Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Alo Požega....Ti možeš samo ova laka prića.... nemo posle bude spalio računaljku 

Hahah , ne podsecaj me ..kad cujem rec ECU , najezim se i dan danas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
2 hours ago, zli said:

A kolko si ti visok tezak...i ja imam taj utisak. Reko dal se tripujem, jer vecina kaze suprotno (Ja 190/100)...

Pitao bi jos nesto iskusnije, posto od skora razmisljam o VFR1200, koliko treba realno pripremiti za dobar primerak ne DCT, sa koferima (ovo pitam jer ih je jako malo na oglasima, a cene sarenolike).

185/100

 

Il tacnije 185.5/98:jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda VFR 1200F
19 hours ago, Darko Mihajlovic said:

Eto ga moj bivsi...boze kako je isao taj motor...kakvi qrac R-ovi , ovaj bukvalno cupa ruke iz ramena :)
Velika mana - autonomija. Rezervoar od 17l , tako da se podruzis sa pumpom na svakih 200km... Nerealno za turing motor...
Secam se , krenem za Zajecar , ja stajem u Paracin da sipam gorivo...mozda bi on i stigao do za , ali kad krene da mi blinka rezervu , jebo to...
Kleo sam ga zbog toga svaki dan.. bas je nekad problem na putovanjima , uvek moras imati goriva i planirati pumpu41b18d3b88154877fbe4ef26fe04ece6.jpg

www.medinobend.rs
 

Rezervoar je nevidjeno velika mana. Znao sam za to pre nego sto sam kupio, ali bio u fazonu "ajd jbg navici cu se, ne moz biti toliko strasno". Pa mooooze, ne mozes planirati  bilo kakav duzi put bez da overis svaku pumpu, normalan touring motor predje 250-300 km po rezervoaru ovaj 170-180km max.

Moj stari XX je u proseku prelazio 330km po rezervoaru.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Jedno pitanje, dali vi zaista možete da vozite više od 200km u cugu? Ja posle 100-150 regionalnim putevima a 200 na autoputu hoću da si pucam u glavu ili se bacim pod kamion. Vozio sam puno motora i na svakom je bilo ovako. Prosto mom telu i mozgu treba ta pauza a i ne idem u mongoliju da nema pumpe 200km... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8486 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odem autobusom u C.Goru sa porodicom, tako je super, ne razmisljas o parkinzima i umesto o ugodjaju vozila i njegovom smestaju posvetis se lepsim stvarima!

Ali!

Treci mi dan bude dosadno, sednem opet na bus uvece u Kg stignem sledeceg jutra, sednem na CBF i vratim se dole :D 

Pauza samo da mokrim i popijem sok, nema stajanja, samo voznjaaaaaa. Do Sokobanje se provozam i dva puta dnevno, to mu dodje oko 600km, jedino me je Z750 nekako zamarao, sve resto bez problema.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
pre 24 minuta, grof je napisao:

Jedno pitanje, dali vi zaista možete da vozite više od 200km u cugu? Ja posle 100-150 regionalnim putevima a 200 na autoputu hoću da si pucam u glavu ili se bacim pod kamion. Vozio sam puno motora i na svakom je bilo ovako. Prosto mom telu i mozgu treba ta pauza a i ne idem u mongoliju da nema pumpe 200km... 

Ovo si delimicno u pravu! 

Tvom telu treba pauza , a ne pumpa !

Hocu da stanem na vidikovac , na kafu , na klopu , na sta god, necu da stanem na pumpu da tocim gorivo... Pokusavam da ti kazem da tvoje pauze su uslovljene pumpama...

Dalje, krenes na alpe npr , prvi dan auto put do ljubljane , 600km oko 5h .. 180, 200km predjes lagano , kakve crne pumpe...

Veruj bratu , nervira , ubija

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6853 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam cepao 500 do 650 km dnevno. Kad osetim da mi treba stanem posle 50km ako treba, nekad ne stanem uopšte osim tankovanja. Zavisi kako i gde vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1738 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

A šta vam teško da nosite kanistere kao neki, oni imaju 30+L rezervoar I opet vukljaju kanistere, a vama teško... Teški ste ljudi! ;)

 

VFR je imao opoziv jer se ispostavilo da postoji pregrevanja sklopa, koje može da rezultuje blokiranje točka u najgorem slučaju, a najčešće samo otežanim okretanjem. 

 

Znači da luft, koji izaziva klang-klang, nije bio predmet opoziva, već je tako kako je, kome se svidja svidja, kome ne, kupi drugo. Vozio sam VFR1200 Crosstourer i iako ne ide ni približno kao onaj Darkov VFR1200F, nije mi smetalo ništa, pa ni taj kardan. Zapravo jedino mi je smetalo i zbog toga ga nisam kupio, DCT, koji je takav da forsira niske obrtaje, a V4 nije za to, kad ga bacis na sport, on drži pak previsoko. Rešenje je 2016.+ Godištu koje ima više sport modova, a ne samo jedan, preagresivni.

Promenio član ProMaster
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ali to onda nije vise vfr ...ne postoji 2016+ ...

To ce onda biti afrika , a to je druga prica... Ko gleda vfr , tesko da mu je afrika interesantna sfera...

A to za kanistre , u pravu si jebes ga... Treba kupiti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Razumi ga , ne radi mu plovak... GS je to , ne moze sve da radi ..ah da , ni kardan mu ne radi :)

cekaj cekaj , a ni telelever..upsić

:lol2:

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Jbt.citam ovo i ne verujem...duzmem onda Kymco.

Ja sa Yamahom imam jedan jedini problem, a to je dal cu ja da popustim a ne ona...:jee:

Jel ima ovde neki zadovoljni vlasnik vfr 1200 ili da se preimenuje grupa :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

U odnosu na ostale cene na oglasima ovo mi deluje kao daleko najvise motora za ove pare. Da se prodaje nov sada kostao bi 20+ hiljada, a sad je 5k, jeftiniji od Stroma tog godista koji je ~8k sada nov...

Promenio član Djeronimo
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Ni Fazer nije los za zavrtanje...nego se sve to manje radi, s godinama ide i pamet ...

Praticu zimus oglase, pa cu da vidim...da ne krenem da se druzim

sa majstorima, Yamaha me navikla na ulje i filter godinama i gume...ne znam sta je ozbiljniji

servis. To je jednom pouzdan motor.

Ako treba da se jebavam sa kardanom i sa drugih x palaca, uzecu onda BMW :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ma pazi , ovi gore su realno u pravu. Nece te taj kardan ostaviti nigde. 

On je razlokan i to tako radi...

Ali ,.iskren savet , ako si navikao na redna 4 i lanac , probnu voznju vfr odradi doooosta duze nego sto bi inace. Tu zvukovi dolaze sa svih strana , sto iz kardana, sto iz agregata ...taj v4 sa tim auspuhom radi kao retardirani skuter ...ja pokusavao i da otvaram klapnu na auspuhu , i da zatvaram , i sta sve ne...i nije mi legao nikako...

Taj v4 ili volis ili ne volis...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 667 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
On 19. 11. 2023. at 19:38, Pingvin37 je napisao:

185/100

 

Il tacnije 185.5/98:jee:

 

Димензије па скоро као за  избор мис-а:P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer
Pre 3 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

Ma pazi , ovi gore su realno u pravu. Nece te taj kardan ostaviti nigde. 

On je razlokan i to tako radi...

Ali ,.iskren savet , ako si navikao na redna 4 i lanac , probnu voznju vfr odradi doooosta duze nego sto bi inace. Tu zvukovi dolaze sa svih strana , sto iz kardana, sto iz agregata ...taj v4 sa tim auspuhom radi kao retardirani skuter ...ja pokusavao i da otvaram klapnu na auspuhu , i da zatvaram , i sta sve ne...i nije mi legao nikako...

Taj v4 ili volis ili ne volis...

Nemam gde to da probam jbg...a i neki prodavac, koji eventualno da motor na probu to je par kilometara, malo za neki utisak.

Sto se tice zvuka, tu odmah ovaj bojler ide napolje a stavlja se neki kratez da se dobije neki dobar zvuk.

Ili neki duals kratez.

Na Fazeru imam Akrapa, jos davnih dana kad sa ga kupio odma sam skinuo stari top koji se ne cuje dobro.

Motor mora da se cuje. Kad proctam bucan top umara na duzim relacijama, to ne razumem, mene jedino umara

tj.smara kad mi motor zvuci ko fen.

Nit imam iskustva sa V motorima, nit imam iskustvo sa kardanom, bice to ljubav bolna osecam ... :jee:

Vrlo bitno ako neko zna, da li se po broju sasije kod uvoznika moze proveriti da li je radjeno nesto po opozivu kardana kod konkretnog primerka ili nece daju tu info/ili nemaju info...?

Promenio član zli
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja