tim ne mislim na smrtonosnu bolest), pelet 400e, drva 9.000 din, ja dva skolarca, ne pada mi na pamet trenutno...

 

A sto se tice one vespe gore. 2019, sediste pocepano. Moj je 14 god star, malo manje od 75.000km jos uvek fabricko sediste, nigde popustilo...

Nisi shvatio, valjda je jeftinije kupiti nov motor nego polovan.

 

Toliko sam puta to procitao ovde na forumu da pocinjem da verujem da mi je jeftinije dati 30-50% ucesca, sto je 1000-3000e, pa narednih 7god davati 100e mesecno, nego to ucesce kesnuti za neki polovan krs i voziti se isto, i kad mi dosadi prodati za iste pare i uzeti nesto drugo.

 

Mozda mi siromasi lose razmisljamo, al tako kako razmisljas mi je sasvim logicno i normalno i podrzavam.

 

ja evo uzeo krsa beverly KARBURATOR SRANJE, jer znas Fi je bolji, a sto je skuplji 1000e nikom nista. Odjednom nam je sve sto nije najnovije i najmodernije sranje i ne valja, a ljudi vek provozali na karbu i nokiji 3310.

 

a btw taj bolji fi sto se ne kvari, eno satelis mu odradio generalku koliko je bio u losem stanju. Znaci nije do Fi ili karba nego do odrzavanja

 

 

 

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 809 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kolega Sharky i ja smo odgovorili na postavljeni link, gde je cena Vespe 3-4 godine stare 30% manja od cene nove. U prevodu, ukoliko kolega već ima 4000+ € da iskešira, smatram da je realnija opcija uzeti novo i to dati za učešće.

Još je gora situacija kod Xmax-a (koji ja gledam) gde do par godina stari koštaju ispod 1000€ manje nego što košta nov u salonu... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3219 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 10 sati, drmilan_ je napisao:

Nisi shvatio, valjda je jeftinije kupiti nov motor nego polovan.

Pa svako ima neku svoju računicu. Nekome jeste tako jeftinije  - ne troši vreme i živce po majstorima, jurenju delova itd, nego uživa u novom vozilu ko gospodin čovek. Jel to nešto loše?

Mene recimo iskutvo uči da je najskuplje kad ti drugari rade posao. Ili to ne ispadne kako valja, može da se otegne do u beskonačnost, pa izgubiš i drugare, a dobiješ na kraju preskupo sra*e. Kao ja moju nesrećnu kuhinju svojevremeno.

Drugari su drugari, a poso je poso, tako je najbolje...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2439 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, QmBGD said:

Kolega Sharky i ja smo odgovorili na postavljeni link, gde je cena Vespe 3-4 godine stare 30% manja od cene nove. U prevodu, ukoliko kolega već ima 4000+ € da iskešira, smatram da je realnija opcija uzeti novo i to dati za učešće.

Još je gora situacija kod Xmax-a (koji ja gledam) gde do par godina stari koštaju ispod 1000€ manje nego što košta nov u salonu... 

ma znam, ja kazem uopsteno sto je postalo normalno i "jeftinije" voziti nov motor nego star 18-20god. Da imam para za motor 3god star onda bih za tu minimalnu razliku uzeo vec nov, al mnogo njih i za ove nase stare rage govore da je bolje te pare dati u ucesce pa uzeti nov. A bas i nije, ako sam skrpio da imam da se vozim za 3000e onda se vozim za te pare, a to sto cu dati ucesce i uzeti nov pa placati mesecno, nikako nije 3000e samo nego je mnogo vise. Dakako da je novo bolje, al prioriteti u zivotu nisu svima isti. Prvo kuca, porodica, pa za kola i motore ako ostane, to je ionako luksuz. Kad listam forum imam osecaj da nas nekolicina neumemo da zaradimo a da svi imaju za nove novcate motore, nesto mi tu ne stima. Ili se neko zaduzuje preko svojih mogucnosti, ili mi ne umemo stvarno

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2537 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Tom računicom sam se i ja vodio, kad sam uporedio cene 2-3 godine polono vs novo za tu malu razliku u ceni, bar za mene, uzeo sam novo.

Kao bonus za kupovinu sam mogao da biram jet AGV kacigu do skoro 200E + dva besplatna tehnička.

Kad i ovo umanji razliku u ceni nisam video svrhu kupovati polovan.

Nekad sam kupovao 3-5god. polovnjak i tada se to isplatilo ali u zadnje vreme, koliko sam ispratio, polovnjaci su da kažemo poskupeli i u toj kategoriji mlađih - mala je razlika sa novim.

Ja bih pre za tu razliku podigao kredit i kupio novo.

Promenio član ZEMZEM
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1676 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Škakljiva je tema ko “ima” ko “nema”, zasto neko ima ili nema i da li taj sto ima stvarno ima i slicno, bolje da je zaobidjemo.

Kada savetujem novo naravno savet se odnosi ako je taj neko u mogucnosti za to, ako nije aj da trazimo nesto polovno dobro.

 

Opet postoje ljudi koji vole samo da voze motore a postoje i oni koji vole malo i da “čačkaju” oko motora pa im je i uzivanje da uzmu polovan pa ga srede.

Kako se vremena menjaju i zivot ubrzava, tih sto cackaju je sve manje, nema se vise vremena za to.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Imao sam nesto slobodnog vremena danas pre podne pa sedoh na kymca sa namerom da obijem Euro Sumar. Par sati i 80 km kasnije stigoh kuci.

Ono sto je za ovu temu (ostalo cu da pisem u svojoj temi):
Moji uslovi su takvi da mogu da kupim skuter koji je star 2-3-4 godine, nemam uslova da kupim nesto starije i uradim lep detaljan servis ili odrzavam kako treba.

Kada sam izlistao ono cega ima na trzistu, uporedio cene, shvatio sam da mi se vise isplati da se nategnem par stotina eura i kupim novo. Skuteri stravicno drze cenu.
Primer: U Kragujevcu ima jedna Vespa GTS za koju covek trazi 5400 (tako nesto smesno). Pa majku mu...umesto u KG vise mi se isplati pravac PGS i da isteram iz salona.
Yamaha NMAX 155, 2018 god (4god stara), oko 3300, presao 9500km, u Kamenici. Jeste da ima nesto opreme ali opet, novo je novo.

Pogledao sam SYM koji je dosta jeftiniji i Jet 14 i Jet X izgledaju vrh. Jet x je otpao jer ne mogu stopala lepo da smestim, jet 14 ima mnogo mali prtljaznig, moja jet kaciga ne staje unutra.
Svideo mi se Symphony ST 200. Nije lep al je praktican, 3150 eur, ukljucuje prtljaznik.

I to je to od gledanja, onda sam za svoju dusu izvadio dusu ovom jadnom kymcu. Gore dole gore dole po Kumodrazu, Ripnju, Lipovici, Sremcici i nazad na NBG.
80KM.
 

Promenio član VladoGrcic
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3219 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Xexe, a Xmax ti bio preveliki koliko juče, a Symče veći od njega ;) Promenićeš ti mišljenje još jedno 100 puta. Aj prvo položi za A2, pa lagano. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2068 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 4 sati, Sharky - Alex je napisao:

Opet postoje ljudi koji vole samo da voze motore

Ja sam taj...:jee1:

:)

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 384 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Na lageru ima nesto Vespi, moze da se nadju neki tu i tamo, ali sezona je gotova sto se tice prodaje. Yamaha nema, msm da ima nesto xmax da se probere.

SYM ima dosta, gledao sam juce HD 300, imaju na lageru. Uzeo bih ga ali me brine post prodaja kasnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 809 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Otišao sam malopre u Barrel da ponovo premerim xmax. 

Nema ih (poznato) i nemaju predstavu kada će ih biti. Ranije su imali plan isporuke za 6 meseci a sada ništa ne znaju, ni fabrika nema informacije.

Tech max ide na 7.000€ minimum.

Što se tiče beskamatnog kredita - ukoliko (i kad) stigne ograničena serija skutera kredit neće biti opcija jer sve prodaju za keš svakako....

Kaže momak, čuvaj svoj motor.

Jbg, sada su skroz jasne visoke cene polovnih.

 

Kaže da im dolazi po 2 Tmax-a nedeljno i to je to.

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja